Сучасний йогурт: користь і шкода кисломолочного ласощі
Йогурт: користь чи самообман
Що таке йогурт? По-суті, це кефір, який значно підсолодили, змінили колір і додали інші інгредієнти для ще більшого поліпшення смаку. В ідеалі йогурт повинен містити молоко, а також живі молочнокислі бактерії. Найкраще якщо це буде болгарська паличка. Але тільки цими компонентами виробники не обмежилися, тому тепер користь йогурту полягає ще і в різних фруктових наповнювачах. За словами виробників, звичайно.
Особливості натурального йогурту
Готується натуральний йогурт за тим же принципом, що і інші кисломолочні продукти - за допомогою заквасок, що складаються з бактерій. Потрапляючи в організм, вони зміцнюють імунітет людини, налагоджуючи мікрофлору кишечника. З одного боку, це допомагає відновити правильне функціонування всієї системи органів. З іншого боку, здоровий кишечник - це здорова шкіра і струнка фігура. В цілому, чим корисний йогурт видно з переліку його сприятливих властивостей:
- легко засвоюється підлітками і дітьми, літніми людьми;
- завдяки залозу, кальцію і магнію зміцнює м'язи і кістки;
- корисні мікроелементи зміцнюють нервову систему;
- живі бактерії нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту;
- ентерити, коліти, дисбактеріоз, остеопороз відступають перед силою йогурту;
- налагоджує вироблення гормонів і стабілізує гормональний фон;
- володіє низькою калорійністю.
Крім корисних живих бактерій, кисломолочний продукт містить 25% кальцію, потрібного людині за добу і 15% фосфору. Але навіть найкорисніший йогурт має один істотний недолік - короткий термін придатності. Живі бактерії зберігаються в продукті всього лише близько одного тижня. Про натуральності покупного ласощі можна говорити тільки в тому випадку, якщо він має термін придатності максимум 3 тижні. Інакше це вже не той джерело користі і вітамінів, про який говорить нам реклама і привабливі етикетки.
{ad1}Шкода покупного продукту
Досвідченого споживача легко обплутати в мережі досвідченого маркетолога: кому не хочеться поліпшити здоров'я і тіло всього лише випиваючи в день по склянці йогурту? Ніяких тренувань, правильного харчування - упаковка продукту в день, і ви вже щасливий володар шикарного тіла! Дивно, але такі обіцянки справді не насторожують, а залучають споживачів. Останні їх сумніви руйнують багатообіцяючі фрази на упаковці, які проголошують про наявність корисних бактерій або схвалення будь-якої міжнародної асоціації.
Чи корисні йогурти з магазину? Розпочати їх розбір варто зі терміну придатності. Як вже було сказано вище, він не може перевищувати 2-3 тижнів, в той час, як сучасні продукти можуть красуватися на полицях магазинів до місяця, а то і до півроку! Природно, що природним шляхом такого терміну зберігання не домогтися, тому в хід йдуть різні консерванти, емульгатори та інші речовини, яких в натуральному продукті бути не повинно. Пам'ятайте: чим менше компонентів в складі кінцевого ласощі, тим сильніші корисні властивості йогурту.
Якщо покупної йогурт не робить ніякого впливу на організм, то це вже добре. Більшість сучасних йогуртів вдають із себе не просто суміш мертвих кисломолочних бактерій, а ще й комплекс всіляких шкідливих і небезпечних речовин. Так, шкідливі добавки, ароматизатори, замінники цукру, барвники - все це невід'ємні складові сучасної кисломолочної панацеї.
Але якщо йогурт без наповнювача може ще бути корисним, то різні фруктові добавки і зовсім зводять нанівець будь-якої позитивний ефект. Навіть не варто сподіватися, що абрикоси, персики і полуниця - це справжні ягоди і фрукти. Прочитайте уважно склад в пошуках словосполучення "ідентичні натуральному". Іншими словами, це хімія, наближена до смаку і кольору до реальних фруктам і ягодам. Так що, наприклад, йогурт з чорносливом користі в собі швидше за все ніякої не несе.
А якщо і справжні фрукти додані в кисломолочний продукт, то швидше за все вони були опромінені радіоактивним випромінюванням - це дозволяє їм довше залишатися свіжими. Потрібно звертати увагу і на ті складові, за допомогою яких йогурти стають солодкими. Цукор - не такий вже і поганий варіант. Шкода йогурту, в якому містяться його замінники, які нібито набагато корисніше, значно вище.
Все пізнається в порівнянні…
Якщо людина любить кисломолочні продукти, то зазвичай на його столі регулярно змінюються види даної їжі. Однак, якщо ви п'єте їх в силу того, що вони корисні, то нерідко виникає питання: що корисніше - кефір або йогурт. Якщо порівнювати продукти, куплені в магазині, то, мабуть, перевагу варто віддати кефіру. У його складі вже точно менше різних шкідливих і токсичних речовин. Однак натуральні йогурти мало поступаються кефіру по користі.
Користь домашнього йогурту велика для тих, хто має розладнаність мікрофлору кишечника. Чи не зашкодить домашнє ласощі і здоровій людині. Якщо ви хочете побалувати себе чимось смачним і солодким, то йогурт стане кращою альтернативою кефіру. Тільки домашній, а не покупної: додайте в кефір трохи варення, меду або свіжих фруктів і ваше ласощі готово! Чи не складно приготувати продукт і за готовими закваска.
Не варто впадати у відчай, якщо ви любите йогурти. Просто уважно читайте склад, вибирайте виробника, розташованого недалеко від вас і слідкуйте за терміном придатності - це допоможе вам знайти свій оптимальний варіант ласощі!