Істинно червоний чай: користь і шкода звичного напою
Щоденна користь чаю
І хоч "чорний" чай є для нас звичним і повсякденним, китайці вважають його елітним і благородним напоєм. Все залежить від сорту та якості чайного листя, що проходять процес особливої ферментизації. Після обробки чайним листам можуть надавати особливі скорочення форми пірамідок або квітів - такі сорти коштують дорожче. Можуть же просто фасувати по пачках і експортувати по всьому світу - такі упаковки ми і бачимо в магазинах. Яку користь від чаю ми звикли отримувати? Зазвичай вона полягає в наступному:
- зігріваючий ефект;
- тонізуючу властивості, що викликає прилив енергії, сил;
- зміцнення імунітету, підвищення стійкості організму до застуд;
- очищення організму від шкідливих речовин.
Однак є й інша користь червоного чаю, яка пересічному споживачеві не відома. Часом ферментація сировини досягає 60%, що і надає листю чорний колір, але в них зберігається багато різноманітних корисних речовин. І перш ніж говорити про вітаміни і мінерали, варто згадати про інші, більш рідкісні компоненти. Серед них:
{ad1}- флавоноїди (катехіни, антоціани) - найсильніші антиоксиданти, що володіють терпкими властивостями. Вони підвищують опір організму дії вільних радикалів,
- сприяють виведенню холестерину і шлаків;
- ефірні масла - володіють сильними протизапальними і бактерицидними властивостями, рятують від будь-яких інфекцій;
- пектини - немов губки, вбирають в себе все шкідливе, що зустрічається їм на шляху;
- теїн - "чайний кофеїн", який і викликає прилив енергії і сил.
Також червоний чай славиться ефективністю зовнішнього застосування - ним часто промивають запалені очі, порожнину рота і різні ранки.
Неправильне заварювання і шкода
Червоний чай найлегше заварювати, адже для його приготування потрібно всього-на-всього засипати кілька ложечок сировини в чашку і залити її окропом. Настоюється напій від 2 до 15 хвилин в залежності від уподобань людини. Тільки після цього в нього можна додати мед, лимон, цукор або молоко - хто як любить. На жаль, часто навіть правильно приготований чай може принести більше шкоди, ніж користі.
Червоний чай не рекомендований тим, хто страждає недугами системи травного тракту, атеросклерозом або гіпертонією. Вся справа у великій кількості речовин, які можуть подразнювати слизову або надавати сильне навантаження на серце. Міцний чай високої температури варто виключити з раціону навіть здоровим людям, адже це може надмірно порушити нервову систему і спровокувати безсоння.
Нудота і блювання - неприємні наслідки випитого міцного чаю натщесерце. Також регулярне вживання міцно завареного чаю може викликати отруєння, адже тривалий заварювання призводить до перетворення корисних елементів на шкідливі. Якщо ж дотримуватися обережності і пити чай не дуже міцний, то крім користі від нього нічого не домогтися: пити можна скільки хочете в будь-який час доби!