Незамінна каша пшоняна: користь і шкода страви, звичного з дитинства
Вся ця користь доступна дорослій людині, але користь пшоняної каші на молоці для дітей в рази важливіше - пшенка зміцнює дитячий організм, насичує його енергією і додає "будівельних матеріалів" для зростання здорових зубів, кісток, волосся і нігтів. Однак діткам захоплюватися цією стравою не варто - їм потрібно якомога більш різноманітне харчування і, як би не була багата на вітаміни і корисні мікроелементи каша, одна вона не може забезпечити повноцінного харчування. До того ж така велика кількість вуглеводів складно перетравлювати шлунку дитини.
{ad1}З іншого боку, поєднання каші з молоком або іншими продуктами (інжиром, сухофруктами, медом і іншим) тільки посилює корисні ефекти від каші. Разом всі необхідні людині речовини засвоюються значно швидше. Важливо не забувати промивати кашу і не зберігати в теплому місці - занадто швидко з'явиться гірчинка. Щоб її уникнути, бажано міняти воду під час варіння.
Обережно, можливий шкоду
Звичайно ж, корисні властивості пшоняної каші - це дуже добре, але є у неї і невеликий ряд протипоказань, який обов'язково потрібно знати всім, хто часто готує даний продукт. До них відносяться:
- схильність до закрепів;
- дефіцит йоду - при великому вживанні каші його засвоюваність знижується;
- вагітність;
- вік до 3-х років;
- знижена кислотність шлунка;
- захворювання підшлункової залози.
Також не варто забувати про те, що кашу теж готувати потрібно вміти, і тоді вона вийде не тільки корисною, але і смачною. В цілому, кашу бажано їсти не частіше 4-5 разів на тиждень. Теорія про йодному дефіциті поки не підтверджена науково, але вже довгий час існує в народі, тому бажано не захоплюватися кашею тим, хто має недолік цього елементу.
Не варто часто їсти пшоняну кашу і чоловікам, адже є версія, що деякі речовини в складі пшона здатні знижувати чоловічу потенцію. Особлива користь пшоняної каші на воді проявляється у тих, хто худне або намагається дотримуватися конкретного раціону. Всі інші можуть насолоджуватися будь-якими смаковими добавками і ні в чому собі не відмовляти.