Їстівні гриби: користь і шкода лісових продуктів
09.03.2018 0

Їстівні гриби: користь і шкода лісових продуктів

Корисні продукти
В закладки


griby pol' />Такий продукт, як гриби, користь і шкода яких досить спірні, викликає безліч сумнівів перед подачею їх на стіл. Хтось боїться нетравлення шлунка, інші уникають усіляких побічних ефектів, нерідко вигаданих, а треті і зовсім відмовляються від улюбленої їжі через поширених міфів, які давно вже розвіяли вчені і дієтологи. Якщо ви любите гриби або бажаєте правильно харчуватися - Не забороняйте собі насолоджуватися приємним смаком і дізнайтеся, чим корисні гриби, щоб з'їдати їх з ще більшим задоволенням.</p><h2>Гриби: склад і вплив на організм</h2><p>Супротивникам грибів доводиться в сучасному світі важко, адже неоціненна користь, що таїть у складі продукту, просто не може бути оскаржена. Наприклад, вміст білка в одному грибі займає приблизно 5% загального складу. Але за кількістю амінокислот в цих п'яти відсотках гриби не поступаються ні яєць, ні м'яса! Що стосується вуглеводів, то їх зміст в

Жири займають близько 1% складу, що дорівнює 1,3 г на 100 грам свіжого продукту. На вуглеводи випадає 2-3 г, що дорівнює 3%, а на білки - до 5%. Гриби, майже як і улюблені всіма огірки, на 90% складаються з води. Виникає питання, чи корисні такі продукти, якщо в них велика частина маси - рідина? Відповідь очевидна, адже в останніх кількох відсотках складу і таяться вітаміни, мікроелементи, клітковина і багато інших компонентів, про користь яких ви просто зобов'язані дізнатися. Отже, найкорисніші речовини в складі грибочків:

  1. Вітамінний ряд: від А до РР. Трохи менше 10 різних вітамінів заспокоюють нервову систему, покращують функції крові, зміцнюють судини і допомагають підтримувати імунітет. Підвищена кількість вітамінів В благотворно впливає на зовнішність. Доповнюється ефект відомими "вітамінами краси".
  2. Амінокислоти. Їх в грибах цілих вісімнадцять! Розумова діяльність і пам'ять помітно покращуються навіть після однієї порції грибочків. Інші ефекти людина просто не помічає, адже білок, як будівельний елемент, витрачається в організмі.
  3. Мікроелементи. Великий комплекс, що складається більш ніж з семи компонентів, дозволяє нам перестати турбуватися про правильну роботу серця і судин, щитовидної залози, поджелудочного тракту і навіть про обмін речовин!
  4. Грибний хітин - клітковина в продукті просякнута хітином, який вбирає в себе всілякі шлаки і токсини, дарує відчуття ситості і очищає кишечник.
  5. Бета-глюкан. Речовини дуже корисні для імунітету, але більш відомі своїм протипухлинних засобом. На жаль, вони гарні тільки для профілактики, адже добитися лікувального ефекту від грибів можна тільки поїдаючи їх в неосяжних кількостях.
  6. Меланін - потужний природний антиоксидант.
  7. Ненасичені жирні кислоти, гліцериди жирних кислот.

Корисні властивості всіх грибів, будь-то печериці або аристократичні білі, не припиняють дивувати вчених. Здавалося б, вони і так багаті білками, але якщо недавно зібране "лісове м'ясо" просушити, то білок стане складати три чверті складу продукту! Саме час переключити свою увагу на грибочки спортсменам і худне, а також тим, хто прагне до здорового харчування. Повірте, властивості грибів ще вас здивують.

{ad1}

Чи правда те, що гриби допомагають худнути

Калорійність 100 г свіжих грибів до неможливості мала - близько 29 кілокалорій. І хоча більшість видів продукту сирими не їдять, їх калорійність збільшується незначно при будь-якому приготуванні. Звичайно, за умови відсутності інших висококалорійних продуктів в блюді. Уже збираєтеся влаштовувати собі розвантажувальний день на грибах? Не поспішайте, адже ви ще не знаєте, яка користь від грибів при схудненні і якої шкоди собі можна принести, якщо не дотримуватися правил:

  1. Будь-яке блюдо з грибами стає дуже ситним. За це варто дякувати хітин, який довго перетравлюється в шлунку. Тому така їжа часто включається в раціон багатьох дієт. Але тут таїться й небезпека: надлишок хітину може спровокувати збої в роботі шлунково-кишкового тракту, а у дітей до восьми років він зовсім не перетравлюється, тому їм будь-які грибні страви небажані.
  2. Геть від солодощів! Секрет в підвищеному вмісті цинку. Саме через дефіцит цього компонента нас так тягне до солодощів і алкоголю. Хочете перестати з'їдати всю коробку шоколадних цукерок за раз? Побалуйте себе грибочками!
  3. Геть неправильний обмін речовин. Міститься в грибах речовина пригнічує кількість холестерину. Особливо цим ефектом можуть похвалитися гливи: як приготувати їх, знає практично кожна жінка.

Оскільки під час схуднення, раціон зазвичай не повноцінний для організму людини, то включення грибів в блюдо буде особливо цінним. Адже безліч містяться в них мінералів і відмінна збалансованість продукту обов'язково порадують організм.

Обережно, гриби: запобіжні заходи

Якщо ви часто збираєте гриби, то повинні знати, які їх види їстівні, а які - ні. Обов'язково варто знати і те, що свіжі гриби (маслюки, корівники, білий гриб) зберігаються до 6 годин і тільки деякі (печериці, гливи, лисички) можуть чекати як і будь-цілий день. Збирати і купувати можна тільки ті види продукту, в яких ви впевнені. Популярні свинушки, наприклад, в 1981 році віднесли до розряду отруйних. Але гірше те, що корбани відмінно вміють перевтілюватися в образ їстівної їжі.

Не важливо, буде у вас на столі веселка або білий гриб, обов'язково прокип'ятіть їх хвилин п'ятнадцять і не забудьте замочити в солоній воді, щоб вони не потемніли. Протипоказання у грибів дуже прості: порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і алергія. Однак негативні ефекти можуть настати і від нешкідливих продуктів, якщо їх неправильно приготувати. Тому пам'ятайте, що кожен вид вимагає до себе окремий, індивідуальний підхід.

Радуйте себе грибочками двічі в тиждень і відчуєте величезну користь такого простого і звичного продукту без найменшої небезпеки для організму!

Комментарии (0)
Додати коментар
Язик під соусом. Язик яловичий під соусом. Язик під соусом рецепт.
Мало хто захоче субпродукти парного м'яса, однак не варто забувати, що вони (крім, мабуть, жовчного міхура) не тільки цілком їстівні, але й смачні, а деякі навіть дуже
Дріжджовий пиріг з грибами. Як приготувати пиріг з грибами.
Чим хороша осінь, так це тим, що це прекрасний час для походів за грибами. Особливо початок осені – справжнє грибне роздолля! Для своєї родини я готую з дарів лісу різні
Грибний крем суп з вершками рецепт з покроковим фото
Ситні, густі та запашні вершкові супчики стають досить актуальними з настанням перших осінніх холодів і продовжують утримувати свої провідні позиції на протязі усієї
Грибна закуска: смачний, ароматний паштет з печериць
Паштет – прекрасне блюдо, що підходить для сніданку, перекусів і начинок. Представляє він собою протерту пасту з різних продуктів: печінки, м'яса, риби, грибів, овочів.