Їстівні гриби: користь і шкода лісових продуктів
Жири займають близько 1% складу, що дорівнює 1,3 г на 100 грам свіжого продукту. На вуглеводи випадає 2-3 г, що дорівнює 3%, а на білки - до 5%. Гриби, майже як і улюблені всіма огірки, на 90% складаються з води. Виникає питання, чи корисні такі продукти, якщо в них велика частина маси - рідина? Відповідь очевидна, адже в останніх кількох відсотках складу і таяться вітаміни, мікроелементи, клітковина і багато інших компонентів, про користь яких ви просто зобов'язані дізнатися. Отже, найкорисніші речовини в складі грибочків:
- Вітамінний ряд: від А до РР. Трохи менше 10 різних вітамінів заспокоюють нервову систему, покращують функції крові, зміцнюють судини і допомагають підтримувати імунітет. Підвищена кількість вітамінів В благотворно впливає на зовнішність. Доповнюється ефект відомими "вітамінами краси".
- Амінокислоти. Їх в грибах цілих вісімнадцять! Розумова діяльність і пам'ять помітно покращуються навіть після однієї порції грибочків. Інші ефекти людина просто не помічає, адже білок, як будівельний елемент, витрачається в організмі.
- Мікроелементи. Великий комплекс, що складається більш ніж з семи компонентів, дозволяє нам перестати турбуватися про правильну роботу серця і судин, щитовидної залози, поджелудочного тракту і навіть про обмін речовин!
- Грибний хітин - клітковина в продукті просякнута хітином, який вбирає в себе всілякі шлаки і токсини, дарує відчуття ситості і очищає кишечник.
- Бета-глюкан. Речовини дуже корисні для імунітету, але більш відомі своїм протипухлинних засобом. На жаль, вони гарні тільки для профілактики, адже добитися лікувального ефекту від грибів можна тільки поїдаючи їх в неосяжних кількостях.
- Меланін - потужний природний антиоксидант.
- Ненасичені жирні кислоти, гліцериди жирних кислот.
Корисні властивості всіх грибів, будь-то печериці або аристократичні білі, не припиняють дивувати вчених. Здавалося б, вони і так багаті білками, але якщо недавно зібране "лісове м'ясо" просушити, то білок стане складати три чверті складу продукту! Саме час переключити свою увагу на грибочки спортсменам і худне, а також тим, хто прагне до здорового харчування. Повірте, властивості грибів ще вас здивують.
{ad1}Чи правда те, що гриби допомагають худнути
Калорійність 100 г свіжих грибів до неможливості мала - близько 29 кілокалорій. І хоча більшість видів продукту сирими не їдять, їх калорійність збільшується незначно при будь-якому приготуванні. Звичайно, за умови відсутності інших висококалорійних продуктів в блюді. Уже збираєтеся влаштовувати собі розвантажувальний день на грибах? Не поспішайте, адже ви ще не знаєте, яка користь від грибів при схудненні і якої шкоди собі можна принести, якщо не дотримуватися правил:
- Будь-яке блюдо з грибами стає дуже ситним. За це варто дякувати хітин, який довго перетравлюється в шлунку. Тому така їжа часто включається в раціон багатьох дієт. Але тут таїться й небезпека: надлишок хітину може спровокувати збої в роботі шлунково-кишкового тракту, а у дітей до восьми років він зовсім не перетравлюється, тому їм будь-які грибні страви небажані.
- Геть від солодощів! Секрет в підвищеному вмісті цинку. Саме через дефіцит цього компонента нас так тягне до солодощів і алкоголю. Хочете перестати з'їдати всю коробку шоколадних цукерок за раз? Побалуйте себе грибочками!
- Геть неправильний обмін речовин. Міститься в грибах речовина пригнічує кількість холестерину. Особливо цим ефектом можуть похвалитися гливи: як приготувати їх, знає практично кожна жінка.
Оскільки під час схуднення, раціон зазвичай не повноцінний для організму людини, то включення грибів в блюдо буде особливо цінним. Адже безліч містяться в них мінералів і відмінна збалансованість продукту обов'язково порадують організм.
Обережно, гриби: запобіжні заходи
Якщо ви часто збираєте гриби, то повинні знати, які їх види їстівні, а які - ні. Обов'язково варто знати і те, що свіжі гриби (маслюки, корівники, білий гриб) зберігаються до 6 годин і тільки деякі (печериці, гливи, лисички) можуть чекати як і будь-цілий день. Збирати і купувати можна тільки ті види продукту, в яких ви впевнені. Популярні свинушки, наприклад, в 1981 році віднесли до розряду отруйних. Але гірше те, що корбани відмінно вміють перевтілюватися в образ їстівної їжі.
Не важливо, буде у вас на столі веселка або білий гриб, обов'язково прокип'ятіть їх хвилин п'ятнадцять і не забудьте замочити в солоній воді, щоб вони не потемніли. Протипоказання у грибів дуже прості: порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і алергія. Однак негативні ефекти можуть настати і від нешкідливих продуктів, якщо їх неправильно приготувати. Тому пам'ятайте, що кожен вид вимагає до себе окремий, індивідуальний підхід.
Радуйте себе грибочками двічі в тиждень і відчуєте величезну користь такого простого і звичного продукту без найменшої небезпеки для організму!