Язик під соусом. Язик яловичий під соусом. Язик під соусом рецепт.
Мало хто захоче субпродукти парного м'яса, однак не варто забувати, що вони (крім, мабуть, жовчного міхура) не тільки цілком їстівні, але й смачні, а деякі навіть дуже корисні.У субпродуктах концентруються необхідні нашому організму речовини, про що радянському народові в свій час мудро нагадувала знаменита «Книга про смачну і здорову їжу»:
«Багато поживних і смачних страв можна приготувати з печінки, нирок, серця, розуму, мови. По живильній цінності вони не поступаються м'ясу, а за вмістом вітамінів деякі з них перевершують м'ясо».
Втім, за 400 років до цього, ще за Івана IV, про користь субпродуктів, але більш образно, писав протопоп Сильвестр, якому приписується редакція «Домострою»:
«У дружини господарської і у хорошого кухаря задумів багато з грудинки зварить відвар, нирки - начинит, лопатки - прожарит, ніжки яєчками начинит, печінка порубає з цибулькою і, пленкою обернувши, на сковороді изжарит, легкі, також з молочком з борошном та яєчками разболтав, наллє, а рубець начинит кашкою, а нирки - зварить або, начинивши, изжарит, - і якщо так робити, від одного барана багато радості буде».
Для того, щоб приготувати яловичий язик під соусом, знадобляться наступні продукти:
1 яловичий або телячий язик 1 столова ложка соняшникової олії 0,5 склянки курячого бульйону, 2 чайної ложки оцту і цукрового піску 1 чайна ложка подрібненого свіжого імбиру 1 столова ложка томатного пюре 1 столова ложка абрикосового пюре 2 чайної ложки крохмалю 2 чайної ложки коньяку
Мова промиємо під водою, заллємо холодною водою, посолити і поставимо варити до готовності – приблизно на 2 – 2.5 години. Ви можете взяти також і свинячий язик, його знадобиться варити трохи менше. Як охолоне, з нього потрібно буде зняти товстий шар шкірки. Поки вариться мова підготуємо до нього кисло-солодкий соус. Соняшникова олія розігріємо на невеликому вогні і обсмажимо в ньому імбир. Потім додаємо цукровий пісок, оцет, абрикосове і томатне пюре, курячий бульйон. Доведемо все до кипіння. В окремому посуді розведемо крохмаль у невеликій кількості холодної води та загустим їм соус. Дамо ще прокипіти кілька хвилин і наллємо коньяк. Перед подачею на стіл мова наріжемо товщиною приблизно в 1 см і зверху поллємо кисло-солодким соусом.
На гарнір до яловичого мови під соусом можна подати картопляне пюре, відварені макарони або будь-які овочі. Така мова під кисло-солодким соусом добре подавати не тільки на обідній стіл, але і на святковий, оскільки це смачний делікатес. Приємного апетиту!