Як вийти з депресії самостійно - з глибокої, після розлучення, поради психолога, відео
31.07.2017 0

Як вийти з депресії самостійно - з глибокої, після розлучення, поради психолога, відео

Психологія
В закладки


Довгий час в нашій країні ніхто не підозрював, що депресія - це таке захворювання, яке завдає великої шкоди душевного і фізичного стану.

Тому про неї зараз так мало відомо, а способи боротьби знайомі тільки фахівцям. Для того, щоб почати боротьбу з депресією, потрібно дізнатися, що вона з себе представляє.

Ознаки прояву

Депресивний стан не дозволяє людині радіти і насолоджуватися життям. Чоловік, якого загнали в цей стан якісь обставини, не може отримувати задоволення від того, що він робить. І навіть від того, що колись подобалося.

  • Поганий настрій і занепад сил межує з негативними думками. Депресія не дозволяє вірити в світле майбутнє, мріяти і чекати, що одного разу все буде добре. Люди в такому стані втрачають оптимістичний настрій і чекають від життя тільки проблем і нових неприємностей.
  • Дуже часто депресія викликає порушення апетиту. Найчастіше людина і зовсім відмовляється від їжі, приймає її через силу або для підтримання сил. Але часом трапляється і навпаки. Люди починають заїдати свої проблеми, стрімко набирають вагу, що стає причиною для нових розладів.
  • Зазвичай люди відчувають сильне почуття провини, яке отруює життя. Від усвідомлення того, що минуле неможливо повернути, щоб щось змінити, з'являється відчуття безпорадності. Іноді при цьому людина ненавидить себе, бо не стежить за зовнішністю, не бажає виглядати в дзеркало. Почуття нікчемності призводить до думок про суїцид.
  • При депресії люди прагнуть обмежити доступ у свій маленький світ для інших людей. Щоб ніхто не чіплявся з питаннями, вони відключають телефони і замикаються будинку. У людей в стані депресії немає ніякого бажання покидати свій притулок, тому що воно дає хоч якесь почуття захищеності від нових бід.
  • Безсоння. Нудьга не дозволяє знайти вихід із ситуації. Люди не можуть самостійно прийняти рішення. Їх думки уривчасті, не мають чіткої структури. Почасти це відбувається через порушення сну. Такий стан супроводжується безсонням.

Як тільки виявлена хвороба, треба починати боротьбу з нею. Але для того, щоб правильно вибрати тактику, необхідно розібратися в причинах виникнення депресії.

Причини виникнення

Проблеми в особистому житті

Ця причина найпоширеніша. І включає в себе ряд інших. Іноді депресія виникає від самотності. Людина починає вважати, що якщо стільки років він не може знайти свою другу половинку, то тоді він поганий, некрасивий, дурний. Самокопання призводить до виявлення великої кількості недоліків, які не просто пригнічують, але змушують закритися вдома, щоб нікому не показуватися.37_55512~abschied-trennung,-junge-frau-sich-den-kopf-haltend,-liebeskummer,-depression,-verzweiflung

Самотність може бути тривалим, а може настати раптово. Наприклад, у разі смерті коханої людини. В такі моменти на розум приходять тисячі слів, які треба було сказати, але які залишилися несказанними. Втратили близьку людину люди починають відчувати провину в тому, що не допомогли, не вберегли, не змогли попередити катастрофу. Такі думки стають вірним шляхом до депресії.

Дуже часто депресія настає після розлучення. Особливо якщо причиною йому стала зрада. Починаються роздуми на тему, чому коханий чоловік вибрав когось іншого.

І знову знаходиться список страшних недоліків, які отруюють життя і не дають шукати нову любов після розлучення.

Як навчитися мислити позитивно? Читайте тут.

Нерозділене кохання також стає причиною депресії. Особливо в тому випадку, якщо шансів бути з коханою людиною практично немає. Таке трапляється, коли людина вже складається у відносинах і здається дуже щасливою людиною.

Проблема самотності

І це не тільки відсутність коханої людини, але і друзів. Багато людей з легкістю переживають той факт, що у них немає шанувальника або коханої дівчини, тому що вони добре проводять час у компанії своїх друзів, можуть про все на світі поговорити з ними і поділитися своїми переживаннями.

Коли немає друзів, життя обмежується тільки роботою і домом, тому що виходити за межі своєї квартири не з ким і не за чим.

Відсутність близького за поглядами і переконаннями людини, якого можна було б назвати своїм другом, стає причиною страху перед навколишнім світом, давить почуття самотності, ненависті або жалості до себе.

Проблеми на роботі

Кар'єра стає невід'ємною частиною життя кожної людини. Коли хочеться досягти успіхів, але не виходить, виникає відчуття порожнечі. Сенс життя втрачається і немає планів на подальше життя. На цьому ґрунті розвивається депресія. Деякі люди не можуть назвати себе кар'єристами, але і у них може виникнути застійний стан на цій грунті.1542684_20130222171747 Наприклад, коли доводиться витрачати своє життя на улюблену справу. Якщо робота давно стала рутиною і не доставляє ніякого задоволення, здається, що життя проходить даремно. Попередній день точно повторює наступний, що породжує тугу і песимізм.

Післяродова хандра

Це поняття з'явилося не так давно, але вже здобуло популярність. Деякі матусі після пологів не можуть дивитися на свою дитину, годувати його і доглядати. Один тільки плач малюка здатний стати причиною істерики його матері. І причин для цього може бути багато.

Наприклад, якщо дитина була народжена від нелюба. Або неможливість змиритися з фактом, що тепер на неї покладається величезний тягар відповідальності.

Деякі матусі заганяють себе в стан депресії страхом, що вони не зможуть доглядати за дитиною або виростять з нього поганого людини. Після пологів жінкам потрібен відпочинок. Рідні і близькі повинні подбати про немовля, щоб мама змогла звикнути до нового для себе статусу, навчитися поводитися з дитиною і відновитися після такого сильного напруги всіх фізичних і душевних сил.

Як вийти з депресії самостійно

З депресією обов'язково потрібно боротися. Інакше вона призведе до руйнування особистості, втрати здоров'я та навіть смерті. Боротися з нею можна не тільки з допомогою фахівця, але і самостійно.

Як утримати коханого хлопця? Читайте в статті.

Про те, як стати ідеальною дівчиною для хлопця, читати далі.

Усвідомлення

Почати боротьбу потрібно з усвідомлення, як і при лікуванні будь-якої іншої хвороби. Важливо встановити причину депресії і дати собі тверде слово боротися з наступила напастю. Хоч це і здається просто, але це найскладніший крок у лікуванні. Для того, щоб зробити його, треба зібрати всі душевні сили.

Змінити раціон

Для боротьби потрібно зробити дуже багато. Наприклад, змінити раціон. Дуже важливо ввести в нього як можна більше продуктів, що містять протеїни. Це риба, яйця, м'ясо, птиця, молоко. Обов'язково в раціоні повинні бути фрукти.

Особливо корисні для підняття настрою цитрусові. Можна використовувати старий перевірений спосіб - шоколад. Але, звичайно, не можна захоплюватися. Не можна заїдати свої проблеми, є без міри.

Фізичні навантаження

Фізичні навантаження завжди були одним з самих кращих способів боротьби з депресією і пригніченим станом. На щастя, сучасний світ представляє великий вибір для всіх бажаючих попрацювати над своїм тілом.D1F5A6DB23C9D48811DF7B4AEAC

Жінки найчастіше вчаться танцювати або займаються аеробікою. Такі фізичні навантаження не тільки змусять підбадьоритися, але і навчать любити своє тіло, вміти володіти ним. Після занять танцями жінка починає відчувати себе красивою і упевненою.

Будь-який напрямок танцю здатне змінити фігуру, зробити її більш жіночною і привертає увагу. Крім того, на заняттях можна знайти багато нових друзів зі схожими інтересами.

Новий ритм дня

Для того, щоб успішно боротися з депресією, потрібно вигнати рутину свого життя. А для цього можна і потрібно змінити ритм дня. Важливо, щоб було не тільки для роботи, але і для відпочинку, для улюблених захоплень, друзів і сім'ї.

Хороший сон

Звичайно, важливо стежити, щоб залишалося достатньо часу на здоровий сон. Після того, як в житті з'являться фізичні навантаження, безсоння відступить. Організму знадобиться чимало сил для того, щоб боротися з пригніченим станом. А вічне бажання спати - це ворог, з яким треба боротися.

Задоволення бажань

Під час лікування від депресії важливо прислухатися до своїх бажань. І почати здійснювати їх. Може бути, хотілося купити щось, щось відвідати або побачити. Нехай хоча б маленькі, але радості повинні з'являтися в житті. Настав час побалувати себе, нагорода за працю.18248_img_32575

Боротьба з самотністю

Людині, який лікується від хронічної пригніченості, строго протипоказано залишатися наодинці з собою. Адже це відмінний спосіб пожаліти себе і почати самокопання. Потрібно зустрічатися з друзями, вирушати на прогулянки. Якщо немає друзів, то їх завжди можна знайти.

У світі є багато людей, яким гірше, ніж нам. Тому можна прийняти участь у волонтерському русі. Або записатися на курси, де буде достатньо людей зі схожими інтересами. В таких місцях можна знайти не тільки друзів, але і другу половинку.

Свіже повітря

Дуже важливо залишати будинок як можна частіше. І вирушати на прогулянки. Свіже повітря - це чудові ліки від багатьох недуг. Крім того, можна зайнятися спортом прямо під відкритим небом. Наприклад, відправитися на пробіжку у парк.2

Задати мета

Є й інші способи боротьби з нудьгою самостійно. Але для того, щоб вони принесли результат, важливо задати собі чітку мету.

Позбавитися від депресії. Перестати жаліти себе. Перестати шкодувати про минуле. Все одно не в наших силах змінити те, що було зроблено. Треба жити далі.

Психологічний настрій

Необхідно налаштувати себе на те, що в подальшому житті все буде добре. Не варто знову переживати все минуле, потрібно спрямувати свій погляд у майбутнє і докласти всі свої сили до того, щоб зробити його щасливим.

Не копатися в минулому

Самокопання - це найгірший ворог людини, який намагається позбутися від депресії. Так само, як і пережовування того, що трапилося в минулому. Не варто згадувати кожну деталь, проживати її заново. Все це залишилося у вчорашньому дні. А новий приносить багато прекрасних можливостей стати щасливим.

Позитивні аффирамации. Самонавіювання

Треба вірити в те, що щастя - це реальний стан, яке може наступити в будь-який момент. І повторювати собі це потрібно як можна частіше. Самонавіювання діє набагато сильніше, ніж люди можуть собі уявити. Не можна недооцінювати силу позитивних думок.

Як боротися зі зневірою

Після розлучення

Розлучення завжди негативно позначається на душевному рівновазі. Є деякі способи повернути собі колишню настрій після того, як сім'я розпалася. Адже обов'язково потрібно жити далі і шукати справжнє щастя.

Розлучення - це шлях в нове, вільне життя. Тепер можна виконувати свої бажання, не радячись з чоловіком. Тому можна витратити пристойну суму на новий наряд, відправитися з подружками в поїздку або просто влаштувати веселий дівич-вечір.gallery_131_45780

Разом з подругами можна позбутися від усього, що нагадує минуле життя. Прибрати з полиць фотографії, сховати подалі подарунки, замість них поставити щось новеньке. Предмети, що нагадують про сімейне життя, будуть тільки новим приводом для сліз.

Не варто кидатися в крайності і відразу ж після розлучення бігати з одного побачення на інше, шукати собі чоловіка, щоб забути старого. Така тактика може привести до плачевних наслідків. Самотність після розлучення - це тимчасовий стан, що зміниться трохи пізніше. А поки що потрібно позбутися примари минулих відносин, щоб він не отруював нові.

Після смерті коханого

Смерть - це логічне завершення життя, боротися з якою не має ніякого сенсу. Не можна звинувачувати себе в тому, що коханий чоловік помер. Природою задумано, що всі ми смертні.

Навіть якщо коханої людини більше немає поруч, він все одно може почути ті слова, які хочеться йому сказати. Можна написати лист або просто на могилі висловити всі свої емоції. Не можна тримати в собі сльози. Після такий підхід виллється в серйозний зрив. Треба виплакатися, щоб потім зуміти почати нове життя.21283714

Важливо прибрати з очей всі ті речі, які будуть нагадувати про покійного. Краще всього попросити про це друзів, тому що самостійно зробити це буде важко.

Найкраще буде змінити хоча б на час обстановку. Наприклад, відправитися в інше місто або навіть країну. Спробувати побільше нового. Свіжі враження та інша атмосфера зроблять свою справу і змусять відволіктися від горя.

не Можна залишатися наодинці. Можна попросити друзів пожити з вами. Або завести домашню тварину, яка скрасить самотність і буде вимагати турботи і любові.

Відео: Звільнення від страхів, депресій, стресів

Шкоду штучних антидепресантів

Багато людей, вирішуючи питання, як вийти з депресії самостійно, вдаються до штучної допомоги ліків. Але це велика помилка.

Антидепресанти - це дуже сильні препарати. Застосовувати їх можна тільки під наглядом фахівця.

І тільки лікар може вирішити, який саме препарат потрібен. Помилка може призвести до втрати здоров'я.

Важливо пам'ятати, що штучні антидепресанти викликають звикання. Не варто думати, що прийом можна припинити в будь-який момент. Якщо різко припинити їх прийом, то організм увійде в новий стан стресу. Пригніченість вийде на новий рівень, боротися з яким ще складніше.

Поради психолога

Самонавіювання і віра в свої сили є головними і часто вживаними порадами психологів. Для того, щоб позбутися депресії, треба хотіти цього. Ніхто не здатний змусити людину відчути смак життя, бажати жити знову.

Нові враження, знайомства і виконання власних бажань роблять життя більш барвистою. І не залишають місця для пригніченого стану.

Психологічні прийоми і техніки

найвідомішу техніку лікування депресії придумав Арон Бек. Він вважав, що для того, щоб вилікуватися, важливо перестати знову і знову принижувати себе. Якщо повторювати, що в житті чекають лише невдачі, то саме так і буде. Людина, яка вважає себе негарним і дурним, ніколи не зможе знайти друзів і пару.

Потрібно знайти гідності в собі, навчитися любити і цінувати власну персону. І тоді оточуючі люди відчують зацікавленість і симпатію.

Скиглії, які люблять скаржитися на себе і своє життя, викликають відторгнення. Важливо пам'ятати, що в кожній людині є маса переваг. Потрібно тільки розглянути їх.

Депресія - це важке захворювання, боротися з яким кожен може самостійно. Для цього потрібно виявити причину хвороби і вжити низку заходів, щоб внести у своє життя більше яскравих фарб і вражень. Не можна займатися самокопанням і шукати в собі недоліки. Самонавіювання має величезну владу над людськими долями.

Відео: Як повернути собі радість життя

Комментарии (0)
Додати коментар
Маскована депресія - симптоми, причини, лікування
Депресивний стан може бути абсолютно непомітним для оточуючих, але відчуватися людиною на рівні фізичного нездужання і навіть виразних болю в тій чи іншій частині тіла.
Маніакальна депресія - що це таке, симптоми, лікування
Це психічне захворювання відомо широким масам людей під різними назвами. Мова йде про маніакальної депресії, яка останнім часом зустрічається все частіше.
Як вивести чоловіка з депресії після розлучення, після втрати роботи
Деякі жінки стикаються з проблемою, коли кохана людина впадає в депресивний стан. Перераховані способи та поради допоможуть вирішити питання, як вивести чоловіка з
Як вивести дівчину з депресії - за листуванням, якщо кинув хлопець, поради психолога
Депресія рано чи пізно наздоганяє будь-якої людини, але жінки найбільш схильні подібним станам. Це пов'язано насамперед із нестабільністю емоційного фону.
Депресія від самотності - як вийти, що робити, поради психолога
Депресія і самотність – поняття взаємозалежні. Як перше, так і друге стан може бути і головною причиною, і наслідком.