Як вивести чоловіка з депресії після розлучення, після втрати роботи
Деякі жінки стикаються з проблемою, коли кохана людина впадає в депресивний стан. Перераховані способи та поради допоможуть вирішити питання, як вивести чоловіка з депресії.
Чоловіча психологія
Кожен справжній чоловік за своєю природою мисливець і завойовник. Йому принципово важливо вирішити питання володіння. Це може бути автомобіль, жінка або ціла держава. Причому він повинен собі і оточуючим довести свою винятковість.
Тому жінка повинна бути у нього найкрасивішою, автомобіль - найшвидшим і найкращим, а посада - найвища. Чоловіки не виносять конкуренції. Право володіння вони здатні доводити різними способами - від словесної перепалки до справжнього бою.
Для них дуже важливо відчувати свою перевагу. Всі чоловіки керуються інстинктами, які безпосередньо впливають на них і змушують всім щось доводити.
Іноді трапляються ситуації, коли чоловік позбавляється посади, роботи або жінки. Це може дуже сильно «підкосити». Занижується самооцінка, з'являється невпевненість в собі, утворюється душевна порожнеча. Тому близькій людині важливо знати, як вивести чоловіка з депресії.
Як вивести чоловіка з депресії
Після розлучення
Розлучення - це драматичний результат відносин. На перший погляд може здатися, що тільки жінки переживають за сформовану ситуацію. Плачуть, ридають і довгий час не можуть прийти в себе і почати життя з чистого аркуша.
Однак найсильніший стрес і глибоку депресію після розлучення відчувають і чоловіки. Вони не менше жіночої статі відчувають почуття страху і хвилювання. Багато чоловіки вкладають у свої другі половинки не тільки гроші, а й душу, а замість віддачі отримують розлучення.
Причини звільнення жінки можуть бути різні. Іноді не розуміючи цих причин, людина може накручувати себе, тужити, сумувати, в результаті чого впадає в депресію. Він починає почувати себе невпевнено, знижується самооцінка.
Зачеплене чоловіче самолюбство не дає йому спокою. Кращими друзями стають такі почуття, як відчай, зневіра, розчарування, апатія, туга.
Не дарма так поширена приказка: клин клином вибиває. Вивести чоловіка з депресії (колишнього, зрозуміло) допоможуть нові відносини. Тієї самої обраницею можете бути саме ви. Не засмучуйтеся, якщо ваш улюблений переживає з приводу розлучення і колишньої дружини. З часом це пройде, а ваша допомога у цей період буде необхідна.
Що потрібно робити:
- Оточіть його увагою, теплом, ласкою, турботою і любов'ю.
- вантажте його своїми проблемами не будьте похмурою. Будьте легкою, радісною. Захоплюйте його собою. Станьте яскравим промінчиком світла.
- Проявляйте ініціативу. Запросіть його прогулятися по парку, лісі або біля річки. Переведіть його увагу на навколишню природну красу.
- Розважайтеся. Сходіть в театр, кіно, або затишне кафе.
- Подаруйте йому тварина. Якщо у вашого супутника немає алергії, і він любить братів наших менших, то це буде не тільки несподіваний і приємний подарунок, але і ефективний спосіб боротьби з депресією. Турбота про кішечці, собачку або хомячке дозволить відволіктися від насущних проблем.
Після втрати роботи
Втрата роботи для кожного чоловіка це справжній удар. Він раптово позбавляється багатьох важливих моментів для щасливого і радісного життя. Втрачається не тільки фінансова забезпеченість, але і впевненість в собі.
Реакція може бути різною і абсолютно непередбачуваною. Деякі панікують, нервують, ведуть себе вкрай агресивно. Інші замикаються в собі, не бажаючи ні з ким спілкуватися. Багато чоловіки впадають в глибоку депресію, яка може тривати від декількох місяців до декількох років.
Перебувати довгий час у такому стані небезпечно. Це може призвести до різних негативних наслідків, алкогольної залежності і навіть послужити приводом до самогубства.
Як вийти з алкогольної депресії? Читай далі.
Якщо ваш чоловік втратив роботу, і ви відчуваєте, що депресія затягується, то вам потрібно терміново рятувати коханого.
Як допомогти чоловікові впоратися з депресією:
- відвідайте разом психотерапевта;
- придбайте гарний гомеопатичний засіб (антидепресанти);
- щодня гуляйте перед сном;
- на вихідних відвідуйте басейн, спільно катайтеся на велосипедах;
- всіляко підтримуйте і приділяйте увагу;
- намагайтеся менше говорити на тему роботи, переводите розмову на інші теми;
- не дозволяйте чоловікові йти в запій, на фоні алкоголю депресія тільки посилюється;
- ходіть в гості до друзів, приймайте гостей у себе вдома;
- намагайтеся стежити за апетитом чоловіка; у цей час можлива повна відмова від їжі, або, навпаки, переїдання;
- спостерігайте, чи немає у чоловіка проблеми зі сном.
Поради психолога
Часто буває так, що відчуває депресію чоловік самостійно не може, або не хоче виходити з цього стану. Проте близькі люди не можуть дивитися, як згасає їх рідний та коханий, і прагнуть йому всіляко допомогти.
Перш за все, потрібно знати, чого не треба робити:
- Проявляти жалість. Забудьте про словах типу: нещасний мій, бідненький та ін. Жалістю ви тільки погіршить ситуацію.
- Залишатися осторонь, не втручатися, і чекати, що депресія пройде сама по собі. Справа в тому, що виникла депресія не зникне, просто так, на тлі її можуть розвиватися інші захворювання, зокрема, шизофренія.
- Виправдовувати депресію.
Про симптоми ажитованої депресії депресії читай в статті.
Які причини маскованої депресії? Читай далі.
Що робити, щоб вивести чоловіка з депресії:
- Несподівана і раптова зміна. Це може бути зміна інтер'єру, перестановка меблів у будинку. Змінити обридлі стіни допоможе і поїздка на кілька днів. Це не обов'язково повинна бути дорога путівка за кордон. Можна поїхати в ліс, до річки, чи на шашлики до друзів.
- Проміжні процедури. Контрастний або холодний душ допоможе привести людину до тями.
- Наводити реальні приклади найскладніших життєвих ситуацій. І розповідати, як люди змогли вийти з них. В якості прикладів можна підшукати відповідні передачі, документальні фільми, книги.
- Спільно зробіть висновки з ситуації і будувати плани на майбутнє. Заводити розмову потрібно тільки в тому випадку, якщо у вашого коханого охололи почуття явного негативу, агресії, і він здатний розсудливо міркувати, дивлячись на себе з боку. Допоможіть їй визначитися з новими життєвими цілями.
- Допомагайте йому в усіх починаннях. Покажіть, як ви в нього вірите. Навіть якщо ви сумніваєтеся в чомусь, не показуйте виду.
- Будьте сильною духом. Намагайтеся не ображається на чоловіка, не впадайте у нудьгу. Знайте, що ви зараз зможете витягнути його з тонучого корабля.
- Сходіть до фахівця.
Таким чином, жоден чоловік не застрахований від виникнення депресії. Приводом до її появи може служити будь-яка стресова ситуація (розлучення, втрата роботи та інші). Однак не кожен може впоратися з нею самостійно.
Багатьом потрібна моральна підтримка близької людини. Перераховані способи та поради психолога неодмінно допоможуть вам вивести чоловіка з депресії.