Як вийти з депресії самостійно - з глибокої, затяжної, післяпологовий
Вийти з депресії самостійно – можливо, незважаючи на те, що це важке захворювання. У статті детально описані методи поліпшення самопочуття і настрою.
Як вийти з депресії самостійно
Коли люди відчувають пригніченість і тугу, не бачать сенсу в роботі, втрачають інтерес до захоплень, забувають про коханих, не поспішають допомогти собі. Близькі посилають до лікарів, лякають таблетками. Але з депресії можна вийти самостійно. Головне – вчасно звернути увагу і зайнятися собою.
підтримують Розвиток відносин
Пригніченого людині хочеться сховатися під ковдрою, щоб ніхто не турбував. Це тільки посилює проблему. Енергія інших потрібно, щоб почати виходити з депресії.
Друзі і сім'я
- Зверніться до близьким. Розкажіть про свій стан, про передбачувані причини депресії.
- Виберіть вдалий час. Не говоріть з роздратованим або схвильованим людиною. Його емоції можуть тільки засмутити. Краще звернутися за допомогою в той момент, коли рідна людина знаходиться в спокійному, урівноваженому стані. Тоді він зможе проявити співчуття.
- Іноді людям складно зізнатися в слабкості, вони відчувають почуття провини за те, що перекидають на когось проблеми. Особливо важко буває чоловікові. Вважається, що представники сильної статі не піддаються депресії, і самотужки долають життєві труднощі.
- Сприймайте визнання у внутрішній проблеми як відважний вчинок. Не думайте, що ви обременяете близьких. Хіба ви не захотіли б допомогти їм в аналогічній ситуації?
Соціальна активність
Змушуйте себе спілкуватися з незнайомими людьми. У магазині не біжіть від допомоги консультанта. Бажайте приємного дня перехожим. Чужа посмішка мимоволі змушує нас відповідати тим же. Навіть короткочасний контакт з людьми може підняти настрій.
Сходіть на групове заняття:
- гурток вишивання;
- курси комп'ютерного дизайну;
- йога;
- лекції з психології і т. д.
Відвідайте розважальний захід, концерт. Гучна музика, загальне збудження, розслаблена атмосфера розташовують до обміну емоціями.
Активна соціальна життя особливо корисна після розлучення. Часто людина боїться, що нікого не зустріне, що пройшли кращі роки. Депресія, викликана розлученням, пройде, якщо ви відчуєте, що ще можете заводити друзів, спілкуватися і подобатися.
Група підтримки
Пошукайте у своєму місті спеціальні гуртки. Існують групи, які допомагають людям впоратися з важкою депресією.
Розслаблююча обстановка, можливість поділитися почуттями, обговорити їх з іншими допоможе стати на ноги. Якщо ви знаходитесь далеко від рідних, це можливість знайти підтримку і співчуття, отримати додаткову інформацію про свій стан.
Як зберегти сім'ю, якщо дружина хоче розлучення? Відповіді тут.
Боротьба з негативним мисленням
Думай не тільки про себе
Аналіз проблем, осмислення причин – це важливо, якщо «розбір польотів» конструктивний. Але іноді ми зациклюємося, прокручуємо в голові одну і ту ж ситуацію. Думки не знаходять спокою, клубок нерозв'язних суперечностей тільки більше заплутується, руки опускаються.
Абстрагуйтеся від своїх роздумів і зверніть увагу на оточуючих:
- Дізнайтеся, що нового на роботі, навчанні. Успіхи рідних піднімають настрій.
- Якщо у ваших знайомих труднощі, проявіть участь. Проблеми інших зазвичай здаються простіше, тому що не так близькі нам емоційно. У процесі пошуку виходу зі складної ситуації одного, ви зможете знайти рішення і для себе.
Спілкуйся з позитивними людьми
Під час затяжної депресії намагайтеся не розмовляти з песимістами. Вони не можуть нічого дати, крім приводу для смутку. Вічно похмурі люди, які обожнюють скаржитися, викликають лише роздратування і не вміють допомагати.
Знайдіть позитивного цілеспрямованої людини. Якщо у вашому оточенні його немає, пошукайте в інтернеті. Щасливі успішні люди часто ведуть блоги. Поговоріть з ними. Розповіді про чужі успіхи надихають, а ентузіазм – заразливий.
Заведи зошит негативних думок
Щоб не накопичувати негативні емоції в собі, почніть розмірковувати на папері. Виділіть окрему зошит, і на її сторінках дозволяйте собі страждати.
Записуйте всі переживання. Знайшовши вихід, думки перестануть скакати в голові по колу. Ви зможете подивитися на себе з боку. У записах краще видно причини пригніченого настрою.
Після того як запишіть сумні думки, зошит можна сховати. Так ви символічно відштовхнете від себе негативні емоції.
Дозволь бути не ідеальним собі
Вибачте собі помилки, дурні вчинки, слабкості. Немає ідеальних людей, у кожного бувають неприємності. Не звинувачуйте себе.
Прийняти – не означає потурати. Без визнання того, що у вас є слабкості, неможливо стати краще. Немає способу виправити те, що заперечується.
Часто потерпають від цього жінки до післяпологової депресії, особливо молоді мами. Їм буває складно звикнути до нових обов'язків, навчитися піклуватися про дитину. Їм здається, що вони несхожі жінок з реклами дитячих товарів. Вони шукають причину в своїх негативних якостях.
Турбота про себе
Сон
Недолік сну може посилити хвороба. Депресія – стан, коли немає сил нічого робити. Якщо ви не висипаєтеся, енергії стає ще менше.
Не нехтуйте сном, не засиджуйтеся довго за роботою. Ляжте подрімати вдень. Якщо ви довго не можете заснути, не перевантажуйте мозок перед сном.
Відмовтеся від перегляду телевізора, читання книг. Краще за годину до сну прийміть гарячу ванну, постеліть свіжу білизну на ліжко.
Сонячне світло
Вставайте раніше і йдіть гуляти. Вітамін D, що синтезується на сонці, позитивно впливає на імунну систему і покращує настрій
Зазвичай людині, яка страждає депресією, хочеться запнути штори і закритися від світу, що призводить тільки до більш похмурого настрою. Намагайтеся не пропускати сонячні деньки, виходьте на вулицю поодинці або з друзями.
Контроль над стресом
Изолируйтесь від напружених ситуацій:
- Візьміть відгул або відпустку. Попросіть начальство не давати вам складних завдань в цей період.
- Якщо ви перевантажені справами, розподіліть їх за важливістю. Відкладіть в сторону менш значущі, які можна зробити пізніше.
- Намагайтеся не вступати в суперечки.
- Відмовтеся від перегляду новин. Негативні світові події тільки більше засмучують.
- Дозволяйте собі розважатися. Не станеться нічого страшного, якщо ви подивитеся улюблену передачу і трохи посмієтеся.
Практика релаксації
Релаксація – це не простий відпочинок. Це комплекс вправ на розслаблення, заснованих на:
- глибокому диханні;
- м'язової релаксації;
- техніці візуалізації (уявлення себе на м'якому хмарі, на березі моря).
Виберіть вправу і виконуйте його хоча б півгодини в день. Це допоможе зменшити потік негативних думок і вийти з глибокої депресії самостійно.
Турбота про тваринний
Заведіть домашнього улюбленця. Домашні тварини здатні принести відчуття психологічного комфорту. Їх приємно гладити і тримати в руках.
Наші менші брати дарують нам безумовну любов. Тварини примушують нас відчути свою важливість. Вони завжди радіють, коли господар повертається або грає з ними, дивляться закоханими очима.
Якщо ви не готові завести тварину, що можете безкоштовно допомогти в розпліднику. Там часто потрібні волонтери, які могли б погодувати, вигуляти і просто провести час з тваринами.
Регулярні вправи
Спортивні вправи впливають на мозок як антидепресант. Навіть після невеликої фізичної активності відчувається приплив сил, напруга в тілі спадає.
Які симптоми шизофренії? Читай далі.
Як відбувається розвиток мовлення у дітей дошкільного віку? Читай статтю.
Досить хоча б наступних занять:
- вийти раніше на одну зупинку і прогулятися до місця пішки;
- користуватися сходами, а не ліфтом;
- робити невелику зарядку вранці і протягом робочого дня.
Правильна дієта
Під час депресії важливо звернути увагу на харчування. Серотонін впливає на емоційне самопочуття. Він виробляється в організмі, а сприяють цьому різні речовини:
- Швидко збільшує рівень серотоніну солодке. Проте воно швидко переробляється, і виникає гнітюче бажання покрепиться ще. Крім того, високий вміст цукру в крові призводить до більшої нестійкості настрою.
- Інший спосіб підвищити синтез серотоніну – складні вуглеводи. Вони стимулюють роботу підшлункової залози, яка регулює рівень цукру. Також вуглеводи – це ефективне джерело енергії.
- Для вироблення серотоніну потрібні вітаміни групи B. Недолік вітаміну B6 призводить до апатії, швидкої стомлюваності, поганого сну. Він міститься в зелені, картоплі, бананах, капусті та крупах. В травах, листках ягід, м'ясі, печінці та молочних продуктах міститься вітамін B9.
Навіть якщо сьогодні вам здається, що все втрачено, життя можна налагодити. Почніть піклуватися про себе: спілкуватися і отримувати підтримку інших, боротися з поганими думками, радувати тіло і душу. Якщо ви зіткнулися з депресією, знайте, що, перш за все, ви самі повинні допомогти собі.