Життя після розлучення з чоловіком, з жінкою, поради психолога
Яка вона – життя після розлучення? Сповнена вона радощі та пристрасті, або болісних страждань, які намагаються «залити» спиртним? Кожен вирішує для себе сам!
Почуття після розпаду шлюбу
Вина
Швидше за все, ви відчуваєте це почуття перед дітьми, родичами та іншими людьми, які були причетні до вашого життя.
Це марно, тому що:
- ніхто в повній мірі не знав про ситуацію у вашій родині;
- життя дається один раз, тому не варто жити заради інших людей;
- можливо, коли-то вони вас зрозуміють.
Головне – не намагайтеся показати свою правоту, виставляючи свою колишню другу половину в негарному світлі. Пам'ятайте: у тому, що сталося, винні ви обидва.
Озлобленість
Не варто зарікатися про те, що ви більше нікому не будете довіряти, не станете заводити нові стосунки, назавжди замкнетесь в собі.
На це є кілька причин:
- з таким настроєм вам не вдасться влаштувати своє нове щасливе життя;
- з часом у вас закріпиться недовіру до всіх людей, тому вам буде складно спілкуватися навіть зі своїми друзями і колегами, тому ви станете самотні;
- бажання надавати вам допомогу помітно вщухне, тоді ви залишитеся наодинці зі своїми проблемами.
Невпевненість
Тепер вам здається, що ви нікому не потрібні, допомоги чекати не від кого, та й взагалі ваша персона никчемна і нецікава...
Що входить в програму патріотичного виховання в дитячому садку? Читай в статті.
З цим потрібно боротися:
- не відмовляйтеся від сторонньої допомоги – люди не стануть пропонувати щось, якщо їм це не в тягар;
- почніть працювати над собою – стимул до самовдосконалення додасть вам сил і впевненості;
- не бездійте – так у вас буде менше часу для того, щоб думати про своє нелегке життя.
Самотність
Ви залишилися одні... але це не означає, що ви самотні, у вас є друзі, родина, можливо, діти. Тепер вам потрібно уникнути замкнутості.
Намагайтеся якомога більше перебувати в процесі спілкування з людьми: особисті зустрічі, скайп, соц. мережі. Так вам вдасться піти від самотності і постійно заводити нові знайомства, одне з яких може стати доленосним.
Життя після розлучення
З чоловіком
З якими основними проблемами можна зіткнутися в життя після розлучення з чоловіком:
- Фінансові труднощі. Розлучення – це усвідомлений крок, тому ви повинні були передбачити все заздалегідь. Якщо є діти – вас врятують аліменти (якщо ваш колишній чоловік буде їх виплачувати). Якщо дітей немає – шукайте таку роботу, доходів від якої вам вистачить на все розтрати. Не залазьте в борги!
- Думки. Величезний вплив на життя жінки (після розлучення) надають сторонні особи: кожен хоче дати слушну пораду. «Вимагай від нього більше грошей!» «Що?! Ти ще що-то зібралася з ним ділити?», «Я б від такого мужика точно не пішла!» - всі думки різні. Живіть своїм розумом. Ніхто в повній мірі не знає того, що було між вами.
- Особисте життя. Навіть якщо ви залишилися з двома дітьми і вам під 50 років, можете бути впевнені, що життя тільки починається! Свого людину можна знайти в будь-якому віці і стані. Головне – спілкуйтеся з людьми, тому що вдома, сидячи на самоті, ви його точно не зустрінете.
З дружиною
Проблеми, які можуть зустрітися в житті чоловіка після розлучення:
- Помилковий кайф. Спочатку ви вважаєте, що ви вільні, весь світ перед вами і поруч ще стільки дівчат, вами не приласканных! Ось тільки проходить час, і починає нагоняться туга по минулому житті: по тим ознакам, які вам зараз доводиться міняти, колишній дружині, яку зараз обіймає інший чоловік, за своїх дітей, яких виховує новий папа. Головна порада, яку можна дати, – не робіть дурниць після розлучення! Поводьтеся стримано і не псуйте свою репутацію перед колишньою дружиною і дітьми. Адже, можливо, ви ще налагодите ваше спільне життя.
- Друзі. Тепер ви думаєте, що зможете проводити більше часу з ними, відриватися і розважатися. Але як виявиться пізніше – у кожного з них вже теж своя сім'я і вони не можуть гуляти з вами стільки часу, скільки ви планували. Тоді вам починає здаватися, що ви нікому не потрібні, та й взагалі життя складається не так, як ви планували. Вихід: займіться роботою, почніть, нарешті, збирати гроші на свою давню мрію, зробіть ремонт у себе, у батьків і т. д.
- Пияцтво. Часто розлучення – це величезний удар для чоловіка. Ніколи не намагайтеся «залити» горе спиртним. Або намагайтеся домогтися з'єднання вашої сім'ї, або почніть йти далі, без неї.
Почати з чистого аркуша
Самоаналіз
Що означає це слово:
- усвідомлення того, що у вашому розлучення винні ви обидва;
- аналіз власних помилок і спроби їх усунення;
- продумування ідеального для вас образу і прагнення до нього;
- уміння розумно пояснювати всі свої дії.
Кожен чоловік повинен бути психологом не тільки для іншої людини (ах, як ми всі любимо давати поради!), але й для себе.
Лише пізнання своєї особистості й прагнення до її вдосконалення нададуть вам небувалу бадьорість і перспективи.
Пробачити і відпустити минуле
На своє минуле можна злитися до безкінечності, але це ні до чого не призводить. Так, нехай помилки були, нехай багато в чому вас не влаштовує, але не буває ідеальних людей. Як кажуть, щасливий той, хто не згадує, що було раніше. Ось і ви живіть сьогоднішнім або завтрашнім днем. Зараз ваше завдання – почати нове життя.
Нове життя
Що потрібно для того щоб почати нове життя після розлучення з чоловіком або дружиною:
- постарайтеся по максимуму внести зміни у своє життя (заведіть нові знайомства, захопіться іншими заняттями тощо);
- почніть саморозвиватися (більше читайте, дивіться новини, займіться вивченням іноземних мов та ін. – це допоможе вам легше заводити знайомства, стати більш цікавою особистістю);
- попрацюйте над зовнішнім чином (запишіться в тренажерний зал, змініть зачіску, стиль);
- ідіть по життю з посмішкою.
Оптимізм
Залишайтеся на позитиві! Адже, як би грубо це не звучало, плаксиві люди, які вважають себе самими нещасними, нікому не цікаві.
Які ознаки шизофренії у підлітків? Читай в статті.
У дитини гіперактивність? Що робити? Відповіді тут.
Подивіться на це з іншого боку: навіть той чоловік, з яким ви розлучилися, вніс величезний внесок у ваше життя – виховав у вас певні якості, навчив чогось, дав можливість розвиватися у чомусь. Приймайте колишнього чоловіка або дружину не як помилку, а просто як людину, що бере участь у вашому житті.
Пам'ятайте: життя тільки починається!
Спогади
Ви повинні від них позбутися:
- видалити всі спільні фото (якщо не можете це зробити, то хоча б відмовтеся від їх регулярного перегляду), викиньте всі речі, які наштовхують вас на спогади;
- не розмовляйте на тему розлучення і не обговорюйте колишнього/колишню зі своїми друзями, родичами – зробіть цю тему забороненою, навіть якщо вам дуже хочеться виговоритися з того чи іншого приводу;
- здійсните перестановку в квартирі;
- не дивіться мелодрами, не слухайте сумну музику;
- частіше ходіть на різні заходи;
- як можна більше знаходитесь в компаніях (друзів, колег тощо).
І найголовніше – максимально уникайте спілкування з колишньою другою половиною.
Новий досвід
Почати нове життя після розлучення вам допоможуть наступні поради:
- оцінюйте себе належно (не знижуйте, але і не завищувати планку);
- НЕ РОЗМІНЮЙТЕСЯ НА ДРІБНИЦІ – не розглядайте так відразу кожного представника протилежної статі, як потенційну другу половину («А раптом вийде з цієї/цим», «А, може, ось цей/ця підійде»), тому що ваша репутація сильно постраждає;
- вчіться довіряти;
- не претендуйте ні на що (чужі гроші, влада, хороші зв'язки), тому що люди не люблять корисливих особистостей;
- постійно працюйте над собою (не тільки над внутрішнім світом, але і над зовнішнім чином), так як спочатку всі люблять очима – так у вас з'явиться шанс почати нові стосунки не аби з ким, а зробити свій власний вибір.
І пам'ятайте: кожна людина може налагодити нові відносини після розриву старих і в 30 років, і в 40 років, і навіть у 60. Все реально!
Поради психологів
- Постарайтеся не обговорювати своє особисте життя. Якщо хочеться виговоритися – йдіть до мами, тата, найкращій подрузі/другу або до тієї людини, якій ви безмежно довіряєте. Ваш розлучення – не та тема, яка допоможе завести нові знайомства, підтримати розмову в компанії і підбадьорити сусідку. Пам'ятайте: не плюйте в колодязь, з якого вам ще, можливо, доведеться випити.
- Якщо є діти – не забороняйте спілкуватися! Діти не винні в тому, що «ваші характери не зійшлися».
- Продовження сексуального життя. Зустрічі заради сексу ви повинні виключити, у тому випадку, якщо ви не плануєте більше сходитися ні за яких обставин. Для того щоб її/його відпустити, у вас тепер не повинно бути нічого спільного.
- Будьте горді. Якщо ви не хочете повернути вашу колишню другу половину, не треба стежити за його/її життям, випитувати про неї у знайомих. Займіться собою.
- Відпочиньте. Це допоможе вам відновитися морально. Більше віддавайте перевагу розвагам і компанійським прогулянок.
- Немає спиртного! Може, і грубо, але алкоголіків у нас в країні вистачає. Можете випити тільки під час вечірки або з подругою/другом під час посиденьок. НІКОЛИ НЕ ПИЙТЕ НА САМОТІ, адже є думка, що саме з цього починає розвиватися алкоголізм.
- Хочеться повернутися – повертайтеся. Звичайно, у вас буде багато порадників, «знають», як для вас буде краще. Однак жодна людина не має вирішувати за вас, як вам проживати це життя. Але перед таким досить відповідальним рішенням вам необхідно зважити всі «за» і «проти».