На межі розлучення - що робити, поради психолога
12.07.2017 0

На межі розлучення - що робити, поради психолога

Психологія
В закладки


Часто сімейні пари, які прожили деякий час разом, опиняються на межі розлучення. Що робити в таких ситуаціях? Розглядаємо принципи правильного поведінки чоловіків і жінок. Додатково представлені поради психолога.

За що боротися

Сімейні кризи проживає кожна пара. Для одних приводом для думок про розлучення стає вічне невдоволення чоловіка/дружини, для інших – зрада, для третіх – брак уваги і т. д.

Саме головне для вас зараз – чітко позначити причину вашого «зіткнення», проаналізувати ситуацію.

Якими ваші відносини були до цього? Напрочуд хорошими? Такими, що ви не сумнівалися в надійності вашого шлюбу? Була між вами любов, іскра? Якщо вам є, що згадати приємного, то, можливо, вам просто потрібно перетерпіти і не переставати боротися за свою пару.

Важливо! Збереження сім'ї – це постійна робота. Немає такого, що кохані тільки в перший рік дізналися один одного з усіх боків, а далі все йде своїм ходом. У будь-яких відносинах є сварки, розбіжності, ревнощі та інші проблеми, які саме для вас можуть здаватися глобальними.

Якщо ви впевнені, що цього немає у ваших друзів, то прийміть до уваги той факт, що вони просто не хочуть виносити сміття з хати і виставляти напоказ свої скандали і невдоволення один одним. Тобто ви не самотні в цьому плані. І в першу чергу перестаньте себе жаліти, погляньте на ситуацію з боку.

Отже, якщо ви налаштовані рішуче, діємо далі!

Що робити якщо сім'я на межі розлучення

Всі поради в цій категорії мають узагальнений характер. Вони розраховані на усунення найбільш поширених сімейних конфліктів.

Поради для НЬОГО

Коли йдете ви

  1. Почніть звертати увагу на свою дружину, як на жінку. Нехай вона трохи змінилася, але вона все та ж, яка викликала у вас коли-то бурю емоцій. Так, і врахуйте, що поки ви впевнені у її звичайності, чиюсь увагу вона, швидше за все, все-таки приваблює (колеги, друга, приятеля).
  2. Урізноманітніть сексуальне життя. Будьте готові до того, що вона відмовиться від експериментів, якщо ваші відносини вже «розвалені. Тому спробуйте діяти несподівано, з незвичним напором.
  3. Не скупіться. Виділіть певну суму із зарплати і їдьте разом по магазинах. Надайте їй такий образ, який ви хотіли б бачити поряд з собою. І вам цікаво, і їй приємно.1a-1a-beremenost5-tile

Коли йде вона

  1. Приділяйте їй більше уваги. Спільні прогулянки, компліменти і ніжності – все це і багато іншого може істотно поправити ситуацію. Адже, якщо жінка чує слова любові, то вона починає відчувати справжню значимість.
  2. Більше розмовляйте. Зараз займіть позицію слухача. Щиро цікавтеся її справами, думкою та ін. Так ви знову зблизитеся.
  3. Подружіться з її подругами. Але робити це потрібно вдумливо, щоб дружина не подумала, що ви флиртуете. Можете схитрувати, відразу приступивши до справи: розкажіть її кращої подружки (а краще кількох), про те, як вам боляче бачити такі відносини, як ви її любите і не хочете втрачати і т. д. Будьте впевнені, що вся ця інформація незабаром буде передана вашій дружині!
  4. Спробуйте дати їй те, чого вона хоче. Мова йде не про примхи, а про саму серйозну проблему. Зрозумійте, в чому суть її небажання жити з вами, а потім діяти в цьому напрямку. Їй не вистачає уваги – дайте; її вбиває ваша ревнощі – контролюйте себе; вона втомилася від ваших шкідливих звичок – відмовтеся. Почніть намагатися, вона обов'язково оцінить.
вплив розлучення батьків на дітейЗ-за дитину не наважуєшся подати на розлучення? Читай статтю про вплив розлучення батьків на дітей.

Про психологічні проблеми розлучення читай далі.

Поради для НЕЇ

Коли йдете ви

  1. Не думайте, що де-то «трава зеленіша». Нехай зараз ви підете від чоловіка, знайдете іншого чоловіка, пройде час, і романтика також зникне, з'явиться побут, розбіжності і т. д. Варто втрачати час і ламати долі?
  2. Почніть звертати увагу на його позитивні сторони. Наприклад: нехай він мало заробляє, зате завжди готовий постояти за вас, нехай він не так гарний у ліжку, зате він ніжний і уважний і т. д.
  3. Проаналізуйте свою поведінку. може, це ваша вина, що він веде себе так, як вам не подобається? Наприклад, є жінки, які дуже розкуто спілкуються з друзями, а потім дивуються, коли чоловік не контролює себе в поривах ревнощів.

Коли йде він

  1. Зробіть висновки. Для початку вам потрібно детально розібратися у ваших помилках (а, швидше за все, вони саме ваші). Спробуйте їх усунути, нехай навіть вам буде вкрай важко. Працюйте над собою, не лінуйтеся, не відмахуйтеся, не думайте, що все само собою владнається.
  2. Станьте бажаною. Насправді ходити вдома в сексуальному вбранні (сукня, спідниця, шортики), нафарбувати вії і укласти волосся – це зовсім нескладно. Ви ж робите це перед виходом на вулицю? Так зрозумійте, що перший для кого ви повинні старатися – це саме ваш чоловік. На питання «З якого приводу?», дайте відповідь, що це лише для нього!
  3. Не будьте вимогливою. Вмійте правильно спілкуватися з чоловіком – забудьте про крику на нього взагалі! Маніпулювати ним можна за допомогою маси інших способів: ніжністю, ласкою, увагою, компліментами та ін. Зауважте різницю між двома висловлюваннями: «Давай-ка, прибей полку!» і «Милий, ти в мене такий сильний! Тобі, напевно, не складе праці прибити цю малесеньку поличку...». Здавалося б, сенс один, а реакції на них будуть дуже різними!resized_120478800
  4. Відпустіть. Але не зі сльозами, а зі словами: «Гаразд, як хочеш. Це твій вибір...». Він повинен відчувати не щулилася, а подив (мовляв, я ж йду, чому вона мене не тримає?!). Дуже постарайтеся проконтролювати себе.

Важливо! Ніколи не намагайтеся втримати чоловіка брехнею, вагітністю, жалістю. Це найбезглуздіші способи, які згодом призводять до незворотних розлучень, страданьям і зіпсованим доль.

Дружина подала на розлучення, як зберегти сім'ю? Дізнайся зі статті.

Як почати нові відносини після розлучення? Читай далі.

Як зберегти шлюб. Свєти психолога

  1. Живіть своїм життям без посередників. В першу чергу годі розповідати оточуючим, що поганого відбувається у вашій родині. Так ви не лише даєте привід обговорити ваші проблеми всім, кому не лінь, але і потрапляєте під неусвідомлене вплив. Як же тоді випускати свої емоції? Найкращий спосіб – спрямувати всю енергію на серйозну розмову з чоловіком/дружиною. А то ви розповісте тут, пробачите там, а потім, прийшовши додому, вам вже не хочеться обговорювати цю тему з чоловіком/дружиною – всі емоції ви вже виплеснули... Так і накопичуються недомовки.
  2. Не слухайте нікого. У будь-якому випадку ви все одно потрапите під спробу чийогось впливу: батьків, сестри, друга, колеги та ін. Кожен буде радити вам щось «дуже правильне». Але вони не знають повною мірою, як насправді йдуть ваші сімейні справи. Тільки вам судити – приймати певне рішення чи ні. До того ж, в навколишньому нас світі повно заздрісників або просто тих людей, чиї думки дуже расхожи по відношенню до сімейної політики: наприклад, одні люблять жорсткий порядок у сім'ї, полюбляють командувати, інші – постійну зміну подій, нічого поганого не бачать в поступках коханій людині і т. д.
  3. Зупиніться. Під час чергового скандалу спокійно зізнайтеся про те, що ви втомилися від криків і сварок. А далі просто посидіть мовчки. Напевно, це щось змінить в голові чоловіка/дружини.
  4. Заново почніть спілкуватися. Хоч ви і давно живете разом, зустрітися ще раз: спитайте щось про дитинство, дізнайтеся подробиці про роботу, друзів, плани на найближчі роки, поцікавтеся про мріях, думках і пр. Буде дуже ефектно, якщо все це відбудеться за романтичною вечерею.
  5. Навчитеся знаходити компроміси. Напевно це найбільш актуальне рішення, коли ви на межі розлучення. Що робити, якщо у вас часто виникають ситуації, де ви хочете саме так, а обраний людина – зовсім навпаки? Відповідь проста: навчіться думати про те, як знайти серединний варіант. Також немає нічого поганого, якщо ви підете на деякі поступки. Саме це є однією зі складових хороших стосунків у парі.
  6. Вмійте визнавати помилки. У будь-яких суперечках винні обидва: один не так сказав, інший не так зрозумів, перший не вважав за потрібне стримувати емоції, другий не поскупився на образливі слова та ін. Проводите самоаналіз, і одного разу чергову сварку вам вдасться звести на «ні».
  7. Позбавтеся від битовухи. Відведіть собі час для спільного відпочинку. Банальна поїздка в розважальний центр або в кіно допоможе вам подивитися на свою другу половинку дещо інакше, не «заїждженим» поглядом. А скільки всього цікавого можна придумати, щоб на час піти від буденності!
  8. Розлучіться на час. Якщо ваші відносини вже зовсім нікуди не годяться, не поспішайте з розлученням. Спробуйте пожити окремо, відпочити один від одного. І є ймовірність, що після закінчення певного часу, у вас прокинуться нові чудові почуття до чоловіка/дружини – людині, яка ще зовсім недавно була «безмежно поганим».

Відео: Як врятувати сім'ю

Комментарии (0)
Додати коментар
Подружня зрада - причини, наслідки, ознаки, види
Позашлюбні зв'язки традиційно іменуються в суспільстві зрадами, або адюльтерами, що в перекладі з французького являє собою перелюб, порушення подружньої вірності.
Чи варто прощати зраду чоловіка - поради психолога
Викривши другу половину пригоди на бік, перед жінкою постає питання, а чи варто прощати зраду чоловіка? Проблема ця досить поширена, але все ж однозначного рішення не
Дитина після розлучення батьків, з ким залишається, де повинен бути прописаний, права, проживання
Так трапляється, що в якийсь момент сімейні пари приходять до рішення про розлучення. Але деякі чоловіки вважають такий вихід крайньою мірою і протягом довгого часу
Як пережити зраду чоловіка, дружини, поради психолога
Зрада – це завжди важкий удар. Сам факт може викликати різну емоційну реакцію, але рішення про подальші дії завжди індивідуально. Головне, прийняти його раціонально і
Дружина подала на розлучення - чому, що робити, як її повернути
Чому дружина подала на розлучення, і як щаслива сім'я прийшла до такого сумного завершення? Існує всього декілька причин цього і трохи більше можливостей вийти з