Дитина після розлучення батьків, з ким залишається, де повинен бути прописаний, права, проживання
Так трапляється, що в якийсь момент сімейні пари приходять до рішення про розлучення. Але деякі чоловіки вважають такий вихід крайньою мірою і протягом довгого часу намагаються зберігати стосунки заради дітей.
На сьогоднішній день фахівці прийшли до висновку, що не кожен збережений таким чином шлюб йде на користь дитячій психіці. Дитина повинна бачити батьків щасливими, хай навіть і окремо.
Юридична сторона питання. Права дітей
З ким з батьків залишається
Питання про проживання дітей після розірвання шлюбу батьків часто представляється спірним. За статистикою, у більшості випадків суд залишається на боці матерів, але сучасні шлюборозлучні процеси все частіше супроводжуються бажанням батьків залишати дітей у себе.
згідно з законодавством, батьки наділені рівними правами на дітей, тому не існує більш або менш підходящої кандидатури щодо гендерних відмінностей.
Проживання дитини визначається низкою факторів:
- можливістю забезпечення дитини повноцінним життям в плані його розвитку;
- здатністю створити комфортні психологічні умови, що особливо актуально в ситуації розлучення батьків.
Суд обов'язково бере до уваги й думку дітей.
Де повинен бути прописаний
При розлученні в обов'язковому порядку вирішується питання про прописку дитини. Можливі два варіанти розвитку подій:
- Якщо дитина залишиться жити з батьком, у власності якого залишається житло, в якому вони проживали до розлучення, то прописка не змінюється.
- При зміні місця проживання після розлучення батьків змінюється і реєстрація за місцем проживання. Так, батько, з яким суд залишив дітей, пише заяву в паспортний стіл за новим місцем проживання. Потім іде ряд технічних моментів (надання паспортів батьків і дітей, за наявності, свідоцтв про народження, документів на житло та судового рішення). У результаті відповідний запис вносять у картку і ставлять штампи в паспорти, якщо діти досягли 14-річного віку.
Дитина після розлучення батьків
Плюси
Незважаючи на те, тема розлучення часто представлена в негативному ключі, в деяких ситуаціях діти тільки виграють:
- Створювати видимість сім'ї, значить жити у постійному конфліктному стані. Будь-яка дитина гостро відчуває негативні емоції, навіть якщо їх ретельно приховують. У таких сім'ях діти часто хворіють психосоматичними захворюваннями, їх психіка нестійка, а інтелектуальний і фізичний розвиток дещо відстає від вікових норм.
- Дітям властиво переймати моделі батьківської поведінки. Зберігати шлюб, в якому чоловік і жінка нещаслива – це все одно, що написати сценарій майбутньої особистому житті своєї дитини. Швидше за все, він засвоїть приклад поведінки з протилежною статтю і буде будувати такі ж складні відносини.
Про ознаки подружньої зради читай далі.
Мінуси
Основні мінуси розвалу сім'ї відображають психічний і емоційний стан дитини:
- діти думають, що батьки їх не люблять;
- почувають себе покинутими, що часто призводить до бажанням і спроб піти з дому;
- долає відчуття безпорадності і безсилля, з-за неможливості помирити батьків;
- з'являється злість і агресія, пов'язані з тривогою і розчаруванням у житті (частіше за все ці почуття спрямовані в бік батька, який став ініціатором шлюборозлучного процесу);
- зростає почуття провини, в основі якого лежить уявлення про себе, як причину розлучення батьків.
Розлучення для дітей – процес дуже важкий і хворобливий, тому так важливо в цей період приділяти їм якомога більше уваги.
Психологія подальшого спілкування
Тільки хороше про батька
Батьки повинні розуміти, що вони обидва важливі для дитини. Якщо зв'язок з одним з них втрачається в результаті розлучення, то емоційних проблем не уникнути. Турбота і увага, і батька, і матері необхідні дитині, так він зможе легше пережити непростий період.
Гармонійні відносини, встановлені батьками після розлучення – запорука нормального розвитку дитини, тому так важливо, щоб образ батька був позитивно забарвлений. Не варто розповідати про зраду чоловіка, про його недоліки, а тим більше забороняти дитині з ним бачитися.
В розлученні винні чоловік і жінка, але не діти. Тільки чесні відносини, засновані на повазі та довірі, допоможуть дитині повноцінно спілкуватися з батьком після розлучення.
Більше уваги
Основною проблемою для дітей розлучення стає відчуття покинутості. Дорослі, як правило, зайняті з'ясуванням відносин, своїми емоційними переживаннями і рішенням документальних питань. Дитина при цьому залишається один на один зі своїми страхами і тривогами.
Щоб дитині було легше перенести складний життєвий етап і не замкнутися в собі, необхідно:
- більше розмовляти з дитиною;
- розпитувати про проблеми;
- цікавитись її успіхами і хвалити за будь-які досягнення;
- проявляти турботу і ласку;
- розширювати коло його спілкування;
- дозволяти бачитися з другим батьком;
- знайти загальне захоплення.
Завданням батьків є створення максимально комфортних умов для дитини в ситуації розриву.
Будьте щасливі
Багатьом людям властиво впадати в зневіру. Їх переслідує почуття пригніченості, самотності й відчаю.
Не варто піддаватися негативним емоціям. Звичайно, розлучення – не найприємніша процедура, але найчастіше – це путівка в нове життя, повне радощів і приємних моментів. Можливо, це шанс нарешті стати щасливим і побудувати гармонійні стосунки з новою людиною.
Діти, виховання яких знаходиться в руках щасливих людей, виростають в успішних, впевнених у собі особистостей, здатних створювати благополучні сім'ї.
повідомити про нового обранця
Через якийсь час після розпаду шлюбних уз чоловіки і жінки зустрічають нових обранців, з якими вирішують будувати тривалі серйозні стосунки.
Дружина подала на розлучення, як її повернути? Читай далі.
Що робити, якщо відносини на межі розлучення? Дізнайся зі статті.
Природно перед ними постає питання про те, як повідомити про це дитині, який нелегко переживав період розставання, а тепер йому доведеться впустити в своє життя незнайомої людини.
Кожна конкретна ситуація індивідуальна, але відправною точкою рекомендацій на цей рахунок повинні стати особливості дитини. Отже:
- Якщо дитина досить комунікабельна, легко йде на контакт з дорослими, то знайомство з новою людиною пройде в позитивному ключі. Можна організувати спільне відвідування зоопарку або подарувати дитині при першій зустрічі іграшку, про яку він давно мріяв. Головне, щоб знайомство супроводжувався щирими позитивними емоціями.
- Якщо дитина сором'язлива, сором'язливий і насилу знаходить контакт навіть з ровесниками, то знайомство повинно будуватися на встановлення довірчого контакту, наприклад, в ігровій формі, коли новий людина представляється в образі доброго чаклуна або феї.
З дітьми постарше важливо досягти взаєморозуміння в цьому питанні:
- пояснити ситуацію;
- розповісти про всіх позитивних якостях нового обранцях;
- обговорити перспективу відносин;
- позначити важливу роль дитини в новому союзі.
Кожна дитина мріє про міцну і дружну сім'ю. Якщо батьки після розлучення зустрічають нових обранців, то необхідно дати зрозуміти дітям, що це саме той чоловік, який зробить їх сім'ю щасливою!
Як не виростити маніпулятора
Розлучення батьків може стати основним важелем маніпулювання. Важливо вчасно виявити таку схильність у дитини та запобігти її розвиток.
Основними завданнями батьків при появі проблеми маніпулювання з боку дитини є:
- Реальна оцінка ситуації. Важливо проаналізувати ситуацію і зрозуміти, чого саме хоче домогтися дитина. Його мета може носити серйозний характер, а може бути елементарним капризом. Потурання останнім і постійні поступки неприпустимі.
- Збереження спокою і впевнена позиція. Необхідно вибрати чітку позицію і строго її дотримуватися. Діалог з дитиною варто вести спокійним тоном, представляючи аргументи і раціональне пояснення свого бачення ситуації.
- Пошук конструктивних рішень і компромісів. Найкращим виходом із складної ситуації стане спільно прийняте рішення шляхом взаємних поступок і погоджень.
- Ігнорування. На першому етапі прояви капризу або істерики просто не звертати уваги на поведінку дитини. Як тільки його емоційний стан прийде в норму (а при використанні такого прийому це відбудеться досить швидко), необхідно пояснити і розповісти, чому ніколи не можна себе так поводити.
- Перемикання уваги дитини, зміна теми.
- Заспокоїти дитину і налаштувати на довірливу бесіду, в ході якої з'ясувати його справжні наміри і причини, що підштовхнули до маніпуляції батьком.
- Слухати і розуміти свою дитину. Якщо він розуміє, що не може достукатися до батька, то починає вдаватися до різних хитрощів, аби заслужити уваги і розташування.
- Розповідати дитині про свої почуття і переживання. Дати зрозуміти, що його поведінка приносить розлади і викликає тривогу.
- Не приховувати, що маніпуляція з боку дитини розкрита, і пояснити, що його хитрий план розкритий.
Знайти причини маніпуляцій і спробувати змінити виховні установки – перший крок до запобігання подібних дій у майбутньому!
Діти переживають розлучення набагато важче, ніж дорослі. Їх лякає невідомість і з'явилася нестабільність. Батьки повинні прикласти всі зусилля для того, щоб дитина пережив цей складний період як можна легше, не тянув за собою важкий вантаж спогадів і наслідків у доросле життя.