Діти при розлученні батьків - з ким залишаються, права, прописка, проживання
11.07.2017 0

Діти при розлученні батьків - з ким залишаються, права, прописка, проживання

Психологія
В закладки


на жаль, у Російській Федерації кількість розлучень з кожним роком стає все більше. І страждають від цього діти. Про те, як вони переживають процес і якими правами володіють, і розповість стаття.

Отже, розлучення. Процедура, при якій раніше зареєстрований шлюб визнається розірваним. Тепер вже колишні дружини починають заново будувати свої життя. Але в обох залишаються частинки попередньою, тепер уже зруйнованої, - спільні діти. І якраз вони страждають найбільше.Divorce effect on kids concept

Для дитини розрив відносин між татом і мамою – завжди трагедія, яким би маленьким він не був. Адже однакова любов до обом батькам, і якщо почуття між чоловіком і жінкою можуть пройти, то синівські або дочірні нікуди не подінуться.

Закон намагається регулювати права та захищати інтереси як малюка, так і його батька і матері. А переживання ніхто контролювати не зможе.

Як впливає

Взагалі, розлучення – це такий процес, який негативно впливає на всіх його учасників. По-перше, це перебування у постійному стресі. Як би батьки не прагнули завершити спільну життя, розірвання шлюбу пригнічує всіх.rebenok-posle-razvoda-roditelej

По-друге, згідно думку психологів, розлучення – це якась розписка в безпорадності, відмову від боротьби. Це офіційне визнання того, що пара не впоралася. А такий факт, звичайно, б'є по самолюбству. Саме від цього в будинку створюється обстановка напруги, близька до депресивної.

Діти відчувають стан своїх батьків у будь-якому віці. Навіть місячний малюк легко заряджається позитивом від матері або батька. І, навпаки, стає млявим, примхливим, якщо близькі люди роздратовані.

Чим старше дитина, тим йому важче: він вже багато що бачить, а розуміє ще більше. Тільки не може пояснити.

Згідно з дослідженнями психологів, як б батько і мати не намагалися приховати від свого малюка відбувається, він все одно відчуває їх напруга. Він розуміє, що між батьками відбувається погане, але не може пояснити, що саме. І це обов'язково залишає свій відбиток.20407

Розлучення – це завжди обмеження прав сина або дочки. Самою природою дитині дано і тато, і мама. Мати їх обох і любити – природне право. А розірвання шлюбу це право обмежує. Звичайно, воно потім виллється в якісь комплекси чи проблеми в дорослому житті.

І, нарешті, ще одна закономірність. Чим старше дитина, тим складніше він переживає ситуацію.

Маленькі швидко звикають до нових обставин, у них більш рухлива психіка. Великі діти реагують набагато болючіше. Потім переживання можуть перерости в образу на батьків та ненависть до них.

З ким залишаються діти при розлученні батьків

Як правило, в ситуації розлучення закон стає на бік матері. Діти зазвичай залишаються з нею, особливо, якщо батько і не претендує на них.razvod

Але бувають інші ситуації, при яких дитина може залишитися у тата:

  1. є така форма, як спільна опіка. Поки вона ще дуже рідкісна саме в Росії, але вже запроваджено законодавчо. При цьому обидва батьки зберігають свої права на дитину, і малюк живе поперемінно то в батька, в матері.
  2. Дочка або син можуть залишитися і з татом, якщо той виявить бажання. Це обов'язково вирішується в судовому порядку і вимагає уважного розгляду всіх питань. Враховується дохід обох батьків окремо, умови проживання у кожного, матеріальні і фізичні можливості. Часто запитують думку самої дитини, особливо якщо він старше 10 років.
  3. Якщо в сім'ї кілька дітей, тоді розглядається можливість їх поділу. Одні залишаються, наприклад, з матір'ю, а інші – з батьком. Тут теж обов'язково будуть вислухані всі сторони, і рішення прийметься максимально вигідну для дітей. Крім того, при таких ситуаціях враховуються відносини між дитиною і кожним з батьків.
  4. В ситуаціях, коли мати веде аморальний спосіб життя, не має постійного доходу і не доглядає за дітьми належним чином, суд стає на бік папи.

razvod-roditeley-i-rebyonokВизначення за угодою

Звичайно, краще всі питання, пов'язані з дітьми при розлученні, вирішувати мирним шляхом, без розгляду в суді. Для цього існує така правова форма, як угоду між батьками. Суть її полягає в наступному.

Як проявляється неврозоподібних шизофренія? Про симптоми захворювання читай в статті.

Внутрішні відносини в родині ніхто не знає краще за самих її членів. На цьому положенні грунтується дана угода.

По суті, це добровільний договір між батьком і матір'ю, щодо того, де, як і з ким будуть проживати спільні діти. В житті така форма є найбільш правильною і найменш травмує психіку підростаючого покоління.

Угода – це документ, оформлений за всіма правилами вітчизняної юриспруденції. Воно добре тим, що є мирним способом вирішення проблеми.2590

Колишнє подружжя домовляються про всі тонкощі, враховуючи й час спілкування з малюком, і виплату коштів на його утримання, і багато аспектів виховання.

Така форма допомагає уникнути судового розгляду, залишає сімейні неприємності в рамках сім'ї. Всі учасники процесу мають можливість залишити своє при собі, не виставляючи напоказ особисті відносини.

Складаючи такий документ, потрібно врахувати:

  • Права та обов'язки кожного з батьків по відношенню до загальних дітям.
  • Порядок проживання малюка після розірвання шлюбу.
  • Порядок спілкування з сином або донькою того з батьків, який після розлучення піде з сім'ї.
  • Деякі тонкощі виховання дитини, що стосуються його розвитку та емоційного стану.

Така угода пишеться на кожного малюка у двох примірниках.grafic-cati-moldoveni-se-casatoresc-si-cati-divorteaza-1351334127

Судовий порядок

Якщо мирно домовитися не вийшло, доведеться йти до суду. Це дуже важко для дитини і може завдати непоправної психологічної травми. Батьки повинні постаратися мінімально задіяти малюка.

Все-таки рішення про розлучення – це рішення подружжя, а не дитини. І краще його взагалі не залучати в такий напружений процес. Але, як показує практика, діти при розлученні батьків страждають найбільше. Про їх почуття просто забувають.

Отже, судовий порядок визначення, з ким залишиться дитина після розлучення його батька і матері, складається з трьох етапів:

  1. Звернення. У нього входить складання позовної заяви, пояснює суть спору. Найкраще це робити разом з фахівцем. Далі слід подача грамотно складеного заяви і його прийняття судом до розгляду. Тільки після цього справа вважається відкритим, і суд починає розбиратися в його суті.managing_your_rental_property
  2. Розгляд. Безпосередньо з'ясування всіх обставин справи, допит свідків, пошук доказів. Суд починає вникати в ситуацію, розглядає її можливі шляхи вирішення. Сторони отримують можливість викласти свою точку зору, а свідки розкривають картину до кінця. Проходить на судових засіданнях, яких може бути кілька. Процес може бути розтягнутим у часі.
  3. Рішення. Завершальний етап, при якому виноситься вердикт судді. Воно вступить в силу після закінчення 10-денного строку. Є обов'язковим для виконання. Якщо хтось ухиляється від покладених на нього судом обов'язків або порушує їх, то послідує покарання.

Як правило, судові розгляди, що стосуються маленьких дітей, які можуть тривати досить довго і самі по собі є важкими для всіх учасників.

Юридичні права дитини

Права дітей при розлученні батьків регулюються законом. І вони наступні:

200261929-001

  1. Насамперед, це майнове право. Не можна забувати, що кожен малюк володіє певним майном, і воно при розлученні ніяк не ділиться. Все, що було придбано для дитини, залишається йому.
  2. Навіть якщо батько і мати вже не живуть разом, вони зобов'язані піклуватися про спільних дітей так само, як і в шлюбі. Тому сторона, яка проживає окремо, виплачує аліменти і бере участь в житті малюка.
  3. Дитина має право на спілкування і з батьком, і з матір'ю. Закон не дозволяє забороняти контакти з родичами. Їх порядок установлюється в суді, а недотримання або ухилення загрожує покаранням.
  4. Дитина має право на житло. Уся житлова площа, що належить до розлучення, також залишається йому. І на це ніяк не впливає той факт, де і з ким тепер живе малюк.
  5. І, нарешті, діти – це теж особистості. Вони мають право на власну думку. В суді їх можуть запитати, з ким хочуть проживати, які стосунки між ними і батьками. Якщо дитині більше ніж 10 років, його покази будуть враховані і прийняті до відома. Більш того, на їх основі може бути винесено рішення.

Прописка і проживання

1496_993

Прописка і проживання неповнолітніх дітей після розлучення їх батьків входить до питання про визначення місця проживання. Найчастіше саме він стає наріжним каменем усього процесу. Мати прагне, щоб діти жили з нею, батько наполягає, щоб з ним. А на ділі – розбирання, скандали і сварки.

Суд регулює ці питання законодавчо. Виносячи рішення, він ґрунтується на таких аспектах:

  • віці і психологічної прихильності малюка (і тут чим діти менше, тим більше ймовірності, що вони залишаться з матір'ю);
  • відносинах між родичами в сім'ї;
  • особистості самих батьків та їх життєвих позиціях;
  • матеріальних і фізичних можливостях.

Як правило, прописка та місце проживання збігаються і залишаються на території матері. Проте іноді може бути і інакше. Малюк може зберігати свою прописку у батька, але фактично жити в іншому місці з матір'ю. Або навпаки. Однак, на його права це ніяк не впливає.

semeini_spor

Поради психолога

Як би батьки не намагалися вберегти своїх нащадків від психологічних травм і потрясінь, пов'язаних з розлученням, уникнути їх все одно не вдасться. Вплив цього складного процесу на дітей воістину величезна. І якщо вчасно не побачити його, може трапитися непоправне.

Яка мета розвитку мовлення у дітей в дошкільному віці? Дізнайся зі статті.

А ти знаєш, як впорається з гіперактивністю дитини? Поради психологів у нашій статті.

Якщо ви помітили, що малюк замкнулося, став похмурим, як-то змінився, не відмахуйтеся від цього. Діти при розлученні батьків страждають найбільше – доведений факт.

Поговоріть з ним, поясніть, дайте зрозуміти, що він все так само любимо. Кажете, що в його житті нічого не зміниться. Тато, і мама все одно завжди будуть поруч.99-244231634263138622444158

Розмови допомагають відновити довіру і виплеснути накопичений негатив. Однак якщо дитина все одно не відкривається, йде глибоко в себе – необхідна допомога фахівця. Спільний похід до психолога – дуже вірне і часом єдино прийнятне рішення.

Діти, що пережили розлучення, в будь-якому випадку змінюються. Вони стають ніби дорослішою, у погляді з'являється розуміння. У цей період треба бути якомога ближче до свого сина або дочки, відновлювати тактильний контакт з ними. І ні в якому разі не обмежувати у спілкуванні з другим батьком.

Відео: Про права дітей

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитина після розлучення батьків, з ким залишається, де повинен бути прописаний, права, проживання
Так трапляється, що в якийсь момент сімейні пари приходять до рішення про розлучення. Але деякі чоловіки вважають такий вихід крайньою мірою і протягом довгого часу
Наслідки розлучення для дітей, для подружжя, для суспільства
Кожен рік в Росії офіційно реєструється приблизно 1300000 шлюбів і 700000 розлучень. Більше половини сімей розпадаються з надіями на нове щастя, не припускаючи, що
Комплекс провини перед дитиною, батьками, за минуле, як позбутися
Багато людей протягом довгих років живуть з почуттям провини, яке з'їдає їх зсередини. Якісь події стали або стають причиною постійного докори. В пригніченні, яку вони
Як розлучитися якщо є дитина - з чоловіком, з жінкою, є неповнолітні діти
Розірвання шлюбу не завжди є простою процедурою, так як потрібно врахувати безліч чинників, від придбаного майна у шлюбі, до інтересів кожної зі сторін.
Вплив розлучення батьків на дітей - неповнолітніх
У Росії сьогодні на 100 офіційно укладених шлюбів припадає 54 розлучення. Найбільше від цієї статистики страждають найбільш незахищені члени нашого суспільства – діти.