Як розлучитися якщо є дитина - з чоловіком, з жінкою, є неповнолітні діти
19.07.2017 0

Як розлучитися якщо є дитина - з чоловіком, з жінкою, є неповнолітні діти

Психологія
В закладки


Розірвання шлюбу не завжди є простою процедурою, так як потрібно врахувати безліч чинників, від придбаного майна у шлюбі, до інтересів кожної зі сторін.

Але майнові і особисті інтереси пари не є основною проблемою, перш за все постраждалою стороною при розлученні є діти, і саме їх інтереси, тому напередодні розставання багато батьки задають собі питання: Як розлучитися, якщо є дитина, найбільш безболісно?

Куди подати на розлучення

Якщо вже пара прийняла рішення про розірвання шлюбу, то першим їх дією буде подання заяви. Оформити розлучення в РФ можна в двох органах:

  1. В Загсі;
  2. В суді.

1683741

У органах записи актів громадянського стану пара може розірвати шлюб тільки в тому разі, якщо не має взаємних претензій, і розлучення відбувається за обопільною згодою.

У разі якщо відсутнє бажання одного з подружжя, або є майнові спори, питання про розірвання шлюбу вирішується тільки в судовому порядку.

За наявності неповнолітніх дітей, питання про розлучення також здійснюється в судовому порядку, за винятком випадків, якщо один з батьків засуджено більш ніж на три роки, вважається безвісти зниклим або визнаний недієздатним.

Як забути хлопця, якщо бачиш його кожен день? Дізнайся зі статті.

Але дані факти вимагають підтвердження і відповідно, при подачі заяви додаються підтвердні документи.aile-ici-siddet

Також слід знати, що заява про розірвання шлюбу подається за місцем офіційної реєстрації однієї із сторін, а не за місцем фактичного проживання, або за місцем реєстрації шлюбу.

Якщо адреса фактичного проживання відрізняється, то всі документи збираються за основним місцем проживання, а потім рекомендованим листом надсилається в районний суд за місцем реєстрації.

Перелік документів

Розірвання шлюбу в Загсі

Для розірвання шлюбу подружжя повинні заповнити заяву встановленого зразка, який відповідно їм видадуть в органах Загсу, крім того потрібно буде прикласти наступні документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про шлюб;
  • квитанцію про оплату держмита.

managing_your_rental_property

У виняткових випадках, потрібно буде докласти Постанова суду про винесення вироку, або про визнання особи безвісно відсутньою або медичне свідоцтво та документи опікуна.

Розірвання шлюбу в судовому порядку

При розірванні шлюбу через суд одна із сторін складає позовну заяву про розлучення в двох примірниках, до якої додаються наступні документи:

  • паспорт і код;
  • свідоцтво про шлюб;
  • копія народження неповнолітніх дітей;
  • квитанція про сплату державного мита.

Крім того в деяких випадках надається також:

  • довідка про доходи;
  • опис спільного майна;
  • інші документи, які залежно від позовних вимог є підтвердними певні обставини.

5093f5802dcc2_800x520

Юридичні терміни

Якщо пара не має взаємних розбіжностей і неповнолітніх дітей, у разі подачі заяви в Загсі розлучення оформляється досить швидко в місячний термін. Саме цей термін дається подружжю на примирення або обдумування своїх дій.

Подружжя повинні з'явитися в зазначений орган поставити свої підписи та отримати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Розлучення набирає чинності з моменту внесення запису акта про розірвання шлюбу та відповідно видачі свідоцтва про розлучення.

При розлученні в судовому порядку процедура складніша. Якщо розлучення відбувається з обопільної згоди, то суд приймає рішення про розлучення після закінчення місяця з дня подачі заяви на розлучення.child in court

Але в даній ситуації передбачається, що між подружжям вирішено питання про опіку та поділ спільного майна, якщо згоди немає, то зазначені умови, можуть розглядатися окремо.

Якщо ж один з подружжя не згоден на розлучення, то в судовому порядку подружжя може бути надано строк на примирення, який у сукупності не може перевищувати трьох місяців.

тобто суддя може кілька разів переносити судове засідання і виносити рішення про примирення сторін, але загальний строк перевищувати 3-х місяців не може.

Після з'ясування всіх обставин суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, а набуває він чинності лише через 10 днів, які даються сторонам для подання апеляційної чи касаційної скарги.

Якщо ніяких заперечень не було, то рішення вважається таким, що набуло чинності, і суд протягом трьох днів передає рішення в ЗАГС, де вже розлучені подружжя можуть отримати свідоцтво про розлучення.4S1RpIs7tcY

Як розлучитися, якщо є дитина

Основним критерієм законодавчої системи РФ, є дотримання законних інтересів всіх сторін, відповідно при наявності дітей у пари при розірванні шлюбу, перш за все, враховуються їхні інтереси.

До 3 років

У разі якщо у подружжя є маленька дитина до трьох років, існують додаткові умови при розірванні шлюбу. Наприклад, не допускається розлучення, якщо дружина вагітна або дитина грудної, тобто не досяг віку 1 року.

Розлучення в цьому випадку можливий тільки тоді, коли запис про батьківство буде виключено з актів державної реєстрації.

img7В інших випадках розлучення можливий, але в даному випадку на чоловіка можуть бути покладені додаткові зобов'язання. При подачі заяви дружиною він повинен буде виплачувати аліменти не тільки на дитину, але і на маму, по досягненні дитини 3-х річного віку або до моменту офіційного працевлаштування матері дитини.

Неповнолітні діти

Розлучення при наявності одного або кількох неповнолітніх дітей також є досить складною процедурою, в якій завжди враховуються насамперед інтереси саме дітей.

Що робити, якщо я закохалася в зірку? Читай далі.

Як закохати в себе дівчину, яка тебе ненавидить? Відповіді тут.

Якщо батьки розлучаються з обопільної згоди і склали угоди про умови проживання та матеріального забезпечення дітей, то суд вправі це угода затвердити і відповідно розвести батьків. В іншому випадку необхідні додаткові процедури.

зокрема, в судовому порядку з'ясовується:1295386348_kak_nauchit_malchika_reshat_konflikty_v_kollektive

  • матеріальне становище;
  • умови проживання;
  • особисті якості кожного з батьків;
  • враховується думка самого дитини, тобто з ким із батьків вона бажає проживати.

Право вибирати місце проживання з одним із батьків офіційно в судовому порядку дитина набуває з 10 років.

Також в окремих випадках суд має право залучати органи опіки, рішення яких може суттєво позначитися на рішенні суду. Розлучення з двома дітьми і більше може бути посилений тим, що діти мають різну думку, і відповідно потрібно буде вирішувати про аліментні зобов'язання обох батьків.

Повнолітні

У разі якщо у пари є дорослі діти, то можливі суперечки тільки майнового порядку, так як після 18 років дитина вже вважається дорослим і відповідно аліментних зобов'язань подружжя не виникає.divorced

За винятком, якщо дитина є інвалідом, або непрацездатним або між подружжям укладено додаткову угоду про забезпечення дітей після 18 років. Майнові спори можуть вирішуватися вже після розлучення.

Розлучення без згоди однієї із сторін

Складним шлюборозлучний процес можуть зробити не тільки майнові спори і наявність неповнолітніх дітей, найчастіше основною проблемою є незгоду одного з подружжя. У цьому випадку розлучення може бути оформлений тільки в судовому порядку.

З ініціативи дружини

У разі якщо розлучення ініціює дружина, а чоловік проти, жінка крім заяви на розлучення пред'являє і інші докази обґрунтованості розлучення, тобто це можуть бути свідчення, довідки з місця проживання або роботи або інші документи.688076

Якщо ж чоловік відмовляється від розірвання шлюбу, то суд виносить рішення про встановлення строку для примирення сторін, після закінчення якого, якщо заява не буде відкликана, шлюб все ж розривається.

Як правило, жінки частіше звертаються до суду для розірвання шлюбу, і в деяких випадках законодавство РФ надає прав жінкам більше, ніж чоловікам.

Припустимо, чоловік не має права розлучитися з дружиною, якщо вона вагітна або має дитину до року, жінка на відміну від чоловіка таким правом володіє. Якщо позовна заява подається жінкою, то розлучення цілком можливий і в зазначеній ситуації права жінки будуть максимально захищені.

Як показує судова практика, в РФ жінка практично завжди призначається опікуном неповнолітніх дітей, при цьому на чоловіка в основному накладаються аліментні зобов'язання.

І, тим не менш, законодавство РФ не можна звинуватити в упередженості, адже закони видаються виходячи з інтересів її громадян і менталітету.

З ініціативи чоловіка

75_dom-lady.ru_razvod-якщо-est-rebenok

Розлучитися з дружиною без її згоди чоловік має повне право, так як Конституцією гарантовані всім громадянам РФ рівні права і повагу до волевиявлення кожного.

В даному випадку процедура однакова для всіх. Подається заява у двох примірниках, пред'являються підстави для розлучення і відповідно виноситься судове рішення.

Незгоду дружини на розірвання шлюбу в даних обставин не є підставою для відкликання заяви.

Розірвання шлюбу можна порівняти з великою втратою або трагедією, в якій задіяно багато сторони, адже валитися не тільки сім'я з трьох або чотирьох осіб, порушуються родинний зв'язок між кількома поколіннями і багатьма родичами.

Перш ніж прийняти таке доленосне рішення, парі потрібно обдумати багато нюансів, які неминуче відіб'ються на всіх.

Відео: Розлучення і дитина

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитина після розлучення батьків, з ким залишається, де повинен бути прописаний, права, проживання
Так трапляється, що в якийсь момент сімейні пари приходять до рішення про розлучення. Але деякі чоловіки вважають такий вихід крайньою мірою і протягом довгого часу
Відносини після розлучення - як почати, налагодити контакти з дітьми, поради психолога
Вже отримані свідоцтва про розірвання шлюбу, вирішені матеріальні проблеми, і у кожного чоловіка почалася інша життя. Але якими мають стати відносини після розлучення,
Як зберегти сім'ю від розлучення - на межі, якщо дружина хоче розлучення, якщо чоловік хоче розлучення
Прочитавши цей текст, ви дізнаєтеся: як зберегти сім'ю, якщо вона опинилася на межі розлучення? Заради чого варто рятувати стосунки? Що найчастіше призводить до
Як пережити зраду чоловіка, дружини, поради психолога
Зрада – це завжди важкий удар. Сам факт може викликати різну емоційну реакцію, але рішення про подальші дії завжди індивідуально. Головне, прийняти його раціонально і
Діти при розлученні батьків - з ким залишаються, права, прописка, проживання
на жаль, у Російській Федерації кількість розлучень з кожним роком стає все більше. І страждають від цього діти. Про те, як вони переживають процес і якими правами