Наслідки розлучення для дітей, для подружжя, для суспільства
12.07.2017 0

Наслідки розлучення для дітей, для подружжя, для суспільства

Психологія
В закладки


Кожен рік в Росії офіційно реєструється приблизно 1300000 шлюбів і 700000 розлучень. Більше половини сімей розпадаються з надіями на нове щастя, не припускаючи, що наслідки розлучення можуть виявитися непереборною перешкодою на шляху до нього.

Статистика невблаганна. Вивчаючи тему, фахівці інституту сім'ї з'ясували, що шлюби розпадаються через:

  • наркоманії, алкоголізму і ігроманії (41%);
  • житлових проблем (26%);
  • «допомоги» рідні (14%);
  • безпліддя (8%);
  • тривалих розлук (6%);
  • тюремного ув'язнення (2%)
  • хвороби одного із членів сім'ї (1%)

Психологічні причини

з кожною З цих семи причин можна впоратися. Не буває людей без недоліків не буває життя без проблем. Людина, який підготовлений психологічно до сімейного життя, до повної зміни укладів і звичок, який розуміє, що іноді за щастя треба чимось поступитися, ніколи не відступить після першої ж невдачі.

Народна приказка «З милим рай і в курені» справедлива лише тоді, коли в курені живуть утрьох. Третя – це любов.

Тільки справжня міцна любов може подолати всі сім перерахованих бід. Якщо її немає, або вона слабка і незрела, боротися немає сил чекати набридло, а фантазія малює райдужні картини «послеразводного» щастя з іншим... В цьому випадку будь-який психолог безсилий.

Наслідки розлучення

Не склалося. Ви потрапили в ту велику статистичну половину сімей, яким не пощастило. Тепер треба швиденько зализати всі рани і почати будувати нове щасливе життя з тим досвідом і правильними висновками. Але для успішного лікування ран треба знати хоча б, де вони знаходяться і на скільки глибокі.video_196_l

Для дітей

Не секрет, що найбільше від розлучень страждають діти. Їх непідготовлені роками до конфліктів душі не можуть спокійно пережити розвал їх гнізда. Таке надійне, тепле і звичне, воно раптом перестає гріти і розвалюється на дві половинки.

Якщо малюк маленький, він це не розуміє розумом, він це відчуває тими інстинктами, які рятують життя Мауглі в дикому лісі.

Багато сьогодні тримають собак вдома, вважаючи їх членами сім'ї. Спробуйте вийти всієї «зграєю» на прогулянку і раптом розділитися, розійтися. Чоловік піде направо, а дружина наліво. Нещасна собака буде метатися між господарями, скиглити і вимагати возз'єднання. Це інстинкт зграї. Разом легше вижити!

Зрада чоловіка: як себе вести? Поради психолога читай в нашій статті.

У малюка такий же інстинкт, тільки він не скиглить, а плаче. Він не зрозуміє, скільки б ви йому не пояснювали, чому розвалилася його «зграя». Він злякається. Пропаде відчуття захищеності, що було раніше.

Це також можна порівняти з човном. Уявіть собі, що ви пливете в човні по морю. Раптом в днище з'являється діра, і човен починає тонути! А ви ще не вмієте плавати! Паніка і величезний стрес. Ось так приблизно почуває себе ваш малюк. Цей стрес для дитини може бути менше або більше, але він завжди буде і залишиться шрамом на психіці людини.

Якщо дитина вже вміє розуміти логіку батьків, якщо йому можна пояснити словами і він зрозуміє, пояснюйте! Тільки пам'ятайте, що він все одно ще маленький, тому всі проблеми для нього вдвічі страшніше і більше, ніж для дорослої людини.

Якщо ж ви зумієте переконати молодшого члена сім'ї в тому, що розлучення – це не страшно, зовсім звичайно і навіть добре, ви ризикуєте виховати члена суспільства, який до сім'ї буде ставитися легко і несерйозно.

Хочете, щоб ваша дочка п'ять раз вискакувала заміж? Хочете, щоб ваш син кидав одну жінку за іншою, не встигаючи виплачувати аліменти? Хто ж цього хоче?! Не дай Бог.Gewissensbisse

Для подружжя

Відіграв весільний марш, віддзвеніли келихи, давно розкриті коробки з подарунками, підраховані і вже витрачені купюри з конвертів. Почалася сімейне життя. Половина розлучень трапляється якраз через рік-два після весілля. Очікуване щастя виявилося не життєздатне.

Але є ще одна половина. Роками двоє дорослих людей намагалися жити щасливо, будували свій побут, сварилися і мирилися. Або не дуже старалися? Багато сімей розпадаються, коли діти вже виросли. Або «біс у ребро», або сполучна ланка випало з родини – діти розлетілися і звили свої гнізда.

Для чоловіків

Чоловіки за своєю природою дуже консервативні. Вони не люблять змін, особливо, якщо ініціатори революції не вони самі.

Якщо дружина подала на розлучення, чоловік у 90 випадків з 100 спробує все залишити на своїх місцях. Він буде вибачатися, виправлятися, кодуватися і загладжувати провину (навіть якщо її не відчуває). Тільки б не кардинальні зміни!

Звичайно, через невеликий проміжок часу все повернеться на круги своя. Той же диван, телевізор, ті ж друзі-алкоголіки, та ж рибалка по вихідним та Інтернет ночами. З цим доведеться миритися, або розлучатися остаточно.

Для чоловіка розлучення – це стрес не менший, ніж для дитини, це не тільки лякає невідомість, порушені звичні соціальні норми, але й великий удар по самолюбству.

Чоловік – особа публічна, дуже сильно залежна від думки натовпу. Як же так?! Його кинули, і тепер друзі будуть над ним сміятися і т. п.

Чоловік ніколи не розлучається в нікуди. Якщо він подає на розлучення, значить, у нього є альтернатива, «запасний аеродром», коханка. Ось в цьому випадку стресу не буде. Навіть переживань ніяких не дочекаєтеся, тільки радість звільнення.stockfresh_1769596_couple-arguing_sizeS

Для жінок

Жінка, навпаки, більш пытлива, в ній в усі часи живе дух експериментатора. Це вона йде з двома дітьми від п'яниці чоловіка на квартиру, це вона виставляє чоловіка разом з речами і коханкою, заставши їх в спальні. Жінка, звичайно, боїться залишитися одна, але, в той же час, вона знає, що не пропаде. І це правда!

В жінці, як це не парадоксально, дуже багато життєвих сил. Це закладено природою. Тому що вона-мати, відповідальна за продовження роду, за своїх дітей.

Заради них дочка Єви і в палаючу хату, і коня на скаку, а вже наркомана-чоловіка стусаном зі свого життя і поготів. Так, потім буде плакати в подушку, жаліти, може прийме назад. Але і одна не пропаде.

Розлучення для жінки – це величезний стрес, якщо кидають її. Особливо, якщо вона любить. Це розбите серце, спроби суїциду, розчарування в житті і втрата інтересу. Але... теж переживається, бо головне для неї – це діти.

Подивіться навколо. Як багато самотніх літніх жінок. Всі вони пристойно, акуратно, модно одягнені, вигулюють собак, няньчать онуків. Ще жодна жінка не пропала після розлучення. Тому що за великим рахунком її щастя в дітях.

Чоловік теж любить дітей, але в більшій мірі через жінку. Тому в них часто пропадає інтерес до свого потомства після розлучення. І, як результат, пропадає інтерес до життя. Висновок: від розлучення найбільше страждають діти та чоловіки.

Дружина подала на розлучення і аліменти? Про можливі мотиви подружжя читай далі.

Про проблему розлучення в сучасній сім'ї читай статтю.

Для суспільства

Що таке суспільство? Це не якесь ефемерне відсторонене поняття. Це як раз і є ті самі діти, жінки і чоловіки. На скільки страждають вони, на стільки відчуває наслідки і саме суспільство. На скільки психічно травмовані її члени, на стільки негативно воно саме.560286_k2iu1V

Розведений чоловік більше схильний до ризику алкоголізму, наркоманії, Сніду і травм. Цей факт теж встановлений всюдисущими соціологами. Діти в неповній родині частіше виростають в індивідууми з неповноцінною травмованої психікою. Вони теж члени суспільства.

Правовий результат розпаду шлюбу

Існують питання, які виникають після розлучення, які можуть зважитися тільки з допомогою Російського законодавства.

Ці юридичні проблеми укладаються в невеликий, але дуже важливий список:

  1. Питання виховання дітей. З ким має залишитись дитина. Хто з батьків буде приходять, і буде.
  2. Аліменти, що стягуються з одного з батьків.
  3. Майновий питання. Розділ житла і іншого спільно нажитого майна.

чи Є позитивні сторони

Давайте уявимо, що розлучатися не можна. Помилилися в молодості, ну й розсьорбуйте все життя свою дурість великим ополоником. Стерпиться – злюбиться. Народна мудрість на те й мудрість, щоб до неї хоча б трошки прислухатися.

Ніколи не відомо, що буде, якщо все зламати і побудувати новий світ. Він може побудуватися ще гірше, ніж було. Таке вже траплялося в нашій історії.

З іншого боку, не порівняєш – не оціниш. Поки не приміряєш на себе, так і не дізнаєшся, чи піде тобі цей наряд. А якщо старий наряд викинеш, а новий не підійде, голою що ходити....

Ось так егоїстично і практично підходячи до сімейного життя, важко створити щасливу сім'ю. Може бути, спробувати просто любити? Щирою любов'ю можна лахміття перетворити в парчу і оксамит.

Забороняти розлучення не можна. Він потрібен хоча б для того, щоб психологічно не бути залежними від обставин. Ну має ж бути запасний вихід на випадок пожежі!

Відео: Статистика та думка

Комментарии (0)
Додати коментар
Подружні конфлікти - причини, профілактика, способи вирішення
Подружні конфлікти: причини виникнення, способи вирішення, методи запобігання. Причини і джерела Вчені вивчили природу подружніх конфліктів і виявили найбільш часто
Подружня зрада - причини, наслідки, ознаки, види
Позашлюбні зв'язки традиційно іменуються в суспільстві зрадами, або адюльтерами, що в перекладі з французького являє собою перелюб, порушення подружньої вірності.
Причини жіночої зради - психологія, наслідки
Жіноча зрада зустрічається рідше, ніж чоловіча. У слабкої половини людства сильніше прихильність до сім'ї і почуття обов'язку. Легендарний материнський інстинкт не дає
Як зберегти сім'ю від розлучення - на межі, якщо дружина хоче розлучення, якщо чоловік хоче розлучення
Прочитавши цей текст, ви дізнаєтеся: як зберегти сім'ю, якщо вона опинилася на межі розлучення? Заради чого варто рятувати стосунки? Що найчастіше призводить до
Вплив розлучення батьків на дітей - неповнолітніх
У Росії сьогодні на 100 офіційно укладених шлюбів припадає 54 розлучення. Найбільше від цієї статистики страждають найбільш незахищені члени нашого суспільства – діти.