Дружина подала на розлучення - чому, що робити, як її повернути
Чому дружина подала на розлучення, і як щаслива сім'я прийшла до такого сумного завершення? Існує всього декілька причин цього і трохи більше можливостей вийти з ситуації.
Жінка відрізняється від чоловіка тим, що більш тонко відчуває і сильніше сумнівається. Вона може тягнути до останнього, хоча почуття вже давно охололи, а сімейне життя перетворилася на тортури.
Жінка може відкладати важке рішення в дуже довгий ящик, але якщо вирішить розлучатися, будьте впевнені, це обдуманий вчинок. Дуже рідко дружина здійснює подібні вчинки просто зопалу.
Тоді, значить, це неминуче кінець сім'ї? Не завжди, але доведеться докласти масу зусиль, щоб зберегти стосунки і не піти до суду за розлученням. Крок за кроком, дуже обережно, але можна вибратися з цієї ситуації з позитивними результатами.
Чому дружина подала на розлучення
Це буде перший крок: розібратися, чому ж саме ваша дружина зважилася зруйнувати сім'ю. Адже нічого не відбувається просто так, і, якщо уважно проаналізувати, завжди можна знайти якісь сигнали, які обов'язково вкажуть на причину.
А насправді їх всього дві:
- Чоловік став тягарем.
- З'явилося нове захоплення.
Про них ми обов'язково поговоримо трохи нижче. Як показує статистика, в основі більшості розлучень лежать саме ці дві причини. Інших набагато менше, і в принципі їх можна звести до вже перерахованих.
Сім'я щодня піддається величезному числу випробувань, і вони поступово підточують, руйнують шлюб. Це як горезвісна вода, яка по краплині, але обов'язково источит весь камінь.
Саме тому одним з перших рад сімейного психолога буде такою: навчитися розуміти і приймати один одного. Не дозволяти побуті зруйнувати човен сімейного благополуччя. Однак, якщо це вже сталося, необхідно рятувати відносини.
Чоловік став тягарем
Що це означає? Так, в принципі, все, що завгодно. Коли люди одружуються, їм видається безхмарне майбутнє, переливається яскравими фарбами. Здається, що все життя буде так само, як на весіллі.
Але потім настає побут. Любов притупляється, і, більш того, вилазять недоліки колись улюбленого і досконалого чоловіка. Подолати їх не всі можуть.
Розчарування в тому, кого раніше вважала ідеалом - це перша причина починається невдоволення. До цього почуття додається недолік уваги, постійна зайнятість (зараз цим грішить більшість чоловіків), завантаженість побутовими проблемами.
Про те, як вийти з депресії, самотності, читай статтю.
Підсумовуємо всі разом – і ось готова картинка, шлюб став тяжким тягарем, чоловік дратує, і вже взагалі не хочеться перебувати з ним поруч. Особливо це стосується критичних віку подружжя – 1 рік, 3 роки, 7 років і 10 років. Зазвичай потім вже люди добре вміють уживатися один з одним.
Для того щоб уникнути подібної проблеми, достатньо проявляти турботу і повагу, допомагати один одному і хоча б іноді плювати на побут і влаштовувати романтику. Вона рятує навіть найбезнадійніші положення.
Любов чи захоплення
Це ще одна досить поширена причина руйнування сімейних уз, однак, докорінно її теж частенько лежить та, яка описана вище. Якщо в родині все добре, ніякі нові кавалери і швидкоплинні захоплення їй не страшні. А от якщо щось не так між подружжям, завжди з'являється хтось третій. І тоді сім'я перестає існувати.
Нерідко такі захоплення проходять швидко, і потім настає момент протверезіння. Проте, уважний чоловік повинен навчитися вчасно помічати будь-які зміни в поведінці дружини і обернути ситуацію на свою користь.
Отже, захоплення не з'являються нізвідки. Якщо чоловік уважний і ніжний, турботливий і любяще, то йому практично нічого боятися.
Якщо ж дружина перестала прагнути додому, якщо у неї пропав інтерес до спільного проведення часу, то це дуже тривожні сигнали, і ігнорувати їх не варто.
Нарешті, жінка може піти з сім'ї тільки тому, що їй просто все набридло. Розлюбила, втратила інтерес до спільного проживання, не зійшлися характерами – це теж часті причини, і навіть у найважчому випадку все одно можна врятувати шлюб.
Однак, якщо чоловік зрадив, і це стало основою розлучення, тут шансів дуже мало: зрада прощається дуже рідко, і завжди залишається бар'єром між люблячими серцями. А жити з таким вантажем зможе далеко не кожна.
Що робити
Стратегія поведінки для збереження шлюбу – це другий крок після визначення причини можливого розлучення. Здається, що все-то варто трішки змінитися, і все буде відмінно. Але зміна самого себе – це дуже складна робота, і в її здійсненні необхідно бути послідовним.
- Навчитися виражати свої почуття. Можливо, ви любите свою дружину, можливо, вам її зовсім не хочеться втрачати, але чи вмієте ви виражати свої почуття? Показуєте ви, як вам доріг ця людина? Прийняті у вашій родині прості знаки уваги, дотики, поцілунки, покупки улюблених дрібниць? Іноді досить просто обійняти або принести улюблену шоколадку, і багато чого знову встане на свої місця. Погано, що майже всі чоловіки забувають про це.
- Правильне вирішення конфліктів. Конфлікт – це нормальне явище для тих відносин, у яких немає байдужості. Якщо люди розбираються, значить, їм поки ще не все одно один на одного. Однак потрібно навчитися правильно конфліктувати, конструктивно. Не кричати, не скандалити. Не обривати розбирання на півслові, а потім замовкати на кілька днів. Це тільки посилить тріщину. Набагато правильніше – сісти і все обговорити, прийшовши до обопільного рішення. А потім помиритися. В ліжку.
- Повернути втрачену близькість. Подружжя повинні спілкуватися між собою, це важливо їм обом. Якщо ні спілкування, ні нормальної сім'ї. Тому розмови, погладжування, спільні справи – це запорука щасливого шлюбу. Краще всього, якщо в родині будуть прийняті деякі традиції, наприклад, похід в кіно за вихідним або банальна гра в карти ввечері. Це все – приводи для спілкування, і дуже необхідні. У ліжку теж не варто все зводити просто до сексу. Романтика, розуміння – ось що важливо.
- Навчитися розуміти і приймати. Це дуже важливий аспект взаємин чоловіка і жінки. Відомо, які ми різні, але знаходити спільну мову зобов'язані. Якщо двоє люблять один одного, вони самі прийдуть до взаєморозуміння, взаємоповаги і прийняття один одного з усіма слабкостями. Цього складно навчитися, але можна. Головне, не закриватися один від одного. І про все говорити, намагатися словами дозволяти будь-яку ситуацію.
Отже, щоб сім'ї не загрожували походи в суд, а потім розлучення і аліменти, важливо ставитися до спільного життя не як до чогось вже вирішеному, а до крихкого предмета, який тільки невірно штовхни – і він розіб'ється.
Як помиритися і зберегти сім'ю. Поради психолога
Проте якщо розрив відбувся, необхідно терміново діяти і рятувати становище. Ось кілька порад.
- Насамперед, проаналізувати своє життя до цього рішення і зрозуміти, чому так сталося, визнати власні помилки, переглянути відносини;
- Іноді рятує шлюб самий банальний розмова по душах, коли обоє висловлюють все накипіле і розбираються, як жити далі;
- Відносини оживляє романтика, турбота, і, як би це не звучало, прості сюрпризи. Нерідко винен побут. Значить, треба з нього вирватися;
- Іноді можна відпустити і не намагатися повернути, дати ситуацію в її руки. Часто формулювання «піти, щоб залишитися» спрацьовує.
Всі ці способи діють досить добре, якщо дружина ще в стадії роздуми, і колишні почуття, хай і глибоко, але є. Проте, якщо рішення прийнято остаточно, сімейне життя вашій дружині набридло, а розуміння втрачено вже дуже давно, це найтрагічніший варіант. Нерідко з нього вже немає шляху назад.
Про те, як вийти з затяжної депресії, читай статтю.
Як уникнути розлучення з дружиною після зради? Відповіді тут.
Шлюб повинен приносити радість, а не викликати суцільний негатив. Якщо такого не відбувається, то сім'я руйнується. Адже можна і жити разом, але залишатися самотніми.
Щоб цього уникнути, спочатку потрібно будувати відносини на довірі і розумінні, які з роками лише збільшуються. Тоді і рятувати нічого не буде потрібно.