Жіночі комплекси - як з ними боротися
13.07.2017 0

Жіночі комплекси - як з ними боротися

Психологія
В закладки


Жіночі комплекси – тривоги і переживання, які виникають з різних причин. У жінок це може бути невпевненість у собі, у зовнішньому вигляді, у власному партнера.

Всі основні комплекси являють собою внутрішній обмежувач. Іншими словами, це бар'єр, що перешкоджає успішній діяльності, віру в себе та власні діяння. Щоб ефективно боротися з ними, потрібно розуміти і усвідомлювати, що це – саме комплекси, і ні на що більше.

Психологія невпевненості

За якими ж ознаками і відмінних рис можна розпізнати комплекс:

  • Часті переживання, часто призводять до стресів і депресій. Це може ставитися до переживань з приводу зовнішнього вигляду або власної поведінки.
  • Постійні звинувачення на власну адресу, що стосуються несправедливості.
  • Відчуття скутості, коли ваша діяльності оцінюється третіми особами.
  • Страх, що виникає перед важливими зустрічами або заходами.
  • Звинувачення себе у всіх невдачах.
  • Впевненість в тому, що вас неправильно виховали батьки.
  • Внутрішнє прагнення до ідеалу, якого не вдасться досягти ніколи.
  • Повна впевненість в тому, що вас ніхто і ні за що не полюбить.

Боротьба з комплексами – це ціла система заходів, яку необхідно приймати, якщо ви відчуваєте, що вони заважають вам жити.

Жіночі комплекси

згідно з проведеними дослідженнями, представниці жіночої статі найбільше комплексують з ряду причин.

А ти знаєш, які страхи і фобії є у знаменитостей? Зайди сюди.

З-за власної зовнішності

  • Сексуальність. Один з числа найбільш поширених комплексів. Підсвідомо кожна жінка бажає бути привабливою в сексуальному плані, тому постійно порівнює себе з іншими дамами в цьому відношенні.
  • Вік. Іншим часто зустрічається жіночим комплексом є вік. Всі хочуть виглядати молодо й привабливо, заздрячи іншим жінкам, вони шукають косметичні засоби, здатні впоратися з процесами старіння. Саме від цього і залежить те, наскільки розвинена індустрія краси сьогодні.
  • Власний вагу. Іншим приводом для переживання жінки є її вагу. Кожна дама бажає бути стрункою. І навіть, незалежно від їх дійсної зовнішності, вони вважають, що у них є зайві кілограми. З-за цього доводиться постійно шукати ефективні методи дієтичного харчування, які обіцяють за кілька днів скинути пристойну кількість кілограмів.
  • Колір. Цей комплекс розвивається у більшості жінок, так як практично всі хочуть бути блондинками. Існує думка, що дівчата зі світлим волоссям більш веселі і товариські, більше подобаються представникам чоловічої статі.
  • Відтінок очей. Нерідко приводом для тривоги стає колір очей. Більшість дівчат мріють стати володарками блакитних очей, інших більше приваблює зелений.
  • Зростання. Це ще одна проблема для представниць прекрасної статі. Більшість дівчат хоче бути високого зросту – 172-178 див.
  • Розмір грудей. Звичайно, жінки мріють про великий грудей. Комплекси з'являються, якщо чоловіки починають жартувати щодо недостатнього бюста. Всі вважають, що чоловіча стать приваблює велика груди, а, як відомо, всі жінки хочуть бути привабливими для чоловіків.

відносин з представниками чоловічої статі

  • «Він більше не подзвонить». Як тільки у дівчини зав'язуються стосунки, вона починає чекати, що чоловік подзвонить їй перший. Для заспокоєння тривоги достатньо, щоб чоловік її в цьому переконав.
  • «Він хоче тільки сексу». Як тільки у жінки зароджуються нові відносини, що її турбує питання – чого чекає від неї чоловік? Найчастіше багато хто вважають, що вони потрібні їм тільки в ліжку, дівчина починає сумніватися, що у ній є щось цікаве, крім її тіла.
  • «Він мені зраджує». У представниць жіночої статі часто виникають питання, пов'язані з тим, що у їхніх чоловіків є інша дівчина. Незважаючи на запевнення своїх партнерів, вони починають сумніватися в собі, розвиваючи думку про те, що їх чоловіки зраджують.
  • «Я перестала залучати». Навіть якщо жінку постійно запевняти в тому, що вона красива і приваблива, не виключена ймовірність того, що у неї почне розвиватися комплекс неповноцінності.

Èñïóãàííàÿ ìîëîäàÿ ïàðà â ïîñòåëèІнші

  • Фінанси. Невелика кількість представниць прекрасної статі відчувають комплекси з-за того, що їх зарплата дуже маленька. Вони вважають, що від розміру доходу залежить їх особистісна цінність.
  • Кар'єрне зростання. Деяких жінок всерйоз турбує те, що у них немає роботи, чи вони хочуть займати на роботі більш високе місце. Частина зробили, дійсно, високу кар'єру, але не впевнені в тому, що можуть підніматися далі.

Увага! Не тільки жінки, але і представники чоловічої статі часто відчувають тривогу, що стосується грошових коштів і власної кар'єри.

Дослідники практично не згадують ще кілька комплексів, стосовно яких жінки можуть відчувати тривоги:

  • Творчість. Жінки, які відчувають невпевненість у своєї діяльності у ролі художниці, письменника або архітектора.
  • Інтелектуальна робота. Представниці жіночої статі також переживають із-за інтелектуальної діяльності – математики, економіки та інших наук.

Очима чоловіка

Зовсім по-іншому жіночі комплекси і страхи сприймає чоловік. В його очах вони бувають наступними:

  1. Комплекс «Мальвіни». Такі жінки вважають, що саме чоловіки все роблять неправильно, з чого випливає висновок – потрібно серйозно займатися їх вихованням. До речі, це такі дами і роблять усе життя, незважаючи на вік, місце роботи, положення в суспільстві. У певному сенсі така тактика передається дочки (у спадок).
  2. Комплекс «прапорщика». Він будується на тому, що жінки починають чіплятися абсолютно до всього. Навіть якщо створити всі умови для райського проживання, вони все одно будуть залишатися незадоволеними протягом усього життя.
  3. Комплекс «Ельзи». Його назва походить від героїні казки німецького письменника, вміла вибудовувати логічні ланцюжки. Якщо у творі все вирішується простіше, то в житті набагато складніше. Практично у всьому таким дамам відчувається наближення біда. І при цьому приводи можуть бути самими різними – затримка з виплатою заробітної плати, рукавички, які дитина не надів і т. д.
  4. «Прокурорський». В житті жінки можуть зустрічатися і падіння, успіхи і поразки. Причини цього можуть бути різними – поведінка людини, його близьке оточення, воля випадку. Для власниць цього приводу занепокоєння відповіддю є один фактор – чоловічий, і ніякої більше. Саме тому чоловік – ворог народу. При цьому не важливо, хто це – коханець, хлопець, співробітник або простий постачальник піци.
  5. Комплекс «повії». Деякі представниці жіночої статі вважають, що займатися сексом за власним бажанням чи бажанням свого партнера – власне неповагу. Перед тим, як почати займатися сексом з чоловіком, його потрібно «розкрутити» або дати неймовірну купу доручень.
  6. «Модельний». Власниці цього комплексу незадоволені практично всім, але більшою мірою власної зовнішності.

Комплекси, що виникають після 40:

  1. «Квазімодо» - комплекс, що виникає із-за сильного перебільшення власних недоліків. У самих важких ситуаціях дівчина починає вважати себе потворно і потворною. Щоб справитися з цим, зверніть увагу на власні достоїнства – розум, доброта і т. д.
  2. «Амазонка» - комплекс, символізує агресивність представниць жіночої статі. Його сутність полягає в агресивному ставленні до чоловіків.
як перемогти страхСтраждаєш панічними атаками? Дізнайся, як позбутися хвилювання і страх.

Про роботу зі страхом в гештальте читай тут.

Які синдроми страхів бувають у дитячому віці? Читай в статті.

Як з ними боротися?

Щоб боротися з комплексами, потрібно приймати наступні заходи:

  1. Постаратися пошукати правильний макіяж і аксесуари, відправитися на прогулянку по магазинах з метою оновлення власного гардеробу.
  2. Щоб підвищити власну сексуальність, можна скористатися старими перевіреними способами – сексуальний одяг, іграшки для дорослих і цікаві фільми.
  3. Метод переконання – знайте, що сподобатися всім неможливо. Як кажуть, «на смак і колір товаришів немає». Залишайтеся завжди собою і переконайте себе у власній неповторності.
  4. Якщо ви комплексуєте з приводу власної невезіння, то беріть приклад з успішних особистостей. Часто проблема полягає у зниженій самооцінці. Постарайтеся щось поміняти в собі, рушайте в невелику подорож або виконаєте власну невеличку мрію. Будьте впевнені, результат не змусить довго чекати.
  5. Якщо ви ревнуєте свого хлопця, то проблема криється у власній невпевненості. Підвищити її можна за допомогою самоубеждения.
  6. Проводьте більше часу в колі з друзями і близькою компанією, постарайтеся радіти їхнім перемогам і, дійсно, засмучуватися через їх невдач, менше хваліться власними досягненнями.
  7. Ніколи не намагайтеся допомогти всім і кожному – це неможливо. Краще всього направити свою турботу до близьким людям і їх родичам.
  8. Завжди проявляйте ініціативу! Тоді все обов'язково зміниться в іншу сторону.

Часто саме жіночі комплекси призводять до того, що у дівчини нічого не складається в особистому житті, на роботі, руйнується сім'я. Щоб впоратися з ними, досить слідувати методів, перелічених вище.

Жінки, пам'ятайте – всіх приваблюють упевнені в собі представниці прекрасної статі!

Відео: Каже психолог

Комментарии (0)
Додати коментар
Комплекси людини - що таке, які бувають, список, як позбутися
Життєві труднощі можуть торкнутися кожного – іноді вони безпосередньо залежать від особливостей людської психіки і носять назву «комплекси людини». Розібравшись з їх
Комплекс неповноцінності - ознаки, як позбавитися, у чоловіків, у жінок, у дітей
Комплекс неповноцінності може бути обумовлений різними причинами – відношенням батьків, критика ос боку оточуючих людей, часті «провали». Щоб впоратися з ними, потрібно
Комплекс попелюшки в психології
Про те, що таке комплекс попелюшки і як розпізнати його в собі. Шляхи виходу з цього «казкового» стану.
Як позбутися від комплексів і стати впевненим у собі
Звідки беруться психологічні комплекси, як вони діють на життя людини та як їх подолати? На ці питання важливо не тільки отримати грамотну відповідь, що більш важливо
Дитячий комплекс - як позбутися
Неофіційні, але обов'язкові для виконання правила поведінки переслідують сучасних дітей з раннього віку. Відбувається постійний тиск на психіку дитини, з яким батьки