Боротьба з депресією - самостійні способи, методи, вправи
10.07.2017 0

Боротьба з депресією - самостійні способи, методи, вправи

Психологія
В закладки


Сучасний світ пропонує безліч лікарських препаратів та інших методів медичного втручання при боротьбі з депресією.

Однак, ці прийоми необхідно використовувати тільки в крайніх і складних випадках, адже багато проблем, пов'язані з нудьгою – це психосоматика, яку цілком можна коректувати самостійно.Screenshot_1

Самостійна боротьба з депресією. Вправи

Щоденник настрою

Дієвим способом боротьби з депресією є ведення «щоденника настрої», що дозволяє виявити деяку циклічність періодів прояви поганого настрою.

Це вправа передбачає щоденну оцінку настрою за 100-бальною шкалою, де:

  • 100 – це абсолютне щастя і задоволення від життя;
  • 50 – звичайний день;
  • 1 – найгірше стан, який тільки може бути.

2d66ea43-d8b8-4cd4-8af8-20fccbf04bfd_jpg_705x542_x-0_q85Подібна оцінка настрою повинна поєднуватися з коротким самоаналізом, тобто описом самопочуття і настрою в кількох словах. Особливо варто звернути увагу на конфліктні ситуації з рідними, друзями і колегами.

Ловець думок

Техніка «ловець думок» ефективна при насування депресивному стані. З її допомогою можна вчасно виявити неприємні життєві події і не дозволити дискомфортних відчуттів розвиватися в більш важкі форми.

Знадобитися аркуш паперу і ручка. Сторінку поділяють на три колонки: «почуття», «події», і «думки».velvet_1_914

Почуття

Перша колонка буде віддзеркаленням негативних почуттів згідно зі шкалою, де 1 – незначне, а 100 – дуже глибоке переживання.

Як пережити розлучення під час вагітності? Читай статтю.

Досить часто якийсь стан важко описати одним почуттям або емоцією, тому передбачається, що в цій колонці використовують їх поєднання.

Події

У цій колонці фіксують подію, предвосхитившее поява негативних емоцій і почуттів. Необхідно точно і чітко описати подію, аж до місця, в якому воно відбувалося, не упускаючи важливих деталей.chem_zanyatsya_v_vyhodnye

Думки

На частку третьої колонки доводиться найскладніше – опис думок і подальша інтерпретація сталася ситуації. Основна характеристика цих думок: спонтанність і неусвідомленість, але необхідність їх виявлення вкрай важлива.

Пошук «Кривих дзеркал»

Поширеними тактичними помилками свідомості при інтерпретації стимулів навколишнього середовища є:

  1. Перебільшення і применшення. За рахунок цього кошти свідомість здатна розгорнути неприємні події до загрозливих масштабів. При цьому позитивні моменти, навпаки, значно зменшуються.
  2. Фільтрація. Для депресивного стану властиво постійне шукання негативу у всьому і в самому собі. Людина в такому стані здатний знайти негативні прояви навіть позитивних моментах.d6ff3b933f3e
  3. Чорно-біле мислення. Цей прийом по-іншому можна назвати «все або нічого», це своєрідне уявлення про абсолютному баченні світу. У подібній ситуації людина ставить високі вимоги до себе і оточуючих, в результаті чого відчуває себе переможеним, розчарованим і винуватим, т. к. стандарти дуже високі.
  4. Відмова від алібі. Звичні негативні думки настільки входять в життя людини, що все позитивне, що може його оточувати просто знецінюється, вважається неприпустимим і неприйнятним.
  5. Знецінення позитивного. Прийом схожий з попередніми полягає в сумнівному стосовно до позитивного через свідоме знецінення його, перетворення в банальність будь-якого успіху і гарного результату.
  6. Узагальнення. Зводиться до того, що сигнали навколишнього світу інтерпретуються лише з негативної точки зору. Будь-яке позитивне бачення не допускається.
  7. Читання думок. Для людини цей прийом представлений як необґрунтоване припущення про думки та наміри оточуючих людей.

1382350319_borba-s-osenney-depressieyВиділивши час і вивчивши методи, звані «кривими дзеркалами», можна легко обчислити перекручування думок в тих чи інших випадках. Техніка «Ловець думок» сприяє реальному розгляду життєвих ситуацій і позбавлення від неправильних умовиводів, що призводять до депресивного стану.

Способи опору нудьзі. Поради психологів

Науковий світ сьогодні приходить до висновку, що 21 століття – це століття нудьги. За статистикою кожен другий житель планети схильний подібного стану.

Обговорювання проблеми

Першим важливим кроком до подолання депресії є обговорювання проблеми. Дійсно, часто людина навіть не може пояснити, чим викликане його пригнічене стан.0c10ba5abda113ce541ca7d469a02e86

Буває достатньо визначити причину, поділившись з близькими і друзями своїми переживаннями, щоб з'ясувати незначність своєї проблеми.

У випадку, якщо ситуація насправді складна, наприклад, депресія після розлучення, то оточуючі можуть допомогти порадою, підтримати, що важливо.

Спорт і харчування

Прекрасним засобом від осінньої хандри стануть фізичні навантаження. Рух – це життя! Це підтвердить кожен, хто більш-менш регулярно займається спортом.woman_eating_fruit

Тривалі заняття, в ідеалі – на свіжому повітрі, сприяють виділенню організмом ендорфіну (а це і є гормон щастя). Людина стає щасливішою і позитивніше, а сумні й тужливі думки йдуть, залишаючи почуття задоволення і гармонії.

Не менше значення має і особливий «антидепресивний» раціон харчування, що включає велику кількість фруктів і овочів. Вони покращують роботу мозку і підвищують настрій.

Про розвиток виразності мовлення у дітей дошкільного віку читай далі.

Які вправи для розвитку креативності можна освоїти самостійно? Дізнайся зі статті.

Цитрусові, ківі, виноград, банани – смачні і корисні, повинні бути в щоденному раціоні. До того ж, шоколад і горіхи, сири і морква, риба та різні сорти олії складуть грамотне меню при боротьбі з сезонною депресією. Збільште В своєму раціоні частку сирих фруктів і овочів.IMG_6899

Відкласти на потім

Життя складається не тільки з нескінченних проблем і поточних справ, які вимагають постійного додатки моральних і фізичних зусиль. Важливо давати собі можливість відпочивати від щоденної рутини і отримувати можливість радіти навіть дрібницям.

Відкласти на потім і присвятити час купівлі нової речі або прогулянці з друзями, а може бути просто випити чашку гарячого чаю, погортавши свіжий номер улюбленого журналу, що може бути приємніше?

Боротьба з депресією самостійно можливо тільки в тому випадку, якщо людина приходить до усвідомлення того, що саме йому підвладне вибір тих фарб, в яку він розфарбує своє життя!

Спілкування

1927

Звичайно, розібратися в своїх думках і побути наодинці з самим собою не завадить, але душевне спілкування з рідними і близькими людьми, старими друзями і давніми колегами по роботі ні чим замінити не можна, та й не варто.

Досить проявити увагу і інтерес до їх справах, поспілкуватися на тему останніх новин, трохи попліткувати, і нудьга потроху почне відступати.

Спілкування з сім'єю – це особливий простір. Затишні посиденьки за столом, спільні прогулянки, виїзди на природу об'єднують усіх членів родини і створюють позитивну атмосферу тепла і єдності.

Навряд чи знайдеться людина, яка хоча б раз в житті не стикався з нудьгою чи депресією: сумне похмурий настрій, робота не радує, будинки рутина, кожен день одне і те ж. Рано чи пізно «руки опускаються» у багатьох, така емоційна сторона людини, але важливо дивитися на життя з оптимізмом і вірити в свої сили.

Відео: Заспокійлива медитація

Комментарии (0)
Додати коментар
Засіб від депресії - тривоги, стресу, апатії, дратівливості
Депресія – це хвороба, викликана важким стресом і пов'язана з поганим настроєм і зниженою активністю. Як знайти кращий засіб від депресії?
Осіння депресія - причини, симптоми, як боротися, лікування
Осіння депресія – як не піддатися тузі, дратівливості і поганого настрою. Симптоми, причини і профілактика цього стану. Багатьом з нас знайоме тяжке відчуття наближення
Лікування депресії у стаціонарі - показання, методи
Депресія – захворювання досить поширене. Однак, перебіг і наслідки такого психічного розладу не дозволяють підходити до лікування шаблонними методами.
Як вийти з депресії самостійно - з глибокої, затяжної, післяпологовий
Вийти з депресії самостійно – можливо, незважаючи на те, що це важке захворювання. У статті детально описані методи поліпшення самопочуття і настрою.
Допологова депресія - причини, симптоми, як боротися
На останніх термінах вагітності деякі жінки стикаються з такою недугою, як допологова депресія. Що це таке, які її симптоми і як з нею боротися – відповіді на ці питання