Екстраверт — це людина, яка прямо і відкрито взаємодіє з навколишнім середовищем за рахунок характерних психологічних властивостей
23.11.2017 0

Екстраверт — це людина, яка прямо і відкрито взаємодіє з навколишнім середовищем за рахунок характерних психологічних властивостей

Домашній розділ
В закладки


  • 2 Якщо ваша дитина екстраверт
  • 3 Відео про екстравертів
  • Екстраверт — це людина, яка основну частину уваги направляє на зовнішній світ. Поняття екстраверта не існує окремо, сама по собі. Його прояви можна повноцінно побачити лише вивчивши дуальність «екстраверт-інтроверт». На відміну від першого, велика частина уваги інтроверта спрямована всередину, на власні переживання світу.

    Екстраверти знаходяться в сильній залежності від отримання вражень із зовнішнього світу. Часто це товариські, соціально активні люди, з яких виходять прекрасні юристи, актори, вчителі. Вони успішні в професіях, де потрібне постійний контакт з великою кількістю людей. Якщо людину такого типу закрити одного будинку, він буде дуже страждати і може заробити на цьому ґрунті важкий депресивний розлад.

    Екстраверти напористі й ведуть активне життя. Накопичення знань для них грає суто практичну роль: така людина буде наполегливо опановувати нові навички тільки заради досягнення реальної мети.

    Типи екстравертів

    Етико-інтуїтивний (Гамлет)

    Етико-інтуїтивний екстравертЕтико-інтуїтивний екстраверт (Гамлет) досконало володіє широким спектром емоцій. В один день він може ходити з «кам'яним обличчям», ясно показуючи, що його хтось образив, а на наступний — повсюдно висловлювати захоплення і радість. Граючи власними станами, він здатний вміло маніпулювати оточуючими людьми і добиватися від них необхідних йому реакцій.

    З-за того, що Гамлет володіє потужним естетичним смаком, йому важко орієнтуватися у банальних побутових питаннях. Він може забувати про власні фізіологічні потреби, на зразок їжі і нормального сну. Гамлет погано переносить хворобливі відчуття і некомфортні умови існування.

    Етико-сенсорний (Гюго)

    Етико-сенсорний екстравертГюго вважає, що найбільша цінність — це людська радість, тому він любить робити людям дрібні сюрпризи. Він обожнює дарувати невеликі подарунки, готувати смачну їжу, надавати знаки уваги і всіляко піклуватися про оточуючих.

    {ad1}

    В життя Гюго любов асоціюється зі святістю: він шанує поняття честі і завжди галантний з предметом обожнювання. З-за тонкої емоційної налаштування така людина може захворіти, якщо відчуває до себе несправедливе ставлення.

    Гюго часто консервативні: вони обережно ставляться до впровадження чогось нового у звичний ритм життя.

    Сенсорно-етичний (Наполеон)

    Сенсорно-етичний екстравертСенсорно-етичний екстраверт (Наполеон) схильний до того, щоб точно простежувати тенденції мислення інших людей і вміло ними користуватися. Він має намір постійно розширювати сферу свого впливу, досягаючи поставлених цілей.

    Наполеон схильний відчувати себе господарем життя: йому треба знати, що він володіє будь-якою ситуацією, речами, грошима. Він упевнений, що знає, куди треба прямувати йому самому і вміло направляє бажання і надії інших людей. Люди цього типу часто сильні лідери, які не просто не бояться керувати, але і дійсно роблять більше всіх в будь-якій справі, завдяки чому природним чином отримують повагу команди.

    Наполеон турбується про репутацію: він схильний рвучкого прийняття рішень у відносинах, але ніколи не забуває про те, як відкласти про себе позитивне враження. Він швидко включається в ситуацію і може відразу зорієнтуватися, завдяки чому його допомогу часто неоціненна.

    Сенсорно-логічний (Жуков)

    Сенсорно-логічний екстравертСенсорно-логічний екстраверт (Жуков) — людина, наповнений нестримною силою і схильністю до дії. Пусті роздуми йому здаються зайвими. У своїй жадобі діяльності він рішуче просувається до мети, часто не помічаючи на шляху дрібних перешкод. Найчастіше він воліє не церемонитися в боротьбі за перемогу і досягає її незважаючи ні на що.

    Жуков здатний якісно організувати будь-який захід і погано переносить ситуації, коли він змушений просити чиєїсь допомоги.

    Логічність мислення дозволяє Жукову чітко вибудовувати стратегію дій, однак, він часто забуває в процесі про тонких почуттях інших людей. Таке абсолютно неделикатное поведінка підтримує міцну волю цього типу людей.

    Інтуїтивно-етичний (Гекслі)

    інтуїтивно-етичний екстравертІнтуїтивний етичний екстраверт (Гекслі) — генератор ідей. Він надихається можливістю знайти щось нове і організувати це щось реально існуюче. Часто такі люди швидко вчаться і досліджують багато різних областей.

    Гекслі подобається досліджувати не тільки науки і мистецтва, але і взаємини. Він може свідомо викликати у людей різні реакції і спостерігати за ними, однак, робить це без злого умислу, виключно в цілях експерименту. З іншого боку, він не вміє користуватися логікою і аналітикою в повній мірі.

    Інтуїтивно-логічний (Дон Кіхот)

    Інтуїтивно-логічний екстравертІнтуїтивно-логічний екстраверт (Дон Кіхот) вільно кидається на пошук чогось нового і незвичайного, навіть якщо обставини несуть явну загрозу. Дон Кіхот впевнений, що світ повний загадок, які обов'язково треба розкрити.

    В логічних міркуваннях Дон Кіхот легко відкидає суспільні підвалини і кліше, намагаючись прийти до зовсім нового погляду на ситуацію. Хоча його рішення часто здаються занадто екстравагантними, він завжди чітко відстежує структуру подій і обчислює послідовність власних дій.

    Логіко-інтуїтивний (Джек Лондон)

    Логіко-інтуїтивний екстравертЛогіко-інтуїтивний екстраверт (Лондон) — один з найактивніших типів. Він вміє концентрувати увагу на головному, повністю відмітаючи все дрібне і незначне. Всі здобуваються знання обов'язково використовуються на практиці, а користь витягується навіть з невигідних ситуацій. Успіх підприємств заснований, в тому числі, і на грамотному плануванні часу і справ.

    Лондон добре аналізує факти, бездоганно поєднуючи логіку та інтуїцію. Він легко знаходить неординарні рішення і сміливо застосовує їх у життя.

    Логіко-сенсорний (Штірліц)

    Логіко-сенсорний екстравертЛогіко-сенсорний екстраверт (Штірліц) заздалегідь обмірковує майбутні дії і підбирає надійні інструменти для втілення цілей. Для нього важливі всі прояви матеріального, так як в речах закладений потенціал служити його мети. Від вибору правильного інструменту залежить її ефективне досягнення.

    Штірліц здатний звести всі непотрібні деталі до мінімуму: він зробить робоче місце зручним, прорахує можливі проблеми та способи їх уникнення, щоб його нічого не відволікало в процесі виконання завдання. Будь-яку справу Штірліц схильний доводити до досконалості, все більш покращуючи якість продукту або дії.

    Якщо ваша дитина екстраверт

    Дитина екстравертДіти-екстраверти товариські, легкі, цікаві та активні. Зазвичай з ними не виникає особливих проблем. Єдиний нюанс полягає в тому, щоб правильно направити невгамовну енергію дитини.

    Екстраверти часто схильні розпорошуватися на сотню різних справ. Почасти це відбувається від цікавості, частково — від браку терпіння. В дитині екстраверті важливо цілеспрямовано розвивати витривалість і здатність довгостроково зосереджуватися на одному занятті.

    Фокус полягає в тому, щоб не примушувати дитину насильно, а зробити процес пізнання доцільним для нього самого. Щиро зацікавлений екстраверт здатний швидко і легко освоювати нові навички та знання.

    Відео про екстравертів

    Інтуїтивно-етичний екстраверт чи Гекслі. Якими особливостями володіє цей соціотип.

    Відмінності між экстравертами і інтровертами.

    Комментарии (0)
    Додати коментар
    Емпатія - що це таке, види, рівні, психологія, вправи
    Одне з головних призначень людини в житті – бути щасливим, а повноцінне щастя неможливе без співчуття. Що таке емпатія, чи є вона у вас, і якщо немає, то можна нею
    Екстраверт - хто це, способи їм стати
    Чим же, крім бажання і вміння говорити, відрізняє екстраверта? Всі вони однакові? В чому особливість дитини-екстраверта? Які відмінності чоловіків і жінок цього типу, і
    Шизоидный тип особистості - що це, причини, ознаки, лікування
    Люди, що мають подібний тип особистості, не рідкість. Серед них зустрічаються і генії, які є рушійною силою розвитку цивілізації, і типи, повністю отгородившиеся від
    Робота зі страхами - у дорослих, у дітей, арт-терапія, гештальт
    Робота зі страхами передбачає складний комплекс дій людини, спрямованих на опрацювання власної боязні з метою зменшення її впливу на почуття й дії індивіда.
    Світогляд - що це таке, визначення, рівні, структура, типи
    Світогляд – важлива частина життя людини. Як розумна істота він повинен мати свої думки, погляди, ідеї, здійснювати вчинки і вміти аналізувати їх. У чому суть цього