Як зберегти пам'ять на довгі роки?
05.07.2017 0

Як зберегти пам'ять на довгі роки?

Різне
В закладки


Як зберегти пам'ять на довгі роки

Ще в молодому віці ми починаємо скаржитися на забудькуватість. Про похилому віці і старості думати страшно. Якщо зараз ми не можемо згадати номер телефону чи прізвище сусіда, то що буде через десяток-другий років? На щастя, зберегти пам'ять можна. Потрібно тільки вчасно виправити свою забудькуватість.

Спосіб життя – якість пам'яті

За запам'ятовування і подальше вилучення інформації відповідає наш мозок. Щоб цей орган працював справно, йому потрібна розумна навантаження і повноцінний, своєчасний відпочинок.

Тому, зберігаючи пам'ять, дотримуйтеся простих правил:

  1. Чітко чергуємо роботу і відпочинок. Періодично розслабляємося, спимо належну кількість годин.
  2. На один вид діяльності витрачаємо не більше двох-трьох годин. Своєчасне переключення на інший праця прояснює думки, розум. З'являються сили для роботи.
  3. Читаємо тільки сидячи. Не лежачи. По-перше, горизонтальна поза шкідлива для зору. По-друге, мозок людини в такому положенні погано забезпечується кров'ю.
  4. Змушуємо мозок працювати кожен день. Це можна зробити за допомогою уроків англійської мови по Скайпу (за посиланням ви зможете знайти хорошу онлайн-школу), інтелектуальних ігор (шашки, шахи), кросвордів. Досить щодня вивчати кілька іноземних слів, невелике чотиривірш – і пам'ять буде працювати справно.
  5. Не перевантажуємо пам'ять інформацією. Частина інформаційного навантаження можна передати ежедневникам, блокнотам, електронним напоминалкам і іншим корисним пристосуванням.
  6. Для запам'ятовування використовуємо всі види пам'яті. Потрібну інформацію можна записати, уявити, порівняти, відчути. Чим більше органів чуття буде задіяно, тим швидше і міцніше запам'ятається.

Ніколи нікому не скаржтеся на свою забудькуватість. Пам'ятайте: думки матеріальні. Чим більше скаржитеся, тим більше приводів для скарг у Вас буде з'являтися. Активно використовуйте позитивні емоції. Вони допомагають нашій пам'яті.

Харчування для мозку

1

Мозок переплетений сітку кровоносних судин. Так до центрального органу нервової системи доставляється кисень і поживні елементи. Щоб необхідні речовини надходили вчасно, судини повинні бути в порядку. Для збереження еластичності і здоров'я кровенесущих проток потрібно:

  • обмежити вживання жирної та смаженої їжі;
  • регулярно їсти злакові (кожен день), рибу (два рази в тиждень), овочі, фрукти (кожен день);
  • відмовитися від шкідливих звичок.

Продукти, корисні для збереження пам'яті:

2

  1. Розмарин. Пряність з яскраво вираженим смаком. У ній міститься карнозиновая кислота, яка захищає оболонку нервових відростків і прискорює ріст нейронів. А флавоноїди в хімічному складі розмарину – це природні антиоксиданти.
  2. Яйця. Яєчний жовток – джерело холіну. Речовини, на основі якого секретується ацетилхолін. Дані хімічні елементи підтримують здоров'я мієлінової оболонки нервових волокон. І допомагають нервового імпульсу швидше пересуватися від однієї нервової клітини до іншої.Для збереження пам'яті на тиждень достатньо споживати від одного до трьох яєць. Більше – шкідливо. Із-за присутності в жовтках шкідливого холестерину.
  3. Лляне масло. Джерело поліненасичених жирних кислот, які захищають мієлінову оболонку від стоншування.
  4. Риба. Зокрема, форель, скумбрія, лосось, оселедець.Містять жирні кислоти. На столі риба повинна бути не менш двох разів на тиждень.

Наш організм – це енергозберігаюча система. Те, що не затребуване, рідко використовується, то затихає, а потім і зовсім відмирає. Не будемо користуватися пам'яттю – вона вичерпається. А в кінці життєвого шляху важливо не кількість прожитих днів, а кількість збережених спогадів.

Буду рада, якщо стаття вам виявилася корисною і ви проголосуєте за неї зірочками і натиснувши соціальні кнопочки. Вступайте в групу Твоя Родзинка в Контакті і підписуйтесь на розсилку. З повагою, Любов Федорова.

Комментарии (0)
Додати коментар
Страх часу
Страх часу
Страх часу
17.07.17 Психологія
Швидше за все час вбиває тих, хто любить вбивати час. Перевірена досвідом багатьох поколінь істина. Нескінченна війна. Як же навчитися жити з ним у світі?
Робота зі страхами - у дорослих, у дітей, арт-терапія, гештальт
Робота зі страхами передбачає складний комплекс дій людини, спрямованих на опрацювання власної боязні з метою зменшення її впливу на почуття й дії індивіда.
Ажитована депресія - що це таке, симптоми, лікування
Депресія стрімко крокує по земній кулі: вона вражає людей незалежно від національності, матеріального становища та соціального статусу. Тема нашої статті –
Піклується про здоров'я і красу зубів легко.
Стан зубів в даний час не тільки впливає на здоров'я та якість життя людини, але і вказує на його рівень доходів і соціальний статус. На жаль, далеко не у всіх
Гороховий суп з гарбузом і ріпою. Гороховий суп пісний. Рецепти швидкого схуднення
Добрий день, друзі, сьогодні у нас буде на столі простий і смачний пісний суп гороховий з гарбузом і ріпою. Овочеві супчики – самі відповідні страви для тих, хто хоче