Як зберегти пам'ять на довгі роки?
Ще в молодому віці ми починаємо скаржитися на забудькуватість. Про похилому віці і старості думати страшно. Якщо зараз ми не можемо згадати номер телефону чи прізвище сусіда, то що буде через десяток-другий років? На щастя, зберегти пам'ять можна. Потрібно тільки вчасно виправити свою забудькуватість.
Спосіб життя – якість пам'яті
За запам'ятовування і подальше вилучення інформації відповідає наш мозок. Щоб цей орган працював справно, йому потрібна розумна навантаження і повноцінний, своєчасний відпочинок.
Тому, зберігаючи пам'ять, дотримуйтеся простих правил:
- Чітко чергуємо роботу і відпочинок. Періодично розслабляємося, спимо належну кількість годин.
- На один вид діяльності витрачаємо не більше двох-трьох годин. Своєчасне переключення на інший праця прояснює думки, розум. З'являються сили для роботи.
- Читаємо тільки сидячи. Не лежачи. По-перше, горизонтальна поза шкідлива для зору. По-друге, мозок людини в такому положенні погано забезпечується кров'ю.
- Змушуємо мозок працювати кожен день. Це можна зробити за допомогою уроків англійської мови по Скайпу (за посиланням ви зможете знайти хорошу онлайн-школу), інтелектуальних ігор (шашки, шахи), кросвордів. Досить щодня вивчати кілька іноземних слів, невелике чотиривірш – і пам'ять буде працювати справно.
- Не перевантажуємо пам'ять інформацією. Частина інформаційного навантаження можна передати ежедневникам, блокнотам, електронним напоминалкам і іншим корисним пристосуванням.
- Для запам'ятовування використовуємо всі види пам'яті. Потрібну інформацію можна записати, уявити, порівняти, відчути. Чим більше органів чуття буде задіяно, тим швидше і міцніше запам'ятається.
Ніколи нікому не скаржтеся на свою забудькуватість. Пам'ятайте: думки матеріальні. Чим більше скаржитеся, тим більше приводів для скарг у Вас буде з'являтися. Активно використовуйте позитивні емоції. Вони допомагають нашій пам'яті.
Харчування для мозку
Мозок переплетений сітку кровоносних судин. Так до центрального органу нервової системи доставляється кисень і поживні елементи. Щоб необхідні речовини надходили вчасно, судини повинні бути в порядку. Для збереження еластичності і здоров'я кровенесущих проток потрібно:
- обмежити вживання жирної та смаженої їжі;
- регулярно їсти злакові (кожен день), рибу (два рази в тиждень), овочі, фрукти (кожен день);
- відмовитися від шкідливих звичок.
Продукти, корисні для збереження пам'яті:
- Розмарин. Пряність з яскраво вираженим смаком. У ній міститься карнозиновая кислота, яка захищає оболонку нервових відростків і прискорює ріст нейронів. А флавоноїди в хімічному складі розмарину – це природні антиоксиданти.
- Яйця. Яєчний жовток – джерело холіну. Речовини, на основі якого секретується ацетилхолін. Дані хімічні елементи підтримують здоров'я мієлінової оболонки нервових волокон. І допомагають нервового імпульсу швидше пересуватися від однієї нервової клітини до іншої.Для збереження пам'яті на тиждень достатньо споживати від одного до трьох яєць. Більше – шкідливо. Із-за присутності в жовтках шкідливого холестерину.
- Лляне масло. Джерело поліненасичених жирних кислот, які захищають мієлінову оболонку від стоншування.
- Риба. Зокрема, форель, скумбрія, лосось, оселедець.Містять жирні кислоти. На столі риба повинна бути не менш двох разів на тиждень.
Наш організм – це енергозберігаюча система. Те, що не затребуване, рідко використовується, то затихає, а потім і зовсім відмирає. Не будемо користуватися пам'яттю – вона вичерпається. А в кінці життєвого шляху важливо не кількість прожитих днів, а кількість збережених спогадів.
Буду рада, якщо стаття вам виявилася корисною і ви проголосуєте за неї зірочками і натиснувши соціальні кнопочки. Вступайте в групу Твоя Родзинка в Контакті і підписуйтесь на розсилку. З повагою, Любов Федорова.