Ефірне масло імбиру для волосся: користь і застосування, рецепти масок
З давніх пір унікальне східне рослина, яка отримала назву «імбир», було овіяне ореолом таємничості та загадковості. Йому приписували чудодійні властивості і вважали, що воно здатне очищати тіло і душу від скверни. У багатьох куточках Китаю донині збереглася традиція вішати над входом в будинок корінь імбиру для захисту від злих духів. Імбир (за химерну форму кореневища його ще іменують «рогатою коренем») по достоїнству оцінили і гурмани, і недосвідчені кулінари, розсмакувавши неповторний смак страв, які включають в себе цю екзотичну спецію у свіжому, смаженому, вареному або маринованому вигляді. Не менш високу оцінку дали імбирного кореня народні цілителі, відзначивши його лікувальні властивості, і почали застосовувати його для вирішення цілого ряду недуг, таких як артрит, шлункові коліки, діарея, застуда, бронхіт і т. д.
Не залишилася осторонь і косметологія. Виявляється, «рогатий корінь» містить речовини, що позитивно впливають на функціонування волосяних фолікулів, на структуру локонів і на стан шкіри голови. І одним з таких речовин є ефірна олія — багатокомпонентна летюча маслоподобная рідина, що володіє вираженим деревно-пряний аромат з нотками коріандру, апельсина і лимона. Видобувають імбирний ефір з висушених або свіжих кореневищ імбиру лікарського або аптечного методом парової дистиляції. На виході виходить рідка субстанція блідо-жовтого, зеленуватого або бурштинового кольору, густеющая при контакті з повітрям.
Оскільки концентрація ароматичних речовин в імбирному корені невелика (від 0,5 до 3 % від усієї маси), то для виготовлення 1 літра ефірного масла потрібно не менш 50 кг рослинної сировини. У зв'язку з цим вартість натуральної імбирною витяжки досить висока — в середньому вона становить 500-600 рублів за 10 мл. У продажу можна зустріти і більш дешевий варіант, який являє собою суміш екстракту кореню з базовим маслом (наприклад, арахісовим, лляною, оливковою). Даний продукт також можна використовувати для косметичних цілей, але всіма властивостями концентрованого ефіру він не володіє. Отже, з якими проблемами, що стосуються шкіри голови і волосся, здатне впоратися масло імбиру і як правильно застосовувати його в домашніх умовах?
Показання до застосування масла імбиру для волосся
Імбирний ефір володіє досить складним хімічним складом, який включає в себе понад 100 з'єднань. Основними компонентами маслянистої рідини є цінгіберен (саме його присутністю обумовлений специфічний аромат ефіру), гінгерол (він надає імбирного кореня пекучий смак), терпени (бісаболен, камфен, ліналоол, цинеол, цитраль тощо), а також жир, крохмаль і цукор. Настільки багатий набір корисних речовин робить масло імбиру незамінним помічником в боротьбі з такими косметичними проблемами, як:
- уповільнений ріст і випадання волосся;
- лупа, свербіж і лущення шкіри голови;
- ламкість волосся, перетин кінчиків;
- надмірна сухість або жирність локонів;
- тьмяність волосся (відсутність природного блиску);
- витончення і ослаблення локонів.
Засоби на основі імбирного ефіру можуть стати прекрасною альтернативою цибулевим або перцевим маскам. Вони, на відміну від останніх, не викликають сильного печіння, а дають м'який зігріваючий ефект, стимулюючи посилення кровообігу в шкірі голови і прискорюючи постачання волосяних фолікулів киснем і живильними речовинами. В результаті чого локони стають більш сильними і міцними, починають швидше рости і перестають випадати. Крім того, масло імбиру наповнює шевелюру неповторним пряним ароматом, який підходить практично під будь-який образ. Однак потрібно враховувати, що даний засіб має ряд протипоказань до застосування. До них належать: індивідуальна непереносимість, підвищена температура, вагітність, період лактації, а також артеріальна гіпертензія і епілепсія.
Рекомендації по застосуванню імбирного масла для волосся
Якщо ви вирішили випробувати на собі чудотворний вплив олії імбиру, попередньо ознайомтеся з низкою важливих правил, що стосуються його застосування:
- Імбирний ефір є досить агресивним засобом, тому його рекомендується застосовувати не в чистому вигляді, а в комбінації з іншими компонентами. Даний продукт можна змішувати з рослинними оліями, додавати в різні косметичні та миючі засоби — маски, бальзами і шампуні з розрахунку 5-6 крапель на 50 мл основи.
- Купуючи олію, звертайте увагу на його склад — сторонні компоненти можуть погано поєднуватися з оздоровчими процедурами або провокувати виникнення алергічних реакцій. Купуйте продукцію тільки в аптеках або спеціалізованих магазинах.
- Якщо у вас немає можливості придбати якісний імбирний ефір, ви можете замінити його самостійно приготованим маслом. Зробити його нескладно: потрібно взяти свіжий імбирний корінь, очистити і дрібно нарізати. Потім сировину треба залити базовим рослинною олією (оливковою, кукурудзяною, соняшниковою) і помістити ємність з сумішшю в темне місце на 15 днів. Отриманий склад можна використовувати в нерозведеному вигляді для проведення масажу голови і виготовлення масок для волосся.
- Перед першим використанням коштів, у складі яких присутній імбирний ефір, необхідно перевірити реакцію шкіри. Для цього потрібно нанести трохи суміші на внутрішню сторону зап'ястя і почекати 30-40 хвилин. При відсутності побічних ефектів приготоване засіб можна застосовувати за призначенням.
- Наносити маски з імбирним маслом потрібно на немиті, але злегка зволожене волосся, уникаючи надмірного втирання в шкіру голови. Час дії таких складів становить від 20 до 40 хвилин. Для посилення ефекту оброблені косметичної сумішшю локони рекомендується зібрати в пучок і обернути целофаном і рушником. Під час процедури ви можете відчути легке поколювання або печіння, яке повинно поступово змінитися приємним теплом. Однак якщо неприємні відчуття посилюються, засіб необхідно негайно змити.
- Змивати маски з імбирним ефіром потрібно водою з шампунем (якщо в складі засобу присутні рослинні олії) або без нього. Після процедури бажано прополоскати локони трав'яним відваром або лимонним розчином — це підвищить її ефективність.
Якщо мета масок з маслом імбиру — лікування волосся, їх треба застосовувати 2-3 рази в тиждень. Якщо у вас чутлива шкіра голови або вам потрібні лише профілактичні заходи, досить проводити косметичні процедури 4-5 разів в місяць. Після курсу з 10-12 сеансів слід зробити перерву на 30-60 днів, підібравши для цього періоду який-небудь інший склад.
Маски для волосся з імбирним маслом: рецепти
Для активного росту волосся
Дія: зміцнює коріння, покращує структуру локонів і прискорює їх ріст.
Склад:
- кунжутна олія — 30 мл;
- реп'яхова олія — 30 мл;
- кайенский перець — 10 г;
- велика сіль — 20 г;
- масло імбиру — 8 крапель.
Як робити:
- Змішуємо рослинні олії, додаємо перець, сіль і ефір.
- Доводимо суміш до однорідності і наносимо на волосся на 25 хвилин.
Проти лупи
Дія: бореться з лупою, усуває свербіж і подразнення, запобігає лущення шкіри.
Склад:
- сік алое — 20 мл;
- мигдальне або лляне масло — 50 мл;
- лимонний сік — 10 мл;
- імбирний ефір — 6 крапель.
Як робити:
- Змішуємо базове масло з соками алое і цитруса, додаємо ефір і обробляємо локони.
- Витримуємо склад приблизно 30 хвилин.
Від випадіння волосся
Дія: покращує циркуляцію крові, прискорює перебіг обмінних процесів в фолікулах, зупиняє випадання волосся.
Склад:
- масло оливи — 50 мл;
- ефіри ромашки і апельсина — по 3 краплі;
- імбирний ефір — 5 крапель.
Як робити:
- Підігріваємо злегка оливкова олія.
- Додаємо всі перераховані ефіри і наносимо на волосся на півгодини.
Проти перетину волосся
Дія: відновлює і оздоровлює волосся, робить їх еластичними та міцними, запобігає перетин кінчиків.
Склад:
- мед — 30 г;
- жовток — 1 шт.;
- кефір — 50 мл;
- лимонний сік — 20 мл;
- масло імбиру — 8 мл
Як робити:
- Ретельно збиваємо жовток з медом і кефіром.
- Додаємо сік цитруса і імбирний ефір.
- Перемішуємо і наносимо на вологе волосся на 40 хвилин.
Проти жирності волосся
Дія: очищає шкіру голови і волосся, знижує активність залоз зовнішньої секреції, усуває жирний блиск.
Склад:
- сухе червоне вино — 50 мл;
- вівсяне борошно — 30 г;
- ефірне масло пачулі — 3 краплі;
- імбирний ефір — 5 крапель.
Як робити:
- Заливаємо борошно вином, перемішуємо і вводимо ефірні масла.
- Наносимо маску на вологе волосся і тримаємо 40 хвилин.
Проти сухості волосся
Дія: зволожує і зміцнює пасма, надає їм силу і здоровий блиск.
Склад:
- мед — 30 г;
- сметана — 50 г;
- масло амли — 15 мл;
- масло імбиру — 7 крапель.
Як робити:
- З'єднуємо мед, сметану і масло амли і збиваємо суміш віночком.
- Вводимо імбирний ефір, перемішуємо і розподіляємо на локонах.
- Час дії засобу — 30 хвилин.
Імбирне масло — воістину унікальний натуральний продукт, заслужено завоював величезну популярність у багатьох сферах сучасної косметології. Він здатний впоратися з різними естетичними дефектами шкіри та дерматологічними проблемами, повернути до життя потьмяніли, ослаблені волосся, подарувати їм силу і розкішний блиск. Залишилося тільки випробувати дію цього чудодійного засобу на практиці і порадіти отриманими результатами.