Болить кінчик мови: можливі причини. Що робити?
В ситуаціях, коли захворювання порожнини рота супроводжується сильним болем, потрібне застосування знеболюючих розчинів. Використовуються «Лідокаїн», «Новокаїн», «Анестезин». Якщо больовий синдром помірний, то відмінний результат дають анестетики, які додатково мають і антисептичними властивостями: «Мірамістин», «Хлоргексидин», «Фурацилін» (1 таблетка на склянку теплої води).
При афтозний стоматит та інших патологіях порожнини рота інфекційної природи показано протизапальні засоби. Можна змастити виразки «Солкосерилом», що допоможе слизовій оболонці швидше відновитися, або «Холисалом» (володіє знеболюючим ефектом). В домашніх умовах традиційно використовуються відвари або настої трав з протизапальною дією. Це шавлія, м'ята перцева, ромашка аптечна, кропива дводомна. Для приготування настою треба 1 столову ложку сушеного сировини залити крутим окропом у кількості 200 мл (1 склянка) і настояти 10-15 хвилин. Потім слід полоскати порожнину рота настоєм як можна частіше, після кожного прийому їжі і між ними. При прогресуванні захворювання і вираженому синдромі інтоксикації необхідні курси антибіотиків широкого спектру.
Якщо болі викликані герпес, то використовуються противірусні засоби. При алергії необхідно виключити контакт з алергеном і застосувати специфічні препарати («Супрастин», «Тавегіл», «Фенистил»).
Особливу увагу в лікувальній схемі приділяється зміцненню імунітету, так як при його низькому рівні випадки захворювань, що протікають з болем в кінчику мови, будуть повторюватися. Для кожного пацієнта розробляється своя схема підвищення імунітету, яка складається з вітамінів, природних стимуляторів (женьшень, елеутерокок, лимонник), загальнозміцнюючих засобів.