У кішки погано пахне з рота: що робити?
Точніше визначити, яка система організму у вихованця не в порядку, допоможе характер запаху.
Гнильне сморід, запах тухлятини свідчить про порушення в роботі системи травлення. Ураження шлунка та кишечника часто бувають викликані використанням дешевих кормів.
Ихорозный «аромат» з'являється, коли тварині докучають глисти. Це означає, що господар нехтує своїми обов'язками і не проводить регулярну дегельмінтизацію тварини.
Аміачний запах – вірна ознака захворювання сечовивідної системи. Особливо яскраво він виражений при нирковій недостатності, коли продукти обміну речовин не виводяться з організму в повному обсязі, поступово отруюючи його і додатково приводячи до утворення виразкових уражень слизових оболонок.
Запах ацетону – це завжди симптом цукрового діабету, особливо якщо до нього додається постійна спрага. При порушенні обміну цукру організм насилу засвоює вуглеводи, що призводить до вироблення кетонных сполук, що мають характерний запах.
Нудотно-солодкуватий запах говорить про проблеми, пов'язаних з роботою печінки.
Профілактика галитоза
Кожен знає, що будь хворобу завжди легше попередити, ніж потім лікувати. Для профілактики галитоза, а також захворювань, що його породжують, досить регулярно виконувати деякі нескладні приписи:
- Регулярно проходите профілактичний огляд у ветеринарній клініці, щоб бути впевненим, що у вашої киці відсутні серйозні проблеми в роботі внутрішніх органів і ротової порожнини.
- Щотижня самостійно проводите огляд, чищення і спеціальну обробку зубів і ясен вихованця, щоб запобігти утворенню зубного каменю і поява інших захворювань, а також вчасно помітити можливі пошкодження.
- Завжди дотримуйтеся збалансованого раціону харчування, уникаючи дешевих і неякісних кормів.
Що робити, якщо галітоз вже з'явився
При появі неприємного запаху з пащі свого вихованця для початку уважно огляньте її, щоб зрозуміти, чи немає там ушкоджень, виразок або ознак більш серйозного захворювання. Проведіть чистку зубів і ясен з використанням спеціальних препаратів (паст або гелів).
Якщо гігієнічні процедури не допомогли – зверніться до ветеринара, який зробить професійний огляд пащі тварини. При виявлених захворюваннях зубів або ясен стоматолог видаляє зубний камінь, вилікує карієс, обробить ранки або виразки, призначить курс лікування гінгівіту або пародонтозу. Можливо, знадобиться операція з видалення новоутворень на яснах.
Якщо лікар не виявить проблеми з порожниною рота, знадобиться більш ретельне обстеження для визначення захворювань внутрішніх органів, за результатами якого ветеринар призначить курс лікування або запропонує оперативне втручання.