37 Тиждень вагітності
17.09.2017 0

37 Тиждень вагітності

Вагітність
В закладки


Тридцять сьомий тиждень вагітності - період, коли вагітність вважається вже доношеній. Можна вас привітати - ви вже практично закінчили цей важкий шлях, і фініш не за горами. Тепер ваш малюк з пошаною перекочував у категорію доношених, зрілих. Залишилося вже зовсім небагато, і ви зможете, нарешті, взяти свою дитину на руки.

На цьому терміні вагітності нетерпіння, очікування пологів вже настільки сильні, що просте питання «коли народжуєш», може викликати цілу бурю емоцій. Але потрібно тримати себе в руках: по-перше, люди напевно цікавляться цим питанням з кращих спонукань, а по-друге, потрібно подумати і про себе - хвилюватися вам зараз шкідливо. Взагалі, тридцять сьомий тиждень вагітності, як втім і всі наступні тижні (скільки їх ще залишилося) - це той час, коли потрібно ставитися з особливою турботою і увагою. Намагайтеся якомога більше відпочивати, але при цьому не відмовляйтеся від будь-активний занять, які приносять вам задоволення: багато мам на цьому терміні продовжують ходити в басейн, часто прогулюються по паркам, скверам. Виїжджати за місто на дачу або на пікнік, звичайно, не варто, але вийти прогулятися в сусідній зелений дворик все ж можна.

На цьому терміні майбутні мами часто відчувають болі в різних частинах тіла (переважно в спині і животі), відчуття дискомфорту. У деяких жінок з'являється страх того, що вони не зможуть вчасно розпізнати сутички і не встигнуть до лікарні. Не варто хвилюватися, Якщо це ваша перша вагітність, то розпізнати сутички ви завжди встигнете, як встигнете і дістатися до пологового будинку. Якщо вагітність не перша, то відрізнити сутички ви зможете без проблем.

Зараз саме час зібрати сумку в пологовий будинок, якщо ви не зробили цього раніше. Якщо ви вже точно знаєте, в який пологовий будинок поїдете, дізнайтеся там, які речі з собою необхідно взяти: справа в тому, що деякі пологового будинку дають цілий список речей, які потрібно брати з собою, в той час, як інші пологового будинку видають все своє.

Але в будь-якому випадку вам необхідно буде підготувати всі документи: це паспорт, це поліс медичного страхування, а також його ксерокопія, це обмінна карта, родовий сертифікат, а також ксерокопія лікарняного листа.

Що стосується речей, то не забудьте з собою взяти мобільний телефон з зарядкою, халат, шкарпетки, тапочки, питво (трав'яний чай або мінеральну воду), невеликий рушник. Фотоапарат та/або відеокамера також знадобляться.

Після пологів вам знадобляться такі речі, як нічна сорочка, упаковка одноразових трусиків або бавовняні труси, 2 упаковки прокладок, засоби особистої гігієни, рушники для душу, прокладки на груди, крем для сосків, посуд, післяпологовий бандаж. Якщо щось забудете з цього списку - нічого страшного, можна попросити кого-небудь з родичів донести все необхідне.

І, звичайно, варто подбати про доданому для свого малюка. У лікарні йому знадобиться упаковка (як мінімум) памперсів, кілька нижніх бавовняних сорочечок зі швами назовні, по дві теплі кофтинки з довгими рукавами, повзунки, теплі пелюшки, шкарпетки і антицарапательные рукавички, шапочка, чепчик, ковдру, диски для зняття макіяжу, масло для протирання складочок… В тому випадку, якщо ви щось забули, можна також попросити родичів донести все потрібне.

Ваш малюк. На тридцять сьомому тижні ваша дитина вже готовий до народження, і тільки чекає своєї години. Вага малюка складає вже близько 3300-3600 кг, зріст сягає 47-48 см. На цьому терміні малюк вже виглядає як нормальний, звичайний новонароджений: на голові виросла неабияка шевелюра, відросли нігтики, тіло майже звільнилося від пушкового волосся, а сировидне мастило залишилася виключно в шкірних складках. У хлопчиків яєчка вже знаходяться в мошонці, у дівчаток малі статеві губи прикриті великими.

Шкіра вашого малюка вже ясно-рожева, під шкірою накопичилася достатня кількість жирку, що робить дитину пухкенькою - найбільша кількість жиру відкладається в щічках - круглі, пухкі щічки дозволяють активно, правильно смоктати мамині груди.

На цьому терміні вагітності ваша дитина веде практично той же спосіб життя, що і звичайний новонароджений: велику частину часу спить, у період неспання дитина смокче все, до чого тільки може дотягнутися: поки що це - власні пальці, шия, передпліччя. Органи слуху і зору дитини вже повністю дозріли, і малюк відмінно бачить, чує, більше того, він вже все запам'ятовує, у всякому разі мамин голос абсолютна більшість дітей дізнаються.

Ворушіння дитини на 37 тижні стають все більш рідкісними, і багато мам починають дуже турбуватися з цього приводу. Насправді для занепокоєння немає особливих причин, маляті просто дуже тісно в матці, і ворушитися йому незручно. Втім, якщо ви не можете себе заспокоїти самостійно або, якщо відчуваєте, що дійсно малюк не ворушиться вже довгий час (більше п'яти годин), то краще не ризикувати, а звернутися до лікаря, якщо переживання дуже сильні - можна лягти в пологовий будинок, де і зможете дочекатися пологів під наглядом лікарів.

Комментарии (0)
Додати коментар
30 Тиждень вагітності
30 Тиждень вагітності
30 Тиждень вагітності
07.09.17 Вагітність
Цей тиждень можна назвати своєрідним кордоном, переступивши який, ви повністю зосередитеся на своїй крихітці, на своїх відчуттях, на своє щастя, тим більше, що ви вже
28 Тиждень вагітності
28 Тиждень вагітності
28 Тиждень вагітності
15.09.17 Для жінок
Двадцять восьмий тиждень вагітності… Перехідний період - зараз ви вступаєте в третій, останній триместр вашої вагітності, і до вашої зустрічі з малюком
16 Тиждень вагітності
16 Тиждень вагітності
16 Тиждень вагітності
12.09.17 Вагітність
Шістнадцята тиждень вагітності - дивовижний період у житті кожної майбутньої мами, адже саме у ці дні ви можете вперше відчути ворушіння дитини у вас в животі. Це
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
14.09.17 Вагітність
На дев'ятому тижні вагітності відчуття майбутньої мами вже абсолютно зрозумілі: незважаючи на те, що зовні змін практично немає, примхливість, різкі зміни в настрої,
5 Тиждень вагітності
5 Тиждень вагітності
5 Тиждень вагітності
07.09.17 Для жінок
П'ятий тиждень вагітності за акушерському календарем є дуже важливим етапом вагітності, адже саме зараз відбувається формування основних, життєво важливих систем,