
31 Тиждень вагітності
31 тиждень вагітності - початок вашого декретної відпустки, часу, коли можна, нарешті, забути про роботу і присвятити весь свій час підготовки до майбутнього материнства. Якщо раніше, зважаючи на постійну зайнятість, ви не мали можливості відвідувати курси для вагітних, то зараз саме час записатися на них. Також це відмінний період для того, щоб пройтися по магазинах, вибираючи, купуючи придане для свого малюка - дитяче ліжечко, коляску, пелюшки, сорочечки, повзунки і так далі.
до Речі, якщо вже заговорили про доданому, варто згадати про забобони. Наприклад, про найпоширенішому, слідуючи якому майбутні батьки нічого не купують дитячих товарів до того моменту, поки малюк не народиться… А потім, поки мама лежить в пологовому будинку з мінімумом дитячих дрібничок, виділених пологовим будинком, взмыленный тато бігає по магазинах, намагаючись знайти пристойну коляску, ліжечко, згадати настанови своєї другої половинки про те, що потрібно ще… а потрібно дуже багато, і часто (практично завжди) чоловіки просто забувають купити що-небудь дуже потрібне і важливе. Що в результаті? Накручені нерви у обох батьків, незадоволений малюк, маса втраченого часу на дурниці. І все з-за забобонів. А між тим… З'явилося це марновірство в ті далекі часи, коли дитяча смертність була досить високою, особливо серед селян, які не могли дозволити собі нормальне харчування, відпочинок, так і народжували практично в полях. А грошей у таких сім'ях було небагато (м'яко кажучи), і вважалося нерозумним витрачати гроші на придане малюкові заздалегідь, не будучи впевненими в тому, що дитина виживе. Погодьтеся, сьогодні ситуація зовсім інша - майбутні мами можуть забезпечити себе всім необхідним, а можливості сучасної медицини дозволяють виходжувати навіть семимісячних недоношених діточок. Так що, хапайте гаманець, чоловіка, і вперед - вибирати підгузники, пелюшки, сорочечки…
Що стосується самопочуття майбутньої мами, то з кожної минулим тижнем вона буде здаватися собі все більш незграбною - це нормально, і через пару місяців пройде. Але зараз слід дотримуватися особливої обережності під час прогулянок: центр ваги зміщений, ноги свої майбутня мама може бачити тільки в дзеркалі, тому підвищується ризик падіння. Невдале падіння може призвести… в пологовий будинок. Звичайно, сучасні медики здатні виходити і семимісячного малюка, але краще не ризикувати - поки дитині краще посидіти у вас в животі.
Тридцять перший тиждень може «радувати» майбутніх мам та іншими «сюрпризами» - кровоточивість ясен, карієс, болю в області тазу, спини, попереку, в гомілках і стопах, нудота, печія, почастішання сечовипускання… Список, звичайно, неприємний, однак ви можете втішати себе тим, що незабаром все це закінчиться, і ви, нарешті, зустрінетеся віч-на-віч зі своєю крихіткою.
Ваш малюк. На тридцять першому тижні вагітності ваша дитина важить вже більше 1500 грам при зрості близько 40 см. З кожним тижнем об'єм навколоплідних вод зменшується, і вже через півтора місяці малюк буде готовий до народження. А зараз він намагається вирішити головне на цьому етапі завдання - взяти від своєї мами максимально можлива кількість поживних речовин, а також встигнути запастися жирком.
На 31 тижні вагітності вага дитини збільшується в основному за рахунок жирової і м'язової тканини. Мова йде вже не про буром жирі, найпотужнішому джерелі енергії, але про білому жирі, який відкладається на щічках, ніжках і ручках. Малюк все менше нагадує сухого сморщенного дідка і все більше починає бути схожим на нормального немовляти. Шкіра дитини стає більш гладкою і толстой, купуючи біло-рожевий колір.
На цьому тижні ваш малюк вже може похвалитися досить великою кількістю навичок і вмінь - рефлекси, які будуть потрібні дитині при появі на світ, з кожним днем стають все більш досконалими - малюк уже вміє смоктати і ковтати, причому, ковтає він досить часто, активніше «налягаючи» на навколоплідні води, якщо мама поїла що-небудь смачненьке, солоденьке.
Водне середовище навколо дитини систематично оновлюється, як завдяки заковтуванню, так і завдяки продукуванню оболонками плоду свіжих навколоплідних вод. У водах міститься велика кількість різноманітних речовин, мінералів, білка, цукру, родової змазки дитини, слущенного епітелію шкіри. При заковтуванні вод дитина все це одержує в якості їжі, заодно проводячи «тренування» шлунково-кишкового тракту. До моменту, поки малюк не народиться, всі залишки перетравлених речовин «зберігаються» в кишечнику, нікуди не выводясь - малюк зможе позбутися від них в перші дні після пологів..
Розвиток плаценти до 31-му тижні вагітності давно вже припинилося, більш того, плацента починає старіти, тобто знижуються її функціональні можливості. Якщо майбутня мама веде неправильний спосіб життя - випиває, палить, якщо вона перехворіла ГРВІ, то старіння плаценти прискорюється, і незабаром її функціональність стане недостатньою для того, щоб повноцінно забезпечувати малюка киснем і живильними речовинами - таке положення справ називають фетоплацентарної недостатністю, і важливим симптомом даного захворювання називають зміни характеру рухів малюка.
На 31 тижні ворушіння плода спостерігаються не більше 10 разів за одну годину: якщо дитина постійно штовхається, якщо він дуже неспокійний - це привід насторожитися. Фетоплацентарную недостатність нескладно вилікувати - головне, виявити її на обстеженні. Зазвичай лікарі радять на пару тижнів лягти в пологовий будинок і підлікуватися - не відмовляйтеся від цієї пропозиції, два тижні відпочинку підуть на користь і вам, і вашому малюкові.



