
Часті сварки у відносинах - що робити, поради психолога
Часті сварки у відносинах змушують страждати обидві сторони пари. І не рідко виникає думка все кинути, щоб це нарешті закінчилося. Але не має сенсу міняти човен, якщо не вмієш керувати веслами. Отже, вчимося уникати конфліктів та робити своє життя щасливішим!
Причини частих сварок у відносинах
Завищені очікування
Нерідко один з партнерів любовних відносин думає, що пізніше впорається з вадами коханого/коханої. Однак після невдалих спроб це починає напружувати обох.
Іноді досить просто почати приймати людину такою, якою вона є, і перестати змінювати його.
Втому один від одного
Це починається, коли люди проводять багато часу разом. Тоді всі цікаві теми зводяться до мінімуму, з'являється більше мовчання, розбіжностей, подразнення та ін Саме тому психологи радять іноді відпочивати один від одного.
Ревнощі
Ревнующему все здається підозрілим: друга половинка довго повертається з роботи, телефонують незнайомі номери, занадто відверте вбрання і ін
Часто викорінити це дозволяє більша відкритість з такою людиною і виключення тих моментів, які так дратують:
- перестати спілкуватися з особами протилежної статі;
- разом телефонувати незнайомим номерами;
- розмовляти по дорозі додому по телефону, якщо затримуєтеся і т. д.
Стреси
Вони можуть виникнути у зв'язку з авралом на роботі, поганим самопочуттям, нерозумінням з батьками, втомою, недосипом і ін. У таких випадках з'являється часто необґрунтована критика і більш гостра реакція на все, що відбувається навколо.
Живучи з такою людиною, треба просто набратися терпіння і почати вживати заходів: давати більше часу на відпочинок, відправити на лікування, допомогти з справами.
Вплив сторонніх людей
Буває і так, що оточуючі не в захваті від вашого вибору, тому вони намагаються всіляко «відкрити вам очі». В той час як ви захищаєте коханої людини перед ними, ви все ж неусвідомлено починаєте звертати увагу на те, про що вони так старанно казали. З'являється роздратування і часті сварки.
Виключити це можна, заборонивши обговорення вашого партнера, або звівши до мінімуму спілкування з сторонніми людьми.
Що робити
Часті сварки – це, в принципі, норма. Це означає, що люди не байдужі один одному. І якщо ваш партнер все ж залишається з вами, не дивлячись на систематичні сварки, то це багато про що говорить.
Чому люблячі люди часто сваряться? Відповіді знайдеш тут.
Не ворушити минуле
Якщо ви вже намагалися це робити, напевно, ви помітили, як почали гостро реагувати на моменти, так чи інакше пов'язані з минулим, хоча раніше жили і ні про що не замислювалися.
Правильно кажуть: менше знаєш – міцніше спиш. Забудьте про те, що було до вас і не цікавтеся цим, і не буде вам ні ревнощів, ні «заморочок», ні інших «головних болів». Ця людина вже отож з вами. Що ще потрібно?
Не залишати невирішеними питання
Здавалося б, іноді краще просто закінчити сварку, звівши її на «ні» мовчанням або поддакиванием. Дійсно, так можна зробити, і життя набагато спокійніше. Проте це відноситься тільки до тих випадків, коли ви до цих ситуацій більше не повернетеся.
Якщо ж ви б хотіли згодом виключити подібні дії вашого партнера, то варто поговорити. Але і це потрібно зробити грамотно:
- скажіть про те, що вас змусило нервувати: «Мені було неприємно, коли ти...»;
- попросіть по можливості так більше не робити: «Не роби так більше, будь ласка, не змушуй мене нервувати»;
- запропонуйте альтернативу (як людині варто вчинити, щоб це не викликало у вас негативних емоцій).
Важливо! Не забувайте прислів'я «Любиш кататися – люби і саночки возити». Це означає, що не можна постійно просити, не даючи щось натомість. Це може виражатися в подяки, приємних словах, турботі, прояві ніжності і готовності у відповідь виконувати прохання партнера.
Забути слова «Ти повинен/повинна!»
Вам ніхто нічим не зобов'язаний. Ви заможна людина з руками, ногами і головою. Навіть власні батьки вам нічого не повинні. Приймайте це як належне. Людина допомагає – добре, немає – ну, і добре, значить, справитеся самі.
Дуже просте рішення - замінити слова «Ти повинен/повинна» на «Мені було б приємно, якби ти...». Повірте, ефект буде зовсім інший! Людина, яка навіть не хотів щось робити, швидше за все, піде вам назустріч.
І не забувайте про елементарні правила етики – частіше вживайте слово «будь ласка».
Знизьте планку очікувань і вимог
Найчастіше причиною частих сварок у відносинах стає те, що один з партнерів вимагає занадто багато, а другий – не може цього дати. У цьому випадку варто ще раз згадати про те, що ідеальних людей не буває. Тому не потрібно прагнути переробити людину під те, щоб вам було зручно. Це доля егоїстів.
Знаєте, чому в спокійних парах сварок набагато менше ніж у вас? Тому що вони не вимагають, щоб чоботи постійно не мішалися в передпокої – той, кому це не подобається, просто мовчки прибирає їх сам; вони думають: якщо після обіду була не прибрана посуд – значить, у людини не було часу або настрою це робити, ну, або він взагалі на це не заморочується.
Не припиняйте приймати один одного
Ось приклади того, як змінюється світогляд людини з часом:
- Хлопець – «душа» компанії. Він знає багато жартів, завжди перебуває в гарному настрої, підтримає будь-яку розмову. Спочатку для дівчини він – привабливий і харизматичний хлопець, який не хоче розкривати свої проблеми при людях. Потім, коли пара довгий час проживає разом, примхлива дама починає сприймати його поведінку, як «випендрьож» і безладність, яка виражається в тому, що чоловікові плювати на все. Внаслідок цього він починає її дратувати, тому вона починає його «пиляти».
- Дівчина здатна дати відсіч, вона яскрава і норовлива. Її партнера це притягує, він вважає цю рису особливою, він каже: «Чорт візьми, моя кішечка знову випускає кігтики!». Через пару років спільного життя вона стає для нього «стервом, яка так і хоче його приручити».
Так до чого ми це... Треба періодично повертатися до тих почуттів і відчуттів, які виникали у вас раніше – на першому етапі відносин. У той час, коли всі ці недоліки ви вважали перевагами, які змушують вас посміхатися і казати: «Ну так, ось такий він – мій улюблений чоловік».
Важливо! Якщо вам щось не подобається в людині – це не його вада, а ваша примха. Те, що дратує вас, може бути привабливим для інших людей.
Вчіться сваритися правильно
Отже, починається сварка. Що часто робить кожен із співрозмовників? Починає відстоювати свою правоту. Причому, не в самому доброзичливому тоні. Така розмова майже ніколи ні до чого не призводить.
Є способи зробити конфлікт більш плідним. Для цього потрібно:
- говорити тільки спокійно;
- якщо ви бачите, що співрозмовник розгарячений, скажіть, що не будете розмовляти з ним в такому тоні, краще почекати, коли ви обидва «відійти»;
- не потрібно доводити свою думку, а потрібно озвучити його і підкріпити фактами, аргументами;
- не перебивати партнера, так як це часто дратує, що призводить до поганої реакції;
- запам'ятайте: краще більше мовчати, кричати і ображати співрозмовника.
Контролюйте сказане
Любите під час сварки з дівчиною чи хлопцем погорячиться і вимовити купу гидот? Тоді не дивуйтеся тому, що ваші відносини псуються.
Чому небезпечно сваритися з друзями? Дані американського експерименту читай тут.
Як вибачитися перед мамою, щоб довести, що мені дуже соромно? Дізнайся далі.
Справа в тому, що як би ви потім не відмовлялися, що, мовляв, це було сказано зі зла, ваша друга половинка запам'ятає всі ті образливі слова надовго.
Після такого нерідко відбувається охолодження до людини, адже всі ми хочемо, щоб нас обожнювали, а не принижували.
Вмійте просити
Цей пункт дуже важливий, так як, найчастіше, саме тут «зарита собака». Погляньте на себе з боку. Як ви спілкуєтеся? Сподобалось би, якби з вами розмовляли також? Не факт, що відповіді на ці питання вас задовольнять.
Вмійте зізнатися самому собі, якщо, дійсно, з вашої сторони йдуть претензії, вказівки та ін
Якщо це ваш випадок, то запам'ятайте:
Почніть спілкуватися з другою половинкою так, як ви б хотіли, щоб спілкувалися з вами. Побачите, як сильно зміняться ваші стосунки! Причому майже відразу, як тільки у вас почне це виходити!
найголовніше – будьте м'якше. Нікому не сподобається, коли в розмові присутні претензії, докори, пряма критика та ін
Наведемо приклади сказаного одного і того ж за змістом, але різними словами:
- Погано: «Як ти готуєш? Ну, солі завжди багато! Є неможливо!»
Добре: Можна тебе попросити в наступний раз посолити поменше? Солі, будь ласка, трохи менше – так, мені здається, буде ще смачніше!»
- Погано: «Ти настільки ледар, що навіть не можеш посидіти з дитиною!»
Добре: «Ти не зміг би посидіти з дитиною? А я б поки зробила деякі справи. Та й до вечора я так не втомлюся, ну ти розумієш про що я...».
Вмійте приймати відмови. Якщо ви отримали «ні» у відповідь на ваше прохання, постарайтеся зрозуміти людину, чому він так зробив. Можливо, він погано себе почуває, пообіцяв одному зустрітися/допомогти, просто втомився або навіть вважає, що це не його обов'язок – все це НОРМАЛЬНІ пояснення.
Якщо вони вас не влаштовують, або змиріться, або спробуйте діяти хитро. Наприклад:
- Якщо дружина перестала за собою доглядати, скажіть їй про те, наскільки красива вона була раніше, особливо в тому вбранні і з такою-то зачіскою, а як тільки вона «поколдує» над собою, захопитися її зовнішнім виглядом, зробіть безліч компліментів.
- Також і у випадку з чоловіком: не кожен вважає нормальним допомагати дружині по будинку. Однак його можна залучити і в це. Наприклад, розгортаючи тісто для пельменів, попросіть його допомогти вам. Своє прохання потрібно засновувати на те, що у вас так погано виходить, і вам трохи важко, а він – такий сильний і «рукастый» – точно допоможе зробити ідеальні пельмені!
наприкінці хотілося б побажати кожному читачеві почати застосовувати ці поради у своєму житті. Не потрібно боятися йти на поступки, адже це не слабкість, а сила, талант, який може придбати кожен!
І ще: перед тим, як збирати речі після чергової сварки, подумайте, чи насправді вам буде добре без цієї людини? Настільки вагома причина, по якій відбувається сварка? Вона гідна ваших нервів?
Відео: Як сваритися так, щоб більше не сваритися


