Страх відносин - серйозних, нових, у жінок, у чоловіків,
28.07.2017 0

Страх відносин - серйозних, нових, у жінок, у чоловіків,

Психологія
В закладки


Лякає сама думка про відносини?! Не варто ігнорувати проблему, поради досвідчених психологів допоможуть не залишитися на самоті!

Рано чи пізно будь-яка людина починає відчувати потребу в створенні міцної і тривалому любовному зв'язку. Панічний страх перед стосунками з протилежною статтю, що представляє собою пряму дорогу в самотність, може не тільки стати перешкодою в цій затії, але і взагалі поставити крапку на особисте життя.

На щастя, інтимофобія (так називається страх близької зв'язку в психології) непогано піддається корекції і з нею можна впоратися, якщо використовувати на практиці рекомендації професіоналів.

У чому причина

У жінок

  1. Насильство в сім'ї. Дівчатка, що ростуть у неблагополучних сім'ях і нерідко ставали свідками чоловічої агресії, подорослішавши, частіше за інших страждають страхом серйозних стосунків. Відчуваючи підсвідомий страх до представників сильної статі, вони постійно чекають від них якогось підступу і ні на секунду не дозволяють собі розслабитися.
  2. Минулі невдачі. Негативний досвід спілкування з чоловіками – ще одна поширена причина, по якій жінки починають уникати любовних зв'язків. Хоча б раз переживши біль розлуки, і повною мірою відчувши всю гіркоту розчарування, вони вважають, що з них досить і в подальшому просто не бажають більше страждати.
  3. Ганебні таємниці. Ніщо так не обмежує жінок у прагненні до налагодження особистого життя, як безсторонні секрети. При цьому, таємниці можуть бути якими завгодно: одні бояться власних поганих вчинків, інших бентежить наявність родичів, що мають пристрасть до азартних ігор, наркотиків або алкоголю.
  4. Комплекс неповноцінності. Дами, абсолютно впевнені в тому, що недостатньо гарні, розумні, привабливі, є ідеальною мішенню для невдалих відносин. Загрузнувши в комплексах, вони втрачають можливість адекватно оцінювати реальність і весь час побоюються, що не зможуть відповідати очікуванням обранця.
страх часуСкладається відчуття, що життя стрімко несеться і мимо? Дізнайся, як боротися зі страхом втрати часу.

Як позбавитися від поганих думок і страху? Читай тут.

У чоловіків

  1. Високий рівень відповідальності. Серйозні зв'язки мають на увазі не тільки стабільний секс, але і знайомство з батьками, а також необхідність вступу в шлюб. Ця обставина нерідко служить стоп-сигналом для чоловіків, породжуючи в них панічний страх близьких відносин.
  2. Інтимні проблеми. На відміну від жінок, представники сильної статі, мають схильність сильно переживати будь-які невдачі на інтимному фронті». Навіть самі незначні проблеми з ерекцією перетворюються для них у справжню катастрофу, буквально нищить всіляке бажання заводити відносини.
  3. Фінансові труднощі. Незважаючи на те, що світ стрімко змінюється, багатьом чоловікам досі важливо відчувати себе «головним добувачем у сім'ї». Відчуваючи фінансові труднощі, і не маючи можливості гідно утримувати коханих, вони відчувають себе невдахами і починають уникати тривалих зв'язків.
  4. Втрата незалежності. Чоловіки, які встигли звикнути до вільної холостяцького життя, з великим трудом вирішуються на тривалі зв'язки з жінками. Подолати інтимофобію для них все одно, що власноруч замкнути себе в темниці, позбавити всіх задоволень і приректи на спілкування з одним-єдиним співрозмовником.

Страх відносин

Як показує статистика, найбільш часто чоловіки і жінки остерігаються наступних видів відносин.

Серйозних

Вступ у фазу серйозних стосунків означає, що ігри закінчилися, і тепер закоханим чекають куди більш значні кроки: знайомство з батьками, шлюбна церемонія і довгі роки спільного життя.

Опинившись в небезпечній близькості від шлюбу, багато з интимофобов починають панікувати і навіть впадають у крайнощі. Наприклад, пориваються скасувати весілля, вимагають письмових запевнень у вічній любові або ж намагаються взяти з батьків партнера нотаріально завірену розписку про невтручання.

shutterstock_146335109

Нових

Нові відносини – це завжди стрес, обумовлений, перш за все, невідомістю:

  • Молода людина, знайомлячись з дівчиною, ще не знає її інтересів, а тому побоюється здатися нудним або надміру нав'язливим.
  • Юна особа у свою чергу боїться, що з хлопцем виникне чимало клопоту: він може не сподобатися її друзям або ж залучити надмірну увагу подруг.

Не менше молоді нових любовних зв'язків остерігаються і зрілі люди, які вже мають за плечима відносно довгі роки шлюбу.

Після розлучення, ніколи не проходить для пар безслідно, з головою зануритися у вир нових почуттів вирішуються далеко не вс:

  • одні бояться ще раз обпектися;
  • інші не хочуть обмежувати свою свободу;
  • третіх взагалі зупиняє наявність неповнолітніх дітей.

Подібних прикладів може бути безліч, скільки людей – стільки історій, ось тільки історія у кожного своя, а результат завжди один – болісний страх відносин.

Близьких

Близьких стосунків, як правило, найбільше бояться люди, які звикли ретельно оберігати свій особистий простір і не бажають брати на себе додаткову відповідальність.

Відчуваючи, що кохана людина все ближче підступає до чітко окреслених кордонів дозволеного, вони настільки лякаються, що підсвідомо вибирають таку модель поведінки, яка неминуче призводить до припинення любовному зв'язку.

Що найцікавіше, провину за розрив вони цілком і повністю покладають на партнера, всіляко перебільшуючи його реальні або уявні недоліки.

Інтимних

Страх інтимних відносин нерідко бере свій початок з дитинства. Виною всьому недостатньо тепла і щира атмосфера, що панує в сім'ї, а також строгі батьки, які не вважають за потрібне виявляти та обговорювати свої емоції.

У число інших причин, за якими може виникнути ця фобія, входять:

  • захворювання пов'язані з статевими органами;
  • сексуальне насильство;
  • недолік досвіду;
  • невдачі в інтимній сфері, які потягли за собою глузування партнера.

Як позбутися страху

  1. Знайти в собі масу достоїнств. Просте байдикування, що супроводжується постійним ниттям на тему «я пересічність, мене ніхто не хоче», ще нікому не допомагало подолати страх відносин. Хочете подолати його?! Почніть працювати над собою: слідкуйте за зовнішністю, підвищуйте інтелектуальний рівень, відвідуйте виставки і спектаклі, спілкуйтеся з цікавими, неординарними людьми.
  2. Пробачити своїх батьків. Якщо причини страхів криються в нещасному дитинстві, можна піти двома шляхами. Перший – продовжувати ненавидіти батьків, звинувачуючи їх у всіх бідах. Звучить жахливо, на ділі буде ще гірше, адже в цій ненависті можна рано чи пізно потонути. Другий – зрозуміти, що інших батьків вже не буде і спробувати пробачити їх. Це важко, але якщо впораєтеся – зможете відкинути страх і йти далі.
  3. Зрозуміти, що життя після розлучення – Є. Так, одні стосунки не склалися, дуже шкода, але таке трапляється. Однак це не привід ставити хрест на особистому житті і до кінця днів своїх уникати представників протилежної статі. Хочете повернутися до повноцінного життя?! Почніть з малого: побільше посміхайтеся, фліртуйте, кокетуйте і не забувайте приймати запрошення на побачення,
  4. Залишити минуле в минулому. Нести з собою об'ємний багаж безрадісних спогадів – нелегка і невдячна справа. У хвилини щастя, ці шматочки минулого не забудуть нагадати про себе, зіпсувавши настрій і породивши нові страхи. Не наважуєтеся відразу ж скинути весь тягар? Тоді візьміть з собою досвід!
страх у дитиниМалюк боїться всього на світі? Дізнайся, як нейтралізувати страх у дитини.

Відчуваєш страх перед новою роботою? Читай далі.

Як впоратися з боязню уколов у дорослих? Читай в статті.

Поради психолога

  • побороти інтимофобію можна тільки припинивши «ховати голову в пісок»;
  • зустрівши симпатичного вам людини, не поспішайте пророкувати біду, спробуйте розповісти про свій страх, адже іноді довіру лікує;
  • подолати підсвідомий страх можна, якщо знайти його першопричину і ретельно проаналізувати її;
  • не можете самостійно вирішити проблему, запишіться на прийом до фахівця, адже одна голова – добре, а дві – куди як краще.

В репертуарі А. Б. Пугачової є прекрасна пісня, що містить такі рядки: «Жити без любові, може, просто, але як на світі без любові прожити?» Відповідаючи, можна сказати – без любові прожити повноцінне життя неможливо, а тому треба боротися зі своїм страхом до кінця, не залишаючи йому жодного шансу на повернення!

Відео: Рекомендації сімейного коуча

Комментарии (0)
Додати коментар
Подружня зрада - причини, наслідки, ознаки, види
Позашлюбні зв'язки традиційно іменуються в суспільстві зрадами, або адюльтерами, що в перекладі з французького являє собою перелюб, порушення подружньої вірності.
Страхи підлітків - смерті, темряви, відповіді біля дошки, як побороти, вправи
Підлітковий страх ніколи не виникає безпричинно. Зрозумівши їх, можна допомогти дитині впоратися з одолевающими його тривогами.
Страх перед сексом - як побороти
Страх перед сексом – поширена фобія, яку легко подолати, якщо знати витоки проблеми і варіанти вирішення. Як побороти страх і стати щасливим в інтимному житті?
Страх любити - у чоловіків, у жінок, поради психолога
Боїшся випробувати сильне почуття?! Вважаєш, що любов – не твоя доля?! Дізнайся, як впоратися з проблемою, не прогав свій шанс налагодити життя!
Страх близькості - інтимної, емоційної, як подолати
Побудова інтимних зв'язків і відносин часто перекреслюється в один момент – підставою того цілком може стати страх близькості. Вивчення причин і різновидів такої боязні,