Страх материнства
06.07.2017 0

Страх материнства

Психологія
В закладки


Зовсім недавно, 10-20 років тому багато дитячі садки переробив під готелі, офіси, навчальні заклади. І раптом в Росії стався демографічний зліт. Дві дитини в сім'ї стало нормою, у притулках і дитячих будинках утворилася черга на усиновлення-удочеріння.

А всього-то й треба було, що трохи стимулювати матеріально кинувшихся у бізнес і політику жінок. Страх материнства перестав бути популярним.

Статистика

Сто років тому в маленькій Європі народжувалося майже 24% населення планети. Сьогодні лише 10% людей мають Батьківщиною самий обіцяний куточок Землі. Чому? З'явилося і міцно закріпилася думка, що матеріальний добробут, освіта стає психологічним бар'єром для дітонародження.

Розвинена європейська країна Норвегія спростовує вже доведену статистикою аксіому. На тлі загальної емансипації, високої освіченості і матеріального благополуччя уряд країни прийняв заходи для створення умов, при яких матусі можуть жити повноцінним громадської, політичної, трудової життям.

Сьогодні в середньому на одну норвежку припадає майже дві дитини, притому що 55% з них не перебувають в офіційному шлюбі. Цікаво, що ця країна займає перше місце по чисельності жінок, що мають вищу освіту і зайнятих трудовою діяльністю. Чому ж загальноприйнята аксіома тут працює?

Зовсім поруч у тій же Європі знаходиться одна з найбагатших країн - Німеччина, яка повністю підтверджує висунуту «істину». Останні 40 років народжуваність у цій благополучній країні впала в два рази:

  • 70 % жінок, які досягли успіху в бізнесі не мають дітей;
  • 35 % жінок з вищою освітою бездітні.

Висновки

Все пояснюється досить просто. Сучасна емансипована жінка не хоче вибирати між сім'єю і суспільним життям. Якщо доводиться все-таки від чогось відмовлятися, вона має право відмовитися від дітей, як це не сумно.

Страх уколів у дітей: як себе вести дорослому? Читати далі.

Подивимося на проблему схематично. Уявіть собі пряму лінію, на одному кінці якої представлена ситуація №1, в середині №2 (Німеччина) і в кінці №3 (Норвегія):

  1. Соціальна політика країни не дозволяє жіночій половині участь нарівні з чоловіками в управлінні, бізнесі, економіці. Одночасно відсутній механізм матеріальної і моральної підтримки народження і виховання дітей. Жінка сприймається суспільством лише як домогосподарка, дружина і мати. Як наслідок, спостерігається висока деторождаемость при низькому рівні добробуту.
  2. Багата розвинена країна, в якій навіть правитель - жінка. Активно позиціонується емансипація, рівність статей, свобода поведінки і поглядів. Жінки користуються всіма правами, отримують освіту, роблять кар'єру, займають керівні пости, але … при цьому абсолютно нерозвинений інститут підтримки материнства. Потенційної матусі доводиться вибирати між насиченою повноцінним життям рівноправного члена суспільства і материнством. Ось вона обирає.
  3. Збалансована політика багатого держави одночасно дає всі права жінки нарівні з чоловіком у суспільному та побутовій сфері та забезпечує її додатковими матеріальними благами при вагітності та догляду за дитиною. Ціла система організованого виховання юного покоління (ясла, дитячі садки, школи) дозволяє мамі не лише встигати вирішувати побутові проблеми, але і повноцінно брати участь у житті країни. Правомірний зліт дітонародження.

З цієї діаграми зрозуміло, що бажання народити дитину у всі часи присутній, але жіночий інстинкт доцільності продовження роду саме в таких даних умовах диктує формулу поведінки.

тобто можна підтримувати високий рівень народжуваності і серед високоосвічених емансипованих жінок, створюючи стимулюючі на це умови.9ba72ef629b03622bd23ba06de6fa97b

Причини страху материнства

Матеріальні проблеми

  1. Народження малюка зажадає значні матеріальні вкладення. Відтепер весь ваш сімейний бюджет буде ділитися на ще одну частину. Мало того, якийсь час ви будете викинуті з виробничого трудового процесу і не зможете заробляти колишню кількість грошей.
  2. Ви звикли до певного рівня свого добробуту, боїтеся його втратити, знизити планку свого життєзабезпечення. Не хочете «плодити злидні», соромитися, що не можете купити дитині роликові ковзани або влаштувати в елітний садочок.

Висновок

- бомж? Є межа бідності - голий голодний бездомна людина. Всі інші в порівнянні з ним - заможні багаті люди. Всі інші рівні добробуту відносні. Бувають мільйонери, які вважають себе бідними тому що вони не мільярдери. Бувають пенсіонерки, які вважають себе багатими, тому що у них пенсія на 500 рублів більше, ніж у сусідки.

Уявіть собі, що ви купили будиночок на березі Середземного моря, щоб проводити там відпустку і жити в старості. Ваші заощадження всі пішли на це придбання, вже немає можливості побалувати себе шоколадними ваннами, норковою шубкою і чоловічим стриптизом. Ви втратили гроші, купуючи.

Чому ж ви вважаєте, що народження сина чи доньки - це безперспективно і ніяк не повернеться до вас матеріальними благами в майбутньому? Куди приємніше буде реготати над витівками онуків на підмосковній дачі, ніж нудьгувати одного в елітних далеких стінах. Ви витратили гроші, вклавши їх у найбільш перспективний проект, продовження себе.

Страх болю

Та хто ж її не боїться?! Але, дозвольте, чому ви не боялися її вчора, коли робили пірсинг на пупку, і тиждень тому, коли видаляли волосся на ногах? Ах, ви знали, що після цього станете красивіше. Тобто тієї болі, яка окупається сторицею, ви не боїтеся.

Значить для вас гладкі ніжки і біжутерія в пупку важливіше, ніж агукающее диво в колисці?

Враховуючи наявність всіляких знеболюючих і інших засобів сучасного родопомочі, виходить, що ніякий це не страх болю, а голий егоїзм.

Звідки ви взяли, що народжувати дуже боляче? В кіно показували? Подруги розповідали? Це не ті чи подруги, які з щасливими очима оповідають про витівки своїх шибеників, захлинаючись радістю, хваляться вам першим прорезавшимся зубиком? Вооот! А ви бійтеся…

Висновок

Не так страшний чорт, як його малюють. Коли вушка йшли проколювати, вам напевно теж хтось страшилки розповідав, а виявилося все цілком терпимо. Так і тут. Нормальні і природні пологи - це боляче, але терпимо.

Однак, після проколювання мочки вуха ви отримуєте можливість прикрашати себе сережками, а після пари годин переймів у вас народжується дитина!

Втрата соціального статусу

якось так склалося в сучасному суспільстві, що звання доктора наук, директора і навіть моделі викликає більше поваги, поваги і навіть заздрості, ніж наявність дітей в сім'ї. Тому часто успішні жінки відмовляються від материнства, боячись втратити свій статус.

Висновок

Варто задатися питанням, для чого вам статус, становище в суспільстві, гроші:

  1. Якщо ви відчуваєте задоволення від самого процесу, тоді це ще можна зрозуміти, і таким жінкам просто небезпечно бути мамами.
  2. А якщо ви рветеся, вибиваючись із сил, щоб коли-небудь потім скористатися заробленим і відпочити, терміново йдіть до психолога і в декретну відпустку. Це «колись» не настане ніколи!

Боязнь відповідальності

Утворена ерудована жінка прекрасно усвідомлює, які завдання будуть стояти перед нею, коли у неї з'явиться дитина.

Якщо повною мірою перейнятися всією відповідальністю, яка раптом покладається на абсолютно до цього безтурботно живе людини, то стане незрозуміло, як взагалі хтось із жінок наважується народжувати.chaildfri1

Адже мало того, що треба буде годувати, поїти і забезпечувати нового чоловічка всім необхідним так, щоб він був здоровий, активний і фізично повноцінний. Мама повинна буде виховати такого гідного члена суспільства, який стане кращим його представником.

Про те, як впоратися зі страхом втрати, читай статтю.

Чим продиктований страх любові у чоловіків? Дізнайся тут.

А раптом не вийде?! Раптом у вас не вистачить знань, досвіду, терпіння і любові?! І тоді всі будуть показувати на вас пальцем, говорити, що ви виростили поганої людини. А ще він може недоотримати з вашої вини яких-небудь вітамінів, їжі, догляду і стане хворим і марним для людства. Жах!

Висновок

Що стосується здоров'я, то дуже корисно іноді згадувати, що ми - частина природи, могутнього, мудрого і вічного механізму. Значить, у нас апріорі закладені всі її страхові поліси. Користуйтеся і не втрачайте.

А те, що відрізняє нас від нерозумного тваринного світу, належить виростити і випестувати вам. Ерудиція, порядність, чесність, оптимізм, допитливість і багато іншого виховується в сім'ї в перші роки життя нового чоловічка. Це ж так цікаво!

Чайлдфрі

Відносно недавно в усьому світі, а в Росії з деяким запізненням, з'явилося протягом, субкультура, об'єднує людей, зовсім відмовляються від народження дітей.

Це не хворі люди, які не мають можливості завести дитину. Усвідомлене бажання жити для себе, не напружуючись виношуванням, народженням, вихованням, об'єднало людей у спільноту під назвою «чайлдфрі» (свобода від дітей).

Ви можете собі уявити світ, в якому всі люди забажали вступити в цей рух? Який він буде? А ніякої. Вже через 100 років людство зникне, як мамонти. Ось вам і ще одна версія зникнення слоноподобных гігантів - всі вони вступили в рух чайлдфрі.

Все змінюється, якщо сприймати народження дитини як величезну нагороду, а її виховання як найцікавіше заняття в світі. Долаються будь-які страхи, стають неважливими всі побоювання, коли жінка по-справжньому чогось дуже хоче.

Відео: Звільнити лелеки або Нова мода Європи

Комментарии (0)
Додати коментар
Міжнаціональні конфлікти - у чому небезпека, приклади, причини, шляхи подолання
Поняття міжнаціональних конфліктів, причини і форми їх виникнення, можливі наслідки і шляхи виходу з них – основні ключі до вирішення серйозної проблеми взаємин
Конфлікт між учителем і учнем - причини, особливості, способи вирішення
Навчання – складний і багатогранний процес, протягом якого неможливе без деяких зіткнень і суперечностей між учителем і учнем.
Комплекс попелюшки в психології
Про те, що таке комплекс попелюшки і як розпізнати його в собі. Шляхи виходу з цього «казкового» стану.
Жіночі страхи
Жіночі страхи
Жіночі страхи
10.07.17 Психологія
Жіночі страхи – типове явище розповсюджене. Причини страхів криються в особливій жіночої чутливості до навколишнього світу і комплексах неповноцінності, з якими
Вплив розлучення батьків на дітей - неповнолітніх
У Росії сьогодні на 100 офіційно укладених шлюбів припадає 54 розлучення. Найбільше від цієї статистики страждають найбільш незахищені члени нашого суспільства – діти.