Жіночі страхи
Жіночі страхи – типове явище розповсюджене. Причини страхів криються в особливій жіночої чутливості до навколишнього світу і комплексах неповноцінності, з якими необхідно боротися.
Коріння проблем
Жінки дуже часто зізнаються в своїх проблемах: в роботі, в родині, в коханні, у кар'єрі, у відносинах з рідними або чужими людьми і т. д. Жіночі проблеми заважають їм жити повноцінним життям, реалізовувати себе, бути щасливими.
Проблеми жінок найчастіше пов'язані з власним сприйняттям навколишньої дійсності і себе в ній, і не мають об'єктивної грунту.
Головний корінь, що живить всі жіночі проблеми – це комплекс неповноцінності, який виражається в невпевненості в собі, у своїй привабливості, в здібностях, можливостях. Комплекс неповноцінності і провокує появу страхів на різному ґрунті.
Жіночі страхи
Страхи – це особливі сильні негативні емоції, викликані конкретними об'єктами, думками, уявленнями.
Емоції — головна призма сприйняття навколишньої дійсності представниць прекрасної половини людства, завдяки чому жінки більшою мірою схильні до страхів.
Типові жіночі страхи не є переживаннями сприйняття конкретного предмета, це ціла серія думок, домислів, уявлень, об'єднаних у нав'язливі, неадекватні, неконтрольовані фобії (страхи).
Ні одне логічне пояснення або спростування того чи іншого явища дійсності не зможе позбавити жінку від страху.
Основні жіночі страхи пов'язані з втратою стабільності цього або небажаним майбутнім: самотність, хвороби, старість, втрата роботи і багато іншого. Розглянемо докладно, що і чому викликає жіночі страхи.
Страх самотності/зради
Страх самотності робить жінку слабкою і вразливою перед чоловіком, перетворюючись у боязнь «не вийти заміж», зради і страх втратити чоловіка:
- Боязнь «не вийти заміж». Суспільство наполегливо проектує ідею про сім'ю. Вже в юному віці дівчинки, обділені увагою чоловічої статі, малюють собі страшні картинки майбутнього, де вони самотні. Страх самотності настільки поширений, що молоді жінки після 30-ти років починають замислюватися про можливі варіантах народження дитини поза шлюбу.
- Страх зради – типовий страх жінок у так званому кризу середнього віку. Переступивши поріг молодості і спостерігаючи активне переживання цієї кризи у чоловіка, жінка починає переживати думка про зраду, яка з часом стає нав'язливою і перетворюється на фобію.
- Боязнь втратити чоловіка – це фобія, пов'язана з конкретним чоловічим образом, і часто називається «страхом бути покинутою. Самотня жінка, яку кинув чоловік, «обростає» особливим негативним суспільним відношенням. З цієї причини життя довкола рясніє прикладами незвичайного жіночого терпіння. Жінки здатні терпіти біль, приниження, образи лише б не бути самотньою.
Основною причиною появи цих фобій є жіночі комплекси неповноцінності, що з'являються в юному віці і культивовані негативним чоловічим поведінкою. У якийсь момент жінка стає впевненою у своїй недостатності і вдячної чоловікові, який її прийняв, живучи в страху зради або втрати.
Боротьбу з фобією самотності потрібно починати з віри в себе: у своїй привабливості, спроможності, життєвих можливостях, з упевненості в тому, що будь-яка людина гідний кращого життя.
Втратити красу, здоров'я, молодість
Цей страх притаманний успішним, красивим жінкам, яких не мучають комплекси неповноцінності, і на цьому етапі їх все влаштовує: молодість, здоров'я, краса. Але жінка усвідомлює, що час невблаганно і неминуче забере наявне.
Страх у майбутньому стати інший має кілька видів:
- страх втратити красу;
- боязнь хвороб;
- боязнь старості;
- боязнь повноти.
1. Страх втратити красу особливо притаманний жінкам, для яких зовнішній вигляд є візитною карткою (артистки, моделі тощо). Визначення краси настільки тісно вплітається в їх життя, що втрата людина асоціюється з закінченням життя в цілому. Збереження краси стає сенсом життя: пластичні операції, дорогі процедури омолодження.
Виходить парадокс: життя жінки підпорядкована збереженню краси. А є така життя повноцінним? Жити заради краси або бути красивою заради життя? Правильну відповідь на це питання призведе до першого кроку на шляху боротьби зі страхом.
2. Страх втратити здоров'я (боязнь хвороб) дуже поширена фобія в сучасному світі. У підручниках з психоаналізу обов'язково знайдуться приклади, коли жінки з юності переживають страх втратити здоров'я або померти в результаті певної хвороби або в певному віці. Справа в тому, що страшні очікування жінок викликають соматичні розлади і стають реальними.
Причини цього страху дуже часто криються в ЗМІ. Відома «свіжа» історія Анджеліни Джолі, яка видалила грудей через онкофобии (страх захворювання раком) викликала справжній фурор. Напевно, немає жодного видання або телеканалу, які оминули б увагою цю новину. Однак ніхто з них не озвучив число подальших подібних операцій.
Страх хвороб використовується індустрією харчування та косметології, і люди починають активно вивчати склад продуктів і препаратів, щоб відшукати в них корисні і шкідливі інгредієнти, абсолютно не замислюючись про те, що найчастіше це маркетинговий хід і не більше.
Єдиним кроком у боротьбі зі страхом хвороби може бути здоровий спосіб життя, що включає рух, раціональне харчування, позитивне мислення.
3. Страх старості притаманний багатьом жінкам не адекватно сприймає свій вік. Природа зробила так, що в будь-якому віці жінки прекрасні по-своєму. Однак деякі жінки подумки зупиняють свій вік на певному моменті і дотримуються саме його.
Першими сигналами цієї фобії можуть бути невірно вказаний вік (у соцмережах, у анкетах або резюме) або невірно вибраний стиль одягу. Останній ознака робить жінку смішною і безглуздою і не здатний повернути їй молодість.
Страх старості часто пов'язаний з власним місцем у суспільстві і родині і виражається в конкретних вчинках жінки старше 50 років:
- просить онуку називати її по імені (без приставки «бабуся»);
- відмовляється піклуватися про онуків, посилаючись на суспільну значимість;
- не хоче йти на пенсію.
Все це викликано саме страхом старості, де жінка не бачить свого місця і значення, тому намагається штучно відстрочити її настання.
Корекція страху старості починається з усвідомлення реальності свого «я». Жінка завжди повинна усвідомлювати і приймати свій вік, приймаючи всі його позитивні і негативні моменти. Потрібно точно знати цінність своїх років і оберігати себе від неминучих небезпек.
4. Страх повноти є поширеним явищем, особливо у молодого покоління. Струнке тіло культивується ЗМІ, і, на жаль, перетворюється на нав'язливу ідею. Це є причиною численних випадків анорексії, коли нав'язливі думки викликають серйозні вегетативні порушення.
Позбутися від цього страху можна усвідомленням цінності власного здоров'я. Альтернативою голодування може стати раціональне (здорове) харчування і рухливий спосіб життя, які допоможуть тримати вагу в нормі, а життя в тонусі.
Пов'язані з материнством
Це ціла група страхів, яка включає в себе:
- страх завагітніти;
- страх бути безплідною;
- страх пологів;
- страх не виносити дитину під час вагітності;
- страх за дитину.
Ці страхи властиві абсолютній більшості жінок. Пов'язано це з первинним усвідомленням материнського начала у кожній дівчинці. Жінка приходить на світ, щоб продовжити людський рід. Думка про те, що дітонародження є жіночою первозадачей, міцно вселяється людству усіма світовими релігіями.
Сімейний материнство є нормою, а значить все, що йому перешкоджає і суперечить – пологи поза шлюбом, неможливість завагітніти, втрата дитини під час вагітності – є відхиленням від норми. Подібні страхи властиві жінкам з комплексом неповноцінності.
найгірше, що подібні страхи супроводжуються вегетативними розладами, які негативно впливають на процес зачаття, вагітності та пологів.
Про корекції дитячих страхів за допомогою казок читай далі.
Страх за дитину пов'язаний з особливої форми любові – материнської. Мати непросто приймає дитину такою, якою вона є, вона переживає його життя. Страх втрати дитини рівноцінно втрати власного життя. І щоб переживання за дитину, не перейшло з стану норми в патологію, потрібно визнати самостійність його життя.
Пов'язані з комахами/гадами
Більшість представниць прекрасної статі панічно боїться дрібних «тварюк». У кожного такого страху є своя причина, яка може не зберегтися в пам'яті жінки. За допомогою гіпнозу вдається відновити події дитинства з присутністю павука або змії.
Більшість представниць слабкої статі активно культивує свій страх на протязі довгого часу. В жіночому середовищі не соромно боятися.
Перемогти страх можна тільки при бажанні це зробити. Методи боротьби з фобіями комах, мишей, змій та інших «тварюк» пропонують зазирнути «в обличчя страху»: взяти в руки, наблизитися і т. д. Жінка, що зважилася на такий вчинок, найчастіше позбувається страху.
За кермом
Цей страх пов'язаний із ситуаціями на дорозі. Жінка за кермом боїться багато чого:
- порушити правила;
- потрапити в аварію;
- зіпсувати машину;
- бути осміяною іншими учасниками руху.
Страх водіння пов'язаний з трьома основними причинами:
- Недостатні навички водіння. Жінка може боятися будь-яких нових маршрутів, бути впевненою у власних знаннях правил дорожнього руху і своєї реакції в різних ситуаціях.
- Статистика ДТП. Страх може додатково провокуватися численними телепередачами і зведеннями ДТП.
- Гумористичний образ жінки за кермом у ЗМІ. Дами на залізних конях є героїнями численних анекдотів і гумористичних роликів. При цьому розповіді про блондинок за кермом часто висміюються в ряду колег і телешоу.
Ситуація страху водіння не потребує особливих тренінгах та методики корекції. Усунути фобію можна тільки досвідом водіння і знання правил дорожнього руху. Купуйте досвід на полігонах і неоживленных трасах, закріплювати знання дорожнього руху, і цей страх благополучно обійде вас стороною.
Громадської думки
Суть цього страху в можливості бути засудженою своїми близькими або просто оточуючими людьми. Суспільство живе в умовах відповідності нормам. Все, що їм не відповідає, автоматично може перейти в розряд неприйнятого, негативного, неправильного.
Жіночий страх громадської думки з'являється тільки на основі невпевненості в собі і правильності своєї поведінки.
Постійна оглядка на те, що скажуть люди», часто руйнує людські долі. Але думка людей далеко не завжди є вірним. Суспільство часто не засуджує негативні вчинки, а те, що не вписується в норми його особистого сприйняття.
Щоб побороти цей страх потрібно вміти чітко розставляти життєві пріоритети, зрозуміти, що дійсно важливо, а що не має значення. Це допоможе усвідомити значущість власного життя, свого щастя і здоров'я, які не можуть залежати від громадської думки.
Перед майбутнім
Цей страх властивий особливо чутливим натурам, які болісно реагують на всі події навколо них.
Існує кілька можливих обставин майбутнього, здатні викликати страх:
- руйнування сім'ї;
- втрата роботи, включаючи втрату посади;
- бідність.
Жінка емоційно реагує на все, що відбувається: на події в улюбленому серіалі, неприємності колег, горе і радості сусідів. Чи варто дивуватися, що тонка жіноча психіка починає хвилюватися з приводу подій в країні або висновків психологічних статей про кризу середнього віку.
Що таке панічний страх? Читай далі.
Про те, як побороти страх висоти, дізнайся зі статті.
Страх зміни майбутнього, говорить насамперед про нестабільному цьому жінки. Тренінг з корекції страху перед майбутнім ґрунтується на сприйнятті сьогодення стабільного освіти.
Прагнення зберегти наявне, усвідомлення залежності благополуччя від власних дій – це головна запорука успішної боротьби з фобією.
Методи і техніки боротьби з фобіями
Крок 1. Усвідомлення страху
Перш за все потрібно зрозуміти, чого саме боїться жінка. Для цього достатньо проаналізувати свій стан у різні моменти, вибрати свою страшну думку і дати їй назву.
Крок 2. Поворот «назустріч страху»
На цьому етапі важливо розглянути свій страх:
- намалювати образ страху;
- написати лист своїм кривдникам;
- написати лист собі самій, виявивши всі претензії;
- скласти розповідь про своє майбутнє;
- придумати варіанти розвитку своєї кар'єри;
- взяти в руки комаха або інший об'єкт страху і т. д.
Головне, зробити що-то в напрямку свого страху, зазирнути йому в очі» і не здригнутися.
Крок 3. Любов до себе
- Потрібно знайти усі свої позитивні риси, починаючи від зовнішніх ознак і закінчуючи забутими здібностями складати вірші. Усвідомлення власних достоїнств допоможе появі перших кроків до впевненості в собі.
- Все найцінніше в собі потрібно культивувати і підкреслювати. Не можна жаліти себе. Потрібно домогтися самоповаги.
Жіночі страхи різноманітні і оригінальні. Більшість з них базується на тонкої жіночої психічній структурі, здібність чуттєво сприймати навколишній через призму власного життя.
Боротьба з фобіями починається з формування стійкої впевненості в собі, своїх можливостях і здібностях. А для цього потрібно успішно поборотися зі своїми комплексами і вірити у краще майбутнє.