Страх безсоння - як позбавитися, лікування
10.07.2017 0

Страх безсоння - як позбавитися, лікування

Психологія
В закладки


Чим більше думок, тим важче засипається. А якщо ще мучить тривога, що знову, як вчора не зможете заснути і будете весь день ходити сонної з хворою головою, то думки стають все неспокійнішим і агресивніше.

Навалюється страх безсоння, який остаточно проганяє залишки сну. Що робити, як змусити себе поринути у країну Морфея?

Біоритми людини

все В світі циклічно, навіть всесвіт розвивається по спіралі, нанизуючи один виток на інший. Людина – частина природи. Постійно повторювані зміни середовища проживання наклали на біологічні процеси людей певні ритми.

Наприклад:

  • річні зміни;
  • місячні цикли;
  • світлові добу і т. д.

Добові

Приблизно з 6 годин ранку наші наднирники починають виробляти гормон пробудження - картизол. А ввечері, близько 22 години температура тіла трохи знижується, сповільнюються фізичні функції, активно працює імунна система, охороняючи спляче тіло, і починає вироблятися гормон мелатонін (активно бере участь в процесі розщеплення жирів, уповільнює старіння).

Кожен, хто порушує цей добовий ритм, дезорієнтує, втрачає своїх внутрішніх помічників, ризикує своїм здоров'ям.

Годинні

Є повторювані цикли з ще меншим періодом. Ви ніколи не помічали, що протягом дня ваш життєвий тонус піднімається, і ви літаєте на крилах, то опускається, і вам буде нестерпно хочеться сісти і закрити очі?

Ці спади і підйоми особливо яскраво виражені під час сну, і вчені давно навчилися фіксувати їх за допомогою енцефалограми мозку.

Тибетські ченці вже багато століть використовують їх для продовження фізичної активності і бадьорості. В момент спаду вони впадають в нірвану на кілька секунд, даючи можливість мозку відключитися, заснути. Цих секунд цілком вистачає людині для відпочинку та підзарядки на кілька наступних годин. Приблизна періодичність таких ритмів 3-4 години.

Звичайному нетренованій людині практично неможливо змусити себе заснути на піку підйому. Будь-який з нас може заснути при мінімальних зручності в момент спаду.

Чому нас мучить безсоння

  1. Не дотримання режиму сну і відпочинку. Дуже часто безсонням страждають люди, вимушені працювати позмінно, постійно перемикаючись з денних змін на нічні і назад.
  2. Великі фізичні навантаження, особливо перед сном.
  3. Рясна їжа за вечерею, жирна, калорійна їжа перед сном.
  4. Збуджуючі напої після 18.00: енергетики, кава, чай, алкоголь.
  5. Сильне емоційне напруження.
  6. Сонні денні «перекуси», сієста.
  7. Фобія, коли спроба заснути супроводжується задухою, страхом смерті. Причина криється в минулому.

insomnia2

Чим небезпечно такий стан

Постійні недосипання, хронічна безсоння часто є причиною:

  • розвитку серцево-судинних захворювань;
  • інфаркту, інсульту;
  • гормональних збоїв;
  • раннього старіння, в'янення м'язів, шкіри, слабкість;
  • появи зайвої ваги;
  • депресії.

Такий невтішний анамнез легко пояснити, якщо ви уважно прочитали про біоритми вашого організму. У ньому відбувається гормональний збій. Тисячоліттями вироблений ритм роботи всіх систем не підтримується вами і зовнішніми подразниками.

Швидко зняти невроз страху, стрес і агресію допоможе стаття.

Звідки береться страх не заснути

Все звідти ж, від нестачі знань. Безстрашно вкладається спати чи людина, яка знає про сні все, або не відає нічого взагалі ні про які страхи.

Велика частина населення, прочитавши два попередніх розділу-страшилки, залазячи ввечері під ковдру і пам'ятаючи, що безсоння загрожує багатьма неприємностями, мимоволі будуть думати про те, щоб заснути. Ось вже і перший крок до фобії.

Мудрий Д. Карнегі попереджав, що занепокоєння з приводу безсоння шкідливіше, ніж сама безсоння. Так, незважаючи на можливі депресії, раннє старіння, гормональні збої, від самої безсоння ще ніхто не вмирав.

Але спробуйте не думати про зелену мавпу після того, як вам заборонили про неї думати?! Це зачароване коло, страх страху легко стає фобією, хворобою, особливо після кількох ночей, проведених без сну. Людину охоплює паніка!

Як навчитися спати

Знайдіть свій біоритм. Вирахуйте його, прислухаючись кілька днів поспіль до своїх відчуттів. Знайдіть точки спаду і постарайтеся накласти на одну з них час відходу до сну. Ну чим ви гірше тибетських ченців?!

Повернемося до списку причин безсоння і також за списком спробуємо прибрати їх з нашого життя, щоб виділити одну, саму небезпечну:

  1. Відсутність режиму легко виправити його введенням у ваше життя. Навіть якщо ви за певних причин не можете лягти спати раніше півночі, зробіть так, щоб ваше тіло приймало горизонтальне положення строго в один і той же час. Відповідно, і вранці не давайте собі залежуватися.
  2. За 2 години до сну відмовтеся від важкої фізичної праці.
  3. Вечеря повинна бути легким, нежирним і не пізніше, ніж за 3 години до сну.
  4. Виключити з вечірнього раціону збуджуючі напої.
  5. Не турбуйтеся перед сном. Не дивіться трилери та бойовики, не читайте дуже цікаві книги. Так-так, саме нудна література змушує опускатися вії, і чтиво падає з ослаблих рук вже через 10 хвилин.
  6. Якщо ви дозволяєте собі задрімати на годинку вдень, через недосипу вночі, постарайтеся дотерпіти до вечора.
  7. Додайте сюди прогулянку на свіжому повітрі, теплу (Не гарячу! І не холодний душ!) ванну і склянка теплого молока з чайною ложечкою меду або травний заспокійливий чай.

А тепер поговоримо про те, як побороти страх перед безсонням і що для цього робити.id34

Як позбутися нав'язливої фобії

Людина спотикається завжди, коли напружено намагається не спіткнутися, і не спить тоді, коли посилено намагається заснути. Є спеціальна техніка, самостійна психотерапія, розроблена вченим психологом Ст. Франклом. Давайте навчимося застосовувати її!

Після кількох жахливих ночей у вас оселився страх безсоння. Ви ж читали про її наслідки. А потім ви самі своїм очікуванням, налаштуванням викликали цей страх кожен вечір назовні знову і знову.

Як тільки ваші вії змикалися, а думки плуталися, цей страх спрацьовував будильником, і думка: «Невже я засинаю!» будила вас остаточно.

Стоп! Техніка Ст. Франкліна полягає в тому, що треба робити все навпаки. Дайте собі установку перед сном «Не спати!». Лягайте, закриваєте очі і ганяєте різні думки, періодично переконуючи себе не заснути. Навіть рахувати овець потрібно для того, щоб не спати. Як правило, сон приходить на 15-20 вівці.

Відмінно допомагає комбінація з даної психотерапії з читанням нудною літератури. Вам не доведеться контролювати свої думки, бо вони будуть зайняті зовсім не хвилюючою вас інформацією.

В таких випадках добре використовувати електронну книжку з підсвіченим екраном. Після секунди вашого бездіяльності вона вимикається сама, і вам не доведеться тягнутися до настільної лампи або бра.

І не забудьте про біоритм! Лягайте тільки у фазі спаду.

Лікування

  1. Медикаментозне лікування снодійним прописується в особливо складних випадках або ж разово із застосуванням ліків через невеликі проміжки часу, щоб не викликати звикання.
  2. найкращий засіб, повністю изгоняющее страх не заснути – це аутотренінг. Є спеціальні методики, як навчитися розслаблятися. Можна записатися на курси або просто завантажити уроки в інтернеті.
  3. Гомеопатичні препарати, чаї, порошки, настої не мають сильного впливу, але і нашкодити не зможуть.
  4. Лікування із застосуванням спеціальних поз йоги, теплих розслаблюючих і заспокійливих ванн, точкового масажу і т. п.
соціальні страхиУ дитини проблеми зі спілкуванням? Дізнайся, як впоратися з соціальними страхами дітей.

Чому виникає страх майбутнього? Дізнайся тут.

Як позбутися страху води? Читай тут.

Не спати – це не страшно

Коли людина говорить сам собі і оточуючим «Я не можу заснути!», він свідомо програмує себе на безсоння. Забудьте цю фразу. Ви ж не повторюйте собі, як папуга, що не вмієте літати. Нічого страшного. Подумаєш, не вмієте літати! Подумаєш, не поспіть нічку-другу-третю.

Ванна, травний чай, режим, спокійна нудна література і посилене небажання засипати! Ось ви вже й спіть.

Відео: Заспокійлива музика. Легкий гіпноз

Комментарии (0)
Додати коментар
Страх болю - як побороти
Страх болю - як побороти
Страх болю - як побороти
17.07.17 Психологія
У статті йдеться про те, що являє собою страх болю, вказані способи його подолання.
Ознаки депресії - неврозу, стресу, у жінок, у підлітків
Для сучасної науки депресія являє собою захворювання. Воно виникає внаслідок біологічних, психологічних і соціальних факторів.
Панічний страх - що це таке, симптоми, як позбутися
У статті розглянуто панічний страх як один з видів безотчетних емоційних станів людини. Наводяться основні ознаки і прояви панічної атаки, напрямки і способи подолання.
Як заснути, якщо зовсім не виходить
Повноцінний і глибокий сон має величезне значення для будь-якої людини: він відновлює його сили і зміцнює здоров'я. Відомо, що під час сну організм швидше оздоровлюється
Вітаміни та їх вплив на організм
Які вітаміни потрібні організму? А які з них діють найбільш активно, роблячи вплив на весь організм в цілому? Запитань багато, відповіді можуть дати медичні дослідження.