Як заснути, якщо зовсім не виходить
Повноцінний і глибокий сон має величезне значення для будь-якої людини: він відновлює його сили і зміцнює здоров'я. Відомо, що під час сну організм швидше оздоровлюється і скидає з себе втому минулого дня.
Не виспавшись вночі, ви навряд чи зможете на наступний день повноцінно зосередитися на поставлених перед вами професійних і побутових завдання, а також гідно протистояти виникаючим стресових ситуацій.
У будь-якому випадку, безсоння є деструктивним явищем, що отримав широке поширення в наш час. Якими ж способами можна змусити свій організм засипати швидко і глибоко, забезпечуючи собі повноцінне відновлення життєвих сил?
Давайте разом розглянемо кілька ефективних методик, призначених для швидкого засипання.
Позбавляємося від відволікаючих факторів
Можливо, проблеми з засипанням викликані тим, що навіть у ліжку, ваш розум знаходиться в активному стані, обробляючи якісь хвилюючі вас проблеми, що супроводжуються сильними емоціями.
Першим ділом варто позбутися від усіх зовнішніх факторів, що відволікають вас від процесу засинання. Вимкніть всі лампи і лампи, задерніте штори або закрити жалюзі на вікнах, щоб навіть найменший промінчик світла не заважав вам заснути. Уникайте перед сном перегляду телевізора, який на сьогоднішній день є основним чинником, що заважає швидко і глибоко заснути. Бажано за годину до сну закінчити роботу на комп'ютері, а також не читати книг з хвилюючим сюжетом.
Спокій і тиша є ключовими моментами, що забезпечують глибокий і повноцінний сон, тому не беріть з собою у постіль дітей і домашніх тварин, активність і рух яких завадять вам швидко заснути.
Застосовуємо психологічні трюки
Ще наші бабусі радили при відсутності сну викликати в своїй уяві образи ручних овечок, понуро бредуть одна за одною, а потім перераховувати їх в думці. Ви також можете візуалізувати в розумі певний цифровий ряд, уявляючи його собі в зворотній послідовності.
При цьому постарайтеся синхронізувати періодичність подання цифр зі своїм диханням, строго стежачи за відповідністю між ними. Очистити свою свідомість, і в той момент, коли ви вважаєте і слідкуйте за диханням, спробуйте уявити себе умиротвореним і сплячим.
Підготуйте тіло до сну
Якщо психологічно ніяк не вдається розслабитися і заснути, то, швидше за все, вам доведеться встати з ліжка і зайнятися своїм тілом. Тепла ванна або розслабляючий тропічний душ, допоможуть вам виправити ситуацію.
Непоганого релаксуючого ефекту допоможе домогтися чашка чаю з ромашкою або настоєм кореня валеріани. Тільки уникайте напоїв, багатих кофеїном, який надає збудливу дію на організм.
Перед тим як відправитися в постіль, буває корисно зробити кілька легких вправ на розтягування м'язів. Скажімо, два-три повільних вправи з арсеналу індійської йоги в поєднанні з глибоким і контрольованим диханням допоможуть вам розслабитися і залишити на час обдумування невирішених проблем.
Створіть специфічні умови у спальній кімнаті
Багато ігнорують той факт, що зручність ліжка є важливим чинником, що безпосередньо впливає на швидкість засинання. Якщо ваш старий матрац має продавлені ділянки, вилазять пружини або сбившийся в грудки ущільнювач, то немає нічого дивного в тому, що ви не можете швидко і міцно заснути. Придбайте собі новий матрац або, принаймні, переверніть його на іншу сторону.
Подушка також повинна створювати відчуття максимального комфорту і зручності для вашої шиї та голови. Якщо простирадла здаються вам занадто грубими, дратівливими поверхню шкіри, то їх також слід поміняти на більш тонкі і м'які.
Щоб міцно і глибоко спати слід використовувати легкі і тонкі верблюжі ковдри, які можуть забезпечити тілу необхідний тепловий режим. Важкі і багатошарові покривала призводять до перегріву і сковують рухи людини уві сні, порушуючи його природний хід.
Стаття підготовлена ТОВ Валетекс