Ревнощі дитини при народженні другої - як уникнути, поради психолога
Ревнощі дитини при народженні другого – цілком поширене і звичайна справа. А що ж робити батькам, які хочуть заздалегідь запобігти скандали в сім'ї і зробити всіх діток коханими і щасливими?
Дитяча ревнощі при народженні другої дитини
Фахівці вважають, що подібної проблеми деколи уникнути важко, але от зберегти здорову атмосферу в домі, прищепити первістку почуття відповідальності перед другим малюком можна і навіть дуже необхідно.
Це складна і терпляча робота, в якій повинні взаємодіяти три сторони:
- мама (батьки, близькі родичі);
- перший дитина;
- психолог.
Ревнощі між дітьми – це нормальне явище з точки зору психології. Важливо зберегти бар'єр між пасивною її формою прояву і агресивною, щоб дитина не став причиною звинувачень і конфліктних ситуацій.
Нехай народження другої дитини стане задоволенням для кожної родини, а дітки з самої появи на світ знайшли спільну мову і дружили між собою. Як же досягти такого благоденства? Поради мудрих і досвідчених фахівців далі.
Причини
Причини дитячої ревнощів прості і банальні - небажання ділити рідної людини, його увагу і турботу з кимось ще.
Маленька дитина може ревнувати маму не тільки до другого малюкові, але і до роботи, машини, комп'ютера, до всього, що забирає його час у батьків.
Важливо правильно пояснити дитині, чому Ви повинні займатися подібними справами, а не проводити весь час з ним. Таким чином, можна уникнути різних типів прояву ревнощів.
Типи
Пасивна
- дитина замкнулася в собі, робить вигляд, що йому байдуже присутність братика чи сестрички;
- він не просить пограти з дитиною, тримається холодно і відсторонено;
- у нього може з'явитися вірусне захворювання, пропасти апетит;
- дитина тримається відчужено і не бажає йти на контакт з дорослими;
- на питання що сталося? він відмахується і не каже істинну причину такого невластивого йому поведінки.
Полуявная
- старший дитина весь час прагне повернутися в дитинство, починає пити з пляшечки, проситися на горщик, навіть писается в ліжко, просить погодувати його з ложечки, тягнеться на руки, мотивуючи це тим, «що не може ходити»;
- він вередує, намагаючись будь-якими способами привернути до себе увагу.
Якщо чоловік ревнує, значить любить? Дізнатися, чи так це, можна в нашій статті.
Агресивна
Складна форма, коли дитина та криками просить віднести молодшого пологовий будинок, псує майно, відмовляється коритися в будь-якій справі, влаштовує скандали і навіть намагається зробити боляче маленькому (кусає, щипає, штовхає).
У всіх випадках дитина просто намагається знову зайняти основну роль у сім'ї, і перш отримувати всю ласку і турботу улюблених батьків.
Що ж потрібно зробити, щоб повернути в родину мир і спокій? Стати зразковими мамою і татом, дати дітям стільки уваги і ласки, щоб вони виросли опорою і підтримкою одне для одного.
Як уникнути ревнощів старшого дитини до новонародженого. Поради психолога
Суперництво між дітьми починається ще в період вагітності, коли мама з кругленьким животиком вже не може стрибати і бавитися, як раніше, піднімати і кружляти малюка, лежати з ним і грати так, як він вже звик.
В цей час старшенький починає замислюватися, що все, що відбувається з – за того, хто лежить у мами в животі.
Підготовка при вагітності
- Важливо ввести дитину в світ очікування другого. Розповідати, як росте малюк, показувати фотографії, долучати старшого дитини до спілкування з немовлям ще в животику.
- Ходити разом за подарунками для новонародженого. Дозвольте саме йому вибирати речі, одяг, іграшки на свій смак.
- Буде добре, якщо батьки в заняттях з первістком будуть використовувати книги, ігри, відеокасети з рольовими постановками, де буде фігурувати щаслива історія про появу на світ братика або сестрички).
- Особливу увагу необхідно приділити режиму дитини, чим спокійніше він буде почувати себе в сім'ї, тим менше буде причин для виникнення ревних відносин до новонародженого.
- Нехай очікування другої дитини стане для першого цікавим і веселим подією. А зустріч з братиком чи сестричкою – щасливий і хвилююче свято.
Виписка з пологового будинку
- Зустріч. Це дуже відповідальний період. Якщо первісток чекає маму з малюком вдома, то їй в першу чергу слід обійняти і приголубити дитину, сказати ласкаві слова, поговорити про його самопочуття, щоб він переконався в тому, що його люблять і цінують, незважаючи на появу в родині ще одного карапуза.
- У перші дні бажано прикласти максимум зусиль, щоб все текло своєю чергою, незважаючи на втому і турботи мамі необхідно ділити порівну час на всіх. Також читати казки старшенькому на ніч, грати, цілувати і обіймати його. Якщо первісток вже дорослий, то його можна долучити до процесу купання, перевдягання новонародженого, покажіть, що така неоціненна допомога для Вас, і Ви більше любите своє чадо!
- По мірі дорослішання дітей важливо зберігати справедливий нейтралітет. Коли з дитячої чути крики і плач, не варто звинувачувати в цьому первістка, тільки тому, що він старший. Така модель принесе згубні наслідки. Необхідно розібратися у всьому і справедливо виносити покарання.
- Допоможіть старшому висловити свої почуття! Мама повинна пояснити, що ревнощі – це нормальне явище, ось тільки не треба кричати, сердитися і проявляти агресію, щоб показати свою важливість і вартість. Частіше говоріть слова любові і підтримки, говорите про те, який він став самостійний, відповідальний турботливий.
Поступово розвивайте почуття прихильності дітей один до одного, нехай кожен з них буде впевнений у батьківської любові та підтримки.
Робота над помилками
Буває так, що ревнощі дитини при народженні другої загострюється в наступних випадках:
- надмірна концентрація уваги навколо новонародженого;
- старший дитина йди на другий план;
- неконтрольоване пустощі родичами другу дитину;
- відсутність тактильного контакту мами з первістком;
- навмисне узагальнення дітей (однакова одяг, іграшки, подарунки).
Батьки повинні розуміти, що кожна дитина – це індивідуальність, яка вимагає певної уваги, турботи і любові з їх боку.
Позиція родичів буде незавидною, коли всі вони будуть «танцювати» біля новонародженого, забуваючи дарувати увагу і старшому. Почуття заздрощів і ревнощів, яке може бути спровоковано такою поведінкою дорослих з роками, як правило, переростає в агресію і відчуження дітей.
Дуже важливо при появі другої дитини не втратити психологічний контакт і душевний зв'язок з первістком. Також обіймати, пестити, цілувати його, проводити час наодинці, спілкуватися з ним, відповідати на всі виникаючі питання.
Так, часом це буде зробити важко, тому роль папи в цій ситуації ще більш важлива. Він повинен бути поруч, допомагати мамі, бути захистом і опорою.
Як змусити ревнувати дружину і боятися втратити чоловіка? Читати далі.
Чому людина ревнує? Думка психолога дізнайся тут.
Як боротися з дитячою ревнощами будинку
- Не порушувати сформовані традиції. Якщо Ви водили сина чи доньку на гурток, то постарайтеся це робити і далі, нехай поява нового малюка не відображається на життєдіяльності старшого.
- Продовжуйте постійний тактильний контакт з первістком, при кожному зручному випадки обіймайте його, цілуйте, говорите ласкаві слова, даруйте любов і ніжність.
- Долучайте першого чада до турботи про другому. Нехай він допоможе Вам принести рушник в ванну, розкрити підгузник, подати шампунь. Або ж розвеселити дитину, заспівати пісню, станцювати, скорчити гримасу. Нехай він допомагає вибирати шапочку або штанці для малятка. Така участь позитивним чином позначиться на нейтралізації дитячої ревнощів.
- Часом старший дитина може попросити пустушку, сісти на горщик, постарайтеся не відмовляти йому в таких витівки. Повірте, такий інтерес дуже швидко пропаде, і первісток стане вести себе, як звичайно.
- Обов'язково приділяйте час старшому наодинці без відволікання від новонародженого. Дитини не повинен розчаровувати крик молодшенького, що свідчить про те, що цікава гра з мамою вже закінчилася.
Звичайно, без дитячої ревнощів обійтися часом неможливо, але якщо постаратися, то можна запобігти плачевні наслідки такого негативного поведінки первістка.
Пам'ятайте, мама - найважливіша людина в житті кожної дитини, а тому він завжди повинен відчувати її любов і турботу. Тільки від нас залежить, якими стануть діти в майбутньому і як будуть ладити між собою все життя.
Терпіння всім, добра і благополуччя!