Патологічна ревнощі - ознаки, у жінок, у чоловіків, лікування
Патологічна ревнощі – це досить серйозне і небезпечне явище, яке може привести до непоправних наслідків. З нею можна і треба боротися.
У світі мало знайдеться людей, яким не доводилося стикатися або переживати ревнощі. Це досить неприємне почуття, а патологічна ревнощі ще й руйнівне. Найчастіше такі стосунки призводять до розлучення і психологічної травми у жертви ревнощів.
Нерідко патологічний ревнивець виявляється ще й домашнім тираном, який всіляко намагається підкорити собі партнера і обмежити його спілкування з зовнішнім світом. Проте навіть у разі досягнення цієї мети, сцени ревнощів не припиняються, для них знаходяться все нові і нові приводи.
Що це таке
У випадку з патологічної ревнощами це почуття виникає безпричинно і зумовлено не якимись реальними зовнішніми факторами, а скоріше особистими внутрішніми проблемами і комплексами.
Багато фахівців переконані, що патологічна ревнощі - це хвороба, що межує з манією, яку, на жаль, не можна вилікувати, можна тільки тимчасово приглушити.
Таке розлад психіки або розвивається на грунті постійних підозр і ревнощів, або ж спочатку було у людини і при збігу певних умовах загострилося.
Ознаки
Клінічна картина хвороби виражається в постійному пошуку доказів зради партнера, при цьому доводи другої сторони не чують і не розглядають, скоріше, навпаки, сприймають як доказ невірності і спробу приспати пильність.
У чоловіків
Зауважити, що чоловік ревнує, жінка може по цілому ряду ознак:
- безпричинна агресія;
- відмова чоловіка від поцілунків і ніжних обіймів при спробі партнерки проявити почуття;
- постійні закиди з приводу і без нього;
- невдоволень і похмурий погляд і інше.
Про те, як змусити хлопця ревнувати по листуванню, читай далі.
Негативні емоції викликають навіть самі нешкідливі речі:
- зустріч з подругою;
- дзвінок колеги;
- ранній відхід або пізній прихід і багато іншого.
У жінок
Прояв патологічної ревнощів у дружини, незважаючи на природну емоційність представниць слабкої статі, мало чим відрізняються від чоловічої.
До них можна додати хіба що:
- відмова від сексу з чоловіком;
- маніакальна стеження за чоловіком: перевірка телефону, електронної пошти, сторінок в соціальних мережах і т. д.
Причини
Найчастіше причинами виникнення патологічної ревнощів є:
- занижена самооцінка;
- боязнь самотності;
- сумніви у щирості почуттів партнера;
- зниження сексуальної функції;
- невміння любити і т. д.
Чим небезпечна патологічна ревнощі
Така форма психозу розвивається по висхідній і в результаті може призвести до трагічних наслідків:
- З часом ревнивець може почати придумувати варіанти помсти, носити з собою зброю і чекати моменту, коли можна буде зловити на гарячому зрадника і застосувати його.
- Ревнивцеві складно контролювати свої емоції і виникає агресію. Нерідко сплеск емоцій може закінчитися насильством як психологічним, так і фізичним.
- Крім цього, на тлі емоційного сплеску, може виникнути марення ревнощів. Коли партнера звинувачують у всіх смертних гріхах. Найчастіше звучать абсолютно безглузді висловлювання і звинувачення, які не мають ніякого відношення до реальності.
- У ревнивця можуть з'явитися нав'язливі або надцінні ідеї. У спробі викрити зрадника він може стежити за партнером і всіляко перевіряти його.
- При виникненні маячних ідей починається розвиток більш серйозного психічного відхилення – шизофренії.
- Патологічні ревнивці не тільки соціально небезпечні, але і можуть заподіювати шкоду самому собі. За статистикою 20% ревнивців здійснюють спробу суїциду, а дехто й не одну. Крім цього, завдавши тяжкі каліцтва своєму партнеру або ж і зовсім убивши, «Отелло» найчастіше і сам накладає на себе руки. Виникає резонне питання – що робити?
Лікування
Патологічний ревнивець зазвичай не визнає існування проблеми як такої, списуючи свою поведінку і перекладаючи відповідальність на об'єкт ревнощів, щиро вважаючи, що його реакція цілком нормальна. Лікування такого стану вкрай утруднено.
Крім цього, від прояву емоцій позбутися повністю нереально. Проте можна тільки спробувати навчитися себе контролювати.
Деякі ревнивці самі втомлюються від таких емоційних сплесків, в результаті чого намагаються заглушити ревнощі за допомогою:
- алкоголю;
- сигарет;
- наркотичних препаратів;
- заїдання проблем;
- роботи;
- зриву на близьких людях;
- сну і іншого.
Таке «лікування» має короткочасний ефект і найчастіше, навпаки, загострює проблему. Стан патологічної ревнощів набагато ефективніше полегшують:
- душ;
- заняття спортом;
- розмови по душам з колегами і друзями;
- релаксаційна музика та інші розслаблюючі процедури.
Як позбутися: поради психолога
Щоб полегшити стан патологічної ревнощів краще всього звернутися до кваліфікованого фахівця-психотерапевта або психолога. З проявами ревнощів потрібно боротися.
А чи знаєш ти, що ревнощі психологи розглядають як психічне захворювання? Читай статтю.
Чим виражена дитяча ревнощі при народженні другої дитини? Читай далі.
Найчастіше для подібного роду хворобливих проявів медики вдаються до призначення антипсихотичних препаратів. Одночасно з цим призначаються психосоціальні методи лікування.
Одночасно з цим психолог може дати ряд рекомендацій і об'єкту ревнощів:
- Ні в якому разі не потрібно відштовхувати партнера. Ревнивець гостро потребує похвали, турботи і ласки, причому цінувати необхідно не тільки якісь серйозні досягнення, але і дрібниці. Крім цього, необхідно дякувати партнера за доставлене в сексі задоволення. Хвалити можна як будучи наодинці, так і при інших людях, виключаючи, зрозуміло, похвалу за секс.
- Необхідно намагатися створити теплу атмосферу у відносинах, щоб чоловікові було комфортно.
- Виконувати дані обіцянки, не обманювати і намагатися бути завжди відкритим.
- Вимагати поваги до себе, при цьому, не забуваючи поважати і самому.
- Припиняти будь-які прояви насильства і психологічного, і тим більше фізичної.
- У відносинах важлива відвертість і довірчі відносини. Необхідно говорити з партнером, обговорювати проблеми, так і якісь побутові питання.
Крім іншого, можна створити якісь сімейні ритуали і традиції. Не обов'язково придумувати щось глобальне, це можуть бути звичайний поцілунок перед роботою, смс, спільний похід куди-небудь та інше.
Якщо є бажання зберегти відносини, але для цього необхідно докласти всі можливі і неможливі зусилля і боротися до кінця. Одночасно з цим потрібно віддавати собі звіт, що якщо ревнощі спричинила за собою насильство, але відносини краще припиняти, як би важко і боляче це не було. Застосувавши силу один раз, «Отелло» буде робити це знову і знову.