Ревнощі - що це, чоловіче, жіноче, причини, види
20.07.2017 0

Ревнощі - що це, чоловіче, жіноче, причини, види

Психологія
В закладки


Ревнощі зводить з розуму і загрожує зруйнувати стосунки?! Дізнайтеся, як впоратися з нею, поки вона не знищила вас і вашу любов!

Закохуючись, людина відчуває, що потрапив на вершину світу: його мучать сильні емоції, що провокують бажання здійснювати подвиги в ім'я високого почуття. Перебуваючи в стані неймовірного блаженства, він готовий на будь-які жертви і всіляко прагне ощасливити оточуючих.

Все змінюється, коли в душу закоханого підступної змійкою заповзає ревнощі – зловісна підбурювачка, часто штовхає людей на найжахливіші злочини.

Ревнощі - ознаки і особливості

Ревнощі представляє собою яскраво виражену деструктивне почуття, обумовлене уявним або реальним недоліком любові, симпатії або уваги з боку потрібного нам людини.

Як правило, вона виражається в бажанні цілком і повністю володіти його душею і тілом, а також безперешкодно розпоряджатися часом обраного об'єкта.

Чоловіча

Відмітними особливостями чоловічої ревнощів є:

  • втрата здатності мислити логічно;
  • повне нехтування доказовою базою;
  • вкрай агресивне ставлення до підозрюваної жінки;
  • здатність визначити зраду по змінам в інтимному житті: запропонувала нову позу – винна, стала менш палкої – винна, відмовила в сексі – винна подвійно.

Жіноча

Жіночі ревнощі також має свої відмінні риси:

  • ретельні пошуки доказів винності чоловіки;
  • шалена ненависть по відношенню до вигаданої суперниці;
  • невгамовні спроби зловити партнера «на місці злочину»;
  • здатність визначити, чи була зрада за такими параметрами: перестав дарувати квіти – винен, не помітив нову зачіску – винен, схвалив зачіску подруги – винен подвійно.
ревнощі як з нею боротисяВесь час охоплює передчуття зради? Дізнайся, як впоратися з ревнощами і недовірою.

Як змусити ревнувати колишнього хлопця? Читай статтю.

Відчайдушно ревниві чоловіки і жінки, які прагнуть домінувати над партнером, здатні на будь-яке діяння, а найголовніше - вони можуть і нерідко завдають духовну, а також фізичну біль того, кому «пощастило» стати об'єктом їх пристрасті.

До основним ознаками ревнощів можна віднести:

  • маніакальну підозрілість;
  • стійке прагнення до тотального контролю;
  • крайню ступінь недовірливості;
  • агресивне ставлення до потенційних суперників;
  • ретельний аналіз будь-яких контактів коханої людини;
  • нав'язливі пошуки зради.

you_3721

Види

  1. Нормальна ревнощі. Виникає, коли партнер дає реальний привід засумніватися в його любові і відданості, відверто фліртуючи з представниками протилежної статі, розсилаючи грайливі смс-повідомлення або постійно затримується на роботі.
  2. Собственническая ревнощі. Виникає з бажання довести всім і кожному, що людина «з потрохами». Найчастіше, вона притаманна властолюбним, педантичним і емоційно холодним егоїстам, які не здатні відчувати сильні і глибокі почуття.
  3. Параноїдальна ревнощі. Продиктована непохитною впевненістю, що супутник життя являє собою «межа мрій» всіх людей, що живуть на планеті Земля. Подібне переконання може виникнути у індивіда з вкрай низькою самооцінкою, схильного до самокритики і потай вважає себе недостойним любові.
  4. Психопатична ревнощі. Формується у надмірно імпульсивних або психічно неврівноважених особистостей, які не вміють контролювати, а також правильно висловлювати свої емоції. Її найбільш часті прояви – крики, скандали, застосування грубої фізичної сили.
  5. Нарцисична ревнощі. З'являється, коли самозакоханий індивід починає відчувати крайню ступінь дискомфорту при одній тільки думці про те, що його можуть проміняти на більш досконалого партнера. Потребує постійного схвалення з боку, він намагається звільнитися від страхів, закочуючи коханій людині бурхливі істерики.
  6. Мазохістична ревнощі. Пробуджується в особистостей, які отримують задоволення від фізичних або моральних страждань, в той момент, коли їм особливо необхідна увага. Навіть не намагаючись впоратися з проблемою іншими способами, вони придумують численні приводи, що дають можливість маніпулювати почуттями і діями улюблених людей.
  7. Нав'язлива ревнощі. Є цілком нормальним симптомом для прояву почуттів у невтомних трудівників, а також вчених дам і чоловіків. Постійно зайняті вирішенням поставлених перед ними завдань, вони намагаються убезпечити свої відносини шляхом виконання якогось ритуалу: наприклад, щоденної перевірки смс-повідомлень.
  8. Істерична ревнощі. Зароджується з початком періоду охолодження в сексуальних відносинах, а також з появою перших ознакою насувається старості. Істерично налаштовані люди вважають, що разом з молодістю від них іде право на вірність, і пускаються у всі тяжкі: влаштовують своїм половинкам скандальні подання, заламують руки і обсипають їх дешевими погрозами.

Причини

  1. Занижена самооцінка. Невпевнена людина, постійно ставить під сумнів свою зовнішню привабливість і розумові здібності, ніколи не повірить, що може стати об'єктом палкої любові, що не знає зрад. Повний різних комплексів, він буде вічно чекати «засідки», у вигляді більш красивого, розумного, багатого чи ввічливого претендента на руку і серце свого партнера.
  2. Надмірно сильна прихильність. Індивід, закоханий «до втрати свідомості» і впавши в глибоку залежність від об'єкту своєї пристрасті, панічно боїться втратити його розташування. Не уявляючи собі життя без коханої людини, він з кожним днем ревнує все сильніше, а, не знаючи, як побороти згубну звичку, нерідко добивається того, чого так боїться – розставання.
  3. Вплив культурних традицій народу. Всім відомо широко поширене вираз, згідно з яким ревнощі це ознака любові, втім, як і побої. Людина, з року в рік живе під гнітом таких збочених традиційних поглядів, рідко здатний протистояти громадській думці, а тому завжди намагається підкреслити свою закоханість необґрунтованою ревнощами.
  4. Сексуальна незадоволеність. Втрата інтересу до подружнього ложа з боку чоловіка або жінки, нерідко призводить до думок про зраду, що викликає в свою чергу шалену ревнощі. Між тим сексуальна пасивність цілком може бути викликана й іншими причинами: втомою, рутиною, уповільненим захворюванням.
  5. Крайня ступінь егоїзму. Егоїстична людина, всі помисли якого звернені в бік власної персони, ревнує зовсім не тому, що сильно любить і боїться втратити. Найчастіше, він керується принципом «сам не гам і іншому не дам», оскільки сприймає супутника життя, як свою особисту власність, позбавлену всіх прав і свобод.

Two men fighting for a woman in nightclub

Ревнувати - добре чи погано? Думки психологів

Досвідчені фахівці вважають, що помірна кількість ревнощів може надавати благотворний вплив на взаємини закоханих людей.

Важливо розуміти, що здорове почуття несе в собі бажання проявляти якомога більше ніжності і турботи до коханої людини, знову і знову доводячи йому, що краще просто не буває.

Інша справа, коли ревнощі виходить з-під контролю і нависає над партнером, подібно караючого бичу. У цьому випадку дискомфорт настільки великий, що йому не залишається нічого іншого, як тільки намагатися позбавитися від «кайданів», що завдають тяжкі душевні, а іноді і фізичні травми.

Рівень домагань і самооцінка особистості: у чому зв'язок? Відповідь тут.

Ревнощі у відносинах - це добре чи погано? Читай далі.

Як позбутися від ревнощів

  1. Відмовитися від звички робити поспішні висновки. Спроба викрити партнера в зраді, не маючи достатньо серйозних доказів, може призвести до вельми сумних наслідків. Перш ніж збирати валізи і несамовито рвати спільні фотографії, не зайвим буде розібратися, що ж відбулося насправді. Можливо, поцілунок був невинним, а обмін ніжними поглядами – всього лише здався.
  2. Зайнятися самовдосконаленням. Якщо причина ревнощів криється в низькій самооцінці, замість того, щоб понуро піддаватися негативним емоціям, потрібно взяти себе в руки і почати війну з недоліками. Позбувшись від комплексів і повернувши собі віру у власне «я», можна легко знищити не тільки вигаданих, але і справжніх суперників.
  3. Приборкати свою фантазію. Патологічна ревнощі, є найбільш болючою та небезпечною різновидом цього почуття, нерідко формується, завдяки зрад, які народилися в хворій уяві ревнующего індивіда. Тільки заспокоївши свій розум і повернувши йому ясність мислення можна зрозуміти, наскільки виправданим є недовіра до коханої людини.
  4. Йти на діалог з партнером. Зрозумівши, що у відносинах виникла така проблема, як неконтрольована ревнощі, має сенс викликати супутника життя на відверту розмову. Може бути причиною його відчуження стала зовсім не заборонена любовний зв'язок, а серйозні неприємності на роботі, неважливе самопочуття або просто поганий настрій.
  5. Відвідати фахівця. Багато людей мають звичку обговорювати свої сімейні проблеми з ким завгодно, але тільки не з психологом. А даремно! Досвідчений фахівець здатний виявити причини ревнощів набагато краще, ніж друзі і родичі, до того ж може запропонувати ефективні методи боротьби з нею. Головне бажання, відвертість і трохи терпіння.

Пам'ятайте, ревнощі – це свого роду хвороба, яку можна і потрібно лікувати, поки вона не отруїла ваше життя і не зруйнувала ваші стосунки!

Відео: Ревнощі - що це таке і як з нею боротися

Комментарии (0)
Додати коментар
Ревнує - значить любить
Ревнує - значить любить
Ревнує - значить любить
21.07.17 Психологія
Любов – це величезна, різнобарвне, багатофункціональний стан, частиною якої може бути ревнощі. Ревнощі – це таке власницьке, маленьке почуття, в якому любов ну ніяк не
Ревнощі до колишнім - дружині, чоловікові, як побороти
Ревнуєте партнера до колишніх відносин? Не дають спокою його діти? Ми розповімо, як залишити минуле в спокої і повернути собі душевну рівновагу!
Ревнощі - це добре чи погано
Ревнощі – яскраве, сильне почуття. І часом так важко відповісти на питання: ревнощі це добре чи погано?
Патологічна ревнощі - ознаки, у жінок, у чоловіків, лікування
Патологічна ревнощі – це досить серйозне і небезпечне явище, яке може привести до непоправних наслідків. З нею можна і треба боротися.
Як змусити ревнувати дружину і боятися втратити чоловіка - поради
Поки одні чоловіки прагнуть позбутися своєї ревнощів або заспокоїти разыгравшуюся фантазію коханої, інші роблять все можливе, аби полоскотати нерви другій половинці. Як