Ревнощі - що це, чоловіче, жіноче, причини, види
Ревнощі зводить з розуму і загрожує зруйнувати стосунки?! Дізнайтеся, як впоратися з нею, поки вона не знищила вас і вашу любов!
Закохуючись, людина відчуває, що потрапив на вершину світу: його мучать сильні емоції, що провокують бажання здійснювати подвиги в ім'я високого почуття. Перебуваючи в стані неймовірного блаженства, він готовий на будь-які жертви і всіляко прагне ощасливити оточуючих.
Все змінюється, коли в душу закоханого підступної змійкою заповзає ревнощі – зловісна підбурювачка, часто штовхає людей на найжахливіші злочини.
Ревнощі - ознаки і особливості
Ревнощі представляє собою яскраво виражену деструктивне почуття, обумовлене уявним або реальним недоліком любові, симпатії або уваги з боку потрібного нам людини.
Як правило, вона виражається в бажанні цілком і повністю володіти його душею і тілом, а також безперешкодно розпоряджатися часом обраного об'єкта.
Чоловіча
Відмітними особливостями чоловічої ревнощів є:
- втрата здатності мислити логічно;
- повне нехтування доказовою базою;
- вкрай агресивне ставлення до підозрюваної жінки;
- здатність визначити зраду по змінам в інтимному житті: запропонувала нову позу – винна, стала менш палкої – винна, відмовила в сексі – винна подвійно.
Жіноча
Жіночі ревнощі також має свої відмінні риси:
- ретельні пошуки доказів винності чоловіки;
- шалена ненависть по відношенню до вигаданої суперниці;
- невгамовні спроби зловити партнера «на місці злочину»;
- здатність визначити, чи була зрада за такими параметрами: перестав дарувати квіти – винен, не помітив нову зачіску – винен, схвалив зачіску подруги – винен подвійно.
Як змусити ревнувати колишнього хлопця? Читай статтю.
Відчайдушно ревниві чоловіки і жінки, які прагнуть домінувати над партнером, здатні на будь-яке діяння, а найголовніше - вони можуть і нерідко завдають духовну, а також фізичну біль того, кому «пощастило» стати об'єктом їх пристрасті.
До основним ознаками ревнощів можна віднести:
- маніакальну підозрілість;
- стійке прагнення до тотального контролю;
- крайню ступінь недовірливості;
- агресивне ставлення до потенційних суперників;
- ретельний аналіз будь-яких контактів коханої людини;
- нав'язливі пошуки зради.
Види
- Нормальна ревнощі. Виникає, коли партнер дає реальний привід засумніватися в його любові і відданості, відверто фліртуючи з представниками протилежної статі, розсилаючи грайливі смс-повідомлення або постійно затримується на роботі.
- Собственническая ревнощі. Виникає з бажання довести всім і кожному, що людина «з потрохами». Найчастіше, вона притаманна властолюбним, педантичним і емоційно холодним егоїстам, які не здатні відчувати сильні і глибокі почуття.
- Параноїдальна ревнощі. Продиктована непохитною впевненістю, що супутник життя являє собою «межа мрій» всіх людей, що живуть на планеті Земля. Подібне переконання може виникнути у індивіда з вкрай низькою самооцінкою, схильного до самокритики і потай вважає себе недостойним любові.
- Психопатична ревнощі. Формується у надмірно імпульсивних або психічно неврівноважених особистостей, які не вміють контролювати, а також правильно висловлювати свої емоції. Її найбільш часті прояви – крики, скандали, застосування грубої фізичної сили.
- Нарцисична ревнощі. З'являється, коли самозакоханий індивід починає відчувати крайню ступінь дискомфорту при одній тільки думці про те, що його можуть проміняти на більш досконалого партнера. Потребує постійного схвалення з боку, він намагається звільнитися від страхів, закочуючи коханій людині бурхливі істерики.
- Мазохістична ревнощі. Пробуджується в особистостей, які отримують задоволення від фізичних або моральних страждань, в той момент, коли їм особливо необхідна увага. Навіть не намагаючись впоратися з проблемою іншими способами, вони придумують численні приводи, що дають можливість маніпулювати почуттями і діями улюблених людей.
- Нав'язлива ревнощі. Є цілком нормальним симптомом для прояву почуттів у невтомних трудівників, а також вчених дам і чоловіків. Постійно зайняті вирішенням поставлених перед ними завдань, вони намагаються убезпечити свої відносини шляхом виконання якогось ритуалу: наприклад, щоденної перевірки смс-повідомлень.
- Істерична ревнощі. Зароджується з початком періоду охолодження в сексуальних відносинах, а також з появою перших ознакою насувається старості. Істерично налаштовані люди вважають, що разом з молодістю від них іде право на вірність, і пускаються у всі тяжкі: влаштовують своїм половинкам скандальні подання, заламують руки і обсипають їх дешевими погрозами.
Причини
- Занижена самооцінка. Невпевнена людина, постійно ставить під сумнів свою зовнішню привабливість і розумові здібності, ніколи не повірить, що може стати об'єктом палкої любові, що не знає зрад. Повний різних комплексів, він буде вічно чекати «засідки», у вигляді більш красивого, розумного, багатого чи ввічливого претендента на руку і серце свого партнера.
- Надмірно сильна прихильність. Індивід, закоханий «до втрати свідомості» і впавши в глибоку залежність від об'єкту своєї пристрасті, панічно боїться втратити його розташування. Не уявляючи собі життя без коханої людини, він з кожним днем ревнує все сильніше, а, не знаючи, як побороти згубну звичку, нерідко добивається того, чого так боїться – розставання.
- Вплив культурних традицій народу. Всім відомо широко поширене вираз, згідно з яким ревнощі це ознака любові, втім, як і побої. Людина, з року в рік живе під гнітом таких збочених традиційних поглядів, рідко здатний протистояти громадській думці, а тому завжди намагається підкреслити свою закоханість необґрунтованою ревнощами.
- Сексуальна незадоволеність. Втрата інтересу до подружнього ложа з боку чоловіка або жінки, нерідко призводить до думок про зраду, що викликає в свою чергу шалену ревнощі. Між тим сексуальна пасивність цілком може бути викликана й іншими причинами: втомою, рутиною, уповільненим захворюванням.
- Крайня ступінь егоїзму. Егоїстична людина, всі помисли якого звернені в бік власної персони, ревнує зовсім не тому, що сильно любить і боїться втратити. Найчастіше, він керується принципом «сам не гам і іншому не дам», оскільки сприймає супутника життя, як свою особисту власність, позбавлену всіх прав і свобод.
Ревнувати - добре чи погано? Думки психологів
Досвідчені фахівці вважають, що помірна кількість ревнощів може надавати благотворний вплив на взаємини закоханих людей.
Важливо розуміти, що здорове почуття несе в собі бажання проявляти якомога більше ніжності і турботи до коханої людини, знову і знову доводячи йому, що краще просто не буває.
Інша справа, коли ревнощі виходить з-під контролю і нависає над партнером, подібно караючого бичу. У цьому випадку дискомфорт настільки великий, що йому не залишається нічого іншого, як тільки намагатися позбавитися від «кайданів», що завдають тяжкі душевні, а іноді і фізичні травми.
Рівень домагань і самооцінка особистості: у чому зв'язок? Відповідь тут.
Ревнощі у відносинах - це добре чи погано? Читай далі.
Як позбутися від ревнощів
- Відмовитися від звички робити поспішні висновки. Спроба викрити партнера в зраді, не маючи достатньо серйозних доказів, може призвести до вельми сумних наслідків. Перш ніж збирати валізи і несамовито рвати спільні фотографії, не зайвим буде розібратися, що ж відбулося насправді. Можливо, поцілунок був невинним, а обмін ніжними поглядами – всього лише здався.
- Зайнятися самовдосконаленням. Якщо причина ревнощів криється в низькій самооцінці, замість того, щоб понуро піддаватися негативним емоціям, потрібно взяти себе в руки і почати війну з недоліками. Позбувшись від комплексів і повернувши собі віру у власне «я», можна легко знищити не тільки вигаданих, але і справжніх суперників.
- Приборкати свою фантазію. Патологічна ревнощі, є найбільш болючою та небезпечною різновидом цього почуття, нерідко формується, завдяки зрад, які народилися в хворій уяві ревнующего індивіда. Тільки заспокоївши свій розум і повернувши йому ясність мислення можна зрозуміти, наскільки виправданим є недовіра до коханої людини.
- Йти на діалог з партнером. Зрозумівши, що у відносинах виникла така проблема, як неконтрольована ревнощі, має сенс викликати супутника життя на відверту розмову. Може бути причиною його відчуження стала зовсім не заборонена любовний зв'язок, а серйозні неприємності на роботі, неважливе самопочуття або просто поганий настрій.
- Відвідати фахівця. Багато людей мають звичку обговорювати свої сімейні проблеми з ким завгодно, але тільки не з психологом. А даремно! Досвідчений фахівець здатний виявити причини ревнощів набагато краще, ніж друзі і родичі, до того ж може запропонувати ефективні методи боротьби з нею. Головне бажання, відвертість і трохи терпіння.
Пам'ятайте, ревнощі – це свого роду хвороба, яку можна і потрібно лікувати, поки вона не отруїла ваше життя і не зруйнувала ваші стосунки!