Ревную хлопця, але не зустрічаюся - що робити
Ревнощі – це жадібність і егоїзм чистої води! Гаразд би ревнувала, коли зустрічаєшся!
З тобою йде, а на іншу подивився. На побачення прийшов до тебе з квітами і не подарував. Сказав, що для мами купив. Точно мамі?!
Це більш-менш зрозуміло. Але, коли ревнуєш, та ще й не зустрічаєшся, то це подвійний егоїзм. Хоча, якщо глибше вникнути у причини і слідства, проблема може обернутися зовсім іншою стороною. Навіть не однієї.
Ревную хлопця, але не зустрічаюся. Чому?
Справді, чому ти не зустрічаєшся з тим, кого ревнуєш? Мудрість народна стверджує, що ревнощі – це перша ознака любові. Чому б не зустрічатися з тим, кого любиш за ознаками. Причин може бути кілька.
Коли закохана в іншого
Така ситуація неможлива апріорі. Або ти не дуже любиш «іншого», або твоя ревність (любов) до Нього (до якого ревнуєш) несправжня. Давай проаналізуємо ці два можливих варіанти.
Варіант 1
Зустрічаєшся з хлопцем тому, що він найкращий з усіх, хто запропонував дружити. Буває така як би любов. Не вмираєш від його дотику, не страждає відсутністю апетиту, коли його немає. Бачиш у ньому всі його достоїнства і недоліки, хороші і погані сторони. Цінуєш за одні і прощаєш інші.
Можна це назвати любов'ю?! Відповіді немає, як і немає мірила любові. У всіх вона різна. У таких відносинах живуть більше половини сімей.
Пам'ятаєте приказку: стерпиться – злюбиться? Може бути, це як раз той випадок. Характерні такі почуття в основному жіночої половинці. І ось дивно, половина з цієї половинки жінок насправді з часом по-справжньому закохуються в свого чоловіка. Знати, права приказка.
Друга ж половина дівчат, що намагається знайти компроміс у не зовсім для неї ідеальні стосунки, зустрічає на своєму шляху. У порівнянні з Ним її хлопець стає ще менше зростанням і вже в плечах. Але ВІН – це журавель у небі, принц на білому коні, що скаче до іншої принцесі.
Нормальна і патологічна реакція ревнощів: як визначити? Читай тут.
Що робити?! Кинути свого звичного «іншого» і залишитися одній? Звичайно, немає. Кожна розумна дівчина знає, що чоловіки рідко звертають увагу на самотніх дам. У них спрацьовує інстинкт: навіщо вона мені, якщо нікому не потрібна.
Залишається зустрічатися з іншим, відчайдушно заздрячи і ревнуючи Його до всіх дівчат у світі.
Варіант 2
А щира дівчина, закохана в іншого, повторює: «Ах, я так ревную хлопця, але не зустрічаюся з ним»? Припустимо, що ти по-справжньому закохана в «іншого». Тоді чому звертаєш увагу на Нього? Він красивий, розумний, чарівний? Ну і що?!
Тобі подобається Діма Білан? Дуже! Ти ревнуєш його до всіх його дівчатам? Ні! Тоді чому ревнуєш Його? Зазвичай ревнують того, ту або те, що було, є або буде твоїм.
Це почуття власника не випалити ніякими психологічними трюками. Без цього почуття людина би просто не вижив у цьому світі. Моя самка! Моя печера! Мої кості! Ррррр! Не підходь! Коли гомо сапієнс отримує щось в свою власність, йому дуже не хочеться це втрачати.
Значить, ти відчуваєш Його своєю власністю. Тоді все зрозуміло. Ти ні за що нікому не віддаси свою сумочку. Навіть якщо даси поносити, то все одно в душі будеш шкодувати, стежити і ревниво нагадувати подрузі, щоб вона не забруднила, не клала всередину тістечко і не залишала в роздягальні.
При цьому ти від усього серця будеш любити «іншого» свого хлопця. Значить, Він для тебе така ж власність, як і сумочка.
Коли є почуття до колишнього
Ось ми і підійшли до розгадки. Він, просто, твій колишній! Твої почуття, твоя любов до цих пір не охолола. Вона ховається десь у закутках твоєї душі, щипає таємними сльозами, стогне рідкісними зітханнями.
Коли бачиш, як його руки, які колись обіймали тебе, стосуються інших плечей, з глибини душі піднімається не егоїзм і заздрість, а біль і образа. Як же відрізнити ці почуття, якщо заздрість, образа приносять однакові страждання і біль?
Є простий спосіб відрізнити ревнощі з-за жадібності від ревнощів по любові. Якщо тобі хочеться вбити всіх, хто на Нього претендує, то це любов. Якщо тобі хочеться вбити Його, щоб він нікому не дістався, то це егоїзм і жадібність. Ось після цього і задумаєшся, а чи любив Отелло Дездемону.
Коли немає почуттів до колишнього
Такого просто не може бути. Хоч які-то так є. Погодься, що він не сторонній невідомий чол з вулиці. У вас з ним щось було. Ви торкалися, ви змінювали один одного, ви залишали сліди в душах.
Почуття можуть бути:
- жалості, відповідальності, турботи, якщо його кинула ТИ;
- ненависті, злості, спраги помсти, якщо тебе кинув ВІН;
- подяки, дружби, якщо розійшлися за обопільною згодою.
Будь-які з цих емоцій не дадуть тобі пройти повз Нього рівно. В першому і в третьому випадку ревнощі може стати різновидом звичайної турботи. Ти напевно чула і зустрічала в житті батьківську ревнощі. Вона в принципі не погана, поки тримається в межах.
Ти, вже не люблячи, так само, як і його мама або сестра пильно присматриваешься до нової пасії свого «брата» з кращих спонукань.
Ти відчуваєш відповідальність за нього. Ревнощі в цьому випадку схожа на почуття до сумочці, яку ти все-таки вирішила подарувати подрузі, тому що тобі вона стала не потрібна.
Про те, як змусити хлопця ревнувати, читай далі.
Як змусити ревнувати колишню дівчину? Читай статтю.
Що робити
Є вірне відмінний засіб: з очей геть – з серця геть. Це ліки допоможе, якщо ти закохана в іншого хлопця, але продовжуєш здригатися при вигляді Нього.
Яким би не було минуле, зустрічалися ви з Ним чи Він просто засів у твоїй душі скалкою надії на чудо, розлучися з Ним:
- не ходи туди, де Він буває;
- зміни маршрути пересування;
- відмовся від спільних знайомих;
- викресли номер його телефону;
- порви і викинь фотографії;
- видали його адресу в інтернеті.
Для ревнощів не стане приводу і все пройде.
Якщо ви розлучилися, а почуття не пішли разом з ним, не муч себе марною ревнощами. Ти сприймаєш його своєю власністю і ревнуєш, поки у тебе немає іншого такого ж поруч.
Чесне слово, ти будеш шкодувати про втрачену сумочці, коли купиш іншу. Згадай ще одну народну мудрість: "клин клином вибивають. Поринь у нові відносини так, щоб стало колись ревнувати до старих.
Якщо твоя ревність виправдана дружніми почуттями турботи та відповідальності і до того ж не заважає йому жити, а навпаки, допомагає, то ревнуй на здоров'я. У ревнощів, як і у всьому треба знати міру.