Розлучення після народження дитини - причини, як запобігти
Розлучення після народження дитини, – досить часте явище. Але чи варто це робити? Іноді досить прикласти деякі зусилля, і сім'я буде врятована.
Психологічні причини
Проблеми адаптації
У період після народження первістка за статистикою відбувається величенна кількість розлучень. Все це пов'язано з тим, що це час для обох подружжя дуже складне: вони переживають нові емоції, відповідальність, вчаться бути батьками і т. д.
Якщо у ваших відносинах до народження малюка все було прийнятно, то постарайтеся просто перетерпіти цей період, хоч вам і здається, що любов пішла.
Почитайте запису на деяких форуми, де обговорюються такі теми. Ви переконаєтеся, що там багато люди діляться своїм досвідом того, як вони змогли подолати величезні труднощі разом і зараз живуть дуже щасливо.
Відносини з родичами
Тут, здавалося б, часто починається незрозуміле: родичі, з якими ви так легко знаходили спільну мову, які так поважали вас і вашу думку, раптом починають недвозначно натякати на те, що ви щось робите неправильно по відношенню до виховання дитини.
Будьте уважні, щоб не допустити помилок:
- не ображайтеся на них: вони старше, у них є досвід;
- не сприймайте це як критику – вони, насамперед, просто радять, як, на їх думку, буде краще;
- прислухайтеся до того, що вони кажуть – більшість з цього, дійсно, вбереже вас від помилок;
- не сперечайтеся, а просто приймайте до відома;
- не скандальте і не намагайтеся доводити свою правоту.
Різні підходи до виховання
Цих підходів може бути достатньо багато:
- м'якість матері в той час, коли батько бажає зростати дитини в строгості і навпаки;
- постійне бажання ухилитися від батьківських обов'язків;
- різні думки в догляді за дитиною (наприклад, один воліє сучасне лікування, інший – народну медицину) і ін
Який би проблема не була, її потрібно вирішувати, тому що справа може дійти до розлучення, але і неабияк зіпсувати психіку дитини надалі.
Що потрібно, щоб вирішити проблему:
- перестати тягнути мотузку на себе за різні кінці – потрібно діяти однаково;
- спокійно обговорювати всі деталі;
- поважати думку чоловіка/дружини;
- бути здатним пояснювати свою позицію і представляти докази;
- якщо і посилатися на приклади з життя, то тільки на дуже вдалі;
- вміти поступатися.
Пам'ятайте, далеко не завжди буде вдаватися знаходити компроміси, тому не виключайте, що сутички все одно будуть. Більше того, вони є в кожній сім'ї.
Сексуальні
Проблеми найчастіше виникають з наступних причин:
- післяпологове відновлення жінки (загоєння ран);
- втому і брак часу у молодої мами;
- відсутність бажання у чоловіка у зв'язку з втратою колишніх форм дружини.
Будь-яку проблему, яка викликає збої в сексуальному житті, потрібно вирішувати якомога раніше. Можливо, спільно. Залишаючи все так, як є, ви ризикуєте своїм шлюбом. Тут розпад може виникнути із-за невдоволення чоловіка або його зрад.
Як пережити розлучення безболісно? Відповіді тут.
Не варто ображатися на чоловіка, думаючи, що він недопонимает ситуацію. Така суть чоловіків – вони потребують в постійному сексуальному задоволенні.
Для початку потрібно з ним поговорити, попросити його почекати, переконавши, що скоро все нормалізується. В таких випадках не відмовляйте свого чоловіка в будь-яких способах прояву ласк.
Фінансові
Відразу після народження дитини дуже непередбачувані витрати. Добре, якщо у вас були запасені гроші «на чорний день». Так проблема не стане для вас занадто помітною.
Інша справа, якщо у вас невеликий дохід, а відстрочених сум немає: тут вам доведеться неабияк попрацювати, щоб вибратися (позичати гроші в борг, підробляти, економити на собі і т. д.). Природно, це викликає ряд скандальних ситуацій, розбіжності і непорозуміння.
Тут вам потрібно:
- спокійно обговорити необхідність всіх покупок (може, дійсно, без деяких з них можна легко обійтися);
- намагатися економити на всьому (недорогі памперси для дитини, дитячий одяг з рук, мінімальне витрачання електроенергії, складання певного меню, не передбачає великих витрат тощо);
- заздалегідь планувати свій бюджет, і, виходячи з цього, робити висновки про те, які витрати вам дозволені;
- не скупитися, якщо у вас достатньо грошей (цей «дорогий» період після народження дитини скоро все одно пройде).
Проблеми зі здоров'ям
Різні захворювання і збої в організмі матері, дитини, так і молодого батька завжди віднімають багато сил. Внаслідок цього з'являється втома, роздратування, апатія, депресія і інші неприємності, які можуть призвести до розлучення.
Для того щоб пережити цей момент необхідно:
- діяти разом;
- тимчасово залучити до допомоги батьків, близьких людей;
- всіляко намагатися позбутися від хвороб, а не пускати все на самоплив;
- заздалегідь не допускати появу недуг.
Шкідливі звички
До них можна віднести все, що здатне зруйнувати сім'ю: алкоголізм, наркоманія, нескінченні гулянки з друзями, зради і навіть бездумна трата грошей. Шкідлива звичка може бути притаманна як батькові, так і матері.
Ви можете спробувати уникнути руйнування сім'ї на цьому грунті, якщо будете:
- постійно боротися за виправлення близької людини;
- залучати сторонні сили, якщо ви не справляєтеся самі;
- щиро розмовляти з ним про те, який він завдає шкоди вашій родині, зокрема маленькій дитині;
- дати зрозуміти йому, що, якщо так буде продовжуватися, ви змушені будете розійтися.
Якщо ваші спроби не увінчалися успіхом, подумайте, чи дійсно ваша дитина від шкідливих звичок чоловіка/дружини отримує колосальний шкоду (психоемоційний, фізичний, моральний) і чи готові ви миритися з цим і надалі. Бути може, розлучення і зламає сім'ю, зате врятує два життя.
Як уникнути розлучення після народження дитини
Не скаржтеся
Вам обом зараз складно, але ви не повинні мірятися тим, хто більше втомився, або скаржитися один одному на своє нелегке життя в шлюбі.
Мислите реально: ви самі вибрали собі другу половинку і вирішили народити дитину. Так дійте, не опускаючи рук! Думки повинні бути позитивними: ви дали життя людині, ваша любов не згасла, а просто стала менш видимою через побуту і т. д.
Ось побачите, коли ви залишитеся наодинці і гарненько розважитесь (подумайте заздалегідь, як урізноманітнити ваше спільне проведення часу), то знову отримаєте заряд позитивних емоцій, які допоможуть вам йти далі разом.
Не ревнуйте
Ревнощі може виникнути до різних людей:
- представникам протилежної статі;
- родичам;
- народженому дитяті;
- друзям.
В деяких випадках вона не обґрунтована: просто зараз важкі період в житті, при якому багато речі починають виглядати в іншому світлі.
Якщо ж ви впевнені у своїх підозрах, то:
- проаналізуйте ситуацію: чому ця ревнощі виникла;
- визнайте свої помилки і попрацюйте над ними (адже в більшості випадків в причині малого прояву уваги до вашої персони, в основному, винні виключно ви);
- щиро поговоріть з чоловіком/дружиною про ваші підозри, запитайте, як ви можете виправити ситуацію (але не сандальте);
- почніть самі проявляти більше уваги коханій людині, адже все це відбувається з-за його нестачі.
Давайте відпочинок один одному
Маленький чоловічок хоч і приносить радість, проте в перший час забирає дуже багато сил. Щоб не вибитися з колії», вам обом необхідно відпочивати.
Для цього:
- почергово посидьте з малюком, поки ваша друга половинка відпочиває;
- за кожної зручної можливості залишайте дитину бабусям і дідусям;
- не відмовляйтеся від допомоги та інших близьких людей.
Пам'ятайте, що час для відпочинку все ж більшою мірою ви повинні проводити разом – парою. Інакше є ймовірність, що ви будете віддалятися один від одного все далі.
Вчіться і радьтеся
Впоратися з новонародженою дитиною дуже важко для обох батьків: одні не знають, інші забули, третім просто важко. Обов'язково в такий період прислухайтеся до порад близьких і не соромтеся запитувати самостійно.
Запитання можуть стосуватися чого завгодно:
- виховання дитини;
- вміння встигати робити кілька справ одночасно;
- взаємовідносин всередині сім'ї;
- раціонального розподілу обов'язків та ін
Головне, перш ніж запровадити нову певну систему у ваше подружнє життя, варто порадитися з чоловіком/дружиною, щоб не з'явилося явних розбіжностей. Але робити це потрібно делікатно: не говорити, що з завтрашнього дня ми робимо так-то, а питати: «Може, спробуємо так?».
Прощайте
Помилки у сімейному житті неминучі. Особливо гостра реакція на них з'являється в перший рік після народження дитини, коли психоемоційний стан трохи нестійкий.
чи Можна відновити відносини після розлучення? Відповідь тут.
Як попередити розлучення з-за свекрухи? Читай статтю.
Постарайтеся дотримуватися в цей час наступних порад:
- аналізуйте значущість помилки партнера (може, не все так страшно);
- скажіть, як ви бачите ідеальний вихід із сталася ситуації, щоб не було образ (щоб ваш партнер дійсно вчився на помилках);
- подумайте над своєю поведінкою: раптом це ви спровокували коханої людини на невірний крок;
- не виносьте ваші стосунки за межі будинку (це ваше життя, і нікому не варто знати про ваших сварку, навіть хоча б тому, що у кожної людини своя думка, і ви можете потрапити під поганий вплив співрозмовника, наприклад: «Ось він покидьок! Я б зібрала речі і відразу пішла!», «І ти простив її! Ось ти дурень...»).
Робіть все разом
Для збереження вашого єдності варто віддати переваги політиці, де ви по можливості будете робити все разом: наприклад, дружина миє посуд, а чоловік на кухні годує з пляшечки дитини.
По вихідних рекомендовано робити сімейні прогулянки, виїзди до родичів та ін. Так подружжя не віддаляються один від одного, і виникає більше взаєморозуміння в зв'язку з спільним переживанням складних ситуацій.
Слідкуйте за емоціями
Часто в сім'ях відразу після народження сім'ї подружжя починають бути неврівноваженими. З'являються постійні причіпки, скандали, претензії, порівняння обов'язків тощо, Якщо це не зупинити, ситуація буде поступово збільшуватися, адже будинок – це фортеця, а не поле битви.
Так, всю інформацію можна подавати по-різному. Наприклад, якщо дружина підходить до чоловіка і, обнявши його, ласкаво просить його в чомусь допомогти, швидше за все, він не відмовить. Але іноді, забувшись, жінки стають у позицію зі словами типу: «Так, ти сидиш з дитиною, поки я сходжу в магазин». Другий варіант відразу приречений на провал.
Коли розлучення неминучий. Юридичні аспекти
Якщо все-таки ви не змогли уникнути великої розбіжності, не поспішайте з розлученням після народження дитини. Поживіть окремо деякий час. Може, зараз у це важко повірити, але, можливо, пізніше ви обоє відчуєте, що не зможете жити один без одного.
Після того, як заяву на розлучення все ж було подано, вам належить пройти судове засідання, а може бути, і не одне. Перш за все, вам дадуть певний час на роздуми (не менше місяця), і тільки потім заслушается ваша справа.
Зверніть увагу: якщо суддя вважатиме за потрібне, він може перенести суд на певний час, не прийнявши остаточного рішення.
Сторона, у якої дитина залишається на піклуванні, має право вимагати аліменти. Також подружжя може домовитися про грошової компенсації в добровільній формі, але тоді варто підстрахуватися за допомогою розписок, щоб потім не потрапити в неприємне становище.