Літня депресія - причини, ознаки, поради психологів
20.07.2017 0

Літня депресія - причини, ознаки, поради психологів

Психологія
В закладки


Літня депресія – це не вирок. Навіть якщо вона виникає постійно з року в рік, впоратися з цією проблемою можна. Головне – розібратися в причині, а вже потім шукати виходи. Отже, робимо це разом!

Чому виникає літня депресія

Незважаючи на те, що літо – це найсвітліше час року, коли так багато можливостей для відпочинку та розваг, деякі люди залишаються незадоволеними, чому впадають у смуток.

Що ж може послужити причиною поганого настрою:

  1. Нездужання. Є категорія людей, погано переносять спеку. Вони змушені сидіти вдома від світанку до заходу. Якщо їм не вдається втекти від виснажливої спеки, то в кінці дня вони відчувають втому, дратівливість, розбитість, сонливість.
  2. Невдоволення своїм зовнішнім виглядом. Мінімум одягу відкриває деякі ділянки тіла. А якщо воно не в ідеальному стані (особисту думку), з'являється сором'язливість, затурканість, погіршується настрій.
  3. Заздрість. Часто людині здається, що всі навколо відпочивають і веселяться. Один він зайнятий роботою і повсякденними справами.
  4. Очікування дива. Особливо це стосується романтиків, адже літо, на їх думку, – це ідеальна пора знайти свою долю. І чим ближче кінець сезону, тим удрученее стан.
  5. Канікули дітей. На батьків, у яких є діти школярі або студенти, в літній час звалюється на голову ще багато турбот. Тепер їм по-іншому доведеться планувати свій день, думати, чим займати маленьких дітлахів, кому віддавати їх під нагляд, якими справами або забезпечити роботою дорослих дітей і ін480x320_nRByt2uKfUUX4OmxBm1N52VD1b2oq134-vert
  6. Погані спогади. Вони можуть бути пов'язані з втратою близької людини, нещасною любов'ю, поганим досвідом у якійсь справі і т. д.
  7. Зміна способу життя. Вчені не раз доводили корисність встановленого розпорядку дня, режиму харчування, часу сну. Влітку все змінюється. Особливо у молоді і дачників-садівників-городників.
  8. Дієти і тренажерні зали. Виснаження організму отже вже виробляється спекою, але деякі несвідомо намагаються додатково виснажити його ще й такими способами.
  9. Різке збільшення витрат. Літо – пора відпочинку, розваг, садово-городніх справ, будівельно-ремонтних робіт і багатьох інших, які передбачають витрати. Не кожен може проконтролювати відтік грошей правильно. Та й шкода іноді буває те, що збирав кілька місяців.
  10. Робота. Доводиться вставати рано вранці і повертатися пізно ввечері. Час, що витрачається на справи. З-за цього людині часто починає здаватися, що літо проходить повз нього.

Основні ознаки

Визначити наявність літньої депресії можна за такими ознаками:

  • втому;
  • млявість;
  • розбитість;
  • дратівливість;
  • сонливість;
  • апатія;
  • погіршення працездатності мозку;
  • тривожність;
  • прагнення до самотності;
  • безсоння;
  • зменшення апетиту;
  • підвищена сприйнятливість до зовнішніх факторів та ін

Важливо! Однак такі ознаки можуть свідчити не тільки про літньої нудьги, але і про наявність інших захворювань і розладів організму. Все дуже індивідуально.

480x320_yxOjHQADCms1huG1lcpyANKGnapyupsk-vert

Як уникнути. Заходи профілактики

Складайте план дня

Особливо це актуально для тих, хто погано переносить спеку або тих, кому здається, що щодня залишається дуже мало часу на відпочинок і розваги. Потрібно написати на папері даний розклад справ з позначенням необхідного для їх виконання часу (кожного окремо).

Звичайно, ви не зможете дотримуватися його ідеально точно, але все ж це вам допоможе: ви почнете правильно планувати день, виключати непотрібні справи, по можливості поєднувати дії.  

Приготуйтеся до жарких днях. Полегшити спеку допоможуть:

  • кондиціонер;
  • вентилятор;
  • тимчасовий переїзд в інше житло (до родичів, в орендовану квартиру);
  • постійні водні процедури;
  • мінімальне проведення часу на кухні за приготуванням їжі на плиті;
  • негорячая їжа, напої;
  • прогулянки по лісі, парку;
  • захоплення себе чим-небудь цікавим;
  • світловідбиваючої плівки на вікнах і багато іншого.

Не забувайте про правильний спосіб життя

Незважаючи на те, що світловий день змінився, та й ваші плани теж, не забувайте про режим дня, заняття спортом і здорове харчування:

  • Правильне ранок: пробудження в ранні години (6-8 годин), активна зарядка, душ (бажано контрастний), сніданок.
  • Неправильне ранок: пробудження ближче до обіду, після чого вже з'являється втома, небажання чого-небудь робити, і як підсумок – нічне безсоння.
депресія або неврозВідчуваєш труднощі в діагностуванні свого стану? Дізнайся про ознаки неврозу і депресії.

 

Що таке рекурентна швидкоплинна депресія? Відповідь тут.

Який успіх лікування суїцидальної депресії? Читай далі.

Заздалегідь займіться своїм зовнішнім виглядом. Якщо ви не хочете на пляжі закутуватися в рушник, згораючи від сорому, активно займіться коригуванням фігури ще у весняний час. Але завжди пам'ятайте про те, що ні одна дієта не буде так ефективна, якщо не застосовувати фізичні навантаження.2406

Поради психолога

  1. Не думайте про інших. Це вам тільки здається, що поки ви працюєте, інші стоять на пляжі, безперервно їздять в захоплюючі поїздки і постійно збираються компаніями за веселими посиденьками. Коли ви розважаєтесь, можливо, про вас говорять точно також. Якщо ви все ж думаєте, що інші проводять час цікавіше, візьміть ініціативу в свої руки і організуйте пару-трійку цікавих розваг. Не забувайте робити фото на пам'ять!
  2. Витрачайте гроші обережно. Влітку бюджет істотно економиться за рахунок зменшення споживання їжі. З урахуванням цього, порахуйте, скільки «вільних» грошей у вас повинно залишатися в місяць. Далі подумайте, яку суму ви готові віддавати на розваги в місяць/тиждень. Дотримуйтеся цих розрахунків, інакше ви просто влізе в борги.
  3. Не забувайте про сон. Нічні веселощів – це, звичайно, здорово, але захоплюватися цим не варто. Пізніше лягаючи, ви, відповідно, пізніше прокидаєтеся, з-за чого йде неправильна організація дня. Усуньте причину – виключіть наслідок – депресію.
  4. Звільнитеся від деяких обов'язків. Можливо, вас обтяжує яка-небудь домашня робота, тоді на час знайдіть їй альтернативу. Наприклад, абсолютно спокійно поки можна відмовитися від прасування певних речей, довгу готування борщу можна замінити на швидкий салат або окрошку і пр. Тоді вам більше часу залишиться на відпочинок. Якщо ж причина вашої літньої депресії пов'язана з визначеним сімейним ритуалом (наприклад, поїздка на два тижні до родичів), спробуйте від неї відмовитися – побудьте трохи егоїстом.
  5. Не відмовляйте собі у відпочинку і будьте на позитиві. Це час для вас! Як це ні сумно, але роки йдуть, а можливості можуть пропасти. Замість того, щоб ввечері відпочивати вдома біля телевізора, виїжджайте на природу, розважальні центри, збирайтеся з друзями. Веселіться і відривайтеся кожен день і влаштовуйте собі і своїм дорогим людям сюрпризи у вигляді цікавого спільного проведення часу.
  6. Рухайтеся. Якщо вам здається, що в таку спеку це нереально, поміняйте свої погляди на саму суть.

Відео: Думка фахівця

Комментарии (0)
Додати коментар
Причини депресії - у чоловіків, у жінок, у дітей та підлітків
У статті розглянуті як загальні причини депресії, так і властиві окремо чоловікам і жінкам та різним віковим періодам.
Маскована депресія - симптоми, причини, лікування
Депресивний стан може бути абсолютно непомітним для оточуючих, але відчуватися людиною на рівні фізичного нездужання і навіть виразних болю в тій чи іншій частині тіла.
Альтруїзм - що це, визначення, приклади
Походження слова «альтруїзм» пояснюється досить просто – його основою служить латинський термін «alter» («інший»).
Ажитована депресія - що це таке, симптоми, лікування
Депресія стрімко крокує по земній кулі: вона вражає людей незалежно від національності, матеріального становища та соціального статусу. Тема нашої статті –
Адекватна самооцінка - що це, у підлітків, у молодших школярів
Не можете зрозуміти, наскільки адекватна самооцінка дитини? Підводить горезвісний материнський інстинкт?! Дізнайтеся, як впоратися з проблемою, не вдаючись до допомоги