Вітамін Н: роль, користь і в яких продуктах він міститься
- Швидка навігація по статті:
- Важлива інформація про вітамін Н
- Надлишок вітаміну Н в організмі
- У яких випадках необхідно приймати вітамін Н
- Продукти з високим вмістом вітаміну Н
Якщо виражатися точно медичними термінами, вітамін Н необхідний організму людини для синтезу пуринів, які входять в структуру нуклеїнових кислот. Це дуже важливі процеси життєдіяльності. Брак біотину може бути при тривалому лікуванні антибіотиками. Знижується всмоктувальна функція кишечника, при споживанні сирого яєчного білка і шкідливі звички (куріння і алкоголізм), відбувається нестача вітаміну Н в організмі.
Важливе про вітамін Н
Цікавий факт! Якщо під час лікування не брати біотин, то незабаром шлунок дасть про себе знати. В основному це - дисбактеріоз. Під час дисбактеріозу, людина починає відчувати біль в м'язах і втому в суглобах. Дисбактеріоз веде до зниження імунітету і депресії.
І це найкоротший шлях до поганого зовнішнім виглядом. Тому що людина починає швидко худнути, втрачається колір шкіри (стає сухою) і починається її відлущування.
Пропадає не тільки апетит, але і приходить відразу до їжі зовсім. З'являється лускатий дерматит, і атрофуються сосочки мови.
У сирих яєчних білках міститься глюкопротеідамі аведін, коли, з'єднавшись, в організмі з вітаміном Н - аведін перешкоджає участі біотину в усіх хімічних процесах тканин. У цьому необхідно дотримуватися норму, яйця краще відварити, так як основна маса біотину міститься в жовтку і при варінні його вбити неможливо.
Запам'ятайте, що коли вип'єш 100 гр. горілки, з'їж тістечко або лікуєшся антибіотиками, то найголовніше - це збільшити дозу вітаміну Н.
Якщо в організмі відбувається його недостатність, то починають випадати волосся, проблеми зі шлунком (запор та діарея), з'являється неприємний запах з рота, збільшується вага і нерви на межі.
В основному при таких обставинах відразу впадають в паніку і сідають на дієту. А цього категорично робити не можна. У таких випадках необхідно переглянути свій раціон і додати в нього більше м'яса і печінки (бажано яловичої).
Якщо довгий час людина буде сидіти на консервах, чіпсах та на фастфудах, а потім придавив горілкою, жирною їжею і антибіотиками, то наші внутрішні рятувальники довго не витримують і гинуть, і в основних випадках, вони, не відновлюються. Під час білкової дієти людина повністю вбиває біотин в організмі, так як в них міститься авидин. Він знищує весь вітамін Н.
Надлишок вітаміну Н в організмі
Надлишку в біотин практично не буває. В основному, якщо індивідуально організм не переносить сам вітамін. Це люди, які страждають, задишкою, болем в грудях, кропив'янку або висипанням на шкірі. В основних випадках він виводиться разом з сечею. Якщо його трохи більше норми, то виявляється це у вигляді печії, болями біля пупка, алергічними реакціями або ж порушення шкірного покриву.
{ad1}В основному надлишок біотину не небезпечний, але це буває дуже рідко.
Показання до застосування
Перед тим, як починати приймати вітамін Н, бажано проконсультуватися з лікарем і здати аналізи, щоб знати свій діагноз. Якщо це все пройдено і всі відповіді на руках, то можна приступати до лікування. Якщо заповнити нестачу вітаміну Н одним харчуванням не виходить, дієтологи рекомендують приймати вітамінні комплекси.
Норми для всіх вже встановлені:
- для дітей - 5-12 мкг;
- для дорослих - 20-30 мкг.
Але в лікувальних цілях норми збільшують за призначенням лікаря. Тому, що кожна проблема вимагає своєї норми біотину. У жіночої статі його набагато менше і їм потрібно приділити особливу увагу, тому, що дефіцит біотину в організмі, як вище було сказано, закінчується в основному нервовим зривом, дратівливістю і депресією.
Коли необхідно приймати вітамін Н
Вітамін Н призначають у таких випадках:
- Якщо у людини апатія, пропав апетит, синдром втоми, лущення шкіри, випадіння волосся і т. Д.
- Втрачений біотин під час нервового зриву, стресів, неправильного харчування і тривалого лікування.
- Якщо потрібно відновити цукор в крові.
Але саме головне не перестаратися в лікуванні.
Продукти харчування багаті вітаміном Н
Вітамін Н міститься в таких продуктах:
- У молочних продуктах.
- Бобові культури.
- Печінка, нирки і серце (субпродукти).
- Яловичина.
- Яйця.
- Мал.
- Шпинат.
- Пивні дріжджі.
- Капуста.
Чим більше починаєте приймати в їжу ці продукти, тим швидше можна підвищити в організмі вітамін Н.
Вітамін Н міститься, в таких напоях як:
- Молоко.
- Кефір.
- Йогурт.
Лікарі радять у міру сил і можливостей, вирощувати фрукти і овочі у себе на городі. Тому, що поки вони доїдуть до того самого супермаркету, вони втратять вже багато своїх вітамінних якостей.
При приготуванні продуктів, для більшого збереження вітамінів, бажано проварювати в емальованій каструлі з найменшою кількістю води і накритою кришкою. Тому, що всі вітаміни залишаються у воді.
Якщо це овочі, то перед варінням їх намочіть і покладіть в оптимально гарячу воду і відразу накрити кришкою, і тільки вона закипить, під каструлею зменшити вогонь і варити до готовності. Якщо овочі соковиті і при варінні пускають багато соку, то їх бажано варити у власному соку.
Продукти з високим вмістом вітаміну Н
Вітаміни надходять в організм не тільки з сонячними променями, продуктами харчування, а й з органічної косметикою.
Збільшити в організмі вітамін Н можна багатьма продуктами харчування:
- Яловичі нирки і печінку.
- Яйця і молочні продукти. Запам'ятайте, що біотину багато в жовтку, а в білку присутня авидин, який не дає йому добре освоїтися в організмі. У молочних продуктах його також багато. Але щоб не сильно навантажувати організм, обов'язково вживайте кисломолочні продукти.
- морква містить не тільки вітамін Н, а й ще цілий вітамінний комплекс. Щоранку склянку свіжого соку підвищить не тільки вітаміни, але і настрій.
- Вівсяні пластівці і гречана каша добре впливають на шлунок і кишечник, а значить, допомагають засвоїти вітамін Н.
Бережіть себе і будьте здорові!
(Box type = "shadow»)Не пропустіть найпопулярніші статті рубрики:
- Чистотіл. Корисні властивості і протипоказання застосування чистотілу. Рецепти з чистотілом.
- Як швидко і спокійно заснути, якщо турбує безсоння.
- Ортопедичні подушки. Зручність, якість, здоровий сон. Як вибрати правильну ортопедичну подушку.
- Коліт кишечника. Симптоми і лікування у дорослих.
{/ Box}