
Правильне лікування заїду в куточках губ. Ліки і народні методи
Лікування заїду в куточках губ вимагає ліки, яке здатне усунути виниклу проблему і запобігти її повернення. Ця проблема не тільки естетичного характеру, вона є сигналом існуючих неполадок всередині організму, на який не можна не звертати уваги.
- Швидка навігація по статті:
- Що таке заєда
- Причини виникнення
- Чим і як лікувати
- аптечні засоби
- народні методи
- Симптоми і діагностика заїду
- Заїди у дітей
- Якщо потрібно позбутися від заїду негайно
- профілактика захворювання
- дієта
- Відгуки
Що таке заєда
Ангуліт або Ангулярний стоматит в народі називають заїдами. Виникає ця проблема в куточках губ і має вигляд мікроскопічних тріщин, які доставляють досить сильні болі, особливо в тих випадках, коли доводиться широко розкривати рот.
У разі, коли за єду не лікують, перебіг хвороби лише поглиблюється, на ураженому місці можуть з'являтися виразки і скоринки.
Причинами, що викликають появу заед, є гриби роду Кандида або стрептококова інфекція, внаслідок чого існує поділ заед на два підвиди:
- Стрептококові: найчастіше виявляється у дітей, спочатку вони мають вигляд міхура, після розкриття якого видно невелика ерозія. Вони мають здатність покриватися скоринкою через пару годин після видалення.
- Кандидамикотический: мають вигляд яскраво-червоною ерозії, найчастіше з невеликим нальотом сіруватого відтінку. Скоринка на них не утворюється, найчастіше тріщинка прикрита частиною шкіри.
Причини виникнення заїду
Для того щоб правильно підібрати ліки, які допоможуть в лікування заїду, що виникають в куточках губ, потрібно розібратися в причинах, що вплинули на їх виникнення.
Зверніть увагу! Виникнення заїду може бути пов'язано з частим облизування губ на вітрі або морозі, порушеним прикусом, пошкодженнях шкіри губ у стоматолога, при використанні брудного посуду і недотриманні правил особистої гігієни або з інших причин.
Це тільки зовнішні причини, але досить часто заїди виникають через те, що в організмі йде якийсь патологічний процес, а пошкодження слизової стає проявом цього:

- погана робота імунної системи організму. Напевно, найпоширеніша причина виникнення заїду. Найчастіше такий процес виникає в період дефіциту вітамінів, навесні, коли організм ослаблений відсутністю сонця і якісного харчування після тривалої зими;
- проблеми органів шлунково-кишкового тракту. Іноді заїди є сигналом того, що шлунок або кишечник людини функціонує неправильно;
- алергічні реакції різної етіології. Причини можуть бути самі різні, але однією з найпоширеніших алергій, які можуть викликати виникнення заїду, є реакція на фтор, що входить до складу зубної пасти;
- наявність в організмі бактеріальної інфекції. Придбати її можна шляхом передачі від хворої людини до здорової, через обійми, поцілунки і спільний посуд;
- цукровий діабет. Виникнення заїду стає реакцією ослабленого організму, на прийом сильнодіючих ліків, в тому числі і антибіотиків;
- вагітність. На тлі того, що всі сили організму спрямовані на зростання і розвиток дитини, захисні його функції послаблюються, внаслідок чого і виникають заїди.
Чим і як лікувати заїди
Починаючи лікування заїду в куточках губ, ліки, які здатні швидко позбавити від цієї неприємної проблеми, потрібно застосовувати відразу після виникнення перших симптомів ураження слизової оболонки ротової порожнини. Якщо дозволити хвороби перейти в хронічну форму, лікуватися доведеться довше і серйозніше.
Аптечні засоби при лікуванні заїду
Традиційно, починаючи лікування заїду в куточках губ, ліки застосовуються в наступному порядку:
1. Спочатку потрібно почати боротьбу з інфекцією, що викликала поява цієї неприємності:
- якщо заїди викликані наявністю в організмі людини грибка, то застосовують еритроміцинову або ртутну мазі;

- в разі якщо заїди мають стрептококову основу, доцільно застосовувати тетрациклінової мазь, Стоматидін, метрогил дента, тетрациклінової мазь.

2. Паралельно з використанням зовнішніх коштів, слід застосовувати антибактеріальні засоби, спрямовані на знищення грибка в організмі, такі як, клотримазол, ністатин, леворин.

3. Окремо слід наголосити на необхідності застосування місцевих, підсушують і дезінфікуючих засобів: Теймурова пасту, фукорцин, зеленку.

4. Після згладжування гострого періоду захворювання, має сенс обробляти уражену ділянку маззю Бепантен, здатної швидко і якісно загоювати слизову рота.
{ad1}
Народні методи в лікування заїду
Ліки, що застосовуються для лікування заїду в куточках губ, не завжди є можливість застосовувати через існуючі протипоказань або інших причин. У цьому випадку на допомогу може прийти народна медицина, яка пропонує багате розмаїття рецептів, що сприяють швидкому позбавленню від цього неприємного симптому.
Рецепт №1: потрібно подрібнити волоські горіхи, потім додати до них натуральний мед і молоко. Всю суміш необхідно ретельно збити за допомогою блендера, після чого вона повинна настоятися протягом 15 хвилин.

Отриманий засіб потрібно наносити на ватний диск і прикладати до ураженого ділянці шкіри, найкраще робити такі аплікації на ніч. Як правило, всі симптоми проходять вже після другого застосування цього чудо-засоби.
Рецепт № 2: ця суміш готується за допомогою подрібнення моркви, змішаної з ошпарений окропом двох листочків алое. Після подрібнення отриманої суміші за допомогою блендера, потрібно додати до неї 2 столові ложки натурального оливкового масла, сік лимона і 1 чайну ложку соди.
Отриманою сумішшю протирають уражену ділянку шкіри тричі, протягом доби.
Важливо знати! Описані вище суміші сприяють повного усунення інфекції з поверхні рани, пом'якшують шкіру і сприяють швидкому загоєнню. Завдяки натуральності інгредієнтів, такі суміші можна застосовувати навіть вагітним жінкам і маленьким дітям.
В тому випадку якщо заїди тільки з'явилися, можна застосувати народні експрес-методи, які дозволять швидко видалити їх з поверхні шкіри:

- аплікації розтертих зубчиків часнику;
- припікання борним спиртом;
- примочки з використанням вушної сірки;
- полоскання термальною водою;
- промивання господарським милом.
Симптоми і діагностика заїду
Заїди в куточках губ, з'являються не раптово, а поступово. Вчасно розпочате застосування ліків і грамотне лікування допомагають швидко впоратися з цією неприємністю.
Заїди в куточках губ формуються наступним чином:
- поява легкого почервоніння в куточку рота;
- почервоніння трансформується в тріщинку, яка завдає хворому сильний дискомфорт і болі;
- шкіра навколо тріщини починає червоніти;
- з розвитком захворювання можуть з'явитися мокнучі бульбашки, з гнійним вмістом;
- виходячи із пляшечки, гній провокує підсихання кірочок, які травмуються, і процес починається спочатку.
Для того щоб своєчасно почати лікування заїду, потрібно провести правильну діагностику, яка допоможе підібрати ефективні ліки проти заїду в куточках губ. Саме тому важливо звернутися до лікаря, щоб виявити збудника.

Для цього з ураженої ділянки береться зішкріб. Незайвим буде здати загальний аналіз крові, щоб перевірити рівень гемоглобіну і цукру.
В особливо серйозних випадках можуть знадобитися такі додаткові дослідження:
- консультації терапевта, гематолога, стоматолога та ендокринолога;
- взяття мазка з ротової порожнини;
- здача біохімічного аналізу крові;
- здача крові на сифіліс.
Заїди у дітей
При виникненні у дітей відповідних симптомів, потрібно вчасно починати лікування заїду в куточках губ.
Ліки, які використовуються у дорослих, у дітей потрібно застосовувати з особливою обережністю, в ідеалі - після консультації з лікарем.

Поява такої проблеми, як заїди, досить характерно для дітей, цьому сприяють такі передумови:
- Досить слабкий імунітет, який насилу протистоїть новим інфекціям.
- Недотримання основних правил гігієни.
Для того щоб запобігти розвитку ангуліта в дитячому віці, потрібно обов'язково додавати в щоденний раціон дитини такі продукти як молоко, свіжі овочі і фрукти. А ось від солодощів слід на деякий час утриматися.
Обережно! Діти мають звичку видаляти з особи підсохлі скоринки: потрібно пояснити дитині, що робити цього не слід, тому що під скоринкою знаходиться незагоєні ранка, яка, після видалення захисної скоринки, може знову інфікуватися і запалитися.
Якщо потрібно позбутися від заїду негайно
Часто відбувається така ситуація, що заїди в куточках губ виникають в зовсім невідповідний час, коли починати лікування і застосовувати ліки немає можливості. У цьому випадку, на допомогу приходить народна медицина.

Засобом, яке здатне швидше за все позбавити людину від заїду на губах, вважається відвар з пелюсток троянд, варення з цієї квітки або рожеве масло. Його потрібно наносити на куточки губ, з моменту виникнення захворювання.
Непогано зарекомендували себе в лікуванні заїду прополіс і бджолиний віск, а також масло обліпихи, застосовуються ці кошти у вигляді примочок і втирання.
профілактика захворювання
Важливо дотримуватися заходів профілактики для запобігання виникнення та подальшого лікування заїду в куточках губ. Ліки, які використовуються для їх лікування, не завжди нешкідливі, і регулярне їх застосування користі організму не додасть. Тому потрібно ретельно дотримуватися таких правил:

- Використання гігієнічної помади для губ в вітряну погоду і в сезон холодів.
- Вживання в їжу продуктів, багатих на вітаміни групи А і Е: оливкового масла, горіхів, капусти, вівсянки.
- Восени і навесні обов'язковий прийом вітамінів.
- Регулярна (раз в три місяці) заміна зубної щітки.
- Заборона на використання чужих предметів особистої гігієни.
Дієта і зміна раціону
При наявності заїду в куточках губ має сенс переглянути власний раціон, потрібно збільшити вживання:

- вітамінів групи В, що містяться у висівках, неочищеному рисі, авокадо і горіхах;
- м'яса птиці, сирів, жовтків курячого яйця;
- вітамінів груп Е: капусти, кукурудзи, бобових культур;
- молочних продуктів;
- хліба грубого помелу;
- свіжих фруктів і овочів.
Вживання ж солодкого, гострого і солоного варто обмежити, хоча б на період лікування.
Підводячи підсумки, слід зазначити, що заїди, що виникають в куточках губ, вимагають негайно розпочатого лікування, заснованого на застосуванні сучасних ліків, в поєднанні з народними методами. Особливо важливо своєчасно звернутися до лікаря, щоб знайти і усунути причину виникнення такого неприємного захворювання, як заїди на губах.
Здоров'я вам і краси.
Як лікувати заїди в куточках губ і чому вони з'являються, розповість Е. Малишева:
Відео про лікування заїду і тріщин в куточках губ:
Нарешті, як лікувати заїди в домашніх умовах:
Відгуки



