Заїди в куточках рота, причини і лікування
Заїди на губах частіше турбують дітей, однак і дорослим іноді доводиться стикатися з такою проблемою.
Тріщини в куточках губ, гнійники не просто псують ваш зовнішній вигляд, але викликають і свербіж, а він приносить відчутний дискомфорт.
Заїди роблять для жінок задачу нафарбувати губи майже нездійсненним, болючою, та й розмовляти боляче.
А при вживанні кислої, гострої та солоної їжі больові відчуття посилюються. У запущених випадках заїди можуть переростати в кровоточать маленькі виразки або покриватися кіркою.
Заїди в куточках рота, причини появи
Ранки в куточках губ можуть виникати по безлічі причин:
- Травми. Іноді після відвідин стоматолога виникають заїди. Відбувається це тому, що лікар використовує в процесі роботи агресивні інструменти (наприклад, дзеркало для огляду ротової порожнини), які пошкоджують куточки губ. Якщо ж стоматолога доводиться відвідувати досить часто, ранки просто не встигають повністю зажити.
Втім, причина нерідко полягає і в постійному використанні знімних зубних протезів, а також у випадках, якщо губи сухі і ви відкриваєте рот занадто широко (при крику, сміху, зевании і т.п.).
- Погодні умови та алергічні реакції. Можливо, ви ще не знаєте, але навіть така дрібниця, як помада або зубна паста часом стають причиною виникнення тріщин на губах.
Вся справа в неправильно підібраних продуктах, що викликають алергічні реакції. Втім, занадто вітряна або ж посушлива погода теж стають приводом для настільки неприємного освіти.
- Шкідливі звички. Курять, що вживають алкоголь або часто облизують губи люди мимоволі піддають куточки своїх губ термічним і механічним несприятливих впливів, в результаті чого і утворюються тріщини.
А якщо ви ще й любите часто тримати в роті олівці або ручки, то тим більше ризикуєте заразити порожнину рота мікробами. Що стосується непомірного вживання алкоголю, дана звичка сильно послаблює людський організм, тому загострюються загальні захворювання, протягом яких нерідко відбивається на стані саме губ.
- Часом у туберкульозних хворих теж зустрічаються подібні проблеми, то є туберкульозні заїди, проте вони є наслідком самого захворювання.
- Кандидоз куточків рота - друга за популярністю причина появи заїду (по-іншому їх ще називають дріжджовими заїдами).
Такі захворювання, як цукровий діабет, ГРЗ, патології шлунково-кишкового тракту, різні хвороби крові та інші хвороби сприяють розмноженню патогенних грибків, отже, тягнуть за собою появу тріщин.
{ad1}Не менш небезпечні і гіповітаміноз, тривалий прийом гормональних препаратів або антибіотиків, інших ліків, які знижують ваш імунітет.
- Інфекції. При наявності хронічної травми куточків рота дуже важливо дотримуватися гігієни ротової порожнини.
Якщо ж ігнорувати дане правило, то на додачу до травми виникає бактеріальна інфекція. Природно, ангулярного тріщини настільки неохайного людини стороною не оминуть.
- Інші причини. Сюди відносяться загальні захворювання організму і гіповітаміноз. Люди з ендокринними захворюваннями або ВІЛ-інфекції схильні до розмноження шкідливих мікроорганізмів (як правило, дріжджових грибків), а в цьому випадку до появи ангулярного хейлита недалеко.
Крім того, за єду можуть бути симптомом анемії, яка виникає через дефіцит заліза в організмі.
- Гіповітаміноз є брак вітаміну В2, при якій підвищується ризик виникнення тріщин в куточках губ. Необхідно розуміти, що гіповітаміноз може виникнути не тільки через недостатнє вживання їжі, багатої вітаміном В2, а й через його погане всмоктування в організм, що цілком ймовірно при різних захворюваннях кишечника або шлунка.
Заїди в куточках рота, лікування
1. Спробуйте позбутися від проблеми, використовуючи або просто термальну воду, або гігієнічну помаду, засновану на ній. Змастіть помадою або окропити невеликою кількістю води уражені ділянки, і повторюйте дану процедуру мінімум тричі на день.
2. Непоганим засобом в позбавленні від тріщин на губах вважається розчин вітамінів А і Е, яким потрібно змащувати губи. Виручать і примочки з настоїв різних трав - череди, ромашки, календули і так далі. А щоб пом'якшити заїди, змащуйте куточки губ вершковим маслом або хоча б рідким медом.
3. Якщо віджати сік з кімнатної рослини під назвою каланхое (точніше, з його листя) або свіжого листя і стебел подорожника, чистотілу, то отриманим соком можна протирати заїди. Якщо ніяких перерахованих рослин у вас вдома немає, тоді візьміть розрізану часточку часнику і протріть тріщини нею.
4. В аптеці продаються дієві препарати, що дозволяють боротися з ангулярного хейлітом - наприклад, мазі Левоміколь, Д-Пантенол і Тетрациклінова мазь, але є і паста Теймурова, яка теж ефективна. До слова, тетрациклінова очна мазь вважається однією з найефективніших і при цьому недорогих. Потрібно лише постійно змащувати цим засобом ранки на губах протягом трьох днів, після чого вони повинні повністю зажити.
5. Напевно в аптеках вам зустрічалися цинкова мазь і паста. Перша для лікування заїду точно не підійде, а ось пасту рекомендується придбати і наносити її перед сном. Цинкова паста володіє відмінним підсушують і дезинфікуючим ефектом, проте користуватися нею необхідно тільки в домашніх умовах.
Профілактика появи заїду
Чи подобається вам мучитися від заїду в куточках губ, лікування яких, часом, може затягнутися на тривалий час? Ні? Тоді чому б не вжити заходів профілактики?
В першу чергу, подумайте про своє імунітет. Почніть вживати корисну їжу, дотримуйтесь правильне харчування і позбудьтеся від шкідливих звичок (хоча б не курите на голодний шлунок).
Ніколи не користуйтеся помадами своїх подруг або знайомих, тому що чужа помада може викликати у вас алергію, а то і зовсім подарувати патогенні бактерії.
Доглядайте за своїми губами і обов'язково проходите огляд лікаря з метою профілактики.