Тріщини в куточках губ
Тріщини на губах - явище малоприємне. Помічено, що частота появи тріщин на губах збільшується при обвітренні або пересиханні губ в зимово-весняний період.
Чи справді сезонність є причиною появи тріщин в куточках губ (Заїди)? І як захистити себе і позбутися від них?
Адже зима не за горами, а потріскані куточки губ часто приносять не тільки естетичне незручність, але і викликають свербіж, почервоніння, болючий дискомфорт при розмові або поцілунку.
Основні причини утворення тріщин в куточках губ.
Ключовою причиною тріщин в куточках губ є нестача вітамінів, зокрема - вітамінів А, Е, В2. Зрозуміло, що основний період авітоміноз - зимово-весняний період, що пояснює своєрідну «сезонність» даної проблеми.
Дефіцит гемоглобіну, цинку і заліза в організмі також проявляється сухий, обвітреної, потрісканою шкірою губ.
Поява тріщин може свідчити про неправильну гігієну порожнини рота, або наявності інфекційного / грибкового збудника на зубах / яснах або алергією на зубну пасту або помаду, а ще вони можуть сигналізувати про те, що є проблеми з кишечником.
Губи можуть тріскатися у дорослих, і у дітей, у чоловіків і жінок. По суті, ніхто не застрахований від цього. Тому важливо не тільки позбутися від цієї напасті, але і захистити себе від рецидиву.
Запобіжні заходи
Якщо проблема потрісканих губ стосувалася Вас раніше, знайте, «облизування» губ на вітрі, морозі або взагалі на вулиці, сильно погіршує ситуацію, що склалася.
Візьміть за правило користуватися гігієнічною помадою або бальзамом для губ.
Спеції, кислі, солоні і гострі продукти дуже уповільнюють процес загоєння ран на губах.
Майте на увазі, що потріскування губ може передаватися через рушник, спільний посуд, поцілунок (при ослабленому імунітеті і «грибковому» характер проблеми).
{ad1}Як позбутися від тріщин в куточках губ?
Шляхи вирішення цієї проблеми лежать в аналізі причин. Якщо поява тріщин - причина авітоміноз, вживайте в їжу вітамінні продукти. Рекомендовані: зелені овочі, капуста, горіхи, гранати, персики, свинина і баранина, гречка, вівсянка.
Допоможуть і народні рецепти, якими поділитися з Вами Комора Краси. Але якщо причина подібного стану губ криється в грибкове захворювання або наявності інфекції (при цьому рани незагойні, кровоточать, покриваються корочками), в такому випадку краще звернутися до лікаря.
Народні рецепти від тріщин в куточках губ
При перших ознаках тріщин на губах можна скористатися натуральним вершковим маслом або медом. Губи змащують на ніч. Такий спосіб піде на користь навіть здоровій шкірі губ. Адже поживні, пом'якшуючі властивості масла і меду м'яко і дбайливо доглядатимуть за шкірою протягом декількох годин Вашого сну.
Ну а для пошкоджених, потрісканих куточків губ підійдуть такі рецепти:
- Сік алое запобіжить поява тріщин на губах.
Листя кімнатної рослини охолоджують в холодильнику, очищають, ретельно подрібнюють і вичавлюють сік. Натуральним соком куточки рясно змащують 2-3 рази на день.
За старих часів для виліковування губ застосовували і сік подорожника. На жаль, сучасна екологія не дозволяє довіряти таким рецептом, не дивлячись на цілющу силу листа подорожника. В якості альтернативи можна скористатися соком свіжого огірка.
- Рослинні масла для губ.
Добре підійдуть для догляду за пошкодженою шкірою губ рослинні масла персикових кісточок, авокадо, шипшини, обліпихи. Для якнайшвидшого загоєння губ, в оліях рекомендують розчиняти по кілька крапель вітамінів А і Е (в олії).
- Трави захистять губи від тріщин.
Компреси з лікувальних трав допоможуть прискорити регенерацію клітин і відновити здоров'я шкіри губ. Для цих цілей застосовується міцний відвар з квіток ромашки, листя шавлії, череди, чистотілу.
- Кисломолочні продукти для губ.
Кисломолочні продукти, що містять ацидофільні бактерії (кефір, йогурт) мають загоюючими властивостями. Крім того, попити такі продукти буде просто корисно для загального стану організму.
Серед «професійних» лікарських засобів перевагу можна віддати мазі Вишневського або левомиколь, риб'ячому жиру, стрептоциду, розтертого в порошок.