Куточки рота тріскаються - чому? Як це прибрати?
Куточки рота тріскаються і червоніють - досить часта і неприємна проблема, що стосується жінок, чоловіків і навіть дітей. Сайт ilady.kharkiv.ua не залишив дану тему без уваги, так як піклується про твоє здоров'я.
Куточки рота тріскаються
Тріщини, які утворюються в куточках рота, називають заїдами. Вони з'являються не відразу: спочатку утворюється маленька ранка, яка, через деякий час, розростається і перетворюється в тріщину. Ця недуга не можна назвати окремою хворобою. Швидше, це наслідки інших захворювань, які здатні послабити імунітет нашого організму. Заїди заподіюють дискомфорт, адже при прийомі їжі і спробі просто посміхнутися виникає біль.
Тріскаються куточки рота: причини
Такі тріщини можуть утворитися в будь-який час року. У поранених місцях виникає свербіж і печіння. Неможливо довгий час мучиться від цих хворобливих відчуттів. Для того щоб здолати цю недугу, необхідно з'ясувати: чому тріскаються куточки рота? Факторами можуть стати:
- Недобір вітамінів класу В у організмі. Цей вітамін міститься в мигдалі, овочах зеленого кольору, помідорах, печінки, яловичині, молочних продуктах, картоплі;
- Дефіцит заліза в організмі, що призводить до анемії. Слід додати в раціон ось такі продукти: гречку, квасолю, горіхи, темний шоколад, фрукти та м'ясні продукти;
- Депресії, стреси, невдоволення - подібні стани можуть стати поштовхом для утворення тріщин в куточках рота;
- Негода: спека, мороз, сильний вітер;
- Проблеми, пов'язані з кишечником. Кишкові палички є в організмі кожної людини. Їх чисельність повинна збігатися з нормою. Коли ця норма збільшується, то починають виділятися токсини. Так ось заїди - це реакція на ці токсини;
- Алергічна реакція на який-небудь предмет, продукт харчування, зубну пасту та інше;
- Недотримання правил гігієни. При чищенні зубів ти не тільки позбавлятися від зубного нальоту, а й від інфекцій, які можуть з'явитися приводом утворення тріщин в куточках рота;
- Неправильне носіння зубних протезів.
Сайт 6tu4ka.ru настійно закликає не сумувати, запастися терпінням і приступити до рішучих дій.
Куточки рота тріскаються не завжди через зовнішніх чинників - можливо, організму чогось не вистачає
Тріскаються куточки рота: що робити?
Не варто затягувати з цією проблемою, інакше на місці тріщин можуть утворитися кірки і виразки. Якщо не виходить самостійно виявити фактори виникнення заїду - потрібно звернутися до фахівця. Після виявлення причини - залишається приступити до лікування тріщин в куточках рота.
Якщо ти плануєш позбутися тріщин назавжди, то для початку варто урізноманітнити свій раціон продуктами, що містять вітаміни, мікроелементи і мінерали.
Коли тріскається шкіра в куточках рота, слід зняти запалення і відновити функцію відновлення клітин шкіри. Для цього хворі місця потрібно змащувати лікарськими препаратами. Ними можуть бути:
- Вода термальна;
- Помада гігієнічна;
- Вітаміни А і Е у вигляді розчинів;
- Такі мазі, як «Левоміколь», «Мазь Вишневського», «Ируксол»;
- Настої шавлії, ромашки, череди і чистотілу. Їх застосовують в якості примочок;
- Масло авокадо, чайного дерева, обліпихи, шипшини, льону. Вони прекрасно пом'якшують і загоюють ранки.
При лікуванні цієї недуги можна звернутися до народних засобів, які легко виготовити вдома. Наведемо приклад одного дуже простого рецепту. Тобі знадобиться:
- мед - 2 ст.л .;
- жир свинячий - 1 ст. л.
Мед перемішати зі свинячим жиром. Готову суміш тримати в холодильнику. Цим складом просочувати ранки 3 рази в день слідом за прийомом їжі.
Сік часнику і подорожника також сприяє загоєнню тріщин.
Можливо, проблема, пов'язана з растрескиванием губ в куточках рота - це особливість прикусу. Для виправлення прикусу потрібно вдатися до послуг ортодонта. Завдяки нескладної операції, що проводиться в таких випадках, можна буде забути про ранках назавжди.
Бувають ситуації, коли заїди утворюються підозріло часто. Варто звернути увагу на наступні ознаки, які повинні тебе насторожити:
- занадто суха шкіра біля рота;
- мішки під очима;
- погіршується самопочуття.
Швидше за все, у людини з такими симптомами є серйозні захворювання. Ні про яке самолікування тут не може бути й мови. Тільки кваліфіковані лікарі зможуть вчасно виявити захворювання і призначити лікування.
Запобігання тріщин в куточках губ
Погодься, що краще постаратися не допускати утворення заед, ніж згодом їх лікувати. Так що профілактика - це дуже важливо і потрібно. Отже, що ж необхідно робити, щоб захистити себе від цієї недуги:
- Забезпечити організм потрібною кількістю рідини, особливо в негоду;
- Відмовитися від манери облизувати губи;
- Користуватися гігієнічною помадою;
- Використовувати будинку зволожувачі повітря в сезон опалення;
- Наносити на губи живильний крем або масло мигдалю після водних процедур;
- Оберігати губи від морозів.
Наостанок хочеться нагадати, що самолікування не завжди приводить до успіху. Упевненості в тому, що ти вірно діагностіруешь захворювання, немає. Адже заїди можуть бути всього лише симптомами іншого, більш серйозного недуги. Тому краще покластися на лікарів і спільно вирішувати завдання потрісканих куточків рота. Всім міцного здоров'я!
Лозівському Олена - спеціально для сайту ilady.kharkiv.ua