Куточки рота тріскаються - чому? Як це прибрати?
03.02.2018 0

Куточки рота тріскаються - чому? Як це прибрати?

Різне
В закладки


Куточки рота тріскаються і червоніють - досить часта і неприємна проблема, що стосується жінок, чоловіків і навіть дітей. Сайт ilady.kharkiv.ua не залишив дану тему без уваги, так як піклується про твоє здоров'я.

Куточки рота тріскаються

Тріщини, які утворюються в куточках рота, називають заїдами. Вони з'являються не відразу: спочатку утворюється маленька ранка, яка, через деякий час, розростається і перетворюється в тріщину. Ця недуга не можна назвати окремою хворобою. Швидше, це наслідки інших захворювань, які здатні послабити імунітет нашого організму. Заїди заподіюють дискомфорт, адже при прийомі їжі і спробі просто посміхнутися виникає біль.

Тріскаються куточки рота: причини

Такі тріщини можуть утворитися в будь-який час року. У поранених місцях виникає свербіж і печіння. Неможливо довгий час мучиться від цих хворобливих відчуттів. Для того щоб здолати цю недугу, необхідно з'ясувати: чому тріскаються куточки рота? Факторами можуть стати:

  • Недобір вітамінів класу В у організмі. Цей вітамін міститься в мигдалі, овочах зеленого кольору, помідорах, печінки, яловичині, молочних продуктах, картоплі;
  • Дефіцит заліза в організмі, що призводить до анемії. Слід додати в раціон ось такі продукти: гречку, квасолю, горіхи, темний шоколад, фрукти та м'ясні продукти;
  • Депресії, стреси, невдоволення - подібні стани можуть стати поштовхом для утворення тріщин в куточках рота;
  • Негода: спека, мороз, сильний вітер;
  • Проблеми, пов'язані з кишечником. Кишкові палички є в організмі кожної людини. Їх чисельність повинна збігатися з нормою. Коли ця норма збільшується, то починають виділятися токсини. Так ось заїди - це реакція на ці токсини;
  • Алергічна реакція на який-небудь предмет, продукт харчування, зубну пасту та інше;
  • Недотримання правил гігієни. При чищенні зубів ти не тільки позбавлятися від зубного нальоту, а й від інфекцій, які можуть з'явитися приводом утворення тріщин в куточках рота;
  • Неправильне носіння зубних протезів.

Сайт 6tu4ka.ru настійно закликає не сумувати, запастися терпінням і приступити до рішучих дій.

куточки рота тріскаються

Куточки рота тріскаються не завжди через зовнішніх чинників - можливо, організму чогось не вистачає

Тріскаються куточки рота: що робити?

Не варто затягувати з цією проблемою, інакше на місці тріщин можуть утворитися кірки і виразки. Якщо не виходить самостійно виявити фактори виникнення заїду - потрібно звернутися до фахівця. Після виявлення причини - залишається приступити до лікування тріщин в куточках рота.

Якщо ти плануєш позбутися тріщин назавжди, то для початку варто урізноманітнити свій раціон продуктами, що містять вітаміни, мікроелементи і мінерали.

Коли тріскається шкіра в куточках рота, слід зняти запалення і відновити функцію відновлення клітин шкіри. Для цього хворі місця потрібно змащувати лікарськими препаратами. Ними можуть бути:

  1. Вода термальна;
  2. Помада гігієнічна;
  3. Вітаміни А і Е у вигляді розчинів;
  4. Такі мазі, як «Левоміколь», «Мазь Вишневського», «Ируксол»;
  5. Настої шавлії, ромашки, череди і чистотілу. Їх застосовують в якості примочок;
  6. Масло авокадо, чайного дерева, обліпихи, шипшини, льону. Вони прекрасно пом'якшують і загоюють ранки.

При лікуванні цієї недуги можна звернутися до народних засобів, які легко виготовити вдома. Наведемо приклад одного дуже простого рецепту. Тобі знадобиться:

  • мед - 2 ст.л .;
  • жир свинячий - 1 ст. л.

Мед перемішати зі свинячим жиром. Готову суміш тримати в холодильнику. Цим складом просочувати ранки 3 рази в день слідом за прийомом їжі.

Сік часнику і подорожника також сприяє загоєнню тріщин.

Можливо, проблема, пов'язана з растрескиванием губ в куточках рота - це особливість прикусу. Для виправлення прикусу потрібно вдатися до послуг ортодонта. Завдяки нескладної операції, що проводиться в таких випадках, можна буде забути про ранках назавжди.

Бувають ситуації, коли заїди утворюються підозріло часто. Варто звернути увагу на наступні ознаки, які повинні тебе насторожити:

  • занадто суха шкіра біля рота;
  • мішки під очима;
  • погіршується самопочуття.

Швидше за все, у людини з такими симптомами є серйозні захворювання. Ні про яке самолікування тут не може бути й мови. Тільки кваліфіковані лікарі зможуть вчасно виявити захворювання і призначити лікування.

Запобігання тріщин в куточках губ

Погодься, що краще постаратися не допускати утворення заед, ніж згодом їх лікувати. Так що профілактика - це дуже важливо і потрібно. Отже, що ж необхідно робити, щоб захистити себе від цієї недуги:

  1. Забезпечити організм потрібною кількістю рідини, особливо в негоду;
  2. Відмовитися від манери облизувати губи;
  3. Користуватися гігієнічною помадою;
  4. Використовувати будинку зволожувачі повітря в сезон опалення;
  5. Наносити на губи живильний крем або масло мигдалю після водних процедур;
  6. Оберігати губи від морозів.

Наостанок хочеться нагадати, що самолікування не завжди приводить до успіху. Упевненості в тому, що ти вірно діагностіруешь захворювання, немає. Адже заїди можуть бути всього лише симптомами іншого, більш серйозного недуги. Тому краще покластися на лікарів і спільно вирішувати завдання потрісканих куточків рота. Всім міцного здоров'я!

Лозівському Олена - спеціально для сайту ilady.kharkiv.ua

Комментарии (0)
Додати коментар
Врослий ніготь на нозі, лікування, профілактика і причини
Проблема вростання нігтя знайома багатьом людям. Це захворювання пов'язане з тим, що краю нігтьової пластини впиваються в шкіру, і організм починає сприймати ніготь, як
Чому тріскаються п'яти
Чому тріскаються п'яти
Чому тріскаються п'яти
26.01.18 Догляд за ногами
Правила догляду за зубами для дітей, пам'ятка як доглядати
Догляд за зубами для дітей потрібно починати з моменту появи першого молочного зуба. Це допоможе уникнути дефектів порожнини рота і зберегти малюкові здоров'я. Щоб
У кішки погано пахне з рота: що робити?
Точніше визначити, яка система організму у вихованця не в порядку, допоможе характер запаху.
Болить кінчик мови: можливі причини. Що робити?
В ситуаціях, коли захворювання порожнини рота супроводжується сильним болем, потрібне застосування знеболюючих розчинів. Використовуються «Лідокаїн», «Новокаїн»,