Врослий ніготь на нозі, лікування, профілактика і причини
Проблема вростання нігтя знайома багатьом людям. Це захворювання пов'язане з тим, що краю нігтьової пластини впиваються в шкіру, і організм починає сприймати ніготь, як чужорідний елемент.
Незважаючи на те, що на перший погляд це здається дріб'язковим косметичним дефектом, багато людей дуже страждають від заподіюваних їм незручностей.
Врослий ніготь - це хворобливі відчуття, неможливість носити красиве взуття, постійний запальний процес. Але і це ще не найстрашніше. Якщо вчасно не звернути увагу на цю проблему і не почати лікування, то в подальшому запалення може перетекти в гангрену. А це вже загрожує ампутацією. Якщо у людини цукровий діабет, то всі ці процеси прискорюються в кілька разів. Що робити, якщо вріс ніготь на нозі?
Як показують дослідження, хворобою врослого нігтя найчастіше страждають люди молодого і середнього віку.
Причини вростання нігтів на нозі
1. Основною причиною лікарі називають генетичну схильність. Ніготь може спочатку рости не в тому напрямку. Також на вростання нігтя може впливати плоскостопість, або ж викривлення пальця.
2. Неправильно підібране взуття також призводить до проблем з нігтями. Всі любителі вузькому взутті з гострими носками автоматично потрапляють в зону ризику. Люди, яким доводиться за службовим обов'язком багато ходити або стояти також ризикують обзавестися даним захворюванням.
3. Якщо є які-небудь грибкові захворювання, то нігтьова пластина стає товщою і грубої. Що призводить до травм нігтьового валика, і починається запалення.
4. Навіть незначний забій нігтя, поріз або переохолодження можуть привести до вростання нігтя.
5. Сильні коливання у вазі, пов'язані з дієтами або пологами.
6. Поширеною причиною є неправильне підрізання нігтів. Не можна робити нігті дуже короткими, або сильно обрізати куточки.
Вріс ніготь на нозі, що робити
1. На самому початку захворювання слід почати боротьбу із запальним процесом, а також зменшити больові відчуття. Для цього можна робити ванночки для ніг і примочки з використанням лікарських трав. Добре допомагають ромашка, календула. Також слід застосовувати лікувальні мазі або порошки, які мають протимікробну дію.
{ad1}2. Ортопедичні методи лікування мають ряд варіантів, успішно застосовуються на протязі багатьох років. В цьому випадку відбувається поступове розгинання нігтьової пластини. Внаслідок цієї процедури піднімають краю нігтя, що значно зменшує ризик повторного вростання.
Ортопедичне лікування має на увазі індивідуальний підхід і виготовлення особливих пружин і пластин. Лікування проходить протягом 3-4 місяців.
3. Найбільш радикальним методом лікування є хірургічне видалення нігтя. Варіанти резекції можуть бути різними - скальпелем, лазером або радіохвилями. Останні два методи визнані найбільш ефективними, безболісними і точними.
Але все ж найкращим варіантів вважається поєднання декількох методів лікування.
Врослий ніготь на нозі, лікування в домашніх умовах
Краще все ж не застосовувати методи самостійного лікування врослого нігтя. Але якщо інших варіантів немає, то прихильники народної медицини дають наступні рекомендації.
1. Можна використовувати вершкове масло хорошої якості. Для цього необхідно ретельно змастити ніготь маслом і накласти пов'язку зверху. Залишити на ніч. Робити це потрібно щодня протягом 20 днів.
Коли зникнуть хворобливі відчуття, потрібно пропиляти стерильним напилком борозну по всій довжині нігтя. Це допоможе піднятися куточках нігтя і не врізатися в валик.
2. Ще можна спробувати зробити лікувальну мазь. До її складу входить бараняче сало, туалетне мило і цукор. Все слід взяти в рівних частках. З отриманою сумішшю необхідно робити пов'язки до повного зникнення проблеми.
3. Лікувати врослий ніготь можна за допомогою суміші цибулі і меду. Для цього потрібно очистити і добре подрібнити цибулину середнього розміру. Потім до цибулі додається 15 г меду. Компрес з такої суміші робиться на ніч.
Які профілактичні заходи існують?
1. Найкраща профілактика - це правильний педикюр в домашніх умовах. Нігті повинні бути не дуже коротко підстрижені, мати квадратну форму. Куточки необхідно підпилювати пилкою. Причому правильну форму нігтям необхідно надавати з самого народження дитини.
2. По можливості не носити вузьку взуття на високих підборах. Також лікарі не рекомендують носити тугі шкарпетки і колготи. Більше ходити босоніж.
3. Дотримання правил особистої гігієни. Особливо в місцях громадського користування. Вчасно лікувати грибкові захворювання.
4. Якщо є плоскостопість, необхідно носити спеціальне взуття або устілки.
Врослий ніготь проблема неприємна, але виліковна. Тому при перших ознаках прояву хвороби необхідно звернутися до фахівців. Своєчасна консультація допоможе уникнути негативних наслідків і значно зменшити час лікування.