Забій нігтя, що робити в домашніх умовах
У побуті дуже легко зіткнутися з такою проблемою як забій нігтя.
Адже одне не акуратне рух і важкий предмет може пошкодити ніготь, як на руці, так і на нозі.
І найприкріше те, що убезпечити себе від такої неприємної ситуації практично неможливо.
Тому дуже важливо знати, як надати допомогу при травмі нігтя і як лікувати пошкоджений нігтик.
Симптоми забитого нігтя
Забій нігтя - це за своєю суттю та ж травма, тільки супроводжується вона крововиливом під нігтьову пластину. У деяких випадках утворюється ще і гематома.
Через невеликий проміжок часу ніготь набуває синього або чорного кольору.
При дуже сильному ударі ніготь може поступово відшаровуватися, так як відбувається відторгнення і через деякий час повністю відвалитися.
При легкому ступені пошкодження ніяких порушень здоров'я не відбувається. Але якщо забій нігтя дуже сильний і крововилив під нігтьової пластиною занадто велике, то можна отримати больовий шок і втратити свідомість.
Забій нігтя, що робити?
Перше, що потрібно зробити при отриманні будь-якої травми, в тому числі і ударі нігтя, це прикласти до місця пошкодження лід або дуже холодний предмет (наприклад, що-небудь з холодильника). Але самим ідеальним варіантом стане струмінь холодної води. Холод допоможе розігнати скупчення крові. Така процедура повинна тривати близько чотирьох хвилин. Якщо ж біль не вщухає, то прикладати лід потрібно через кожні 15 хвилин протягом двох годин.
{ad1}Після того, як больовий синдром вщухне, варто приступити до дезінфекції нігтя, щоб не занести в організм якусь інфекцію. Для цього потрібно взяти ватний тампон і змочити його в розчині йоду. Далі акуратно протирати нігтьову пластину і шкіру навколо пошкодженого пальця. Щоб уникнути набряклості кінцівки (руки або ноги), можна нанести йодну сітку на всю поверхню шкіри. Така дія допоможе запобігти або вже зупинити процес набряклості.
Якщо ніготь починає відшаровуватися, необхідно продезінфікувати його і нанести сильно давить або приклеїти його лейкопластиром. Такі заходи допоможуть врятувати нігтик, адже він ще може прирости і процес відторгнення зупинитися. Але якщо все ж відшарувався шматок нігті не приріс, варто його зістригти.
Лікування забитого нігтя в домашніх умовах
Забій нігтя супроводжується появою гематоми. Поступово скупчення крові починає відторгати нігтьову пластину. Тому дуже важливо якомога швидше звернутися до лікаря. Він зробить невеликий отвір, через яке буде витікати кров. Якщо ж у вас немає можливості з'їздити в лікарню, то таку процедуру можна зробити самостійно.
Для цього потрібно взяти скріпку або дріт, вату, бинт, дезінфікуючий розчин. Вату потрібно змочити в дезінфікатор і обробити ретельно нігтьову пластину. Потім слід взяти шматочок дроту і розжарити його на вогні. Після чого додайте його до нігтьової пластини (там, де велике скупчення крові). Така дія допоможе пропалити отвір і вигнати назовні кров. Таким чином, біль вщухне, і відторгнення нігтики припинитися. Потім потрібно накласти пов'язку або заклеїти уражений ніготь лейкопластиром.
Пам'ятайте, що якщо вам довелося робити таку процедуру самостійно, необхідно щоб руки і дріт були чистими і продезінфікованими. Інакше ви ризикуєте занести в організм інфекцію. Тому краще зайвий раз помити руки, ніж потім приймати купу таблеток.
Якщо біль дуже сильна і ви не впевнені, чи зможете правильно все зробити, краще попросіть це зробити кого-небудь, хто буде перебувати з вами поруч.