Поза для сну під час вагітності. Як краще спати
Для більшості жінок, які готуються стати матерями, дев'ять місяців очікування дива - найщасливіший період життя. Радісні клопоти і нові тривоги. Адже турбуватися про здоров'я малюка треба ще до появи його на світло.
Ви усвідомили свою велику місію і починаєте отримувати від неї тихе задоволення. У цей момент слід вже замислитися над тим, яка поза для сну під час вагітності найкраща.
Це лише початок
Перший триместр у всіх протікає індивідуально. Хтось «пурхає» від наснаги, хтось страждає ранковим токсикозом, товстушки худнуть, стройняшки набирають вагу. Але у всіх випадках відбувається щось спільне: перебудова організму.
Крім фізіологічних змін, жінки раптом відкривають в собі інші психологічні аспекти. Сміливі та рішучі дами обертаються моторошними боягузка, впевнені і незалежні по кілька разів на день починають дзвонити своїм мамам, а підтримка чоловіка виявляється щохвилинної необхідністю.
А як хочеться спати! З найперших днів вагітності, навколишній світ втрачає своє значення, творча сила Природи направляється на творення, яке вимагає значних витрат фізичної і психічної енергії. Втома, сонливість і загальну слабкість при цьому - явища часті. Що відбуваються всередині процеси ще непомітні і незрозумілі близьким людям.
Відчуваючи нагальну потребу в повноцінному спокої, озброївшись знаннями і довіряючи власним почуттям, вирішите: де, як, скільки і коли вам відпочивати. На вас стільки відразу навалилося, тому: «Спокій, тільки спокій»!
Коли росте живіт
У цей період жінка інстинктивно вже вважає за краще не лягати на живіт. А адже саме зараз «на животі» вважається найкориснішою для відпочинку людини. При ній відбувається природний масаж всіх внутрішніх органів. прийнятною заміною буде поза для сну під час вагітності «на боці».
(Box type = "shadow»)Не пропустіть найпопулярніші статті рубрики:
● Зверніть увагу на поради лікарів: чи можна вагітним купатися в річці?
● Що кажуть лікарі про те, чи можна вагітним засмагати на сонці.
{/ Box}
Від положення «на спині» краще відмовитися, воно шкідливе і для матусі, і для малюка; вже відчувається легкий дискомфорт.
Місце відпочинку має бути зручним, в міру жорстким, щоб лежачий поруч чоловік, перевертаючись, не потривожив вас.
Вибираючи найзручнішу позу, створіть собі максимум комфорту:
- виділіть межі свого «гніздечка»;
- придбайте м'які вироби для створення оптимального положення тіла;
- провітріть кімнату на ніч, бажано спати при відкритій кватирці або балконних дверей в будь-який час року;
- приберіть подалі мобільний телефон; якщо телефон вам все-таки необхідний, поставте звичайний стаціонарний;
- захистите себе від сторонніх шумів і запахів;
- зробіть кілька розслаблюючих потягиваний;
- спите вдень по 1,5 - 2 години;
- любите себе: бережіть від стресів і втоми.
Поза для сну під час вагітності: фаза підготовки до пологів
Лілія, 24 роки: «Ми поїхали на річку з чоловіком і нашими друзями. Живіт у мене був як куля. Всі валялися на пляжі, а я ніяк не могла зручно влаштуватися. Чоловік, порадившись з друзями, вирив ямку і запропонував мені лягти. Коли я затишно помістила туди живіт, а тіло розтягла на теплому піску, зазнала блаженство. Чому немає спеціальних ліжок для вагітних? Чому ніхто про нас не думає? »В даному випадку найзручніша поза знайдена експериментальним шляхом.
{ad1}Конструкція меблів, на жаль, не враховують стану майбутніх мам. Тому розглянемо стукалочку всіх чекають дитину - різні види подушок. Є безліч варіацій на цю тему, основним мірилом до покупки повинні бути зручність і натуральність.
Довга, у вигляді ковбаски, банана, підкови, літери «У», подушечка подібна м'якій іграшці, з якої можна затишно і безпечно заснути, обхопивши руками і ногами або покласти уздовж спини і спертися на неї. При цьому ногу зігнути в коліні.
Лікарі особливо одностайно виступають проти сну на спині в останньому триместрі. Вага плоду і навколоплідних вод порушує кровопостачання органів малого тазу, кишечника. Це призводить до відчуття «тяжіння» або болів в попереку, утрудненого дихання, а ви повинні бути гранично розслаблені в період відпочинку.
Поновилася втома - природний спосіб приготуватися до тривалих безсонних ночей, коли в будинку з'явиться маленький. Варто прислухатися до рекомендацій лежати на тому боці, де є голова малюка, особливо при поперечному положенні плода.
А іноді поза для сну під час вагітності виробляється сама собою і всі поради зайві, адже до цього моменту ви вже встановлюєте з дитиною взаєморозуміння і щільний контакт, і він, ще не народившись, вже може пояснити вам деякі важливі для себе речі.
Міцний стусан маленької ніжки або неспокійні руху розбудять вас, змусять перевернутися, прийняти більш відповідне положення.
Як вагітної швидко заснути
Чим більше термін у майбутньої мами, чим ближче пологи, тим складніше стає спати, тому що знайти зручне положення просто неможливо: то заважає живіт, то дитина починає активно штовхати і т.п.
У третьому триместрі багато жінок взагалі скаржаться, що не сплять, а адже спати-то треба, майбутній мамі необхідні сили, та й як правильно відзначають багато, з народженням дитини часу на сон буде набагато менше, томупотрібно встигнути відіспатися за попередні дев'ять місяців.
Чи можна спати на животі, спині, боці
Багато жінок звикли в звичайному житті спати на животі, тому їх найчастіше хвилює питання про те, чи можна продовжувати це робити в період вагітності. Приблизно до 12 тижнів, тобто до початку другого триместру, лікарі не забороняють вагітної лягає на живіт, але ось після цього терміну матка починає активно рости, плід розвивається, живіт стає більше і сон на животі може бути небезпечний, та й вкрай незручний.
Слід зазначити, що навіть на ранніх термінах сон на животі може викликати дискомфорт, але правда в цьому випадку справа не в животі, а в грудях, яка збільшується.
Деякі мами стверджують, що на животі можна лежати і на більш пізніх термінах, адже відомо, що дитина в утробі надійно захищений. Звичайно, малюк знаходиться під захистом, але хіба є сенс ризикувати?
Виходить, що одна поза для сну повністю виключається в період очікування малюка. Як зазначалося вище, також не рекомендується спати на спині, особливо ближче до третього триместру, так як це буде викликати певний дискомфорт, тому що дитина буде тиснути на всі судини, розташовані в черевній порожнині мами, при цьому жінка може втрачати свідомість, та й на хребет теж виявляється навантаження, що явно не додасть приємних відчуттів, тобто ця поза теж автоматично виключається.
Залишається тільки поза на боці, але тут слід зрозуміти, на якому саме боці найкраще спати.
У цьому питанні думки фахівців розділилися. Хтось впевнений, що жінці корисніше і зручніше спати на лівому боці, хтось - на правому.
Тут найкраще прислухатися до власних відчуттів, так як сон на боці в принципі не може нашкодити дитині. Дуже часто малюк сам підказує, на якому боці мамі краще спати. Наприклад, якщо мама лягає на правий бік, і дитина починає активно рухатися, штовхати і т.п., то найімовірніше йому в даній позі не комфортно і слід вибрати іншу.
Щоб зробити сон комфортним, фахівці рекомендують обзавестися спеціальною подушкою для вагітних, яка прекрасно підтримує живіт під час сну, на неї можна спертися, обійняти її, багато пані дійсно відзначають, що їх сон став набагато міцніше, ніж був до придбання цієї Чудо подушки.
також перед сном бажано наситити свій організм киснем за допомогою досконалої прогулянки, це теж покращить сон і прискорить засинання.
У цій статті немає відповідей на всі питання. Життя настільки багатогранна, кожна людина настільки індивідуальний, що тільки розум, інтуїція, материнський інстинкт і загальна культура допоможуть вам знайти свій шлях зберегти здоров'я в цей дивовижний період очікування зустрічі зі своїм малюком.
Будьте прискіпливі до якості свого сну, усувайте прикрі неприємності, користуйтеся з розумним егоїзмом правом вагітної на виконання всіх ваших бажань.