Нетрадиційні методи оздоровлення дітей в дитячому садку
Прихід малюка в дитячий дошкільний заклад означає початок нової і цікавого життя. Зміна обстановки, нові і незнайомі особи змушують відчувати дитини себе незатишно, що сильно позначається на його настрої.
Період адаптації до нових місць тягне за собою порушення сну, примхливість, втрату апетиту і неврівноважена поведінка.
Для чого це потрібно
У цей момент дуже важливо встановити зв'язок з дитиною, прищепити любов до людей, природі, навчити виявляти творчі здібності, захоплюватися культурою і бути знайомим з людськими цінностями.
Важливим моментом є залучення до спорту і різним фізичним вправам. Дитина з малих років повинен розуміти, що стежити за своїм здоров'ям зобов'язаний кожна людина на планеті. Популярними в наші дні стали нетрадиційні методи оздоровлення дітей в дитячому садку.
В останні роки здоров'я дітей дошкільнят залишає бажати кращого. Чисельність хворих діток стрімко зростає. Майже кожен другий малюк страждає захворюваннями очей і помітно відстає у фізичному розвитку.
Жахлива цифра, практично 50%, це дітки з хронічними захворюваннями. Саме тому в роботу педагогів були впроваджені нетрадиційні методи оздоровлення дітей в дитячих садах.
Приклад програми нетрадиційних методів оздоровлення
Для ефективності результатів рекомендовано проводити профілактичні та оздоровчі програми спільно з батьками малюка. З найбільш поширених нетрадиційних методів оздоровлення дітей в дитячому садку були обрані і узгоджені з батьками такі процедури:
- загартовування;
- Активні фізичні вправи;
- Дієтичне харчування;
- Дихальна гімнастика;
- Тренування в різних спортивних секціях (При дошкільному закладі);
- Гімнастика кінцівок;
- Аутотренінг.
з культурно-розвиваючих програм, найбільш оптимальними для розвитку є:
- Тематичні прогулянки на природі;
- екскурсії;
- Різні змагання;
- Святкові заходи;
- Естафети з казковими героями;
- Ігри на швидкість реакції;
- жартівливий біг ( «Яка з черепашок швидше добереться до фінішної лінії?») І т.п.
Разом з батьками повинні бути узгоджені процедури по загартуванню дітей, як в стінах дошкільного закладу, так і вдома. Такі процедури підходять для діток зі зниженим імунітетом і допомагають дитині адаптуватися до навколишнього середовища. Тут було обрано такі маніпуляції:
- Загартовування носових пазух і носоглотки із застосуванням часнику. (Зубок часнику натерти на тертці і залити 250 мл теплої кип'яченої води, дати настоятися, виконувати в ранкові та вечірні години полоскання горла розчином, закопувати ніс).
- Водні промивання носа. Дана процедура ефективно нормалізує дихання носом, видаляє слизові скупчення, які викликають розмноження вірусних бактерій. (Потрібно навчити дитину втягувати воду носом, а потім різко її видихати, прикриваючи одну ніздрю).
Більш здорові дітки повинні бути забезпечені інтенсивними фізичними навантаженнями. Для бадьорості, емоційної рівноваги, зміцнення м'язових тканин і рівномірного дихання було обрано такі вправи:
- Біг підтюпцем;
- Швидка ходьба;
- Ранкова гімнастика;
- Ходіння босоніж;
- Дихальні вправи за програмою Бутейко;
- Вправи для кінцівок;
- Розминки після сонного години.
На додаток до всього діток навчають самостійного виконання масажу:
- Годинники. Погладжування зони живота за годинниковою стрілкою;
- Я найкращий. Плавні рухи на грудній клітці;
- Завелася машина. Погладжуючи грудну клітку, видавати звук «ЖЖЖ»;
- Шийка, як у лебедяя. Виконувати обертальні рухи шиєю перед дзеркалом;
- Я жираф. Піднявши підборіддя, намагатися підняти голову вище;
- У мене гарні очі, вони все вміють. Робити різні маніпуляції з очима і століттями: обертати зіниці, закривати повіки, моргати, заплющити очі, дивитися вдалину і т.п.
Нетрадиційні методи оздоровлення дітей в дитячому садку дозволяють вирішити питання з фізичним станом дитини, знизити ризики захворюваності, виховати бажання вести здоровий спосіб життя і привчити виконувати вищенаведені вправи навіть в зрілому віці.
Але не забувайте спочатку стежити за малюком в досадіковий період. Можете слідкувати за набором ваги у немовляти по місяцях, використовуючи таблицю. Вона знаходиться прямо за посиланням.
Здоров'я вашим діткам!