Куркума - корисний властивості і протипоказання, шкода, рецепти застосування для шкіри обличчя, схуднення, при цукровому діабеті, для суглобів
Користь і лікувальні властивості куркуми
Куркума - це індійське рослина, що має як унікальні корисні властивості, так і певні протипоказання. Вона має яскраво виражений жовтий відтінок кольору.
Багато рецептів та відгуки народної медицини базуються на активному використанні цієї пряності в якості високоефективного лікарського засобу. Це можливо за рахунок основного інгредієнта - куркумина. На практиці, успішний досвід використання куркуми в медицині накопичувався протягом тисячоліть.
Для очищення і детоксикації
Вживання куркуми дозволяє природним шляхом очистити організм від шкідливих речовин і токсинів, що накопичилися. З її допомогою з кишечника видаляються всі токсини, вона дозволяє сильно зменшити ймовірність формування жовчнокам'яної хвороби. Для цього достатньо:
- взяти 3 столові ложки соку лимона;
- додати в півсклянки води;
- змішати з половиною чайної ложки куркуми;
- також можна додати трохи імбиру.
Після ретельного перемішування лікувальна суміш готова. Якщо ж отруєння надто сильне, то можна приймати по половині ложки порошку просто додаючи в їжу.
для травлення
Куркума сильно збільшує активність травлення шляхом посилення секреції шлунка, зростання активності флори. Будь-яка, навіть найважча для перетравлення їжа, будучи приправлена куркумою, починає засвоюватися набагато легше і швидше.
Для цього необхідно взяти склянку води і додати порошок куркуми в обсязі дорівнює 1 чайній ложці. Приймати отриманий напій слід за півгодини до їди. Крім того, він дозволяє позбутися від паразитів. Заспокоює кишечник при діареї.
Для схуднення
Точних даних про те, що куркума має корисні властивості, і у неї відсутні протипоказання в питаннях позбавлення від надмірної ваги, поки немає. Відповідно, відсутні і рецепти, які мають підтверджену ефективність і позитивні відгуки.
Однак точно доведено, щокуркума здатна запобігати розростання кількості жирових клітин. За рахунок введення безпосередньо в жирові клітини куркумина виходить позбутися розростання кількості новостворених судин. А адже саме їх зростання призводить відповідно до збільшення ваги.
Поки тестування проводилося виключно на тварин, але, цілком можливо, лікування можна буде застосувати і до людей.
Для горла і органів дихання
Рослина має сильні властивостями знеболюючого і антисептичний характеру. відповідно його можна застосовувати для того, щоб лікувати незначні запальні процеси в горлі. Для цього:
- береться півсклянки теплої води;
- додається щіпка солі;
- розчиняється половина чайної ложки куркуми.
Одержаний розчин використовується для полоскання.
Корисна стаття: Чистотіл. Корисні властивості і протипоказання застосування чистотілу. Рецепти з чистотілом
для печінки
Крім того, куркуму можна використовувати для лікування печінки. Про це говорить досвід старокитайських цілителів. У наш час це отримало наукове підтвердження. Стало відомо, що фіброз печінки, який не пов'язаний з алкоголем, вразливий для куркуми.
Крім того, її застосовують в якості профілактичних заходів, для недопущення даного захворювання. Зазначений тип фіброзу виникає на тлі підвищення рівня лептину в крові. Саме їх дію і гальмує куркумін, захищаючи печінку.
для суглобів
Корисним використання куркумина є при лікуванні суглобів. Він сильно уповільнює дію всіх запальних процесів, які виникають в суглобах, активність речовин, які їх викликають зводиться до нуля.
Однак варто розуміти, що не можна скасовувати традиційне терапевтичне лікування сучасними лікарськими препаратами, куркума може виступати лише як супутній допоміжний засіб або в якості самостійного, лише при незначних запаленнях.
для імунітету
Куркума чудово зміцнює імунітет, корисні властивості і позитивний ефект превалюють над тим фактом, що є протипоказання. Рецепти можна зустріти в працях народних цілителів, відгуки про це суто позитивні.
Досягається це шляхом зростання кількості лейкоцитів, що містяться в крові. Відповідно куркума чудовий антибіотик природного типу. Використовується в якості профілактичних методів при запальних захворюваннях, таких, як наприклад, застуда, грип, ГРВІ та інші.
для судин
Куркума неймовірно корисна для судин. У разі тривалого використання, поступово з них виводиться «поганий» холестерин. Крім того, в кілька разів скорочується вірогідність такого захворювання, як атеросклероз.
Для шкіри і особи
Можна в домашніх умовах зробити ефективну маску для шкіри обличчя, одним з головних компонентів якої буде куркумін. причому для жінок середнього віку вона особливо корисна своїми омолоджують ефектами, для підлітків позбавленням від вугрової висипки, для чоловіків ліквідацією роздратування після гоління. Пов'язано це з яскраво вираженим дією протизапального характеру.
Всі маски, які робляться з використанням порошку куркуми, мають швидкий дією, у зв'язку з великою кількістю активних речовин, що проникають в шкіру.
Наприклад, ефірні масла володіють заспокійливими властивостями і одночасно з цим є антисептиками, піридоксин власне і є протизапальним речовиною, фолієва кислота захищає від зовнішнього впливу, аскорбінова кислота уповільнює процеси старіння, филлохинон позбавляє від виникнення набряків, холін і ніацин нормалізують діяльність сальних залоз.
Однак, занадто часто використовувати таку маску не слід, діяти необхідно обережно.
Шкода і протипоказання
Куркумін є дуже сильним речовиною. У зв'язку з цим, у нього є певні протипоказання:
- Не варто використовувати куркуму разом з сильнодіючими лікарськими засобами.
- Куркума, через жовчогінного ефекту, заборонена до прийому, при наявності проблем з жовчним міхуром.
- Також забезпечує активну стимуляцію шлункового соку, відповідно сильно прискорюється робота підшлункової залози. Відповідно, для недопущення негативних ефектів неприпустимо використання куркуми, як в якості приправи, так і в якості лікарського засобу при наявності таких захворювань, як панкреатит або гастрит.
- Категорично забороняється вживати куркуму в разі зараження гепатитом будь-якої форми.
- Є небажаною для вагітних. Пов'язано це з тим, що вона викликає тонус матки. Теоретично здатна стати причиною діатезу у немовляти після його народження.
- Навіть повністю здоровим людям не слід зловживати цією пряністю, близько 5 грам на добу можна назвати оптимальною кількістю.
Рецепти з куркумою
Що таке куркума, корисні властивості і протипоказання, рецепти, відгуки, будь-яка інформація по цій рослині доступна, як в науково-популярній, так і в народній літературі. Використовується в самих різних сферах і галузях. Відповідно існує велика кількість різних рецептів і варіацій, які необхідно детально розглянути.
настоянка
Настоянка застосовується в медицині народного типу для позбавлення від надмірного рівня холестерину. Також такий вид лікарського засобу на основі куркуми використовується при наявності запальних процесів в суглобах.
Робиться вона досить легко:
- береться склянку теплої води;
- в нього додається чайна ложка сухого порошку куркуми.
Застосовується отримана суміш кілька разів на день.
{ad1}Масло
Також з куркуми видобувається вкрай цінне масло. Часто його називають ефіром. Він неймовірно рідко зустрічається за межами зони зростання рослини. У зв'язку з цим, переважна більшість жителів планети навіть не підозрюють про нього.
Своєю нерозповсюдження він зобов'язаний в першу чергу надзвичайно трудомісткого процесу видобутку. Ще одним фактором є те, що масло не використовується в якості приправи.
Головними сферами використання можна назвати наступні області:
- Аромотерапевтична лікування захворювань депресивного типу;
- лікувальний масаж;
- протизапальні компреси;
- посилення дію косметичних речовин.
Масло, здобуте з куркуми, через високу концентрацію дає навіть більший ефект, ніж вживання чистого порошку.
Крім масажів і компресів, з його допомогою можна покращувати стан шкірних покривів, позбавлятися від вугрової висипки, загоювати пошкодження незначного розміру. Іншими словами, його можна використовувати в тих же сферах, що і звичайний порошок.
сік
Куркума може служити основою для створення спеціального соку, який має як корисні властивості, так і деякі протипоказання. Рецепти народних азіатських цілителів, відгуки людей, які спробували їх, кажуть про успішність використання такого напою.
При його допомозі лікують значна кількість найрізноманітніших захворювань. Особливо часто застосовується для того, щоб забезпечити швидке відновлення внутрішніх жіночих органів після пологів.
Рецепт досить простий, але вимагає наявності кількох свіжих фруктів і спеціальної кухонної техніки будинку:
- 1 ананас;
- 3 апельсина;
- 1 морква;
- очищений корінь імбиру;
- ложка куркуми.
Все це перемелюється в соковижималці, в результаті чого і виходить корисний нектар з куркумою.
чай
З куркуми також можна зробити унікальний чай. Його можна пити не тільки в південних державах з високою середньою температурою, але і в північних країнах.
Відмінними властивостями можна назвати очищення печінки від шкідливих токсинів, боротьбу із запаленнями. При деяких хворобах, застосування цього напою серйозно полегшує самопочуття пацієнтів.
Приготувати чай під силу будь-якій людині:
- береться півсклянки гарячої води;
- додається чайна ложка порожка куркуми;
- настоюється протягом чверті години.
За бажанням можна додати безліч інших інгредієнтів, від імбиру і меду до такого екзотичного напою, як кокосове молоко.
У цій статті найдієвіші способи: Як швидко і спокійно заснути.
«Золоте молоко»
Куркума має унікальні корисні властивості, існують також і протипоказання. Багато рецептів і вдячні відгуки рекомендують абсолютно унікальний напій, який можна використовувати для боротьби з величезною кількістю захворювань. Це легендарне «золоте молоко».
Воно дозволяє привести в норму нервову систему людини, значно уповільнити процеси старіння шкірного покриву, позбавити від запальних процесів в суглобах, знищити практично всі види шкідливих бактерій в організмі. Недарма, даний напій називають антибіотиком природного типу.
Процес приготування його не складе особливих проблем ні для кого:
- береться 1 стакан води;
- додається дві столові ложки порошку куркуми;
- суміш переливається в каструлю і ставиться на плиту, де вариться після закипання приблизно чверть години;
- після того, як вона сильно загусне, перекладається в ємність і зберігається в холодильнику.
Однак, важливо розуміти, що термін зберігання «золотого молока» повинен бути невеликий, всього близько місяця.
З лікувальною точки зору це засіб є дивною речовиною. Слід розглянути більш детально сферу його застосування:
- Позбавляє від болю в суглобах, сильно зміцнює всі кістки в організмі, зменшує больові відчуття.
- Позбавляє від запальних процесів або захворювань, зменшує такі симптоми, як кашель або нежить.
- Виправляє проблеми шкірного покриву, надає їй здорового вигляду.
- Активно чистить кровоносні судини і печінку від шкідливих токсинів, різноманітних шлаків або важких металів.
- Покращує стан нервової системи, позбавляє від проблем безсоння.
- Здійснює ефективний контроль над обміном речовин, не дозволяє розвиватися жирових клітин.
Кардамон і куркума
Сильним поєднанням є кардамон і куркума. Дані, здавалося б, звичайні кулінарні прянощі являють відмінний симбіоз в якості ефективного лікарського засобу.
Особливо це проявляється в таких областях, як позбавлення від зайвої ваги, очищення органів від різних шкідливих токсинів і шлаків, а також в профілактичних цілях. Крім того, зміцнюється імунітет. Приготувати суміш просто. Для цього береться:
- 2 чайних ложки куркуми;
- натертий свіжий імбир того ж обсягу;
- сік, видавлений з одного лимона;
- кілька склянок гарячої води;
- чайна ложка кардамону.
Після цього, все це змішується і заварюється. Приймати отриманий напій необхідно кілька разів протягом дня до або після прийому їжі.
Коріандр і куркума
Як засіб для боротьби з різними запальними захворюваннями використовується суміш насіння кінзи - коріандру і куркуми. Приймати можна, як в чистому, так і в завареному вигляді. Дозволяє зміцнити імунітет, сильно прискорити обмін речовин, боротися з різними вірусними захворюваннями або застудою.
Для напою не потрібно багато інгредієнтів:
- береться стакан води;
- додається чайна ложка меленої куркуми;
- всипається чайна ложка коріандру, який обов'язково повинен бути не меленим;
- для додання кислинки в напій додається кілька ягідок барбарису.
Кориця і куркума
Суміш кориці і куркуми активно застосовується для боротьби із зайвими кілограмами. Зрозуміло, що дістати справжню цейлонську корицю практично неможливо, але навіть китайська каси, також часто звана корицею, дозволяє робити цю суміш. Призводить рівень цукру в норму, ліквідує ймовірність його трансформації в жирові клітини.
Цілющий напій з куркуми і кориці робиться наступним чином:
- береться чайна ложка меленої кориці або касії;
- додається в склянку теплої води;
- туди ж всипається такий же обсяг куркуми;
- після ретельного перемішування додати кілька зірочок гвоздики;
- дати настоятися хвилин 5-10.
Корисна стаття: Ортопедичні подушки. Зручність, якість, здоровий сон. Як вибрати правильну ортопедичну подушку
Імбир і куркума
Не можна не сказати про таке поєднання, як куркума і імбир. Суміш цих рослин призводить до наймогутнішого протизапальній процесу в області суглобів. Пов'язано це з тим, що в имбире знаходиться так званий «гингерол». У поєднанні з куркуміном він дозволяє лікувати будь-які захворювання ревматичного типу. Біль зменшується, гнучкість суглобів посилюється, падає кількість набряків.
Крім того, суто позитивний вплив виявляється на кишечник. Відбувається позбавлення від кольок, прибираються синдроми нудоти, зникає газоутворення.
Дуже добре підходить для лікування захворювань респіраторного типу, наприклад, простудних. Також є більш ефективним знеболюючим, ніж класичні медичні препарати.
Рецепт приготування лікувального напою з імбиром дещо відрізняється від більшості:
- в каструлі до початкової стадії кипіння доводиться дві склянки води з натертим цілим імбиром;
- після цього через сито необхідно процідити суміш;
- дати трохи охолонути і додати ложку меленої куркуми.
Для більш приємного смаку іноді додають кілька крапель лайма чи лимона.
Мед і куркума
Одним з найбільш ефективних лікарських засобів є сполучуваність бджолиного меду з куркумою. У зв'язку з великим числом поживних речовин, дозволяє зміцнювати здоров'я і імунну систему людського організму. Суміш має сильну протизапальну і болезаспокійливу властивість.
Часто, в науковій літературі називається «золотим медом». Дуже добре підходить в якості засобу боротьби від грипу, застуди та інших захворювань запального характеру.
Щоб зробити «золотий мед», необхідно:
- взяти сто грам меду;
- додати одну чайну ложку порошку куркуми;
- змішати до однорідного стану.
Для отримання більшого обсягу, слідувати зазначеним пропорціям. Зберігати слід в щільній ємності. У період активної фази захворювання, щодня слід приймати по чайній ложці протягом кожної години.
Лимон і куркума
До багатьох рецепти, зазначені вище, в якості одного з інгредієнтів додається лимонний сік. Однак, навіть просто чиста суміш лимона і куркуми також є прекрасним лікарським засобом.
Дозволяє серйозно поліпшити працездатність травної системи. Будь-які запальні захворювання хронічного типу можуть бути чималою проблемою для людини.
Куркумін дозволяє запобігти скупченню нальоту, який закупорює кровоносні артерії. Цей факт потенційно може привести до таких серйозних наслідків, як інфаркти або інсульти.
Напій дозволяє ліквідувати вільні радикали. Боротьбу з ними ведуть антиоксиданти, які містяться в куркумі. Дозволяє рятувати від стану легкого болю. Приготувати його просто:
- видавлюється сік цілого лимона;
- потім стакан до кінця заповнюється водою;
- розчиняється чайна ложка меленої куркуми;
- обов'язково добре перемішати, щоб куркума не опустилася на дно.
Корисна стаття: Коліт кишечника. Симптоми і лікування у дорослих
Ще однією сферою застосування суміші є боротьба з діабетом. Пов'язано це з тим, що куркума, має корисні властивості в зменшенні рівня резистентності до інсуліну.
Однак, існують і протипоказання. Багато рецептів та відгуки говорять про те, що слід дуже обережно приймати продукт в поєднанні з сильнодіючими медикаментозними препаратами.
Підводячи підсумки, слід зазначити кілька цілком однозначних висновків. В даний час, традиційна західна медицина не визнає куркуму лікарським засобом. При цьому, цілителі та лікарі Сходу, протягом багатьох століть виписують куркуму для поліпшення стану при найрізноманітніших захворюваннях, що протікають в шлунково-кишковому тракті.
Як і у всьому, приймаючи куркуму, слід знати міру. У рекомендованих кількостях вона принесе однозначну користь, в той час як передозування може нашкодити ослабленому організму.
Куркума - корисні властивості і протипоказання, рецепти застосування та відгуки:
Відеовідгук про застосування куркуми: