Як зберегти щасливий шлюб - поради психолога
представляємо вам поради практикуючого сімейного психолога щодо сімейного життя, щасливого шлюбу і відносин між подружжям. Звичайно, ці поради носять рекомендаційний характер, так як кожна сім'я індивідуальна. Однак, цілком можливо, ви знайдете рада, який допоможе вирішити нагальну проблему у вашій родині.
Для збереження сім'ї постарайтеся дотримуватися цих порад і тверджень.
Як зберегти щасливий шлюб
- Жінка повинна надати чоловікові привілей вирішувати складні питання в родині.
- Від дружини залежить загальна атмосфера в сім'ї - радісна, оптимістична або - важка, гнітюча. Дружини нерідко передчувають краще, ніж вважають їхні чоловіки.
- Щасливий той, хто щасливий будинку. Щастя - коли вранці хочеться йти на роботу, а ввечері - повертатися додому. І те, що чоловікові хочеться повертатися додому, - заслуга дружини.
- Чоловіки активні, непосидючі, прагнуть до зміни вражень. жінкам не варто ревнувати своїх чоловіків до полювання, рибної ловлі, спорту, преферансу, подорожам. Ревнувати чоловіка можна тільки до іншої жінки.
- Чоловік підсвідомо тягнеться до незалежності, іноді хоче побути без жінки, в чоловічому товаристві. Не ображайтеся на нього за це, але й НЕ потурайте зловживань свободою.
- Чоловікові дуже важко змінити свій характер, і жінка повинна це робити вкрай повільно і обережно, тактовно і делікатно.
- Жінка повинна бути м'якою - чоловік любить її саме за це. Слабкість і м'якість жінки - одна з найсильніших її сторін.
- конфліктуючим подружжю треба бути більш терпимими і поблажливими до партнера, більш вимогливими до себе - не повчати іншого, а намагатися змінити на краще свій власний характер.
- Вдалий шлюб - це будова, яка потребує ремонту кожен день. Жінка - будівельник сім'ї, але може бути і її руйнівником.
- Взаємні підозри, спроби стежити один за одним - ознака того, що шлюб починає розпадатися.
- Жертвами розлучення виявляються перш за все діти.
- Ніколи не кажіть своїй дитині, що батько, який пішов з сім'ї, поганий. Ви його обрали самі.
- Якщо у вас син, раніше починайте виховувати в ньому майбутнього чоловіка. Вивчайте його з належною увагою і повагою ставитися до жінки - матері, бабусі, сестри, однокласниці.
- Жінка повинна ненав'язливо пояснити чоловікові, що йому слід не «допомагати дружині», а нарівні з нею займатися домашнім господарством і вихованням дітей. Чоловік, який зводить свої батьківські обов'язки до мінімуму, можливо, зберігає душевні сили, але втрачає значно більше: спілкування і зв'язок з дитиною.
- Позитивні емоції можуть миттєво зняти втому. Смійтеся щодня хоча б кілька хвилин.
- Чи не вважайте, що від гіпокінезії страждають тільки чоловіки, а вас від неї позбавляють господарські турботи. Тут відразу дві помилки:
а) ваша втома говорить всього лише про стомленні нервової системи рутинними, нудними справами; справжня фізкультура знімає нервове стомлення;
б) неважливо, наскільки енергійно ви орудуєте шваброю або бігаєте по магазинах, - практично ніякої користі вашим легким і серцю немає. Це вправи тільки для м'язів, а вам необхідна фізкультура справжня (біг, ходьба, теніс, плавання, велосипед і т. Д.), Яка доставляє кисень в усі клітини організму.
- Дуже часто палять чоловіки не переносять, коли курить жінка. Запах тютюну з її рота різко знижує у них статевий потяг. За статистикою дружини курців чоловіків живуть на 4 роки менше тих, чиї чоловіки не курять. Постарайтеся кинути палити.
- Жінкам дуже корисне плавання - зокрема тому, що воно зміцнює грудні м'язи і надає бюсту красиві обриси.
- Якщо втомилися ноги, не поспішайте сісти або лягти відпочивати. Зробіть протягом 5-7 хвилин самомасаж: розімніть стопу і пальці, проведіть погладжування від низу до верху. Так м'язи відновляться набагато швидше.
- За даними вчених США, правильне, збалансоване харчування, в якому переважають овочі, фрукти, інші малообработанние продукти, багаті вітамінами, мікро- і макроелементами, не сприяє розвитку у людини потягу до алкоголю.
- Згідно з дослідженнями дерматологівшкіра обличчя починає старіти з 25 років: З'являються зморшки, складки і т.п. Уже в цьому віці треба нею зайнятися. Сучасні косметологи мають в своєму розпорядженні такі методи, як фізіотерапія, масаж, маски, лазерна терапія, пошарове шліфування шкіри, а в біліше старшому віці - і проведення (при необхідності) хірургічної корекції.