Розлучення за свекрухи - поради психолога
25.07.2017 0

Розлучення за свекрухи - поради психолога

Психологія
В закладки


Взаємодія свекрухи і невістки – проблема вічна і викорінити її повністю просто неможливо, адже це боротьба двох люблячих жінок за можливість впливати на одного чоловіка.

Бермудський трикутник сімейних відносин

Така геометрична фігура в психології представляє собою трикутник Карпмана. Вершини його – це розташування Переслідувача Жертви і Рятувальника. Автор теорії припустив, що будь-які соціальні взаємодії проходять по одному і тому ж сценарію.

Перекладаючи відповідальність на іншого, кожен учасник трикутника заплутує рольову гру, тим самим порушуючи правила взаємодії. По такому шляху і розвивається драма під назвою розлучення з-за свекрухи.

Основною помилкою блукаючих в трикутнику є їх небажання бачити в іншому учаснику самостійну особистість. Так свекруха вважає, що молоде подружжя недостатньо знають і вміють, тому необхідно їх навчати.

При цьому нав'язливість і прямолінійність можуть приймати крайні форми. Нормальні партнерські відносини не можуть існувати в трикутнику і виходять з нього.

Як запобігти розлучення з-за свекрухи

Кожна дівчинка з дитинства мріє про міцну сім'ю і люблячого чоловіка. І, звичайно, думок про розлучення, тим більше з-за свекрухи, не виникає. Але ситуації бувають різні, тому готуватися до них заздалегідь.

anyos_lany

Запобігти розвал родини допоможуть деякі прийоми:

  • вміти брати на себе відповідальність;
  • обходити складні конфліктні ситуації;
  • визначити чіткі рамки і поступово розширювати межі молодої сім'ї;
  • навчитися прощати;
  • жити окремо від батьків;
  • бути гарною господинею і піклуватися про чоловіка;
  • спілкуватися зі свекрухою на нейтральні теми, але не обговорювати сімейні конфлікти і розбіжності;
  • цікавитися життям і здоров'ям свекрухи, дозволяти їй відчувати себе затребуваною;
  • іноді варто поставити себе на місце свекрухи, результат може дуже здивувати!

Правильна манера спілкування, вироблені прийоми поведінки допоможуть зберегти гармонію в родині і не дозволять свекрухи вторгатися в статут молодої сім'ї. Тут головне не боятися змінити себе і навколишній світ.

Про правила розлучення при наявності дітей дізнайся зі статті.

Тільки таке положення речей дозволить і зберегти шлюб, і залишатися щасливою, незважаючи на участь у життя сторонніх людей.

Поради психолога

Розлучення – це крайній захід, особливо якщо причина лежить в зайвому уваги з боку родичів. Психологія відносин виділяє кілька видів свекрух, знаючи які можна спробувати виправити ситуацію в кращу сторону.

Жінка – власниця

До цього типу належать свекрухи вольові і владні. Такі матері володіють сильним характером, але їм не просто прийняти звикнутися з думкою, що в життя сина з'явилася інша жінка. Вони вважають своїх дітей несамостійними і ще залежними від рішень батьків.

Опіка приймає патологічні форми після укладення шлюбу між молодими людьми. Часто дружина сина сприймається як суперниця, а його вибір визнається невдалим і помилковим.

101598013_1370168459_12334

Свекруха-власниця не терплять заперечень, є досить егоїстичною натурою, вважаючи свою думку єдино вірним. Обговорення тут не приймаються. Спроби молодої дружини обговорити з чоловіком ситуацію свекрухою жорстко присікаються звинуваченнями в руйнуванні вічних сімейних цінностей.

Для збереження шлюбу та гармонійних відносин важливо:

  • чоловікові у всьому підтримувати свою дружину;
  • у деяких випадках потрібно на час припинити стосунки зі свекрухою;
  • якщо чоловік безвладний, то молода дружина або мусить змиритися із другорядною роллю, або розірвати відносини;
  • налагодити стосунки з такою свекрухою можливо тільки в тому випадку, якщо вона сама цього захоче.

Всюдисуща помічниця

Такі жінки надто дбайливі і прагнуть вникати в усі справи молодої сім'ї. Помилка матерів в цьому випадку полягає в тому, що вони не надають подружжю можливості самостійного життя, передбачає і вибудовування відносин і налагодження побуту.

Мати вирішує проблеми молодого подружжя, орієнтуючись на свій особистий досвід. Причому ситуація набуває загрозливих обертів ще й тому, що на основі нетактовності спалахують конфліктні ситуації між матір'ю чоловіка та невісткою.

«Хочу розлучитися з-за свекрухи» - це заява часто звучить з вуст молодих жінок, які потрапили в руки саме свекрух-помічниць, які лише прагнуть налагодити сімейне життя своїх дітей, але це лише ілюзія. Насправді нав'язливе поведінку тільки погіршує стосунки.1_49

Для того, щоб домогтися рівних і спокійних стосунки зі свекрухою-помічницею досить відвертої розмови. При цьому діалозі обов'язково повинен бути присутнім чоловік.

Якщо ж прийнято рішення про розлучення, то причина криється не стільки у поведінці свекрухи, скільки у невміння вибудовувати відносини у всіх трьох сторін конфлікту.

Про симптоми суїцидальної депресії читай далі.

Як уникнути розлучення з дружиною? Відповіді тут.

Золота мама

Цей тип жінок зустрічаються вкрай рідко, але такі ситуації, де мати чоловіка в усьому підтримують молодих невісток, теж бувають. Така свекруха знає всі недоліки свого сина і прагне до максимального згладжування конфліктів між молодими подружжям.

Подібний вид свекрух відрізняє шанобливе ставлення до невістки, якого вона вимагає і від сина, постійно вказуючи на переваги молодої дружини. Такий підхід характерний для жінок мудрих, бажають щастя своїм дітям і піклуються про збереження сімейних відносин.

При виникненні сварок і розбіжностей в сім'ї вона виступає в ролі посередника і завжди прийде на допомогу з радою. Але всі люди мають свої недоліки, тому з деякими особливостями характеру і індивідуальності необхідно миритися.

Кожна родина – особлива осередок суспільства, зі своїми засадами, достоїнствами і недоліками. Прийнявши рішення про розлучення варто розуміти, що відносини закінчуються не зі свекрухою, а з колись коханим і дорогим людиною.

Відео: чи Можна полюбити свекруха

Комментарии (0)
Додати коментар
Соціальний конфлікт - що це таке, приклади, види, причини, шляхи вирішення
Соціальний конфлікт – необхідна умова розвитку суспільства, результат несумісності поглядів окремих осіб. Конфлікт дозволяє оголити і вирішити різні проблеми
Ревную чоловіка до свекрухи - що робити
Поради психологів на тему я ревную чоловіка до свекрухи. Основні причини виникнення та методи вирішення цієї проблеми.
Ревную чоловіка до дитини від першого шлюбу - що робити, поради психолога
Багато жінок, що вийшли заміж, ревнують свого благовірного до його дитині. Стаття пояснює, як позбавитися від хворобливого почуття ревнощів і подружитися з малюком
Поведінка в конфлікті - стратегії, стилі, правила
В тексті розглянуто поведінку в конфлікті як категорія особистісного взаємодії і комунікації. Наводяться основні правила і прийоми ведення спору в конструктивному руслі.
Любовний трикутник - що робити, як з нього вийти, хто більше страждає, поради психолога
Проникнення в союз двох близьких людей геометричної фігури під назвою любовний трикутник не є випадковістю. Швидше, це закономірність, яка випливає з відносин, які дали