Повертаються чоловіки після розлучення - статистика, причини, поради психолога
Здавалося б, розлучення — це крайня міра, після якої про відновлення сім'ї мова йти не може. Але, за статистикою, кожен третій чоловік після розлучення хотів би повернутися до колишньої дружини, а кожен четвертий — робить це. Чому чоловіки повертаються в сім'ю після розлучення?
Чоловіча психологія
Через кілька років після вступу в шлюб багато чоловіків починають обтяжуватися шлюбними узами. Деякі чоловіки заявляють, що вони нездатні до сімейного життя, що вони не готові до великої кількості обов'язків, а то і зовсім прагнуть знайти пригоди на стороні.
Проблеми можуть початися і після пари десятиліть у шлюбі. Переживаючи кризу середнього віку, чоловік часом вважає, що в сім'ї його не розуміють, він витратив половину свого життя даремно, а дружина сильно змінилася не в кращу сторону.
У цих випадках чоловіки часто вибирають кардинальне рішення — розлучення. Однак якщо шлюб що вінчається, то для віруючого чоловіка розлучення фактично неможливий, тільки в разі зради дружини.
Яке буває світогляд? Про його різновидах читай в статті.
Згідно з даними психологів, чоловік переживає розлучення легше, ніж жінка. У них практично відсутня «постразводный синдром», коли гостро переживається розставання з дружиною. Однак настільки бажана нове життя, до якої прагнуть чоловіки, які вирішили розлучитися, нерідко обманює їх очікування.
Повертаються чоловіки після розлучення
Часом після розлучення не проходить і півроку, як колишній чоловік починає спроби повернутися до дружини. Іноді до колишнім дружинам йдуть вже з нових сімей: там всі складні етапи сімейного життя потрібно проходити заново, тоді як в колишній сім'ї багато давно залагоджено і звички один одного вивчені.
Тільки залишивши сім'ю і повернувшись до самотнього життя, багато чоловіки розуміють, як любили вони дружину і дітей. «Що маємо — не зберігаємо, втративши — плачем».
В чоловічому співтоваристві повернення до дружини часто негласно не схвалюється, це вважається ознакою слабкості, тому багато чоловіків так і не вирішуються повернутися, хоча страждають від депресії і туги за родиною.
Собака Павлова
Часто ми замислюємося, наскільки для нас важливий усталений порядок речей? Чоловіки швидко звикають до укладу життя, заведеній у родині. Поруч з дружиною йому простіше, зрозуміліше, він знає, за що буде похвала, а що може призвести до конфлікту.
Дружина стає «подругою життя», про яку чоловік знає практично все (і яка настільки ж добре знає його).
Складно часом відмовитися від обіду з трьох страв, приготованого так, як чоловік любить, від традиційних прогулянок з сином, та хоч і улюбленого дивана, з якого так зручно дивитися футбол!
Розважливі самці
У багатьох випадках пов'язує чоловіка з жінкою не тільки спільне почуття, але і спільне майно. Тоді чоловік може повернутися тому, що за оренду житла платити дорого, а жити в квартирі колишньої дружини можна було практично безкоштовно. Так і при спільному бюджеті жилося краще, ніж на одну зарплату.
Прийняти або ні чоловіка, якому явно потрібно полегшити власне існування — вирішувати тільки колишній дружині. Такі шлюби можуть тривати довго, але найчастіше щастя в них немає.
Те ж саме справедливо, коли чоловік залежимо від родичів колишньої дружини. Він може працювати у когось з них, або ж шукати у них заступництва.
Все про жіночу харизмі в нашій статті.
Опис позитивних якостей людини читай далі.
Іноді після розлучення чоловік залишається без хорошої роботи і схожу посаду знайти не може. У таких випадках інколи приймається рішення про повернення: заради хорошої зарплати, заради зв'язків.
Запасний аеродром
Деякі чоловіки вважають за краще жити «на два фронти»: в новому житті їм добре, але й колишню сім'ю продовжують сприймати як місце, куди завжди можна повернутися, якщо щось не заладиться.
Вони можуть проводити в сім'ї кілька днів в тиждень, цікавитися особистим життям колишньої дружини (і навіть ревнувати), обіцяти, що ось-ось повернуться.
Якщо дружина як і раніше любить чоловіка, таке життя може тривати роками. Вона буде намагатися догодити йому, бути «ідеальної», а він буде приймати це як само собою зрозуміле. Швидше за все, «назовсім» колишній чоловік не повернеться. Навіщо, якщо його і так все влаштовує?
Як зійтися з колишнім
Перед тим, як почати спроби знову зійтися з колишнім чоловіком, варто задати собі кілька питань:
- що мені потрібно від цих відносин?
- що мене не влаштовувало в сімейному житті? Є ймовірність, що це зміниться?
- хочу я бути разом саме з цією людиною, чи просто мені важливо «не бути»?
- яким я бачу наше спільне майбутнє?
- як у сім'ї будуть вирішуватися конфлікти?
Якщо з'ясується, що у вас говорить страх залишитися одній, страх не зустріти більше «свого» людину — з відновленням відносин краще почекати. Туга після розставання цілком природна, а нова любов прийде в свій термін.
Обережною потрібно бути і тоді, коли помітно, що колишньому чоловікові не потрібні саме ви, що йому зручно і вигідно бути в родині. Чи готові ви проводити кращі роки свого життя з людиною, яка бачить у вас не улюблену жінку, а домробітницю, спонсора або родичку важливого начальника?
Якщо у своєму рішенні зійтися з колишнім ви тверді, то слід зробити кілька кроків:
- Поважайте себе. Не принижуйтеся перед чоловіком, не плачте і не благайте.
- Змінитеся, хоч трохи. Зробіть нову стрижку, запишіться на фітнес, побалуйте себе. Покажіть чоловікові, що ви — красива жінка, яка привертає увагу, з якою хочеться бути поруч.
- Не поспішайте. Дайте чоловікові час подумати. Розмовляйте з ним ввічливо, доброзичливо, розпитуйте, як йдуть справи, пропонуйте допомогу (але все в міру).
- Не дорікайте себе в тому, що сталося. Ви немов починаєте вашу історію заново, не варто раз за разом ворушити минуле.
- Якщо є можливість, час від часу відвідуйте разом цікаві події, ходіть на обід в кафе, словом, пригадайте, як починався ваш роман.
- Натякніть спільним знайомим, що не тримайте зла на колишнього чоловіка, що він як і раніше важливий для вас, що ви добре до нього ставитеся і цінуйте його. Не перестарайтеся! Не варто зайвий раз показувати, наскільки ви страждаєте і наскільки вам без нього погано.
Другий шлюб з тим же людиною — не рідкісне явище. Це можливість врахувати свої помилки і навчитися цінувати те, що ледь не втратили.