Як пережити розлучення з дружиною - якщо є дитина, безолезненно, після 40, поради психолога
Багато хто розраховує прожити зі своєю половинкою до кінця своїх днів. Але не завжди все йде як планувалося, і в такому разі для колишнього чоловіка виникає питання, як пережити розлучення з дружиною.
Розлучення — серйозне випробування для чоловічої (як і для жінок) психіки. Пережити цей етап без шкоди для себе не вдається нікому. Але якщо постаратися, можна істотно знизити шкоду від цієї вельми травмуючої ситуації для своєї психіки.
Чоловіки не плачуть
Уникати сліз, стримувати ридання чоловіків вчать з раннього дитинства. Тому в багатьох випадках їм буває складніше пережити будь-який катаклізм, до яких відноситься і розлучення.
Особливо важко розлучатися з коханою людиною, коли це почуття більше не взаємно. Сльози полегшують душу, чим і користуються жінки. В протилежність їм чоловік збирає все в собі.
Жінка може поплакати в жилетку подрузі, чоловікові це зробити важко. Його ридання виглядають соціально неприйнятними. Тому йому доводиться вести себе так, як підказує гордість.
Як пережити розлучення з дружиною чоловікові
Розлучення може бути випробуванням різного ступеня важкості в залежності від його причини, помітно серйозніше психологічна навантаження на розходяться, якщо є діти. Навпаки, в їх відсутність розпад сім'ї протікає помітно легше.
Існує маса мотивів для розірвання шлюбу. Серед них:
- відсутність влаштовують партнерів інтимних відносин;
- невірність з однією із сторін, при цьому ініціатором розбіжності може стати як той, кому змінили, коли він дізнається про невірність, так і сторона, яка здійснила адюльтер, у разі бажання створити сім'ю з партнером поза шлюбом.
- економічні чи побутові негаразди;
- зникнення загальних інтересів, раніше підтримували сім'ю;
- розбіжність характерів.
Якщо є дитина
При наявності дітей у сімейної пари вони в більшості випадків залишаються з матір'ю. Виходить, що чоловік втрачає дружину, так і нащадків, спілкуватися з якими він тепер може лише часом.
Бувають випадки, коли дитина вже виросла, тоді розлучення в меншій мірі позначається на його психіці. Але коли припиняє своє існування сім'я з двома маленькими дітьми, обом подружжю необхідно обрати максимально точну лінію поведінки.
У будь-якому випадку необхідно зробити все, щоб відносини з дитиною постраждали найменше:
- Бажано якомога менше втручатися дітей у ситуацію, що відноситься до розлучення.
- Слід максимально конструктивно підійти до питання спільного з дружиною виховання нащадків.
- Також необхідно дати дітям зрозуміти, що у ваших стосунках нічого, по суті, не змінилося.
Навряд чи розпад сім'ї пройде абсолютно безболісно як для малюка, так і для підлітка, але звести негативний ефект до мінімуму цілком можливо.
Після 40
Розлучення на п'ятому десятку (і пізніше) відбувається досить нерідко. Відмітка сорока років пов'язана з кризою середнього віку, в цей час людина виробляє переоцінку колишнього життя. У числі іншого він може усвідомити те, що відносини з дружиною більше не мають для нього колишнього інтересу.
Не дивлячись на причини, що в цьому віці розірвання шлюбу переноситься помітно важче порівняно з більш молодими роками.
Легше переносять розлучення з дружиною чоловіки, які йдуть до молоденької. Втім, і в цьому випадку існують підводні камені: шлюб з юною жінкою може призвести до помітного збільшення навантажень на чоловічий організм, особливо коли це відбувається в 50 років.
Як налагодити стосунки з колишнім чоловіком після розлучення? Читай тут.
Після 30 років спільного життя, коли самі останні роки пройшли в спокійному одному режимі, не так просто переключитися на більш інтенсивний.
Якщо дружина ініціатор розлучення
Існує стереотип, що ініціаторами розлучення найчастіше стають чоловіки. Насправді за статистикою в категорії після 40 у двох третинах випадків ініціаторами розірвання шлюбу стають жінки. Особливо складно розлучитися, коли ще любиш свою дружину.
Поради психолога
- Розлучення, коли він став доконаним фактом, потрібно прийняти. Чоловік повинен повністю з ним примиритися, не оскаржувати його навіть внутрішньо.
- Не слід часто перебувати на самоті. Чоловікові, який тільки що пережив закінчення шлюбу, особливо сильно потребує співрозмовник.
- Бажано обговорювати не тільки події, але і власні переживання з їх приводу.
- Рекомендується не соромитися у вираженні емоцій, ті, хто не стримує свої почуття, краще зберігають своє здоров'я.
- А ось зловживати алкоголем не рекомендується. Його помірне споживання припустимо, невеликі дози сприяють розслабленню, в той же час часта випивка принесе тільки шкоду.
- Бажано зберігати конструктивні відносини з колишньою дружиною, особливо якщо є діти, в цьому випадку вдасться уникнути маси проблем у майбутньому.
- Слід не впадати ні в одну з крайнощів, не звинувачуючи в подію ні себе, ні іншого людини. Як комплекс власної вини, так і прокляття на адресу колишньої дружини деструктивні.
- Дуже добре, якщо чоловік відкриває для себе нове напрям діяльності або свіже хобі.
- Нарешті, корисно час від часу спілкуватися з професійним психологом, здатним скорегувати поведінку свого клієнта.
Не створюйте штучно особисте життя
Якщо чоловік заводить роман відразу після розпаду сім'ї, такі скоростиглі відносини чреваті швидким розривом. Адже жінка в цьому випадку служить лише способом відволіктися, також з її допомогою чоловік намагається відновити самооцінку, особливо якщо розлучення відбувся з ініціативи дружини.
Подібні історії в більшості випадків закінчуються швидким розставанням. А чоловік набуває додаткове навантаження – почуття провини.
Втім, якщо чоловік зустрічає незнайомку, з якою йому справді добре, йому не варто коливатися. Просто не потрібно намагатися завести роман будь-якою ціною, в екстреному порядку.
Займіть свій час
Неробство завжди сприяє появі неприємних, шкідливих думок. Тому після розлучення слід весь час чимось займатися.
Як вивести дівчину з депресії? Читай тут.
Депресія в декреті: що робити? Відповіді в статті.
До того ж розлучення означає, що у чоловіка точно є проблеми, які потребують негайного вирішення. Їх не варто відкладати в довгий ящик. Повсякденні клопоти стануть хорошим способом відволіктися від психологічних труднощів.
Не припиняйте спілкування з дітьми
Вище вже вказувалося, що бажано зробити так, щоб діти в мінімальному ступені переживали розлучення. Не менш важливо, щоб батько, який не одержав право опіки, і син або донька підтримували повноцінний контакт. Для цього бажано, щоб у них були спільні інтереси.
Якщо ви зуміли зберегти доброзичливі стосунки з дитиною, півсправи зроблено. Але необхідно, щоб вам було про що спілкуватися, в іншому випадку відсутність ворожнечі не зробить ваші відносини осмисленими.
Як видно, розлучення проходить зовсім непросто в будь-якому випадку, і неможливо дати певні рецепти бажають уникнути втрат в його результаті.
Вірними залишаються рекомендації, які диктуються простим здоровим глуздом, а саме:
- зберігати (по можливості) стосунки з дружиною;
- берегти стосунки з дітьми;
- зайняти себе справами;
- не заводити швидко нових відносин без необхідності. Відрізнити необхідність від примхи в цьому випадку допоможе все той же здоровий глузд.